Най-добрият град за живеене в България?

  • 14 968
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 62
на мене ми е хубаво там където е моето семейство!където и да е,,

# 31
  • Мнения: 11 747
хм, анкетата не е за любим град, а за най-добър за живеене!Никой не се съобразява с това.

Бургас - казаха, че има само 1 кино!
Плевен, Стара Загора - места с по една пицария и по един китайски ресторант.
Нещо трябва и да се работи - в Трявна - какво? Освен да си престроиш 2 стаи към къщата и да ги даваш под наем на туристи със закуска баница с кисело мляко?! Thinking

 Thinking Thinking

# 32
  • Мнения: 778
Пловдив - винаги съм искала да живея там!

Голям град, за да има винаги къде да ходиш ....

Не толкова голям град като София, за да се изнервяш....

Аристократичен ... С хубави жени и мъже.... Е, малко снобари, но пък няма лошо!

Обичам го този град! И понякога се яхвам на колата и отивам за едно кафе и за една разходка Simple Smile!

# 33
  • Мнения: 25 655
Плевен, Стара Загора - места с по една пицария и по един китайски ресторант.

Аааа, не са само по едно!  Naughty

За мен критерият е къде е най-добре да си отглеждам детето. По този показател пицариите и китайските ресторанти изобщо не ме вълнуват. Да не кажа, че и МакДоналдс си нямаме. Което за мен е плюс!  Wink bowuu

# 34
  • на село
  • Мнения: 1 028
Стара Загора - не само от местен патриотизъм - като гледам, отговаря на почти всички от критериите.

# 35
  • Мнения: 11 747
по тоз критерий Как' Сийке, най-добре да имаш къща в гората до планински поток и частен хеликоптер,дето за 30мин да те кара до офиса, до елитната гимназия за детето, както и после елитния университет,дето освен в София горе-долу, другаде в БГ ги няма.Също и на пазар за хранителни и нехранителни стоки!
Да добавим летището и модерния медицински център.Операта, киното,театъра...

# 36
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
На мен ми е добре в Пловдив.

# 37
  • Мнения: 25 655
по тоз критерий Как' Сийке, най-добре да имаш къща в гората до планински поток и частен хеликоптер,дето за 30мин да те кара до офиса, до елитната гимназия за детето, както и после елитния университет,дето освен в София горе-долу, другаде в БГ ги няма.Също и на пазар за хранителни и нехранителни стоки!
Да добавим летището и модерния медицински център.Операта, киното,театъра...

Говорим за градове, все пак, не за поляни и потоци.  Laughing
От училищата не мога да се оплача особено. От пазара - също. Истински плодове и зеленчуци на корем. Като изключим летището, което съсипаха, от медицината и културния живот тук също са на доста прилично ниво.
Ходя пеш навсякъде, разстоянията тук не са огромни. Транспортът е редовен. Контейнерите се изпразват всеки ден. Зеленина има достатъчно, за да се чувствам уютно...
Нещата, които липсват, за мен са второстепенни. Единственото важно нещо, което е в минус тук, това е цената на труда.

# 38
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 272
Аз много харесвам ВЕЛИКО ТЪРНОВО.  Peace,Но не живея там... Tired

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 573
хм, анкетата не е за любим град, а за най-добър за живеене!Никой не се съобразява с това.


 Thinking Thinking

Е айде пък и ти сега....Враца може да е най-прекрасния град за живеене, но като кракът ми не е стъпвал там- как да знам това? Естествено, че отговаряме на база лични впечатления....
От де да знам например дали в Монтана има много паркове и въздуха какъв е като едва го знам на картата къде е...

# 40
  • Мнения: 11 747
И аз не съм била никога в Монтана, но мога да се досетя на колко от изброените в първия пост критерии отговаря! Wink

# 41
  • Мнения: 1 280
        Аз съм за БУРГАС! Не че отговаря на всички критерии даже на повечето не, ама мноооооого си го обичам  Grinning

# 42
  • Мнения: 24 467
Вярно е, Erica , именно поради тази причина е и нормално и по- големите градове, в които живеят повече хора, да водят в класацията не защото обективно предлагат по- благоприятни условия за отглеждане на деца, а защото просто повече хора ги познават, живеят в тях и са свикнали с ритъма и техните условия.
Благоевград, напр., също може да е супер, ама какво от това.
За мен и анкетирането в такива случаи е излишно.
Освен това редица от посочените в началото на темата критерии не съвпадат с личните ми виждания за необходими такива във връзка с желанието ми да живея в определено населено място, още по- малко пък определят къде е най- добре да си гледаш децата. На тези критерии отговарят няколко града у нас и ако ще правим сравнение въз основа на тях нито анкети, нито допитване е нужно на някого.

# 43
  • Мнения: 2 908
Гласувах си за моят роден град-Габрово.Харесвам и Велико Търново,Пловдив.Не искам да живея в София или Варна,освен ако не ми се налага.В момента живея в Троян,но също не го предпочитам-толкова малки градчета не мисля,че ще се харесат на много хора-те са удобни и уютни основно за празници,но не и за цял живот-предпочитам средно големите градове.

# 44
  • Мнения: 3 294
Б У Р Г А С

Общи условия

Активация на акаунт