Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 607
  • 642
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 327
slon4eto, и аз имах същото питане, сложила съм двата цитата по-долу.. това, което ми роди главата е, че може би се водят по помещения, т.е. миналата година са отворили допълнително група за яслата, но тази не могат и затова яслената група за тази година е по-малка от миналогодишната, а в първа група бройката е доста голяма...



Има много несъответствия в данните за местана на градините - например за 120 ОДЗ
Възрастова група             Места               Свободни места             Кандидатури
ясла                                   36                     20                                  0
1-ва група                        24                        0                                   0

 Е как става така, че в яслата остават 16 деца и 20/които се дават за свободни/ отиват в градината и при места в 1 група 24 е дадено че са свободни 0 - ами тези 4 места от кой ще се заемат?
Има доста такива несъответствия - явно пак директорките ще си "кътат" бройки за "уж" спонсорство - пона на мен така ми изглежда.

Ето подобен случай зо 50 ОДЗ:

Възрастова група            Места               Свободни места  
Ясла                                      54                             24
1-ва група                            91                             12  


За яслата ясно: от 54 деца 24 преминават в 1-ва група, 30 деца остават в яслата за още една година.
За 1-ва група обаче... Shocked от 91 места 24 се заемат от ясленчета, 12 свободни, а другите 55??? Да ни би всички да повтарят 1-ва група?
Нещо не разбирам. Май ще звъня в общината да питам.



Момичета, аз изтрещях вече!  Rolling Eyes
Не съм чак толкова добре с математиката, но нека разгледаме един пример и някой, който е на ти с изчисленията да помага

Значи ето цифрите за една градина:

Възрастова                     Места    Свободни
група                                                 места
Ясла                                    54             24 
1-ва група                          91             12 
2-ра група                          56             0
3-та група                          58             0 
Подготвителна група        52             0



Ако приемем, че яслената група 2007/2008 е с 54 места, и 24 е числото на децата, които остават в нея, то 30 преминават в първа група 2008/2009. Доколкото знам деца не повтарят 1ва група или греша?? И да повтарят може ли 49 деца да остават втора година в 1ва група?  Или понеже няма наплив затварят една яслена група  Laughing

# 586
  • Мнения: 1 517
http://kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/5690C9AF7AD02453C22573B20045CFAF?OpenDocument - тук може да се сортират детските заведения по тип, напр. само ОДЗ

# 587
  • София
  • Мнения: 2 708
Във всичките градини, които съм питала броя на групите е различен, например една година имат 3 яслени групи и 2 1-ва група, предучилищната е само една, на следващата година яслените стават само 2, но и предучилищните стават 2, общо взето всяка градина има определен брой групи общо (за цялото ДЗ) и всяка година се разпределят според възможностите. Защото не само леглата са определени, помещенията също. Така че не е меродавно това колко "предвиждане" колко групи са сега и колко ще има догодина.

# 588
  • София
  • Мнения: 120
Честно казано цялата система ми се струва въздух под налягане! Придстои ни преместване в Модерно предградие / на бул. Европа/ и търсех места в 1-ва група на някоя градина в района, но се оказва, че най-близката със свободни места е в 7-ми микрорайон, а това са близо 3 км от нашата кооперация?! Това е някакво безумие... Никой ли в общините не се замисля че в последните години има повишаване на раждаемостта и трябва да се открият допълнителни ДЗ?!

# 589
  • София
  • Мнения: 545
Не системата е въздух под налягане, а управляващите . Единственото, за което си заслужава да се протестира, плюва, негодува е това да се строят нови детски градини  Peace

# 590
  • Мнения: 9 990
и ЧАК тогажа  да дават пари за система, която е "екстра".По-голяма ще е екстрата, ако просто има места.Тогава всъщност и опашките и висенето по тъмно от самосебе си ще отпаднат.На хората това им харесва в системата само, че няма да мръзнат.

# 591
  • София
  • Мнения: 1 163
предвижда се строителството на 10 нови градини, но в няколко общини само, а 3 ще отворят врати през 2008

# 592
  • София
  • Мнения: 545
и ЧАК тогажа  да дават пари за система, която е "екстра".По-голяма ще е екстрата, ако просто има места.Тогава всъщност и опашките и висенето по тъмно от самосебе си ще отпаднат.На хората това им харесва в системата само, че няма да мръзнат.

Ами при тези минус 14 не е никак малка екстра  Peace

# 593
  • Мнения: 9 990
Ако имаше места, т.е. нови градини ВЕЧЕ, никой нямаше да виси днес на -14 бе Ангелакиииии, никой нямаше да нощува пред градини и да се вайка, а щеше да отиде след седмица-две, да се поразходи, да огледа и избраното заведение, където ще запише детето си и прочее...Т.е. никой нямаве да истерясва а щеше да го направи в удобно за него време и климатично ако щеш, щото след 5 дена няма да е -14, а +5 примерно.

# 594
  • София
  • Мнения: 120
Изобщо както се казва : "хубава работа, ама българска...." Както гледам да се очартават нещата пак ще трябва да стисна зъби и да прежаля още една година в частна градина.

# 595
  • Мнения: 277
Изобщо както се казва : "хубава работа, ама българска...." Както гледам да се очартават нещата пак ще трябва да стисна зъби и да прежаля още една година в частна градина.

Извинявам се за спама и неудобния въпрос, но би ли ми казала в коя градина ходите, каква е таксата и дали сте доволни!? Много ме вълнува въпросът - може и на лични. Praynig

# 596
Здравейте и от мен хайде и аз да се включа с малко разсъждение по системата. Като цяло идеята е добре все пак в това студено време много по добре ще е да не мръзнем пред ОДЗ ЦДГ и т.н. Мисля, че ако внимателно се прочете всичко написано на сайта, както и тук във форума много от нещата са разбираеми и е безсмислено да се задават едни и същи въпроси по 100 пъти. Относно регистрацията - според мен е направена да стартира на 04.02 с цел, ако преди това се регистрираме на датата всички ще сме готови и в 9.00 часа ще се подадат хиляди молби едновременно, но ако се регистрираме на 04.02 молбите малко или много ще се подават с някакъв интервал от време и всичко ще зависи не само от бързото писане ами и от бързото ориентиране в сайта. Може би е по добре предварително да сме си изяснили подредбата на ОДЗ- тата и ЦДГ  в които ще кандидатстваме и да ги посетим, при необходимост, за по-точна информация относно бройките, ако имаме съмнения. Клеопатра доста добре е обяснила и отговорила на запитванията ни за което много и благодаря. Сега ни остава да се надяваме, че на 04. февруари  всичко ще е горе долу добре и да не се настройваме скептично. А относно разликата в дадените свободни бройки - всичко идва от разликата в броя на групите за всяка отделна година, затова най-вярната информация ще е от самите детски заведения затова питайте. А що се отнася за тайните места - Все пак сме в България и винаги е имало и ще има. И да не забравяме че София няма да спре да расте и с детските градини скоро няма да се оправят нещата. От мен толкова Още веднъж благодаря на всички които дават така необходимата ни информация   Grinning Успех

# 597
  • София
  • Мнения: 6 260
Изобщо както се казва : "хубава работа, ама българска...." Както гледам да се очартават нещата пак ще трябва да стисна зъби и да прежаля още една година в частна градина.

Извинявам се за спама и неудобния въпрос, но би ли ми казала в коя градина ходите, каква е таксата и дали сте доволни!? Много ме вълнува въпросът - може и на лични. Praynig

Ако може не на лични, за да знаем и другите, ако не ни приемат в общинска детска градина, дали ще можем да си позволим частна или да си напускаме работата и да си оставаме без доходи вкъщи.  Hug

# 598
  • София
  • Мнения: 120
В момента сина ми посещава ЧДЗ Палечка на Драган Цанков като таксата му е 280 лева и са 10 деца в група с 2 учителки. Групите там са общо 2 - яслена и градинска. И със направо възхитена от отношението на девойките към децата. в началото имах притеснения как ще се адаптира към новата обстановка, но от втората седмица се налагаше да го чакам да си поиграе още малко преди да си тръгнем. Така че това е достатъчно като отзив.

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 61
Моето дете септември 2008 ще е на 1 година и 1 месец. Ако го приемат в някое ОДЗ, какво ще се получи, при положение че повечето директорки на ОДЗ с които съм разговаряла имат изискване детето да е поне на 1 година и 4-5 месеца и да е проходили. Ами ако не е проходило съвсем стабилно, какво?

И още нещо. Чудя се, как ще бъде за майките, които ще попълват формуляра в интернет при директорките, и имат няколко избрани ОДЗ или ЦДГ. Първата директорка, при която са отишли ще попълва и ще отбелязва всичките ОДЗ или ЦДГ, или майките ще трябва да обикалят от Детско заведение на Детско заведение.   

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 14:58 от Aleksy

Общи условия

Активация на акаунт