Когато децата не виждат баба и дядо

  • 10 713
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Аз не насаждам представа за бабите и дядовците на детето ми. Оставам то само да си изгради такава и повярвай ми, реагира безпогрешно.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 614
 newsm10 smile3501правилно и аз мисля така.

# 62
  • Мнения: 1 195
и аз те подкрепям
права си
прекалили са
и доколкото чета от контакта с тях детето няма ,какво да спечели
щом отхвърлят теб ,нямат право да ти искат детето
дръж мъжа си на твоя страна,не се карай с него,мило го убеди, как ти си жертвата
само ако се извинят и променят отношението си към теб можеш да помислиш да ги допуснеш до детето си

абсолютно
и аз съм на мнение че правилно си решила
не може пред детето ти да се държат с теб по този начин
в утрешния ден и то няма да има уважение към теб след като вижда как се държат!

# 63
  • Мнения: 2 556
Аз не бих пуснала малко дете само да си гради представите за проблемни хора чрез контакти с тях . Децата приемат нещата много по-различно от нас, нямат нашия опит и могат много по-лесно да се травмират при контакт с неприятни персони (независимо роднини или не).

# 64
  • Мнения: 127
месечинка-Ти май наистина не си прочела темата добре върни се на 1страница и ще разбереш ,че нищо не пише за това което ти твърдиш.HOPE - -съгласна съм с теб.    Децата не трябва да се оплитат във взаимоотношенията на възрастните.Нека като пораснат те сами да решат искат ли те да са им дядо и баба, а не майката да решава сама защото ТЯ НЕ НАВИЖДА НЯКОГО. СПОРЕД МЕН ТОВА Е ГЛУПАВО.
Не съм майна,а майка.
Мога да чета и с малки букви,не е нужо да пишеш с големи.
За мъжа ми вече написах.
За това,че не бяха  щастливи,че ще им се роди внуче също.
Не е ли срамота при девет месеца бременност,ведъж да не попиташ поне сина си zа детето.
И да му мелиш на главата,как е могъл да допусне да забременея.
А като се роди да проявяваш претенции не да го виждаш,ами да го вземаш за седмицата да го гледаш.

Akо продължаваш да се държиш така ,моля те не пиши.Благодаря ти!
Мисля, че не постъпваш правилно. Отношенията са между теб и свекърите ти , и детето няма никаква вина за тях. Това ,че го лишаваш да контактува с тях те прави една от масата хора ,които не могат да защитят позициите си и възгледите си пред други и използват силата / в случая детето/ за това. По този начин на първо място обиждаш себе си и след това мъжа си.
А тези отношения не се раждат от въздуха... те са виновни да, обидили са те, но  за да го направят дали не е имало причина? Явно и те и ти сте си виновни и сега детето не се вижда с тях, защото си мислиш че така те ще страдат, мъжа ти мълчи, защото е израснал в семейство в което се е  съобразявал доста с родителите си,  и сега го прави с теб и цирка е пълен. Нито един от всички Вас според мен не е на мястото си и не постъпва като интилегентен човек. Въпреки това пожелавам Ви всичко да си дойде на мястото, ако поне един Вас започне да мисли трезво!
По повод цитата, предполагам, че моя пост ще предизвика нещо подобно в теб, но прочети го бавно защото правописните грешки не са най важното в него, а и още повече когато ги няма!

# 65
  • Мнения: 2 556
soni4ka, ако беше ти в тази ситуация, щях с кеф да изчакам да споделиш как си постъпила като интелигентен човек и си се справиал перфектно. Има моменти, в които никакъв разум не може да надделее над хора, които са решили че единствено само те са прави за всичко. Но разбира се, отстрани е супер лесно да се дават съвети  Simple Smile Само дето чудно защо не могат после да се прилагат навсякъде на практика.

# 66
  • Мнения: 127
soni4ka, ако беше ти в тази ситуация, щях с кеф да изчакам да споделиш как си постъпила като интелигентен човек и си се справиал перфектно. Има моменти, в които никакъв разум не може да надделее над хора, които са решили че единствено само те са прави за всичко. Но разбира се, отстрани е супер лесно да се дават съвети  Simple Smile Само дето чудно защо не могат после да се прилагат навсякъде на практика.

Не се притеснявай за моята ситуция!  С бившия си мъж бях в същата, ако това те успокоява ще се радвам ! 

# 67
  • Мнения: 2 556
Изобщо не го пожелавам на никого да е в тази ситуация. Просто ако си била, трябва да си наясно, че нещата не винаги имат интелигентно решение Simple Smile Поне това сочи моят опит, който не е свързан с родителите на мъжа ми обаче.

# 68
  • Мнения: 851
Изобщо не се чувствай гузна Naughty. За какво му е на детето от малко да го обработват. Като го водиш при тях ще му говорят глупости за теб и постепенно ще го настроят! Може в пубертета точно когато децата и без друго се дърпат от родителите си точно заради тия хора то да се отдръпне от теб напълно. Познавам много примери за това колко е лесно да се настрои едно дете ако го обработваш от малко!
Според мен родителите трябва да разрашават на детето да контактува само със свестни хора. Няма значение дали са му рода или не. За какво са ти роднини ако са само анти-пример!

# 69
  • Мнения: 14
Здравей,аз също бях пред подобна дилема в края на миналата година.Родителите на мъжа ми ми скъсаха нервите,направо беше ужас.Нещата се развиха по този начин донякъде и защото бях прекалено толерантна и допуснах всичко това.Резултатът-не съм виждала свекър си от 1година,а и свекърва ми с малки,но неприятни изключения.Вече се чувствам по-спокойна и не се терзая за така развилите се събития.Но не съм отдръпнала детето си от тях.Синът ми е на3години и обича дядо си и баба си.Но разбира се обича най-много мен и не би търпял и една дума срещу ми.Слава богу бабата и дядото явно усещат това и до сега не е имало проблеми.Решението си е само твое.Аз съм на мнение,че колкото повече хора обичат сина ми той ще е по-добре.Но,ако говорят на детето ти срещу теб това ще го обърква и натъжава.В този случай наистина е по-добре без баба и дядо отколкото с лоши такива.

# 70
Отчасти и аз съм на твоя хал, и аз мисля като теб. Не може постоянно да ми казват в очите, че само ям парите на сина им и друго нищо и да си пускам детето в техния дом, че кой знае какви неща може да му кажат.

# 71
  • Мнения: 650
soni4ka, ако беше ти в тази ситуация, щях с кеф да изчакам да споделиш как си постъпила като интелигентен човек и си се справиал перфектно. Има моменти, в които никакъв разум не може да надделее над хора, които са решили че единствено само те са прави за всичко. Но разбира се, отстрани е супер лесно да се дават съвети  Simple Smile Само дето чудно защо не могат после да се прилагат навсякъде на практика.

Не се притеснявай за моята ситуция!  С бившия си мъж бях в същата, ако това те успокоява ще се радвам ! 
Ето го и другото решение-отрязваш ги до корен със синът им, ако не вижда каква е реалността. Защото не е само да се говори срещу теб Peace

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Понеже се говори за интелигентни решения, да взема да попитам и аз нещо. Както написах по-горе, моето дете на времето само си прекрати отношенията с бившите ми свекъри. Не съм се намесвала, а трябваше да го направя, и то по-рано, за което съжалявам. Та за какво интелигентно решение може да става въпрос, след като на 5 и половина годишното дете му бяха втълпили, че аз ще умра скоро и след като умра, той ще остане съвсем сам, но те виждаш ли, са много добрички и ще го приберат да живее с тях за да не ходи по улиците гладен, мърляв и окъсан като циганите и да няма при кого да се прибере... Той им казал, че само старите баби умират, ама те му казали - аа, умират и по-млади хора, даже и деца умират Twisted Evil По това време съм била на 24, не че не  умират и млади хора , но не е съвсем типично... Години наред след това, чак докато порасна до определена възраст, все ме уговаряше - мамо, моля ти се не умирай, не искам да живея с тях - и не искаше да стои сам за да не взема да умра случайно докато ме няма, страхът стигаше чак до невроза ... И това само беше последната капка, а колко простотии е имало преди това, за някои знам, за други - не, но явно са били достатъчно за да може толкова малко дете само да си вземе твърдо решение да не иска да ги вижда изобщо ... Уважих решението му, тъй като смятам, че контактът с отровни хора е вреден както за възрастните, така и за децата.
Та какво точно е интелигентното решение в такъв случай?

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 23:41 от Unknown_lady

# 73
  • Мнения: 32
Понеже се говори за интелигентни решения, да взема да попитам и аз нещо. Както написах по-горе, моето дете на времето само си прекрати отношенията с бившите ми свекъри. Не съм се намесвала, а трябваше да го направя, и то по-рано, за което съжалявам. Та за какво интелигентно решение може да става въпрос, след като на 5 и половина годишното дете му бяха втълпили, че аз ще умра скоро и след като умра, той ще остане съвсем сам, но те виждаш ли, са много добрички и ще го приберат да живее с тях за да не ходи по улиците гладен, мърляв и окъсан като циганите и да няма при кого да се прибере... Той им казал, че само старите баби умират, ама те му казали - аа, умират и по-млади хора, даже и деца умират Twisted Evil По това време съм била на 24, не че не  умират и млади хора , но не е съвсем типично... Години наред след това, чак докато порасна до определена възраст, все ме уговаряше - мамо, моля ти се не умирай, не искам да живея с тях - и не искаше да стои сам за да не взема да умра случайно докато ме няма, страхът стигаше чак до невроза ... И това само беше последната капка, а колко простотии е имало преди това, за някои знам, за други - не, но явно са били достатъчно за да може толкова малко дете само да си вземе твърдо решение да не иска да ги вижда изобщо ... Уважих решението му, тъй като смятам, че контактът с отровни хора е вреден както за възрастните, така и за децата.
Та какво точно е интелигентното решение в такъв случай?
Unknown_lady,това което ти и детето ти сте преживяли е ужасно.Няма думи просто. CryПотресена съм! Confused

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 614
И аз също съм потресена от тези зли хора. Абе ти що не им дръпна един бой на тези. bash box smile3538 newsm66 та да си гушнат букетчето навреме?

Общи условия

Активация на акаунт