Родилните домове

  • 10 991
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 713
maicheta, az rodih v UK. biah sama v staia zashtoto biah sxs sekcio. no imashe stai i za po 2 maimi. staiata beshe s televizor i mivka. toaletni - 2 za otdelenieto, koeto beshe sxs 5 stai. anglichanite sa proslovuti s tehnite vani /na men mi se vijda nehigienichno ama niamashe kak/ i v otdelenieto imashe  edna goliama bania s edna ogromna vana. za 3-te dena prestoi tam staiata mi ne se pochisti izobshto.
ako imash National Insurance number ne plashtash, no za da go imash rabotish i si pravish vnoski/ili da si se rodil anglichanin Grinning/, koito sa dosta golemichki.
po vreme na rajdane i izobshto kogato i da imash nujda ot med. pomosht, ti se obiasniava kakvo stava i ti se dava izbor ti da izberesh ako ima noiakolko vxzmojni nachina za terapia. naprimer za rajdaneto ti si izbirash nachina na obezboliavane/ te sa 5 mai che/. imah spontanen abort i me pitaha kak da procedirat -  s hapche, koeto da predizvika kontrakcii, s operacia/kiuretaj ili iskam prosto da izchakam organizmxt da se spravi sam pod nabliudenie estestveno. poslednoto e izvxn temata, no go davam kato primer.
bebeto tuk si e v staiata na maikata ot samoto rajdane v kolichka. samo go uviha v operacionnata i go prenesoha v staiata pri men. pred men go pregledaha dali ima vsichko, pochistiha go i go premeriha/pretegliha i mu slojiha nomercata na krachkata.
tova e za vsichki maiki, niama VIP.
ne se sxrdete, che maikite, koito sme navxn sravniavame. tova e normalna choveshka reakcia. v nikakxv sluchai ne moga da kaja, che sravneniata sa absoliutno v polza na "navxn". NO tova e druga tema i to mnogoooooooo dxlga.
da jiveiat bxlgarskite mami Grinning

# 61
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат на: Kalinka
Здравейте,
  Разглеждах едни снимки от родилните домове, които се хвалят с основни ремонти. Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/. Като гледах снимките на Додо- ами само ВИП е, че си сама. Даже с 200 лева от родилка могат да накарат някой студент по рисуване да направи стаята цветна /не че всичките не трябва да са така/

  Само на мен ли ми изглежда мизерно след ремонт или си е така?


  Та на мен това ми беше въпроса. Никъде не съм наблегнала най-вече за ВИП стаите или на снимките на ДОДо /просто споменах нея, защото не съм попадала на други от подобни стаи/ Под снимки от родилни домове- разглеждах снимки от Варненски /та София не е България, нали?/- в една тяхна реклама имаше 8 реда за ремонта, 5 за ВИП стая и 4 за професионализма на лекарите. Това мисля, че  е красноречиво.  Вярно е, че снимките могат да излъжат, но просто ми направи впечатление как всичко изглежда - никаква промяна /не говоря за апаратура или хигиена/ , но промяна в обстановката. И затова попитах дали е така /за съжаление нямаше много реакции от различни градове, а предимно от София/....

   Не знам и някъде да правя сравнение с тук и там....

   Трябва ли да се чувставам престъпник, че живея тук? Омръзнало ми е да бъда третирана като нещо различно. И то най-вече- видите ли Родоотстъпничката все дава много акъл и е затънала в благини. Какво знае тя, като е на 2300 км...Страшно е обидно! Най-малкото , защото всеки си има своята история и няма право да бъде обиждан за това, че е тук, а не там. И всеки знае с цената на какво живее този или онзи живот.

   Вярно е, че Холандия е капиталистическа страна /а България нима не е сега?/- само дето тук няма различия за пациентите- ако си плащаш осигуровките- разчиташ на легло, храна, персонал, който се грижи за теб. Даже, когато на 7 декември се раждаше престолонаследничката на Холандия- майката беше в нормална стая- само в края на коридора и е била сама от съображения за сигурност / тя даже искаше да роди в къщи, но имаше опасност да загуби бебето/ ...Та мисълта ми е- никаква по-различна стая, никакво допълнително заплащане.  За каквото си плащаш в осигуровката, това получаваш и знаеш, че няма да даваш допълнително.

   И в този ред на мисли не мисля, че е редно да има различни неща в болниците и за тях да се искат допълнителни пари / да не  говорим за парите, които лекарите взимат-ясно,че всеки иска най-доброто за детето си, но по този начин се поощрява   корупцията/. Ясно, че всеки има избор, но има ли избор една майка, която знае, че за ....пари ще купи нещо жизнено важно  за бебето.  И това си е МОЕ мнение с риск да бъда обвинена в комунистически идеи или омраза към Родината или определени слоеве на обществото. Та по-добре да се събират пари под формата на дарения, отколкото по този озаконен начин.

   Шани, според официални данни около 5% от българите имат собствен компътър и още 5 % ползват в клубове.  И въпроса за другите %  не стои-искат или не да имат, а дали могат  да си го позволят. Повечето мами тук са от най-големите градове на България и тук-таме от някой друг. Със сигурност навсякъде има интелигентни хора, които могат да се научат как да боравят с компютър. Но не го правят, защото нямат възможност. Или и това ще отречеш.

   И за злобата. В днешно време за оцеляване  на нацията не се говори само в рамките на .......квадратни метра или километра /за пример, китайците, които живеят във всяка една точка на земята/...И ако някой казва-ама какво от това, че там са един срещу друг изпълнени със злоба /ОНИЯ Там/, но нека само някой каже, че злоба няма навсякъде и за всичко  в България /само мога да се очудя  дали аз съм толкова заблудена или другите са/Няма да давам пример- те са ежедневие на всеки, който е там- от градски транспорт, през комшийката, от колегите и прочие.

    И последно-ако някой има мнение и за другите градове , дано да го напише....Дали сега бях разбрана?

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Kalinka

   Шани, според официални данни около 5% от българите имат собствен компътър и още 5 % ползват в клубове.  И въпроса за другите %  не стои-искат или не да имат, а дали могат  да си го позволят. Повечето мами тук са от най-големите градове на България и тук-таме от някой друг. Със сигурност навсякъде има интелигентни хора, които могат да се научат как да боравят с компютър. Но не го правят, защото нямат възможност. Или и това ще отречеш.


Цитат на: Шани
[Такааа---кажи сега кое не е вярно Confused:
Ако имаш пари и възможност и най-вече желание си купуваш PC, пускаш си I-net и си сърфираш. Така, че няма ама никакво значение къде си,ама никакво!  Sunglasses   Sunglasses   Sunglasses   Sunglasses

Прочетели внимателно думата след ПАРИ  Sign Exclamation  Confused:
 Bulb  Bulb  Bulb ВЪЗМОЖНОСТ  Bulb  Bulb  Bulb
Лек ден и честит Гергьовден ти желая!!!
  Party Time   Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dodo_dodo
На снимките се вижда моето легло / което между другото беше удобно и за разлика от Св.Лазарското където ми постилаха над обикновен дюшек найлони, това беше с дюшек изцяло облечен в черна подобна на кожа материя, така, че да не подгизва в кръв, над чаршафа отделно се застилаше тънко квадратно под дупето найлонче /


Додо, извинявай, че за теб се закачам, ама ме подсети за леглата...
За тези, които коментират металните легла от едно време. Ами нормално е в гинекологично отделение леглата да са такива, че да се хигиенизират възможно най-лесно. Я си представете дървено легло оплескано в кървища. Ами не мен ще ми е най-малкото неприятно. Металните легла се поддържат по-лесно в това отношение. Е, сега ще ме контрират някои... ама в Холандия, в Щатите, Канада... Спокойно, виждала съм също като Калинка на снимка леглото, на което роди снаха ми и то е коренно различно от тези в Т. Киркова. Само дето здравната застраховка на снаха ми е пъти по-висока от моята здравна осигуровка. Ако не чрез ВИП стаи и платено раждане по какъв друг начин болниците ще набавят пари за съвременни легла..
А, и още нещо ще кажа. На курса за родители влязохме и в двете ВИП зали за нормално раждане... Техниката беше чисто нова, стола за раждане беше чисто нов и т.н. Мястото за реанимация на бебето също беше с нова техника. Но това не значи, че моето бебе не е било реанимирано професионално и с необходимата техника, просто хората си плащат и затова болницата постепенно се обновява.
А за българския манталитет - недай боже някой да тръгне да прави нещо като в Т. Киркова и ще го дръпнат моментално в казана... Imp

# 64
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Никой не е отрекъл. че леглата не трябва да са метални. Но според мен  този тип легла са твърде ниски и в много случай /не само след раждане/ се става трудно от тях. А и в много градове пружините са стари и това затруднява допълнително.

   Все още смятам, че е ужасно да се плащат допълнителни  неща и то най-вече в родилните домове. Затова пък няма нищо лошо да се оставя дарение. Но в крайна сметка това са ДЪРЖАВНИ БОЛНИЦИ. Ако бяха частни разбирам.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Kalinka
Никой не е отрекъл. че леглата не трябва да са метални. Но според мен  този тип легла са твърде ниски и в много случай /не само след раждане/ се става трудно от тях. А и в много градове пружините са стари и това затруднява допълнително.

   Все още смятам, че е ужасно да се плащат допълнителни  неща и то най-вече в родилните домове. Затова пък няма нищо лошо да се оставя дарение. Но в крайна сметка това са ДЪРЖАВНИ БОЛНИЦИ. Ако бяха частни разбирам.



Пък в крайна сметка никой не те кара да плащаш... аз като не си платих не значи, че не ми сложиха спинална упойка (допълнително нещо и при мен не се налагаше, аз си я поисках), която в другите болници официално се заплаща от 80 до 100 лв, не значи, че се държаха лошо или че беше мръсно. Защо не видиш тия неща, ами се хващаш за ВИП-а, който не е задължителен...

А и болниците мисля, че отдвна не са държавни....

# 66
Gre6i6 Vache ,darjavni sa ,golemite  bolnici sa darjavni vse o6e,za sega ima samo 4astni kliniki-"Torax","Vita"i dr.

# 67
izviniavam se za razkasvaneto:ima lekari,koito sa si vzeli kabineti,no samo kabineti v gol.bolnici,a ne celi otdelenia,no naema koito pla6at  za aparatura i pome6enie e simvoli4en i parite otivat ne pri individualen sobstvenik ,a na darjavata,no kakto sa tragnali ne6ata misli 4e v skoro vreme 6e badat kupeni!

# 68
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
Gre6i6 Vache ,darjavni sa ,golemite  bolnici sa darjavni vse o6e,za sega ima samo 4astni kliniki-"Torax","Vita"i dr.


Сигурна ли си, че са изцяло държавни, защото и фирмата, в която аз работя "Метрополитен" хората смятат, че е "държавна", ама не е така... И болниците се субсидират от бюджета и ние, но това не значи, че сме държавни. И ние имаме отделни приходи, както и болниците имат това право!
Да не говорим за акредитацията, за която явно Калинка не знае... Тези ВИП стаи и обстановката като цяло в Тина Киркова й дават възможност за по-висока оценка като болница и аз не виждам нищо лошо в това човек да има избор...

# 69
Da Vache sigurna sam,4lenove ot na6eto semeistvo sa si vzeli 4astni kabineti v golemi bolnici,a do ne otdavna i az raboteh v 5-ta MBAL v Sofia ,za akreditaciata kakvo da ti kaja viarno postegnaha gi  i doliamo 4istene padna za tezi pove4e zvezdi,no sled tova se razbra,4e i tam sa bili ovarzani rabotite m/u glavnia lekar na bolnicata i 6efa na komisiata koiato oceniava ,ne6ata sa mnogo varzani i tova e edna goliama tema,ta za tova sam 100%sigurna kakvo govoria!

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: zara
Gre6i6 Vache ,darjavni sa ,golemite  bolnici sa darjavni vse o6e,za sega ima samo 4astni kliniki-"Torax","Vita"i dr.



Родилните болници са общински.

# 71
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
Da Vache sigurna sam,4lenove ot na6eto semeistvo sa si vzeli 4astni kabineti v golemi bolnici,a do ne otdavna i az raboteh v 5-ta MBAL v Sofia ,za akreditaciata kakvo da ti kaja viarno postegnaha gi  i doliamo 4istene padna za tezi pove4e zvezdi,no sled tova se razbra,4e i tam sa bili ovarzani rabotite m/u glavnia lekar na bolnicata i 6efa na komisiata koiato oceniava ,ne6ata sa mnogo varzani i tova e edna goliama tema,ta za tova sam 100%sigurna kakvo govoria!


Я, какво си работила в 5 градска?  Grinning

# 72
Grinning Rentgenov laborant,da ne izlezem poznati ili s ob6i poznati!!! Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zara
Grinning Rentgenov laborant,da ne izlezem poznati ili s ob6i poznati!!! Grinning

д-р Боян Павлов  Grinning Приятел на мъжа ми е  Grinning

# 74
estestven,4e sa ob6inski ,tova e po-malkata edinica,ne moga da razbera tova vmiatane za kakvo be6e Shocked

Общи условия

Активация на акаунт