Как Ви възприемат вас "чужденките" в БГ познати и

  • 11 121
  • 145
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 959
Ще се явявам на листовки на 4 май newsm01

# 91
  • Мнения: 1 959
Дадоха ми виза и за Ирландия.

# 92
  • Мнения: 50
Струва ми се, че всеки се променя под влияние на средата, в която живее...Но да се генерализира, че всички в БГ са злобни, неучитиви и т.н. - не е вярно просто! Наиситна има и такива хора, но има и учитиви и възпитани и приветливи!
Освен това дали казваш тенкю или сори или плийс, на края на всяко изречение не означава че си приветлив - просто знаеш как да говориш на английски!
А пък и нещо друго - вижте че непрекъснато има теми в този форум "къде да си намеря субтитри на БГ", къде да си намеря музика на мп3 и прочие - тоест и в чужбина и в БГ, гледаме как да заоикаляме правилата и да си намерим нещо на аванта...

# 93
  • Мнения: 978
Цитат
Забравих да допълня, че бедните, в Лондон например, се усмихват, но очите им са големи и тъжни. Същите очи като на бедните в Българя, само че те нямат сили и да се усмихнат....защото да кажем вчера са си дали заплатата за лекарство за сърцето на дядо си, а държавата ги тъпче и унижава, така както предполагам Англия не прави.


Да бе, истина е. Бедните в Англия, нямат нищо общо с тези в Бг. Тези в Бг, работят и пак нямат. А парцалите в Англия не работят и пак цицат държавата.

Госте, не ни интересува кой си, но какъв е проблема, да си влезеш с профила? Човек трябва да бъде принципен, или поне да се опитва. Ако те е страх, че ще има противоречие между това, което казваш сега и това което си казвала в миналото обаче, имаш основание.

Иначе нито една от нас не се прави на велика, нито е самодоволна. Много малко, ако не единици "берат парите от дърветата", а тези, които го правят обикновено не влизат точно в бгмама.

В интернет разбира се можеш да се правиш на какъвто си се искаш. И на велик професионалист, и на голяма майка, и на много щедър или разбиращ човек. Да не говорим какво имаш, на какви почивки ходиш, колко обичаш мъжа си и др. от този род. Обаче когато останеш насаме със себе си, много добре знаеш каква е истината. В интеренет можеш да си всичко.
Аз също не обичам изхвърляниците, обаче конкретно за темата нямаш никакво основание да ни обвиняваш.

# 94
  • Мнения: 3 394
Цитат на: aniji
Дадоха ми виза и за Ирландия.


не разбирам-Ирландия нали е в Обединеното Кралство, защо ти е виза за там, ако имаш за UK Shocked

# 95
  • Мнения: 978
Ади, северната е отделна държава.

# 96
  • Мнения: 86
Северна Ирландия е 4аст от Обединеното Кралство.

Ирландската Република ( Ейре ) е отделна държава и за там ни трябват визи, защото не е и Шенгенска страна.

# 97
  • Мнения: 1 959
А и ние първия път така мислехме че виза не трябва ама като ме спряха на границата и ми удариха едно предупредително печатче.Нормалната процедура за издаване на решение за виза е 1 седмица а в моя слуяай заради печата отне 8 седмици.Най-хубавото от всичко е че за виза българите не плащат.

# 98
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Цитат на: snowwhite
А пък и нещо друго - вижте че непрекъснато има теми в този форум "къде да си намеря субтитри на БГ", къде да си намеря музика на мп3 и прочие - тоест и в чужбина и в БГ, гледаме как да заоикаляме правилата и да си намерим нещо на аванта...


иzвинявай, но къде прочете, че искам да е на аванта и zаобикалям правилата? сървъра, от който сваляме, е абсолютно легален тук и zа това си плащаме, и то не малко .... но е само на немски и английски.....иzлиzа същото като да си купиш филма на ДВД ( но още не е иzляzал Sign Exclamation zа съжаление) не виждам zащо да не мога да си чета на бг, ако има от къде.......

# 99
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Gaby_MW
Северна Ирландия е 4аст от Обединеното Кралство.

Ирландската Република ( Ейре ) е отделна държава и за там ни трябват визи, защото не е и Шенгенска страна.

Габи, нещо си в грешка
В Ейре се плаща в евро, защо, отговори си сама!

# 100
  • Мнения: 4 244
Цитат на: snowwhite
А пък и нещо друго - вижте че непрекъснато има теми в този форум "къде да си намеря субтитри на БГ", къде да си намеря музика на мп3 и прочие - тоест и в чужбина и в БГ, гледаме как да заоикаляме правилата и да си намерим нещо на аванта...

Е това беше вица на годината
Моме, ти май не знаеш че ако си сваляш филм от западно ФТП или Торент, няма субтитри на език освен на този в чиято страна сваляш, а пък дали ще ти ги чете ДВДто е друга работа!
 А пък ако си мислиш че самите западняци гледат на авантата като нещо  #Shocked , много се лъжеш!
Тука се краде на общо основание в този контекст (МР3, филми и тн) и то от самите западняци!

# 101
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Деби, дай линк..... Praynig  Praynig  Praynig, че мойта половинка е много съвестна Embarassed  Embarassed поне аz да се опитам да скътам нещо..... Wink

# 102
  • Мнения: 1 959
miravmbd не се ядосвай на простотията на хората ние с мажът ми сме женени от почти  2 год.Приказките които ти си чувала сам ги чувала и аз и още ги чувам.Не е важно хората какво били казали важно е ти да си добре мъжът ти да те обича и да сте здрави.Има господ той бави ама не забравя.А на хората ето това #Splat  Hands Fist

# 103
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цитат на: miravmbd
В София ситуацията със сигурност е по различна, но София не е България.


Няма значение от къде е човек,простаци има навсякъде Sad .Аз съм от София,но съм се сблъсквала със същите неща,даже с много от познатите и "приятелите" си прекъснах връзка,защото имаха неблагоразумието да ми кажат"Е,ти се спаси....." Rolling Eyes .
Не мисля,че е имало от какво да се спасявам,все пак България не е Замбия,пък и само човек,който живее извън страната може да разбере някои неща.Аз съм щастливо омъжена,живея с човека,който обичам,но това не означава,че не ми липсват близките ми или,че съм обикаляла за да си търся чужденец за да се омъжа.Така,че по-добре не обръщай внимание и си Whistling

# 104
  • Мнения: 1 278
Ах, каква хубава темичка от цели 8 страници. Дъвкана и предъвквана, но какво да се прави, злободневните неща винаги стоят на първа страница. Аз пък да не я видя до сега.
Я, да взема да положа ей тоз цитат тук,
Цитат
Стига за пътищата. По-важни за целите на нашето сравнение са хората. Усмихват се. Продавачките в магазина и сервитьорите се усмихват, като си купиш нещо, ти казват “Хвала!” (Благодаря!) и не само ти издават касова бележка за всичко, но и навсякъде, съвсем навсякъде можеш да плащаш с кредитна карта. В ресторанта, в пицарията, в кафенето, на тол-поста на магистралата, дори в малкото магазинче за сувенири и в таксито. Никой не ти се мръщи, не ти измисля сто причини да извини наличието на черна каса и двойно счетоводство. Просто си даваш картата, подписваш бележката и си тръгваш
дето го откраднах от ей таз темичка, в отговор, особено на тези, дето спекулират с твърдението, че "Моля" и "Благодаря" или по-точно "тенкю" и "плиийз", ги имало само, щото такава била конструкцията на английския език. Та на всичкото отгоре, затова хората там ги били употребявали, че и смисъл не влагали.
Прочетохте ли? Странна работа! И в хърватския ги имало (тук се оглеждам във всички посоки, ослушвам се и с надеждата да няма враг се поправям - в сърбо-хърватския). Пък и се употребяват редовно. Още по-странната работа е, че въпросният език е от групата на южнославяските, точно като българският. И, за да довърша филологическата си мисъл, ще взема аз да извърша една спекулацийка - сигурно, защото всичките тия езици имат общ корен (индоевропейският), та сигурно английският е заразил хърватския. Ами к'во е станало с българския тогава? Пак е минал метър. Язък!

Момичета, я, не се излагайте  Wink Ни езикът, ни парите, ни филанкишията ни е виновен за българската действителност. Виновни са вечното оплакване и страдателният залог в нашенското мислене, както и постоянното, вечно присъстващо трето лице, по възможност - множествено число - "те", някои си там "те", управляващите, съседите, чиновниците, Системата (тук си позволяваме отклонение от правилото за множественото число, защото понятието е достатъчно обобщаващо, за да не се налага конкретизиране)...

Общи условия

Активация на акаунт