Дядо Коледа с шейната ти литни,здраве и късмет на МАРТенските мами донеси!

  • 11 022
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 174
Здравейте момичета темичката е страхотна както винаги. Hug
Аз отивам да изкарам малко снимки от сватбата че свекитата ще ходят за Коледа на селото си с родата и искали да раздават снимки.
После ще се разхождам из детските магазини да харесам нещо на моята принцеса.
Хубав ден ви желая.

# 16
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте и от мен!
Честито ни нова темичка!  bouquet
Аз вчера успях да отида на консултация в Пловдив,лекаря ми успя да ме приеме иначе трябваше да си запиша час чак за 29.12 в 19.45 часа,това беше единствения свободен час за тази година,но както и да е важното е че успях да мина прегледа.Резултатите не са чак толкова добре обаче,за тази захар в урината ми назначиха да си направя глюкозо-толерантен тест(за наследственото обременяване)ако съм рабрала правилно,както и ми пуснаха изследването гликиран хемоглубин,поне резултатите от него са добре.
Само,че нещата при бебо малко ме притесниха,оказа се че задържа урина в двата бъбрека Cry и доктора каза,че от тук на татък трябвало много внимателно да се следят,а след раждането задължително да се направи ехографско изследване на пикочната система,за да се изключат аномалии SadУспокоини,че това се срещало често при момчетата но, трябвало по обстойно да се следи.Каза ми също,че ще раждам секцио най-вероятно защото бебо е седалищно разположен. Вообще голяма Коледа ме очаква...

# 17
  • Мнения: 473
Здравейте и от мен, темата е много хубава - и в нея да се чуват само хубави и приятни новини като в предната. Без болки и без контракции, те са   smile3513 .
Ние сега се прибрахме с малката и напазарувах ме някой неща за бебчо, не са много но им се радвам. Купихме комплекта шишета на Авент, две бодита, хавлийка, термометър за ваничката и кутийка за биберона-залъгалка. Така някак си се успокоявам че ще се стигне до края, и че остана малко и няма време  newsm53. Пожелавам ви лек ден и много ритници  newsm10

# 18
  • София
  • Мнения: 211
Ох как ми олекна, че не съм единствената жадуваща за малко алкохолче  Laughing От една партя сме  Drunk Значи няма да се притеснявам толкова и ще си пийна винце поне...
А Зори, вместо 50гр твърд или 250 вино, не може ли и двете  Embarassed  Rolling Eyes
stankova82, това, че бебчо е седалищно все още нищо не значи, защото има време да се обърне още 100 пъти...незнам защо д-рката ти е казала толкова рано, че ще играе скалпела! Мойта беба беше седалищно и преди няколко дена се е обърнала, което пак не е гаранция, че няма да се превъри пак- аз съм почти 29г.с., а ти като гледам си 27с. А за задържането на урина не мога нищо да кажа...дано и там да бърка нещо и всичко да  е ОК!

# 19
  • Мнения: 12
Милички за алкохола и аз да се включа когато бях на прегледа преди 2 дни доки каза,че може за 2-та празника по една чаша бяло вино не червено

# 20
  • Мнения: 326
Здравейте и от мен!

Аз малко късно се включвам в новата тема, но все пак не мога да не поздравя Зори за страхотното и оформление! newsm51
Вече два пъти съм пила по половин чаша бяло, сухо вино и не знам защо все ми е гузно. А знам, че не е вредно. За Коледа и Нова година пак мисля да заложа на бялото вино.   Peace 

Poli13, радвам се за добрите новини от прегледа и че Марков ти е допаднал. И нашата буба беше 850 гр. през 26 г.с.  Grinning
Stankova82, дано това със задържането на урината не е нещо сериозно, но все пак е добре, че са го видяли и ще се следи. А за седалищното положение - и ние сме така и то от доста време, но докитата ми казват, че е много рано и има достатъчно време и място да се обръща още много пъти!

Цвети, честити покупки! Малко или много - винаги носят радост и удоволствие!  Hug

# 21
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички!
Поли, поздравления за хубавите новини и много се радвам, че си доволна от Марков.
При нас всичко изглежда добре. Вървим малко по-едрички, ама в рамките на нормалното все пак.
Бебка пак се беше скрил с малките сласки ръчички, та се наложи да го понатиснем малко и да ви кажа, че още от сега проявява характер:) На всеки наш натиск отговаряше с малко бокс Grinning

ОТносно виното - само червено вино по 1 чаша на вечер дори е полезно. Това от моя док. го знаме, на който имам страхотно доверие. Аз рядко пия и то по 3-50 гр. вино.
Cveteelina, честити покупки и дса се ползват със здраве:)

# 22
  • Мнения: 1 446
Хайде на новата прекрасна тема!
За алкохола - сърце юнашко не трае и аз от 1 месец насам си пия по 1-2 чашки вино на вечер. Единственото ми притеснение е дали бебка като се роди ще иска да пие чисто мляко или и на нея ще трябва да капвам  newsm78

Докторът потвърди да се готвя за секцио, което ще е около 20-ти февруари и днес установих, че ми остават 2 месеца до раждането... И нашето бебоче има пъпна връв около вратлето, но като знам, че не мога нищо да направя, гледам да не се шашкам. Броя движенията през деня, и ако се случи да не се обади, лягам на спокойствие и тя веднага се обажда.
Успешна седмица на всички. На тези, които ще прекарат празниците без достъп до форума, пожелавам мирни, спокойни и щастливи дни!

