С големи тумби сме всички и очакваме ЯНУАРСКИ звездички!

  • 13 849
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 974
Честито на новите мами, да са им живи и здрави бебчетата, много да ги раздват и само късмет!!!

Тедсан, стискам палци всичко да е наред, ще ни липсваш докато раждаш...много са ти свежи постовете Hug

На мен взеха доста да ми се подуват краката, но преполага, че това е нормално за този етап от бремеността. Днес такава разходка си направих в ролята на помощничка на Дядо Коледа, че реших че ако не родя днес, няма да избърза бебето #Crazy

И другото което ме мъчи е че имам много киселини Sick

# 256
  • София
  • Мнения: 56
 Александра- като съм била в болнични последните шест месеца преди майчинството и между майчинството и болничните имам един ден отпуска на каква база ми се начислява  майчинството. През месеците на болнични не ми е ясно колко ми е осигуряването. Имаш ли представа?

 newsm78 #Crazy

# 257
благодаря ви момичета за успокоителните думи   bouquet  bouquet  bouquet
и аз на това разчитам -да не ни е премерила добре,че тя и без това не ме мери на ехограф ами със сантиметъра..веднъж премери погледна стъписано,каза я още веднъж за по-сигурно,промърмори така е добре и после видях в картона си 35 а не 36 +3дни....дано всичко с нашите бебоци е наред!  Praynig а ние с татито не сме от най едрите наистина
благодаря още веднъж  Hug Heart Eyes
тедсан- желая ти леко раждане.обаче може да не е тия дни.в смисъл моя приятелка  и падна тапата и чак след 8 дни тръгна да ражда и то доки я бръкна малко за кораж на бебето...дано стане когато и както ти искаш  Praynig Peace не беше ли ти със сънищата за раждане,таткото и свекървата ???

# 258
  • Варна
  • Мнения: 3 256
Александра- като съм била в болнични последните шест месеца преди майчинството и между майчинството и болничните имам един ден отпуска на каква база ми се начислява  майчинството. През месеците на болнични не ми е ясно колко ми е осигуряването. Имаш ли представа?

 newsm78 #Crazy
За времето в болничен като доход се взима доходът от който е изчислен болничния, т.е. пак заплатата ти.

# 259
  • София
  • Мнения: 56
 Алекс Мерси за разяснението. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Извинявайте за глупавия въпрос , но някойможе ли да ми обясни ,как се качват тези сладки картинки дето мърдат отстрани? newsm78 Embarassed

# 260
  • Мнения: 51
Тедсан, един съвет ако позволиш - БЪРЗО ОТИВАЙ ДА ИЗПЕРЕШ ПЕРДЕТАТА В СПАЛНЯТА, ЧЕ ДА РАЖДАШ СПОКОЙНО  Joy Joy Joy
Ей, Valia, изпреварила си ме, аз като прочетох и викам, малеееее пердетата ooooh!,  ми сега тая жена как ще ражда сега точно. Hug Hug Hug
Ей , tedsan, дръж се, ще чакаме с нетърпение новини от теб, дано всичко мине по вода.
Много стискам палци с другата ръка, с която не ям... Grinning
Дано не те боли и скоро да гушнеш бебчо!

# 261
  • Мнения: 30
tedsan, стискам палци! Дано всичко мине бързо, безпроблемно и накрая - здраво и сладко бебче! Завиждам ти на съхраненото чувство за хумор и определено ще ни липсваш. Успех, миличка!

Vania_84, радвам се, че вече "дочакахте" креватчето. Моят съвет е да го разопаковате от кашоните, ако няма да го сглобявате сега. Една приятелка си взе креватче на Дибо и каза, че около две седмици не може да се измирише от дървото и лака в стаята, така че по-добре го отвори, за да има време да изчезне миризмата. И пак по съвет от нея - не бързай да слагаш обиколниците, че се напояват от този дъх на леглото.

# 262
  • Мнения: 135
Tedsan, стискам ти палци всичко  да мине  безпроблемно  и да гушнеш в най-скоро време бебка.

# 263
  • Мнения: 1 325
Тедсан успех!И аз видях , вчера че имам нещо бяло слузесто но не вярвам да е тапа сигурно е от течението което от няколко дни се засили.
Еви, разликата между бебетата ни ще е два месеца , моята бебка януари а Жан Габриел края на март Grinning
Момичета да знаете дали мога да държа палма в стаята където бебка ще спи, чувала съм че нощем е хубаво да се махат от стаите където се спи Thinking

# 264
  • Мнения: 393
  Здравейте,момичета!!!
Виждам,че нашите бебчета стават все повече и  да честитя сега първо на всички,които са посрещнали чудесните си подаръчета-да са ви живи и здрави,скорошно и леко възстановяване!!!  bouquet  bouquet  bouquet
  Аз  се връщам след една ужасна седмица в болницата..в Благоевград-обещах си да разкажа за това кошмарно място,но сега ще спестя подробности Close и само ще кажа-НЕ ХОДЕТЕ В ТАЗИ БОЛНИЦА!!!
  Ужасно е когато си от вътре за по-дълго време,но пък си има и хубавите моменти и затова искам,ако може в януарския отбор да запишем две мами-Мария:мама на Мартин(2650гр,49см) и Милен,(2050гр.,46см) ,родени на 19.12,с термин на 17.01,родени  по естестен начин! и мама Павлина:бебе Явор,(3550гр.,53см.),роден на 19.12,с термин на 04.01.Много мили,силни и мъжки момичета!
  Лека вечер,а утре ще се опитам да чета да видя какво става с вас и да поклЮкарствяам малко:)

# 265
виждам края и на тази тема вече се задава
и реших 2 предложения и аз да ви отправя.


На Бъдни Вечер нашата  молитва   за здраво ЯНУАРЧЕ към Светата Майка литва!

Коледната трапеза Януарката гласи, всичко тя опитва бебчо да нагости.



Ако дядо Коледа до Януарката застане,рискува безработен да остане,защото и ние носим подаръци големи и също сме издули заоблени кореми.

# 266
juleto18-ти как си?всичко наред ли е с теб и бебчо?може би съм пропуснала нещо .

# 267
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
kriss1103 предложенията ти са много оригинални, особенно това последното, много ме накефи, нищо че е дълго. Много се смях за тумбаците, защото си е точно така Joy Joy Joy
tedsan Всички стискаме здраво палци всичко да мина леко и да е наред. Може и до 2-3 дена чак да почнат контракциите, на мен първия път тапата ми падна 4 дни преди да родя, но всеки е различен.
Валя питаш за витамин Д, аз ползвах D-vi-sol на Enfalac, продава се без рецепта на всяка аптека, също има и много други Tri-vi-sol (вит А, Д, С и флор) има и poly-vi-sol със всякакви витамини, но не съм го ползвала.
Коконка пише че се е заредила със свещички, което наистина е добра идея, хия не ти е до напани след това Grinning. На мен ми бяха дали в болницатана следващия ден а също и Ibuprofen 400 mg за болки направо ми стовариха едно шишенце за в къщи, безопасен е при кърмене. А също даваха превръзки и памперси колкото си искаш, но въпреки това го има в списака за багажа. В "Mount sinai" много дашни се оказаха.
Да попитам пак канадските мами, може и да сте го обсъждали, но съм пропуснала. Говорихте ли с педиатър да поеме бебето след като се роди. На мен преди не искаха да изпишат бебето, преди да дойде педиатър да я прегледа, но аз тогава нямах и се наложи да идва педиатър от болницата. Сега мисля да говоря с този на Маги, но още не съм го направила.

# 268
  • Мнения: 68
juleto-тъкмо смятах да питам дали някой не е чул какво става с теб- радвам се, че си добре  Hug
nevenska- от болницата ми дадоха списък с педиатри и аз заплюх един китаец и вече го проверих- приемал нови пациенти, така, че на него ще звънна, особено ако чудото стане другата седмица, се сетиш китайците не празнуват Коледа и НГ Grinning, а по-нататък ще я мисля пак. По принцип го знам, че този китайчо става.

# 269
Здравейте момичета!
kriss1103 предложенията ти са много оригинални, особенно това последното, много ме накефи, нищо че е дълго. Много се смях за тумбаците, защото си е точно така Joy Joy Joy


 Mr. Green благодаря  Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт