Холандска Тема - 18 в декемврийско настроение

  • 19 141
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Татко му изтегли нова работа с по- висока заплата, ама то няма как да е иначе с новото бебе Joy
Миленски - ново бебе?  bouquet Hug Кога? И ако е да - Честито. Heart Eyes

# 241
  • NL
  • Мнения: 520
Миленски и мен ме озадачи приятно newsm78.

# 242
  • Мнения: 1 550
Стерче, Милика бебе ми беше късметчето, а ние не сме и мислили да работим по въпроса Joy
Споко Stop Ще споделя ако излезе вярно (макар че нямам такива планове) Grinning

А и нали ще има повторно теглене на късмети (този път без женитба и бебета), ще видим тогава какво ще изтегля Thinking

# 243
  • Мнения: 7 914
олелееееее мен май пак се опитва да ме хваща цистит #2gunfire

Milenski72

 иии почти те вписахме в отбора на коремчетата Crazy

момичета,
 купувате ли подобни календари:


 newsm78

# 244
  • Мнения: 1 559
Ииии,и аз викам,айде още едно коремче в отбора,ама нъц... Tired
За всички, които ще правят баничка:)
В Sligro имат много хубави кори, те ги продават за правенене на нещо като баклава, но от личен опит знам, че от тях става страхотна баница Simple Smile

Къде е това Слигро,за първи път го чувам  newsm78 Аз за коледа правих баница с късмети,щото тогава се събираме родата..,и купих от турския магазин,и стана хубавичка Peace.На мен ми се паднаха-Взимане на диплома hahaha(това все го правя от 3 год...та едва ли тази година с 2 бебета ще стане ooooh!),и здраво бебе Party Party Peace baby_neutral

Звезди,аз не съм купувала такъв,но по спомен мисля Миленски беше купувала(ако е този с бонбонките вътре) newsm78

Аз да ви се оплача от Франкфурт #Cussing out...бе то знам аз ,че магазините там неделя не работят ooooh!,ама в неделята преди Коледа все мислех,че е пълно с народ.Отиваме,и центара пуст #Crazy..нищо не работи,освен разни заведения за хранене...Та с наще приятели ходихме в зоопарка Joy Joy hahaha(събрахме студа)...ама луди глави. Laughing

# 245
  • Мнения: 1 132
Звездичка, това ми изглежда на коледенкраслоткалендар  с бонус 100.000 калории  за непогълналите достатъчно количество  Joy . Майтап. Не купувам, само имам абонамент за стаатслотарай  Embarassed , тъй че не ми показвай такива неща,защото малко ми трябва да се затичам да си купя  Mr. Green .
За цистита може да взимаш профилактично кренбъри таблетки и такъв сок от реформвинкела (сигурно знаеш, но аз пак да ти кажа) аз така се поддържам. Една приятелка пък се лекува с бира- изпива колкото може една след друга. Казва, че и помага, аз лично съм скептична към този метод.
Гледам Ерик станал на 7 месеца. Тайм флайс!
Миленски, край, нарочихате за бебе.Сега вместо да търсиш нова работа, почвай да бебеправиш.
Уфф на Софи нещо и стана.Не иска никой друг освен мен. Само да се отдалеча от нея и почва да мрънка. ЗЪб няма още, но мрънкането продължава. Установих, че горните зъби и излизат без проблем, за разлика от долните.
Мегън, и в Кьолн бяха затворени. И ние си мислехме, че поне преди Коледа ще са отворени, но уви. Разгледахме катедралата. Мъжа ми не можа да прилъже майка ми както веднъж излъга мен да се изкачат и си тръгнахме с един квасен хляб от пекарната, че майка ми без хляб не сяда на масата, пък ние от обикаляне по магазините, бяхме забравили да напазаруваме или по скоро хранителните магазини бяха затворили.  hahaha
Сага да ви питам (без да ми се смеете) каква боя се използва за оцветяване на торти. Понеже Миленски разпали кулинарния ми дух, реших да направя торта с трансфер на рисунка за РД на Софи. Имайки впредвид,ч е и двете с майка ми сме кулинарни инвалиди, ще бъде трудно, но искаме да опитаме. Мъжо ще поръча и торта в пекарната, ако се провалим (в което е почти сигурен  #Cussing out ). Та помагайте.  Hug
Мегън, за Sligro виж тук - http://www.sligro.nl/Vestigingen/zuidholland.htm

# 246
  • NL
  • Мнения: 520
Мопи онлайн можеш да си поръчаш всичко за тортоправенето но боичките са скъпи по принцип.Карилуис беше споменала за сладкарска боя в С1000.Ако имаш подръка такъв супермаркет може да провериш или да попиташ в някой друг.Ако ти трябва сайт,провери назад в темччките .Има поне два-три мисля в 17 тема.
Кори за баница и аз взех от турския магазин и стана супер баница.Два вида купих,едните са си точно финни кори но ги водят за баклава.Лозови листа съшо взех и не бяха лоши.Но там си е играчка голяма и реших,че повече няма да се занимавам с такива врътки.
Какъв е този реформвинкел?

# 247
  • Мнения: 7 914

Какъв е този реформвинкел?
по нашия край Mr. Green .. май се води натюрвинкел Whistling -  с био продукти и тн

megan79
ми не е с шоколад а с разни звездички и снежни човеци и тн Crazy

имам чувството, че тази година Коледно-Новогодишните празници са някак си по тихи....и от към украса и от кам отворени магазини... Rolling Eyes

moppie

и моя син..самод а ме види и започва да пищи и да протяга ръчички....като си тръгне мама как ще се справям не знам Rolling Eyes
свекито подари на сина си и на мъжа на дъщеря си по 1/2 билет от лотарията Whistling

аз кори винаги вземам от търския магазин, и сирене и семки..... Peace

# 248
  • Мнения: 316
ВЕСЕЛА КОЛЕДА, МОМИЧЕТА!!! МНОГО ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ, ТОПЛИНА И СПОЛУКА В ДОМОВЕТЕ НИ!!!



Който се е затъжил за отворени магазини, моля да заповяда! Тук бяха затворени на 25.12 и 26.12 и след това всеки ден+неделя до 18.00 или до 22.00!  smile3534

# 249
  • Мнения: 1 132
Морки, идем. Софи ми седи в скута и протяга ръчички към Ан-Мари и писука радостно. Леле, колко е пораснала. Да не се сдобиете с ирландски зет скоро  Joy .
Реформхаус исках да напиша, но съм се объркала.
Милика, мерси.Ще погледна в нашия С1000 и старите теми.
Може пък да стана спец по торти и да врътна по една за рожденните дни и на вашите дечица.  Simple Smile

# 250
  • Мнения: 1 550
Морки, Hug радвам се, че се сещаш за нас. Как ви понася Ирландия? Ан- Мари и голяма чаровница в Коледната премяна Heart Eyes Пиши като ти остане време след празниците как сте на новото място.

Мопи, аз взех от АХ едни бойчки, с които да пишеш върху торта. Смятах да ги пробвам да ми оцветят марципана, но още не съм опитала да видя какво ще стане. В кутията са 3 броя само. В готварският има отделна тема на сладкарките и ако питаш ще те посъветват какво би могла да използваш. На мен съседката ми даде друга идея (също още неизпробвана)- да питам в хлебарницата/пекарницата дали не могат да ми продадат такива неща. В сайтовете ти продават в големи количества, а аз искам само колкото за опит- не опит.
ето един от сайтовете, където онлайн може да поръчваш сладкарски неща.

Звезди, това не е ли от календарите с шанс за парична награда? newsm78

# 251
  • Мнения: 216
Здравейте момичета,

Sligro e groothandel, ot tam moje da pazarite s karti4ka, triabva da imate registrirana firma i vi izdavat karti4ka bez problem.

В Амстердам има слигро близо до Van der Madeweg, за другите градове не знам, но може да проверите на:
www.sligro.nl

Имат много суперски неща, страхотно разнообразие, но не е евтино ! Sligro е нещо като Macro, но е още по голям !

Лек ден на всички, ние вече сме будни, че Alexander го боли малко стомахчето, пробвах 2 дена да му давам по съвсем малко от тия пюренца - боб с ябълки, но явно нещо не му понесаха или не знам..., та сега му варя малко копърена вода за стомахчето!

# 252
  • Мнения: 1 559
Абе Морки,Анне-Мари голяма принцеса станала Heart Eyes,и колко е щастлива,направо си е за модел Heart Eyes Heart Eyes....ангелче

# 253
  • Мнения: 1 132
Миленски, мерси!  Hug Аз от готварския се зарибих. Сега избирам рецепти и мама ми ги готви  Mr. Green . Този марципан става ли за глазура. Може ли да ми кажеш какво пише на опаковката, ако става.
Калина, на колко месеци е сина ти? Аз останах с впечатление, че е на 3. Извинявай, но ако е така, за мен е лудост да му даваш боб и ябълки  Shocked . Най-добре е да се захрани след 6 навършени месеца. Моята дъщеря до ден днешен получава зверски колики от ябълки. На някои деца не им понасят. А като са малки, още повече.

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 18:39 от moppie

# 254
  • Мнения: 1 550
Мопи, марципана за който аз говорих се използва за покритие на тортите. Има различни рецепти, прави се основно от бадеми, захар и вода и след това се оцветява. Токова е покритието на mergpijpjes, например . От него се изработват и фигурките. Мен съседката ме снабди с 1/2 кг. Но онлайн също може да го поръчаш, или по- евтиния вариант-  направи си сам Wink За тази торта, за която ти говориш мисля, не трябва марципан newsm78 Аз съм поръчвала такава торта, но помня само, че беше голям зор да я нарежа ooooh! Без малко да раздам лъжички, наместо вилички. Направо бяха в насипно състояние парчетата Joy. За това сега се избира нещо, което освен красиво е и лесно за рязане Thinking
Между другото и аз искам така Crossing Arms Аз да казвам какво ми се хапва, а друг да го прави. Майка ми не си пода по сладкарство Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт