Център Фонд за лечение на деца

  • 3 657
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана, един журналист трябва да показва всички страни, ако му дадат тази възможност  newsm78 Че на теб ти се е паднало да качиш тази новина, ами такъв ти бил късмета Wink

Чудесна инициатива си подела миличка, надявам се да информираш как стоят нещата и успех   bouquet

Ритка, в случая по информационния повод страните ги има - всички изказали се на пресконференцията ги има отразени. Естествено, тъпото е, че Гайдарски не цитира имена на хора, злоупотребили с помощи, иначе досега да сме ги намерили. А и то от него друго не може да се очаква - на същата пресконференция колежката е повдигнала въпроса с проверката в Тина Киркова за серацията, от която почина Дарианчо. И отговорът бил: Ми свършила е, ама резултати  newsm78 Е, като не знаеш резултатите защо ли говориш изобщо?

Колкото до другото - чакам шефът да се появи и пак ще го питам какво се случва с идеята.

# 16
  • Мнения: 377
nana77, наистина ще ме учуди, ако Добрев се появи на такава среща.
Това, което мен лично ме интересува е пред кой точно се предполага, че Добрев носи отговорност и защо не представят публично отчети. Не без основание има съмнения, че дори при децата, на които от Фонда реално е помогнато има нередности.

Ще си позволя да цитирам Mari от темата за Симонка.

Tangerine, това съм го изпуснала, този наистина не е в ред. Абсолютен глупак, дали ще има смелост да го каже в очите на родителите. Толкова трудно дават пари (да не кажа - хич), че някой и кола ще си купи. А в новините казаха, че са дали тази година на едно дете (цяло) 65 000, не разбрах валутата, ами те са се преуморили. Наглеци отвратителни, да си играят с живота на децата ни.

Аз съм майката на Ивет за която твърдят,че са дали 69 000 д.,а всъщност 62 000 д. за две операции.
Направихме първата за 43 800 и те си прибраха рестото.
сега за втора операция кандидатстваме отново,нищо,че веднъж сме одобрени

Само на мен ли ми се струва, че Добрев ще си отчете два пъти парите за операция на Ивет, а няма да ме изненада и ако я броят като две деца, на които е помогнато.
В темата за Симонка също се коментираше, че и нея май са включили в списъка с децата, чието лечение е финансирано тази година, защото по принцип беше одобрена. Но в крайна сметка, тъй като баща и не се подаде на изнудванията на Добрев не и отпуснаха и стотинка.

# 17
  • Мнения: 144
Като видя отвратителната мазна физиономия на Гайдарски и като му слушам не големите,ОГРОМНИТЕ лъжи по каквато и да е тема,направо се отвращавам.Снощи гледах репортажа за Ивчето,много мъчно ми стана за детенцето.Дано Новата година донесе така желаното здраве за тези мили дечица.Аз също ще се опитам да помогна.Капка по капка,вир става.

По коя телевизия и от колко часът е бил репортажът?

# 18
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
, на добрев още не съм намерила, дали може да я заковете горе  Thinking

# 19
  • Мнения: 5 598
киселини получих от гледката  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 60
Единствената снимка на добрев, която съм намерила досега. Лоша като качество, но като за комплект към министерската, става  #2gunfire



Нашият човек е този вляво.

# 21
  • Мнения: 191
Аз съм ного потресена и  подтисната от всичко което се случва.

Преди години непрекъснато дарявах пари за болни деца, когато имаше набирателни сметки, открити от родителите. После разбрах, че родителите на едно такова дете ползват набраните средства за други цели. Казах си, естествено, винаги сще се намери и някоя крастава овца. После се появи център Фонда за лечение на деца. Реших, че така, с гаранциите на държавата ще може наистина да се помага на децата в нужда. И дарявах, две години поред не малки суми. Появи се и Българската коледа - чудесно, за децата ни, да са здрави. И на Българската коледа помагах.  Внимателно и със свито сърце следях какво се случва с малкия Криско на Лилибон. Бях уверена, че че го заведат на лечение в чужбина и ще му помогнат.  Натъкнах се и на друга информация, колко трудно и почти невъзможно е да се получи помощ от Фонда. И децата си отиват...

Сега разбирам, че всички пари, които остават непохарчени в края на годианата и във Фонда и в Коледата се преливат в държавния бюджет. Не мога да повярвам!
Аз не знам какво да правя, на кого да вярвам и какво става с добрите намерения. Не само моите а и на стотици други хора.  Защо сме такива? Хората за децата дават и последния си залък, за тях е най-голяма грижа, а у нас се карде от децата. Убиваме си децата, хора. Дебели политици правят каквото искат с парите и съдбите ни.

Не ми стигат думите и насъбралиата се жлъч е много, за да продължа...

