Отговори
# 255
  • Мнения: 410
да ви кажа чесно аз не знам колко е моя хемоглобин newsm78.щом нищо не казва доки сигурно е добре,а и не знам как да питам Embarassed Embarassed Embarassed.карай..........ако има нещо ще се чуе Joy

# 256
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Добро утро майчета, днес си видях изследванията и хемоглобина ми е 104. Мислите ли че може и да е нормален....видях от референтните стойности, че е под нормата, но си мисля, че може и да е индивидуално за всеки...Има ли някоя с такава стойност, и да се е консултирала с лекар. Моят лекар ги е видял според лабораторията и не ми е звъннал....Ама кво да очаквам, като изобщо не искаше да ми ги пуска...Благодаря предварително

Моят се е заковал на 108 от началото, до сега са ми правили 3 изследвания от както съм бременна и винаги е толкова. Моята лекарка каза, че за бременна е нормално, според нея притеснително е когато падне под 100.

И ние в Димитроврад вече видяхме сняг, но е малко. Моята дъщеричка се сърди, че нямало да стигне за снежен човек  Nature Snowman, ама все се успокоява, че големият сняг ще дойде с Дядо Коледа, за да може да му вървяла шейната с подаръците santa2

# 257
  • Мнения: 2 751
При всички положения хемоглобин 108 не е съвсем добре.
Края на бременността пада, след раждането още повече. Заради кръвозагубата.... Peace

# 258
  • Мнения: 319
Колкото пъти са ми правили изследвания лекарката не ми е съобщавала колко ми е хемоглобина newsm78Взима резултатите на мен ми казва,че са мнооооого добри и това е  Peace
Въобще не знам колко е моят Thinking

# 259
  • Мнения: 80
Не искам да плаша никой и явно си е до виждане на лекаря, но аз пия желязо при хемоглобин 117...

Ето и една табличка - хемоглобина е Hb

http://www.arsmedica.bg/bg/lab/subprm/referentnist.html

Някой знае ли вече датите за отворените дни в АГ болниците през януари?
Мерси предварително!

P.S. Благодаря ти Ясмина за розовия щъркел  Hug

# 260
  • Мнения: 319
Значи трябва да е м/у 120 и 160 така ли?? newsm78
В понеделник съм на преглед и ще я питам моята при предните изследвания каква стойност ми е бил хемоглобина Peace

# 261
  • Мнения: 13
Здравейте ,мами !!!

Честит ни сняг отново и първи на някои от нас!!!

Привет на новите мами в форума,пожелавам ви леко бременеене и приятно изкарано време в нашата компания!!!

Малко да ви се пооплквам ,миналата седмица бях на редовна ЖК и от там с направление при ендокринолог-налага ми се редовно да си следя хормоните на щитовидната жлеза заради констатирана базедова болест в тинейджърски години.
Лекарката ме изправи на нокти като ми заяви,налага се лечение,при все това че изследванията са в норми и не съм лекувана отдавна с хормонални таблетки...
Наложи се да търся второ мнение на специалист в областта на ендокринологията,който е на моето становище да не се пият хормонални таблетки Л-тироксин през бремеността.

Много моля някоя от вас ако има сходен проблем да сподели...


Май се поувлякох.....
Извинете,но все още съм развълнувана от събитията!!!

# 262
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!
Аз днес бях последно на работа за тази година  Mr. Green !!! Направо вече се чудя какво ще правя в нас по цял ден.Добре че днес има сняг навън,че да се разсейвам малко по малко докато му се радвам.
Русенки явно ако искаме да се срещнем трябва да се съобразим само с Byni,така че тя да казва и да се срещаме  Joy .И на мен ми е удобно по всяко време.
Това е от мен за сега.Ще намина по късно да ви видя пак.Лек ден на всички   bouquet !!!

# 263
  • Мнения: 111
На мен хемоглобинът ми още в началото на трети месец беше 106, тогава лекарката ми изписа желязо и го пих два месеца. После смених лекаря, той пък ми каза да не пия желязо, защото нямало ефект - достатъчно желязо имало в Центрум Матерна витамините, които пия(и двамата лекари държат на тези витамини и аз какво да правя - пия ги, може пък за кипърските условия да са необходими, че тук плодовете и зеленчуците са едни спаружени). В крайна сметка резултата от изследванията, които си правих миналата седмица е хемоглобин 108 (седмица след като спрях желязото). Следващата седмица на прегледа ще попитам доки дали все пак не е редно да пия желязо, че с него не се видяхме, след като ми излязоха резултатите.

# 264
  • Мнения: 200
sisee много сладък аватар и аз си търся такъв с малка бебка  Hug
И моя док не ми е казвал колко ми е хемоглобина и аз не съм го питала Embarassed Питах го за изследванията ми и той каза че са супер само солта да намаля, макар че като ги гледах имаше разминаване на някои стойности, ама аз му имам 100% доверие, доказал ми е че мога да му вярвам, за това и не се притеснявам.
За Шейново преди една година 2 мои приятелки раждаха там и двете бяха секцио и двете останаха супер доволни и аз за там си мисля, макар че е още доста рано за това Simple Smile

# 265
  • Мнения: 32
120-160 са стойностите за жени, които не са бременни...възможно е падане до 110, но вече по-малко явно е в графата ниски стойности. Според мен не може да се сравняват стойностите между всички жени...Ккато и да е, мойта лекарка в ст.загора каза да се видим, но сигерно ще се наложи да пия желязо. Но не ми изписа нищо по телефона....т.е възможно е да не пия...поне засега

# 266
  • Мнения: 319
: Aquariel изчисти си малко кутията с писма,че се опитвам да ти пиша Peaceотносно аватара Laughing

# 267
  • Мнения: 200
sisee готова съм  Flutter
Една интересна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243773.0 има доста неща за които не бях чувала Shocked

# 268
  • Мнения: 116
 Здравейте и от мен момичета!  Hug
 Честити ви първи сняг, а на някой и пореден.. Явно вие ще си имате снежна Коледа.Ние пък в Сандански си останахме само с прогнозата за сняг.  smile3516  Времето ни е слънчево, но студено.
  За хемоглобина, като ви чета, направо се плаша при изразите ви.... "едва 110" или "едва 111". Моя миналата седмица беше 107 и доки ми каза, че изследванията са добри. Е, наистина всичко си ми беше в нормата, с изключение на хемоглобина и още една стойност /не помня коя/. Интересното е, както бях писала и преди, че нормата на разпечатката беше 110-170. Не пия никакви хапчета за него, нито пък някакви витамини.
 hrisi-pisi, aз нещо не мога да я отворя тази табличка...
 roska_ps - ти в Кипър ли си? Аз живях и работих там 2 год. Дойдохме да се оженим, но забременях и след това не ми разрешиха да летя със самолет, че имах малко проблеми в началото. В кой град си, ако си там, де? Ние бяхме в Ларнака и там ходих на гинеколог, от който съм много доволна, а и кипърци много го хвалеха.

# 269
  • варна
  • Мнения: 147
Моя хемоглобин е 117,докторката каза,ч е е чудесен

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт