Отговори
# 270
  • Мнения: 199
Здравейте момичета  Hug !!!
Аз днес бях последно на работа за тази година  Mr. Green !!! Направо вече се чудя какво ще правя в нас по цял ден.Добре че днес има сняг навън,че да се разсейвам малко по малко докато му се радвам.
Русенки явно ако искаме да се срещнем трябва да се съобразим само с Byni,така че тя да казва и да се срещаме  Joy .И на мен ми е удобно по всяко време.
Това е от мен за сега.Ще намина по късно да ви видя пак.Лек ден на всички   bouquet !!!

АААуууу, че съм важна!  bowuu Аз момичета в понеделник и вторник ще съм в Сф, на ФМ при д-р Крагьозова във МЦ Фемина! Обаче сряда, четвъртък и петък съм тук, но пък съм на работа до 17ч! Ако ви се излиза по вечерно време...съм на разположение!

# 271
  • Мнения: 111
anilinda, в Кипър съм, да. Дойдохме през април да посъберем парички за сватбата и за след това Wink От тук подготвях сватба в България, разпечатвах и разпращах покани... Плана беше да стоим две години като се приберем в Бг само за сватбата (сега с бебчо плановете се объркаха и не сме решили още какво да правим). Месец преди сватбата разбрах че съм бременна, ходихме до Бг, оженихме се и се върнахме тук. Ходих при една лекарка (живея в Лимасол) но изобщо не бях доволна. Смених лекаря, и сега съм много доволна от този, при когото ходя. Много е добър. Мисля ако намеря начин в неговата клиника да раждам (скъпо е, но има начин голяма част от сумата да се поеме от профсъюза в който членува мъжа ми и така да не плащам много). Ако не, ще раждам в болницата, за която също съм чувала добри отзиви. Общо взето сега са размирни времена - още се уточнява как и къде Simple Smile
Вие имате ли намерение след време да се връщате тук? Поздрави!   bouquet

# 272
  • Мнения: 242
Може и да сте говорили за това вече ,и да не съм разбрала,за което се извинявам преварително ,но да питам ?
3-д ехограф може ли да ми каже някои каде в София има и колко може да струва,и някои ходил ли е от вас. Защото мен са ме гледали само на обикновен ехограф и ми е интересно да отида и на другия.
Предварително ви благодаря.

# 273
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Мами, обхванало ме е едно празнично настроение и вдъхновение, и гледам, че вече сме на 14 страничка, хрумна ми една коледна идея за новата тема:

Дядо Коледа  пита, каква изненада на Априлската мама в корема е скрита

Дано ви хареса    Hug

# 274
  • Мнения: 200
Аз ходих при др.Марков, специализирал е във Фетална морфология и освен 3д има и 4д, ако те интересува ще ти дам и адреса  Grinning Много е любезен,обяснява всичко и прегледа е 60лв с диск 70 лева. ето и адреса и телефона 02/9460795, 0899130550, адрес - ул. Алеко Константинов, 17, вх А

Много ми харесва аватарчето ми Hug Hug Hug

# 275
  • Мнения: 319
Aquariel розовата панделка с която е опаковано бебчето на аватара ти си подхожда и с розовата ти линийка Wink
а сините очи на моето бебче на аватара са в тон с моята линийка Peace

Как сме си ги барнали Laughing

# 276
  • Мнения: 90
Здравейте ,мами !!!
Малко да ви се пооплквам ,миналата седмица бях на редовна ЖК и от там с направление при ендокринолог-налага ми се редовно да си следя хормоните на щитовидната жлеза заради констатирана базедова болест в тинейджърски години.
Лекарката ме изправи на нокти като ми заяви,налага се лечение,при все това че изследванията са в норми и не съм лекувана отдавна с хормонални таблетки...
Наложи се да търся второ мнение на специалист в областта на ендокринологията,който е на моето становище да не се пият хормонални таблетки Л-тироксин през бремеността.
Много моля някоя от вас ако има сходен проблем да сподели...

Aleks love, аз също имам проблеми с щитовидната жлеза. Диагнозата ми е Хашитоксикозис, което е почти същото като Базедовата болест. Следя хормоните си всеки месец и тъй като сега са в норма не пия нищо. Хормонът TSH е хубаво да е под 2, а FT4 да е в горната половина на нормата. Само че не разбирам, защо са ти изписали Л-Тироксин. Базедовата болест означава, че имаш повишена, а не понижена функция на жлезата.  Л-Тироксина повишава хормоните допълнително, т.е при твоята диагноза ще ти навреди. newsm78

# 277
  • Мнения: 200
sisee вярно !Цветово си ги барнала идеално  bouquet Много са ни красиви аватарчетата, супер свежи Peace Hug  bouquet

# 278
  • Мнения: 100
Мили мамчета,не мога да ви опиша как сме се притеснили с моя мъж за детето...
 Rolling Eyes
Във вторник сутринта ми се разплака от болки дакато пишка и веднага го заведох при педи-то.Пуснахме изследване на урина и вс. излезе в норми с изкл. на седимента,където беше написано "масово урати".Според педи-то това се получавало  ако прекали с белтъчни храни.Но аз не съм забелязала детето ми да яде повече от обикн.белтъчни храни(месо,мляко) и съм много притеснена да не би да развива някаква инфекция,която да не се улови с едно изследване.А и това нещо не спира,болки няма детето,но пишка все  такива гаднотии. Потърсихме специалист да го прегледа и, тъй като в нашия град такъв няма,отидохме в Разград.Прегледът беше само ехографски и за щастие няма нещо плашещо,органите са ок,но все пак докторът не беше на ясно какви са тия утайки и ни прати при някаква варненка-доц.Близнакова...тя е спец.-нефролог до колкото разбрах.Чудим се какво да правим? Rolling Eyes
Моля,ако някой е чувал за подобни "урати" и проблеми с урината,да пише.
Иначе за днес бяхме планували да тръгнем към Габрово за уикенда,..а то какво стана.
П.с.На връщане от Разград и колата се счупи.. Close,изобщо кофти ден.
Сори,ако съм малко отчайваща,но просто имам нужда да го споделя...

# 279
  • Мнения: 4 308
baraborka, въпросните урати са кристалите на пикочната киселина. Която в кисела среда е твърдо вещество. Когато ph на урината е по-ниско, съответно се получават кристалчета, които дразнят при отделянето. Обикновено се препоръчват храни или медикаменти, които алкализират урината. Пуснете му едно изследване на стерилна урина на детето, да няма насложена някаква бактериална инфекция.
Има един чай, който помага в такива случаи /аз и баща ми сме пили/, казва се "Кидни". Дава се и за възстановяване след простудни заболявания, за укрепване на организма.  Ако можеш да го намериш му прави да пие, можеш да си го подслаждаш както искаш. Че иначе, няма да го иска.

# 280
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен

Аз се връщам от док.Бебка е добре отговаря си на размерите,за тегло не знам,но това не е толкова важно.Шийката ми се е запазила и все още е 2.6 см.,което е много добре.Доки,обаче ми каза максимално да лежа от сега нататък и много да внимавам,защото сега е най опасния период.Ако сега се случи нещо и бебето се роди шансовете му са минимални.Трябва да изкарам до 28 г.с.-така каза док.Това са още 4 седмици.А и миналия път изгубих бебето в 24 и 2 дни.Не искам да ви казвам в какъв стрес съм от 1 месец,но от 1 седмица е направо ужасно. ooooh!

Искам да мине Нова година и да влизам в МД да полежа 2-3 седмици докато мина 28 г.с.Дано
 Praynig

Дядо Коледа  пита, каква изненада на Априлската мама в корема е скрита

Дано ви хареса    Hug

На мен да.

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 18:57 от SLADKA MAMA

# 281
  • Мнения: 4 308
SLADKA MAMA, пази се!  Hug Hug Hug

# 282
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Здравейте
Сега се завърнах от лекции , явно на беба и е добре да слуша лекции , защото като съм в час направо ме побърква от ритане.  Crazy
За МФ във София аз ходих при д-р Мазнейкова , доволна съм .
Сладка мама да се пазиш много. Като трябва ще пазиш леглото и един месец.

# 283
  • Мнения: 116
SLADKA MAMA, наистина се пази. И по-малко стрес.

 roska_ps, доволни сме от финансова гледна точка от Кипър. Не сме решили 100% дали ще се връщаме някога пак там. Нека само бебо се роди жив и здрав и като стане на годинка ще му мислим. Нашият тати щеше да ходи, даже подписа предварителен договор оттук, но се отказа седмица преди да замине, за да е по- близо до нас. Сега е в Гърция на два часа път от Сандански и на 2-3 седмици си идва за уикенда. Казаха ни, че раждането в Кипър е доста скъпичко в частна клиника- 1000 лири ако нямаме осигуровки там. Имаме позната, която там роди и знам, че си идваха до BG, за да вземат ЕГН на детето имаха малко главоболия, но казваше, че отглеждането на дете там излиза много по-ефтино, отколкото тук в България.

  Момичета, някой преди няколко дни говореше за колички. Аз също се запалих много по CANGAROO и по-точно "Victoria". Гледах я в интернет. Днес посетих и един детски магазин, но я нямаше в наличност, т.е. имаха много малък избор, щото чакат след месец новите модели за 2008 година. В интернет харесах и една количка на Chipolino модел POOKY-2007, но продавачката ми каза, че вече не работили с Chipolino, щото давали дефект  newsm78  Някой ползвал ли е продукти на Chipolino и какво ви е мнението??

# 284
az se o4ertavam aprilska mama:)))kyde da poso4a ot kyde sym i t.n,za da sym i az pod elhata:))) Party

Общи условия

Активация на акаунт