# 22
  • Мнения: 377
Не мога да си редактирам първия пост, за да добавя снимките.

dvakare, май целта на настоящата медийна кампания е такава, да обезсърчат всички, които искат да помагат, да накарат родителите, които и без това се притесняват, да се чувстват още по-неудобно от това, че се обръщат към непознати хора за помощ. И именно заради това съм толкова бясна, не стига, че не помагат, а и с всички сили и средства се опитват да пречат на родителите, които се опитват да дадат шанс на децата си.  Sick

# 23
  • Мнения: 908
Толкова лъжи на куп не бях чела до сега... Как спят тези хора?

# 24
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Този фонд пред кого се отчита- Президентство, НС или министъра? Единственият ефективен начин да се предизвика някаква проверка сигурно е този, nana77, да се извадят проблемите им пред всички. Предполагам, че от сайта на Дарина могат да ти дадат много информация за този фонд и начините, по които (не)работи. Наистина, тези хора трябва да се отчитат пред всички, за всичко. За мен е направо цинизъм да връщат пари в бюджета (които сигурно ще отидат за коли след това), при положение, че толкова дечица чакат- ако няма такива, които отговарят на критериите, разширете тези критерии, за Бога, те са измислени само за да стигат тези пари....
Попаднах и на тази новина- това е само предложение, но е обнадеждаващо
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=16587
Обаче, тъй като разликата се поема от държавата, си мисля, че пак ще има един Добрев, който ще одобрява и пак се стига до същото положение (името му май ще стане нарицателно).

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 17:15 от pirinka

# 25
Но имам право да предлагам свои идеи на шефа, затова си позволих и разпечатах постове на Рибка от темата на Симонка, в които тя обяснява за какво аджеба става въпрос. И за лъжите на Добрев и за всички други простотии. Засега идеята е да се покани Добрев и представител на отсрещната страна т.е родител за двойно интервю.

Нана - идеята ти е чудесна!!! Особено ако успее да се реализира! А аз не се сещам за по-подходящ и засегнат събеседник за дебата с Добрев от бащата на Симонка - Ивайло. Защото сигурна съм помните, че в един хубав момент, въпросният Добрев се опита да осуети кампанията за набиране на средства за лечението на детенцето, ръсейки клевети и измислици наляво и надясно, че видиш ли ФОНДЪТ отпуснал пари, а те още врънкали хората да даряват!!!

Навярно няма да Ви изненадам особено със следната "новина" - по сметката в клиниката, в която се лекува Симонка, (все още) не е преведена и една стотинка от страна на фонда!!!

 

# 26
  • Мнения: 7 112
Господин министър Гайдарски от днес е гордо куче-медалист. Удостоен е с орден "Стара планина Първа степен". Явно има заслуги, известни само на наградилата го особа.  Confused
 

# 27
  • Мнения: 60
Аз съм ного потресена и  подтисната от всичко което се случва.

Преди години непрекъснато дарявах пари за болни деца, когато имаше набирателни сметки, открити от родителите. После разбрах, че родителите на едно такова дете ползват набраните средства за други цели. Казах си, естествено, винаги сще се намери и някоя крастава овца.
Това вече е почти невъзможно да се случи, откакто банките започнаха да разкриват специални разплащателни сметки за лечение (дарителски). Тези сметки са толкова стриктно защитени, че на практика няма никакъв шанс за злоупотреба. Даренията са блокирани и се отпускат само на болнични заведения след представени оферти, а после и фактури за лечение. Преди всеки превод се събира банков съвет, който разрешава плащането. Освен всичко това, за да се преведат парите, трябва да има и съдебно разрешение.

Средствата, събрани чрез благотворителните смс линии също постъпват директно в дарителската сметка. Родителите нямат никакъв достъп до тях. И това си е записано надлежно в договорите, които родителите подписват с мобилните оператори.

Дарителските сметки правят клеветата на гайдарски още по-жалка.

# 28
  • Мнения: 144


Сега разбирам, че всички пари, които остават непохарчени в края на годианата и във Фонда и в Коледата се преливат в държавния бюджет. Не мога да повярвам!

Специално за Българската коледа, ако се съберат повече пари от очакваното, тогава с тях се помага на още деца и болници. Така стана миналата година.
А ако ви интересува как може да се опитаме да накараме Гайдарски да си плати, погледнете това: http://www.save-darina.org/component/option,com_joomlaboard/Item … 20/limitstart,20/

# 29
  • Мнения: 5 598
Рибка,мисля че тази информация за дарителските сметки трябва да се популяризира-така хората ще имат повече доверие в идеята за даряване.Все си мисля,че трябва да се чуе гласа и на засегнатата страна,дано някой се сети да ги потърси и тях

Общи условия

Активация на акаунт