витамин D

  • 3 073
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
АЗ давам по 5, а по едно време давах и по 8

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз давам по 8 ,защото малкия развива рахит от бързото наддаване.

# 62
  • Мнения: X
Изобщо не съм давала на каката.На малкия давах по две капки, но давах Деавит, тъй като в него има и вит. А, който укрепва лигавиците.
И двамата са родени на 30.12, т.е. зимни бебета са.Фонтанелите им се затвориха около втората година и на двамата.

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
....
И двамата са родени на 30.12.....

Ех, че готинооооо.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 143
Давах по 2 и то не много редовно.
Роди се ноември, дадвах до към април..

# 65
  • София
  • Мнения: 1 244
Явно е и до педиатър. На мойта и била големшка фонтанелата, но доки каза да не увеличавам количеството от 2 капки дневно. Всъщност точно каза "фонтанелата е големичка, но костите (на черепа) са твърди, така че всичко е наред". А през лятото изобщо не давах.
4 капки са си доста, а осем...  Shocked

# 66
  • София
  • Мнения: 5 733
2 капки всяка сутрин преди папане Peace

# 67
  • Мнения: 4 546
8 са за лечение на рахит, а не за профилактика.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 244
ясно
Но и да не му хрумне на някой да ускорява процеса.... Simple Smile

# 69
  • Мнения: 24 467
http://www.tialoto.bg/article.php?id=2109
http://www.biberonbg.com/info/vitamind.htm
""...днес е известно че оптималният начин за добиване на витамин Д от бебетата не е чрез гастроинтестиналния тракт, който позволява да се погълнат токсични количества. По-скоро кожата е човешкият орган, предназначен при наличие на достатъчно слънчева светлина да синтезира витамин Д в потенциално големи количества и едновременно с това да не позволи абсорбцията на повече от количеството което тялото може безопасно да използва и складира."

"По време на лактацията: добавянето на витамин Д към храната на майката и/или излагането и на слънце ще увеличат нивата на витамин Д в кърмата и. Стига майката да няма недостиг на витамин Д, кърмата и ще има точно необходимото количество витамин Д. Бебетата обаче са „проектирани” да получават само малка част от нужния им витамин Д от кърмата, а остатъка – от слънчевата светлина."

http://www.mamaibebe.com/?id=308

Информация има и взаимно изключваща се. Аз предпочитам изкуствени добавки да давам и на децата и на нас, възрастните, само при доказана необходимост от тях. Когато какава няма най- добрата профилактика е  природосъобразно хранене и двигателна активност, чистата околна среда.

# 70
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Участъковия педиатър ми каза да давам на Маги по една капка след 20-ия ден, а микропедиатърката от ТК, която я пое при раждане ми каза след като навърши един месец.Аз и го давам от два дни по една капка, сутрин, на гладно.После давам биберона.

# 71
  • София
  • Мнения: 12
По 2 капки всяка сутрин

# 72
  • Мнения: 2 336
На мен лекарката ми каза сутрин, ама 15 мин преди ядене. Аз като нова мама идея нямам как ще стане да дам капките и да чакам 15 мин. Да го държа гладен 15 мин - представям си какъв вой ще е...
Я кажете как ги давате вие...

# 73
  • Мнения: 724
От 20-ят ден по две капки и продължавам да ги давам.

# 74
  • Мнения: 1 988
Давам по 2 капки, но понякога забравям.

Общи условия

Активация на акаунт