лихвите на ипотечните заеми

  • 4 513
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 152
има такса за рефинансиране,но ако само предоговаряте условията ,не е рефинансиране.Ако има по-добри условия в същата банка по-добре се възползвайте.
А годишната такса и застраховката за чия сметка са в Булбанк?

Годишната такса и застраховката на имота са за наша сметка, само застраховка живот е за тяхна.

# 61
  • Мнения: 5 178
Moже и да не ги истряскат, зависи от БЛП

А общо взето лихвите по ипотечните заеми се качват, вече няма 6.ЬЬ%, Бул Банк почват от 7,50 за нови клиенти

В момента има парадокс, че потребителските са с равни,а на места и с по-ниски лихви от ипотечните.. Причината е ясна, банките търсят връткане на парите (ликвидност) за малките си периоди

Да, излиза така че е по- добре да рефинансирам от тях самите. В момента условията са по-добри по всички параграфи...направо се чудя дали да не предоговоря условията си с Булбанк.

Moже да предоговяряш, Сасано
до 50 хил лв 550 лв е таксата, над тях 1100 лв
и ще ти свалят на 7,50%

# 62
  • Мнения: 1 152
КОТЕ, а как точно става това предоговаряне, искам си директно по-нисък лихвен процент ли?Има ли шанс да не ми я свалят, а само да ми вземат таксата? Над 50 000 лв. главница ли таксата е 1100 лв или общото задължение - лихва + главница?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Боби199 - мерси за обяснението.
...не знам защо мен ме е страх да тегля заем Tired Искаше ми се да купя някое помещение за търг. цел, но все повече се разубеждам  ooooh! ...

Много ми се иска ако някой е теглил заем от Уникредит Булбанк да сподели Peace


Дидка, ние сега теглим оттам  Peace
Засега съм доволна, в момента имат промоция до края на годината - за целия период на кредита няма да имаме никакви такси - за обслужване, за предсрочни погасяване, за застраховки, за разглеждане на кредита и т.н.  Peace

# 64
  • Мнения: 1 152
Засега съм доволна, в момента имат промоция до края на годината - за целия период на кредита няма да имаме никакви такси - за обслужване, за предсрочни погасяване, за застраховки, за разглеждане на кредита и т.н.  Peace

Няма такса за предсрочно само ако погасите с ваши средства, а не примерно със средства на друга банка /рефинансирате/.

# 65
  • Мнения: 5 178
КОТЕ, а как точно става това предоговаряне, искам си директно по-нисък лихвен процент ли?Има ли шанс да не ми я свалят, а само да ми
 вземат таксата? Над 50 000 лв. главница ли таксата е 1100 лв или общото задължение - лихва + главница?
ами отиваш при кредитния си инспектор, принципно до момента няма отказ щото сега им прасваш на тезгяха 1100 лв за главница над 50 хил..7.5% е достатъчно висок процент

# 66
  • Мнения: 1 321
Запис и аз да следя темата че сме го окъсали и ние с тия лихви.. Tired

# 67
  • Мнения: 2 125
Чета...и ми става лошо ooooh!
След няколко дена подписваме и ние (нотариално изповядване) и ще гледам каво ще става. Аз имам кредит от 111000 евро за 25 години. Апартамента е оценен с 10 000 евро отгоре, а и дори не съм виждала оценителката. Агенцията ми се разправя със всичко.

# 68
  • Мнения: 1 152
До сега доста мои познати получиха увеличение на вноската си по ипотечния кредит от 0,5%, но такива като Булбанк няма други. Техните увеличения са космически - директно с над 2% - "банка трепач" #Crazy

# 69
  • Мнения: 4 300
До сега доста мои познати получиха увеличение на вноската си по ипотечния кредит от 0,5%, но такива като Булбанк няма други. Техните увеличения са космически - директно с над 2% - "банка трепач" #Crazy
Обяснявам с  пример:
-при промяна на базисния лихвен % от 3.2 на 3.8 примерно Булбанк няма да ти вдигнат лихвата по анюитетния кредит
-ако от 3.2 стане 5.3, т.е. повишението на базисния индекс  е с повече от 2% в сравнение с индекса при теглене на кредита тогава общият лихвен % на анюитетнич кредит се актуализира.
Затова изглежда голямо повишението. Но истината е, че тази клауза с 2-та процента до известна степен защитава от лихвения риск.
При кредитите с намаляващи вноски промените в стойността на базисния индекс се отразява ежемесечно на общия лихвен % по кредита.

# 70
  • Мнения: 5 178
Вече префиксирането месец за месец  важи и за анюитетните заеми.. вчера говорих  с кредитен иснпектор в Бул Банк

Общи условия

Активация на акаунт