# 23
  • Мнения: 4 406
олеле, Славундер, как лети времето... докато се чудехме кога ще усетим ритници, вече се насрочват дати за раждане... а аз все си мисля- има време...

# 24
  • Мнения: 1 710
Здравейте дами-мами, Wink
Зори, оформлението много ми допадна, сладурско е. Относно новините в темичката - то се знае само хубави и весели, пълни с щастие.
Станкова, странна е препоръката за секцио, която е направил твоят лекар. Както вече разбра, не на една от нас са й обяснили, че бебето има още мнооого време да се върти. Отиди и при друг специалист - някой който се занимава с фетална морфология. Ако трябва, направи си една разходка до София, посети Марков или Димитрова и виж какво ще ти кажат за бъбреците.  

Аз се загубих, защото съм болна. Тече ми носа - не звучи никак страшно, но рядко съм се чувствала по-отпаднала и по-гадно от сега. Ограничавам се до хрема, нямам гърлобол или кашлица, ама ми изцеди силиците тоя носотек. Във всеки друг момент в такова състояние си ходя на работа, готвя, чистя и т.н., а сега едва се насилвам да стана от леглото, за да отида до WC-то. Явно са ми възпалени синусите и ме болят очите и главата и се чувствам ужасно некомфортно. Най-много се притеснявам от това да не станат зелени околоплодните води. Някой някога ми каза, че при боледуване, водите можели да станат мътни, ама не съм сигурна, че това е съвсем вярно. Надявам се да не е.

За алкохола - много е хубаво да се пийва червено вино. Действа кръвотворно и много лекари препоръчват по една чаша дневно. За съжалене и аз като Ангелчето пия лекарства за кръвното, които са несъвместими с алкохол. Аз обаче съгреших 2-3 пъпи и пийнах няколко чаши вино. Wink

# 25
  • Мнения: 1 369
Мараба и от мен в новата тема. Зори,   bouquet
Днес яко се разходихме, ходихме да видим рампата на пл.Батемберг, голямо нещо това:) После ходихме до Произведеното в БГ в НДКто и отново обиколихме 6те етажа, купихме подаръци на родата. Аз си купих само бельо/отново... Имаше една фирма пловдивска с разни бременни сукманчета. Е да,ама в тоя студ как не съм тръгнала по сукман... и като си помисля,че я има 3 месеца до раждането, я са и по-малко, някак ми досвидяха тия 45 лева...
 Станкова, абсолютно съм съгласна с Дея за това да се разходиш до София да те види някой специалист за тия бъбреци ... а и не ми харесва когато д-рите те подготвят за секцио още от 7я месец заради позицията на бебето...на една приятелка сина беше седалищно до прегледа 3 дни преди раждането и в деня на раждането се оказа,че се е обърнал баш готов за излизане...До последно нищо не се знае. А лекарите обичат да си планират нещата отдалече...
 Дея, радвам се,че се появи! И бързо да оздравяваш! Пий си чайчето с лимони и мед  и не мисли за зелени води. Аз не съм чувала от настинка да позеленяват...

# 26
  • Мнения: 1 710
Аз не съм чувала от настинка да позеленяват...

Да си призная, аз от доста ненадежден източник го чух, ама пустия бременен акъл, като е регистрирал веднъж лоша информация, не я забравя така лесно. Все пак почти не давам воля на лоши мисли и се успокоявам, че феталните морфологии дето ми правиха бяха след първото боледуване, пък водите си бяха бистри. Така че го карам без много шаш.

# 27
Здравейте аз съм мартенска мама. До сега не съм писала защото не знаех как да се включа. термина ми е 25 МАРТ.  А пола на бебока е момче.  С таткото сме много щастливи .

# 28
Може ли някой да ми каже как да си кача линийката? newsm78

# 29
  • Варна
  • Мнения: 187
и аз да се запиша
вижте какво си поръчах по нета и съм много доволна
http://www.laredoute.fr/vente-pyjama-bebe-pingouin-cocoon.aspx?p … e&pagesize=16
и ще продължа да си поръчвам от
http://www.laredoute.fr/
мойта линийка е от тук
http://www.mamaibebe.com/

Общи условия

Активация на акаунт