Отговори
# 225
  • Мнения: 254
здравейте мами,аз също не съм писала от доста време,преди няколко дни бях на видеозон,бебо е добре,момченце,400гр,малко по спокойна съм защото най-после се видя че плацентата ми се е вдигнала,но все още имам контракции и продалжавам с хапчетата,аз също спя на една страна най-удобно ми е но когато съм легнала но не спя съм главно по гръб,но не мога да кажа че не ми е удобно,много ми липсва спането по корем,но...

# 226
  • Мнения: 1
Здравейте априлски мамчета.Със много смелост реших и аз да се включа във темата и да споделя мойто щастие със вас.И аз очаквам бебче април месец термина ми е на 27.04.2008

Привет и добре дошла! Аз също съм от Русе и терминът ми е 30.04. Ти при кой доктор ходиш? Това първо детенце ли ще ти е?
[/quot Привет и на тебе  Byni да за първи път ще си имам бебче.ходя при юлиян георгиев.

# 227
  • Мнения: 137
ВЕЧЕ МЕ ЗАМИСЛИХТЕ ЗА ТЕГЛОТО НА БЕБЧО  newsm78, аз като ходих на последната консултация на 10.12 доктора ме гледа на видеозон и ми каза, че плода е около 900 грама???????А аз бях чела във форумите и къде ли не, че  в 20-22г.с. е около 300-400гр.А уж видеозона е 3Д .Много съм изумена, ще ходя и при гинеколог то се е видяло 

# 228
  • Мнения: 319
ВЕЧЕ МЕ ЗАМИСЛИХТЕ ЗА ТЕГЛОТО НА БЕБЧО  newsm78, аз като ходих на последната консултация на 10.12 доктора ме гледа на видеозон и ми каза, че плода е около 900 грама???????А аз бях чела във форумите и къде ли не, че  в 20-22г.с. е около 300-400гр.А уж видеозона е 3Д .Много съм изумена, ще ходя и при гинеколог то се е видяло 
това което аз знам по въпроса с теглото на бебето е ,че към 24 г.с. плода тежи 1 килограм ThinkingА дали твоят бебо е 900 гр. newsm78

# 229
  • Мнения: 410
ВЕЧЕ МЕ ЗАМИСЛИХТЕ ЗА ТЕГЛОТО НА БЕБЧО  newsm78, аз като ходих на последната консултация на 10.12 доктора ме гледа на видеозон и ми каза, че плода е около 900 грама???????А аз бях чела във форумите и къде ли не, че  в 20-22г.с. е около 300-400гр.А уж видеозона е 3Д .Много съм изумена, ще ходя и при гинеколог то се е видяло 
мила има грешка,неможе да е толкова много.аз на 22 седм.-460 гр.но провери пак

# 230
  • Мнения: 2 751
НЯкой ще ражда ли в Шейново?
Имаше ли нещо такова, че там признават само кръвна група, която е изследвана там  newsm78
Защото на мен още не са ми изследвали кръвна група, да знам къда да я пусна  Rolling Eyes

# 231
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Урааа, най-накрая и във Варна заваля сняг! Дано да натрупа до довечера, че поне да отъркаляме децата в снега.


Добре дошла etaniel   bouquet

Моля те, кажи кога точно ти е терминът, за да мога да те включа в списъка от първа стр. Предполагам, че си от София, ако искаш напиши на колко си години и дали е известен полът на бебчо.


Момичета, не знам защо се впечатлявате от теглото на бебчо. Нали ви е ясно, че това не е реално тегло, защото няма как да се "претегли". Гледайте другите мерки - диаметър и обиколка на главичка, обиколка на корем и дължина на бердена кост. Това е по-важното. От тези мерки се прави статистическа прогноза колко е теглото не бебето.

# 232
  • Мнения: 32
Добро утро майчета, днес си видях изследванията и хемоглобина ми е 104. Мислите ли че може и да е нормален....видях от референтните стойности, че е под нормата, но си мисля, че може и да е индивидуално за всеки...Има ли някоя с такава стойност, и да се е консултирала с лекар. Моят лекар ги е видял според лабораторията и не ми е звъннал....Ама кво да очаквам, като изобщо не искаше да ми ги пуска...Благодаря предварително

# 233
  • Мнения: 2 751
Добро утро майчета, днес си видях изследванията и хемоглобина ми е 104. Мислите ли че може и да е нормален....видях от референтните стойности, че е под нормата, но си мисля, че може и да е индивидуално за всеки...Има ли някоя с такава стойност, и да се е консултирала с лекар. Моят лекар ги е видял според лабораторията и не ми е звъннал....Ама кво да очаквам, като изобщо не искаше да ми ги пуска...Благодаря предварително
Това е доста ниска стойност.
Консултирай се с лекаря, но трябва да започнеш да приемаш желязо в най-скоро време  Peace

# 234
  • Мнения: 199
Добро утро! И в Русе най-накрай падна дългочакания сняг! ...
...
До всички Русенски майчета:
Аз нямам нищо против среща,  излизам в отпуск от 22.12. Но по Коледа ще пътувам до Бургас,  от 23-26.12.  През другото време съм на разположение!
Хубав и усмихнат зимен ден! ...аз сама си създавам настроение, че довечера съм на фирмено коледно парти!   bouquet

# 235
  • Мнения: 32
Сега питах една друга майка, посещавала въпросния велик доктор...бил й казал, че до 100 е нормален хемоглобина. smile3514 Той затова не ми звъни...ще изчакам до другата седмица,ще ходя при другата си лекарка на частно.Нали не е фатално 3-4 дни? Знаете ли...смених си линийката...просто все ги правя във синьо..без да искам,защото първо ми казаха момче, а последния път момиче Laughing

# 236
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Добро утро майчета, днес си видях изследванията и хемоглобина ми е 104. Мислите ли че може и да е нормален....видях от референтните стойности, че е под нормата, но си мисля, че може и да е индивидуално за всеки...Има ли някоя с такава стойност, и да се е консултирала с лекар. Моят лекар ги е видял според лабораторията и не ми е звъннал....Ама кво да очаквам, като изобщо не искаше да ми ги пуска...Благодаря предварително

Нисък ти е хемоглобинът, а имай предвид, че оттук нататък тепърва започва голямото "източване" на желязо от бебето. СЪс сигурност трябва да пиеш желязосъдържащи препарати, но това най-добре твоят лекар ще ти каже.

Моят хемоглобин беше 104 през октомври, От тогава съм на Сорбифер и се е качил едва на 110, лекарката ми предписа дори по две таблетки дневно да пия.

# 237
  • Мнения: 32
Ами не знам...сама не мога да си го предпиша, а доктора явно не се безпокои...ще потърся лекарката на частно. Нямам друг вариант. Ама къде го намерих този....

# 238
  • Мнения: 32
Забравих да ви питам, защо не ми се променя броя публикации? аз пиша от август още..а все си стои на 3...

# 239
  • Мнения: 242
Добро утро на всички маминки,

добре дошли на най-новите мами и леко бременеене.  Hug
  kalli аз мисля да раждам в шейново,за сега съм много доволна от всичко там,а и ми се налага вече един път да постоя за кратко  там,имах един спонтанен аборт преди тази бременност,наистина ми направиха изслевания преди да ме приемат и да ми направят каквото и да е но, познавам и много мами дето са родили там без преварителни уговорки с доктори и не съм чула за това ,че не признават кръвна група ,изследвана другаде. Работата е че не съм решила още дали ще си ангажирам доктор или не,а в шейново знам че може и акушерка да си ангажираш.Вие ще ангажирате ли или ще раждате по нормален път само с направление?
Приятен ден ви пожелавам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт