В дълбоооока депресия съм.Какво да правя?!

  • 3 366
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 596
Нормално е, и аз бях така. А деня преди да родя беше връх на депресията ми. Родих 13 дни преди термина.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Ох, и при мен е така за съжаление а още съм много в началото и до края не зная до къде ще я докарам ... Вярно е че в момента с приятеля ми взимаме решения от които ще зависи нашето и на детето ни бъдеще но рева наистина не помага.
Желая ти /както и на себе си/ спокойна и щастлива бременност!  Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 632
Споко момичета! Всички сме минали през този рев  Cry  Grinning Аз бях най щастливата бременна,всички казваха,че сияя от щастие и въпреки това имаше моменти в които се скъсвах от рев, е така без кой знае каква причина,т.е. то причини винаги се намират особенно като ти се реве Wink Периода на бременност беше за мен едновременно най-щастливият и най-ревливият момент от живота ми  Grinning  Така,че излизайте на слънце колкото се може повече,разхождайте се и не се товарете с много храна.
И още нещо - мен много положително ме зареждаха срещите с деца,на приятелки,познати,бебнца или по-големи деца без значение.Заглеждах се по майките с колички и си се представях като майка с количка  Grinning Ами пробвайте разни такива неща.....
Лека и весела бременност от мен  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 547
А аз не бях така! И сега не съм!

Не съм плакала, не ми се е плакало, не съм се чувствала самотна и изплашена

Единствено бях (и съм) огромна и дебела, от което много ми тежи, но не разбирам дори защо много мами се депресират и след като родят

Бебенцата носят много радост! Най-голяма на света!

Съжалявам! Държах се отвратително и гадно!

Надявам се скоро да се почувстваш по-добре и да гушкаш прекрасно бебе! Леко и безпроблемно! Пък хормоните се наместват с времето

Нужно е само търпение!

# 19
и при мен е така
непрекъснато нещо ми се върти в главата и си намирам различни причини да се депресирам. не му мисли много - просто намери нещо, което напълно да те отвлича от напрежението. усмихвай се повече  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 292
виж много е лошо че си в депресия и то дълбока. трябва да намериш нещо което да те разнообразява и да ти внася + емоции
и мен всичко ме дразни, направо не мога да понасям повечето неща около себе си, само ми се спи и ми се седи на слънце но за нещастие е студено и вали, ходя да копувам вкусни неща за похапване по магазините после не ми се ядат и ги хвърляме, ядосвам се на всички за всичко ...
ами сега чакам с нетърпение отпуската - ще си пътуваме за - бг  и дано има ефект да престана с глупостите иначе ще вкарам половинката в лудницата ...
Ужас май наистина са хормоните но не трябва даим се даваме - успех  Wink

# 21
  • Мнения: 500
Цитат на: smurfietki
А аз не бях така! И сега не съм!

Не съм плакала, не ми се е плакало, не съм се чувствала самотна и изплашена

Единствено бях (и съм) огромна и дебела, от което много ми тежи, но не разбирам дори защо много мами се депресират и след като родят

Бебенцата носят много радост! Най-голяма на света!

Съжалявам! Държах се отвратително и гадно!

Надявам се скоро да се почувстваш по-добре и да гушкаш прекрасно бебе! Леко и безпроблемно! Пък хормоните се наместват с времето

Нужно е само търпение!

ето едно доста различно от досегашните положение. винаги съм знаела, че не всички са ревливи като мен, а сега се радвам, че някой наистина сподели моята теза.

# 22
  • Мнения: 2 723
Уф и аз съм много ревлива и драматична Sad
Знам, че всичко това вреди на бебо и се опитвам да се преодолявам, но за сега без голям успех Confused
Имам чувството, че мъжът ми се е променил много, не се държи по начина по който аз очаквам (а какъв ли е той?), през последния месец, месец и нещо сме се скарали повече пъти отколкото през цялото време откакто сме заедно Sad
Може и в моите хормони да е проблема, ама това по никакъв начин не ме кара да се чувствам по-добре Sad

# 23
  • Мнения: 177
Rolling Eyes

Мили мамита, толкова много се радвам, че има с кого да споделя тази депресия. Аз през цялата бременност имах контракции... а и плацента превиа. Като ходя и веднага ми се стяга корема. Вче нямам търпение. Стоя си само в къщи, пред ПС-то. Не мога да се разхождам... да не родя на морават пред блока....
А и се боря сега със свекита... иска тя ВСИЧКО да избере... мъжът ми не е съгласен, но ... мълчи като пукел.
Затова съм се изнервила. Иначе съм толкова добричка..
И .. понеже не мога да обикалям магазините разгледах добре електронния магазине данет и си поръчха креватче, дрешки... такива неща... сега тя ми е сърдита....

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами ти живееш с мъжа ти не с нея - ако не й дадеш сега отпор - после кога?
пък мъжа ти да избира - с теб или с мама - друг начин няма
компромисите с теб самата ще доведат само до компромиси и с детето - така, че избирай - дали ще го възпитава една щастлива и уверена в себе си жена, или някоя живеешта по гайдата на всеки - имай в предвид, че малките следват твоето поведение. Обаче не е нужно да се караш с мъжа ти - просто му пореви - напомни колко твоето душевно състояние вреди на бебето....и го остави да си мисли кого да избере - бебчо или мама.... Ако избере мам - сори ще гледаш в къщи две бебета, като претенциите на голямото ще са по-страшното тегло

Отстоявай се -и ще си по-щастлива. А за лежането - радвай се че е само в къщи - аз си отлежах един месец в МД и бях щастлива, че е само толкова, а и че не съм на работа - че се намъчих да ходя на работа до 8 месеца и половина

Успех  Heart Eyes  Надя

# 25
  • Мнения: 1 023
Цитат на: Anna_HP
Rolling Eyes

 Аз през цялата бременност имах контракции... а и плацента превиа. Като ходя и веднага ми се стяга корема. Вче нямам търпение. Стоя си само в къщи, пред ПС-то. Не мога да се разхождам... да не родя на морават пред блока....
....


оооооооо, я стига - и аз съм с предна плацента и отвратни контракции, ама маам гащи поне един час дневно, а като мога и повече (пък няма к'во да обяснявам, че като цяло нося бебето ниско и имам постоянно чуство, че ш го изпикая някъде - ма са да легна в офис та умирам, ли?!)...

като стегне ш поспреш ш разтъркаш малко и ш продължиш... и бавничко!

че и "бъдещ татко" си имаш да му плачеш на рамото! - ай дан те питам к'во да плачеш на възглавница!

милк - ш спре до тука, че подпали... Звинете, молим!

# 26
  • Мнения: 1 289
Цитат на: Anna_HP
Rolling Eyes

Мили мамита, толкова много се радвам, че има с кого да споделя тази депресия. Аз през цялата бременност имах контракции... а и плацента превиа. Като ходя и веднага ми се стяга корема. Вче нямам търпение. Стоя си само в къщи, пред ПС-то. Не мога да се разхождам... да не родя на морават пред блока....
А и се боря сега със свекита... иска тя ВСИЧКО да избере... мъжът ми не е съгласен, но ... мълчи като пукел.
Затова съм се изнервила. Иначе съм толкова добричка..
И .. понеже не мога да обикалям магазините разгледах добре електронния магазине данет и си поръчха креватче, дрешки... такива неща... сега тя ми е сърдита....

Аз щях да ти предложа да излезеш и да си купиш нещо за себе си, например бижу, защото дреха или обувки в момента не си заслужава. Но ти имаш проблем и виждам, че си го решаваш по моя начин, но Он-лайн. А свекито, ритни я отзад. И моята се опитваше да ми топи нервите ама не мина. Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 2 292
на свекито кажи много zдраве и йа прати на паzар с такъв списак покупки Че да не се върне 2 дена.
и я прати да ти купи куп интересни книги, да ти инсталира
шеzлонг на терасата и да ти напълни ваzите с цветя. после си лягаш на терасата и си Четеш криминалето и си пийваш сода или лимонада или каквото ти е приятно и си тананикаш

# 28
Поговори с човека до теб (надявам се, че има такъв). Нашата мама беше доста нервна и неспокойна, а след раждането голяма "ревла". Но повярвай ми няма нищо по-хубаво от това, което е в теб. И се глези!! #Onfire

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
И аз съм същата, но май вече ми минава. Хич и сън ен ме ловеше и само глупости си мислех ...
При мен помогна много автотерапията - в момента в който се хвана , че мисля някоя глупост си отклонявам вниманието с нещо друго - каквото ми е пред очите и почвам да го анализирам. Звучи тъпо, но много помага. Колкото по-бързо намалеят тъпите мисли в главата ти, толкоз по-добре. Опитвай се да разсъждаваш на други теми, с една дума да си разсейваш акъла от всичко, което те депресира, ти си знаеш кое точно е то.
Успех! И ведро настроение Simple Smile
Ето ти малко линкове сбебешки неща, разучи кое за какво е, сравнявай цени, с една дума забавлявай се
http://www.shtarkel.com/
http://www.family-bg.com/catalog/
http://shop.danet.bg/
Направо поръчвайте с любимия и свеки да си гледа работата  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт