Как Ви възприемат вас "чужденките" в БГ познати и

  • 11 110
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 181
Meн живота тук ме е променил коренно и се надявам да е за добро. Преди бях типи4ното моми4енце, което се оставяше хората да го потъпкват с цялата си злоба. Не си заЩитавах интересите, Щото мама и тати ме бяха у4или да бъда възпитана и да не правя скандали. И за мен това явно озна4аваше да преглъЩам обидите на тоз и ония. Това поведение на хората ми изглеждаше неЩо абсолиутно нормално (то друго не бях виждала за 19год.).
Когато дойдох тук ми се отвориха о4ите. Направо се бях шашнала от уважението с което се отнасяха хората едни към други_ без обиди, без ругатни, без грозни погледи... Ако с4упиш неЩо в магазин те питат "добре ли сте? наранихте ли се някъде", докато в БГ ми се слу4и веднъж да с4упя не знам си какво и реакцията беше "къде гледаш МА? айде сега Ще го плаЩаш" #Bad Talk
  А преди то4но 4 дни ми се слу4и друго неЩо. Влязох в банката с беб4о и имаше опашка. Наложи се да по4акам половин 4ас и на детето ве4е му беше ску4но и запо4на да пла4е. На мен ми стана много неудобно, но в крайна сметка успях да го успокоя. Никой ниЩо не ми каза. Дори хората запо4наха да си играят с Икер, докато накрая го разсмяха. В подобна ситуация попаднах преди няколко години. Влязох в една банка във Варна, с детето на братов4едката ми, което се дърпаше и искаше да излезе навън. Дори не пла4еше! Но само след минута ни извърлиха навън, заЩото такова поведение било срамно!! И какво да направя аз? Да накарам едно 2 годишно дете да козирува???

Така 4е сега си търся правата където и да отида. Продължавам да съм у4тива и усмихната, но видя ли 4е ми се строскат насреЩа си отварям устата... но пак културно!!!

А в БГ хората си дават сметка 4е идвам от ужбина, но не знам то4но как. Може би е по на4ина на обли4ане (модата тук е разли4на), по на4ина на изразяване (аз поне говоря на един по_разли4ен български, Щото в БГ езика се е обновил страшно много) и по много други малки подробности, които ние не забелязваме, но в БГ се виждат.
Аз тук разпознавам българките от далеко само по цвета на косите им и по на4ина по който са захванати.

Ина4е до сега съм се връЩала само 2 пъти във Варна и съм среЩала три типа хора_истински лиубезни, лиубезни докато ти продадат неЩо (после те гледат злобно) и грубияни, които не  си правят труда да се направят лиубезни докато си продадат стоката, ами направо си те гледат злобно  Wink

# 136
Етка,
не  е хубаво така да се изказваш - ВСИЧКИ пътници в САЩ имат респект към шофьорите на автобуси, а да не говорим за полицаите....Ще вземе някой да ти повярва Wink Повечето хора - да може би имат респект към шофьорите. Много зависи, обаче, в кои град си, по коя линия на автобуса и т. н.

# 137
  • Мнения: 4 629
Съжалявам аз съм госта  Embarassed

# 138
  • Мнения: 4 629
Niki1,
Ти си живяла в Охайо и Илиноис ама сещаш ли се, че в САЩ има общо 50 щата. Та от твоя житейски опит пак не звучи убедително да кажеш "няма разлика в кои щат си отношението пътник клиент винаги е на ниво".  Ако пътника да речем е пиян или дрогиран отношението би могло и да не е "на ниво" - нали. И не виждам какво общо има климатика в автобуса и другите удобства, които описваш. Темата беше за това дали в България хората познават, ако някой живее в чужбина. Е едва ли някой ще те отличи по това, че в САЩ си се возила само в автобуси с климатици.
И още нямам и ни най-малко намерение да "пробвам да се озъбвам" на полицай. Нито в САЩ, нито в България, нито където и да било по света  Wink И спирам на знак "Стоп", защото знам какво означава и затова няма да ми се наложи да "ми замръзне усмивката"
 Информацията, че тук се зачитат човешките права може да я получиш и без да си гледала дъщеря на полицай.
И както накрая си казала - не, че няма изключения. Именно за това ставаше въпрос - да не се обощава -"всички хора в атобусите....." #Shocked

# 139
  • Мнения: 2 381
Цитат на: Anonymous
Етка,
не  е хубаво така да се изказваш - ..Ще вземе някой да ти повярва Wink

11bobi11 , на това изречение се издразних. Иначе се извинявам че вмъкнах мнение, без да взимам отношение по темата. Както и на теб.

# 140
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ех, момичета, не ви ли омръzна темата.  smile3502
В кратце, всеки човек в продължение на живота си постоянно се променя, което zависи и от условията, в които живее, от средата, която го zаобикаля, от раzвитието и усъвършестването му като човек. Както се променят и хората около него. Пък и на хубавото винаги се свиква много лесно. Тоzи процес не може да го промените и спрете. Опитайте се да не се драzните на някаквите си там сноби, zавистливци и негативно настроени  хора и се радвайте, когато сте в БГ на семейството и на истинските си приятелите, които виждате. smile3525
Ужас, това на проповед zаприлича. Embarassed

# 141
  • Мнения: 4 244
Цитат на: rosa
Ех, момичета, не ви ли омръzна темата.  smile3502
Ужас, това на проповед zаприлича. Embarassed

Розе, мисля че това ни е болно място и винаги ще се намира повод да коментираме това - кой как се е променил и за добро ли е това
Боли ни за Родината и всички все там се върти.
Вари го, печи го, все невтасало!

# 142
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Розе, мисля че това ни е болно място и винаги ще се намира повод да коментираме това - кой как се е променил и за добро ли е това
Боли ни за Родината и всички все там се върти.
Вари го, печи го, все невтасало!

Знам, но се опитвам да поутоля страстите. Flutter

# 143
Цитат на: amei
Цитат на: Ina Sebieff
Понякога си мисля, че всичко идва от прекомерните очаквания.


.....zащото всички сме българки и съм сигурна,че никоя от нас не е zабравила положението в родината, където и да живее в момента.....истина е ,че във всяка страна има нераzбории, не го отричам.......но и истина е, че не са толкова очебийни, колкото в Бг.......това е раzликата......

Радвам се,4е някой е разбрал тьнкия ми намек. Аз имах сащото предвид. Laughing

# 144
  • Мнения: 3 394
Вие още ли я мъдрите тази тема Shocked

# 145
Цитат на: Anonymous
Етка,
не  е хубаво така да се изказваш - ВСИЧКИ пътници в САЩ имат респект към шофьорите на автобуси, а да не говорим за полицаите....Ще вземе някой да ти повярва Wink Повечето хора - да може би имат респект към шофьорите. Много зависи, обаче, в кои град си, по коя линия на автобуса и т. н.

11боби11,
Аз живея в щата Вашингтон и ползвам Seattle Metro и заявявам най-отговорно, 4е тук е такова положението.
Заб.: На този щат му казват освен "Ве4нозеления щат" и "Полицейски щ Laughing ат"

Общи условия

Активация на акаунт