Задължително ли е

  • 2 350
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 500
За пръв път чувам. Лягала съм както ми е удобно.

# 31
  • Мнения: 1 674
спях на където ми беше удобно/сега чувам това за спане на ляво/

# 32
  • Мнения: 2 677
Спях си както ми е удобно!

# 33
  • Мнения: 814
Не е задължително, а препоръчително. Когато лежиш наляво се освбождава някаква голяма артерия на матката, която кръвоснабдява плацентата. Надясно се затиска малко, но не е проблем да се лежи навясякъде, така или иначе като се усети дискомфорт подсъзнателно ще се разместиш. Не го мисли, спи накъдето ти е удобно. Аз все наляво спях, по гръб ако легнех ми тежеше и той започваше да рита, надясно ме болеше под ребрата. Природата си знае работата  Simple Smile
И аз  така знам и спях накъдето дойде

# 34
  • Мнения: 96
Знам че е по-добре наляво, заради кръвоснабдяването, но рядко спя в тази поза. А аз съм на принципа, че докато на мен ми е удобно и на бебка й е добре! Peace

# 35
  • Мнения: 721
Препоръчва се през последните седмици на бременността, когато плацентата остарява и изтънява. Така не се притиска кръвна артерия, която я орусява и дава кислород на бебечето.

# 36
  • Мнения: 3 695
Не е задължително, а препоръчително.
E, нон-стоп на ляво едва ли е възможно да се лежи, така че - сменяй!

# 37
  • Мнения: 1 432
Аз имах огромно желание да спя на ляво,ама не .....на дясно ми беше много по удобно. легнех ли по корем оба4е след 6ия месец се заду6авах ,става6е ми ло6о  и ми се гаде6е - това се нари4а ''синдром на вена кава'' . Също така спях и по корем до към 7ия месец  Whistling

# 38
  • Мнения: 3 069
Препоръчително е, защото по този начин плацентата се кръвоснабдява по-добре.
А дали някой ще го прави или не сам си решава.

# 39
  • София
  • Мнения: 614
Да,наистина е препоръчително,защото така остава свободна и отворена голямата куха вена,която най-добре доставя кислородна плода.Когато тя се притисне, на някои майки им става лошо,защото детето си взима всичкия необходим кислород от органите на майката.Това обаче не е задължително-на много жени им няма нищо,а за бебето се е погрижила майката природа.
Така че всеки си избира удобна поза за себе си Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 672
Да,наистина е препоръчително,защото така остава свободна и отворена голямата куха вена,която най-добре доставя кислородна плода.Когато тя се притисне, на някои майки им става лошо,защото детето си взима всичкия необходим кислород от органите на майката.Това обаче не е задължително-на много жени им няма нищо,а за бебето се е погрижила майката природа.
Така че всеки си избира удобна поза за себе си Simple Smile


Toчно така - препоръчително е. Но на мен на края вече ми писна - имах чувството че съм станала плоска като дъска от лявата страна Simple Smile

# 41
  • Мнения: 151
не вреди да лежиш на дясно. най-оптималния вариант е на ляво, така достигало най-много кислород до плацентата.
по-важно е да не спиш по  гръб (не че не може да полегнеш по гръб за 15 минути например) защото така тежестта на матката притиска някаква голяма основна артерия в таза и се забавя количеството кръв към плацентата.
не се притеснявай и весели празници Grinning

Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 587
Не е задължително!Важно е да спиш удобно.

# 43
  • Мнения: 297
Чувала съм, че е добре бременната да лежи настрана, а не по гръб и не по корем. Вероятно е така, но незнам дали има значение на коя страна лежиш. Щом ти е удобно, вероятно и на бебето му е удобно, така, че предполагам, че това не е повод за притеснение. Консултирай се с лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт