Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 630
  • 642
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 7 099
Бясна съм. Звъня в 57 ЦДГ Люлин - в системата има обявени 26 свободни места за І група, разговарям с директорката и тя ми казва, че е подала информация в общината за 50 свободни места за първа група. Жената изобщо не е наясно какво се е случило с останалите 24 места. Издънките им са грозни още от сега, какво да очакваме после...

Мисля, че всеки директор ще има също достъп до своята детска градина и ще може да оправи броя места
Тц, нямат достъп, директорката ми каза да звъня в общината, тя също ще се обади.

# 571
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826

Ммдааа, май е така.Обаче на оградата на въпросната 47 ДЯ на 31.12 беше залепен лист, че приемат молби по нета..... и т.н и т.н.Това, което пише и по вратите на ОДЗтата. Започвам да си мисля, че някой го е залепил нарочно, за да няма опашки после... ThinkingТова ДЗ(47ДЯ), например, е ново( по-скоро отново работещо) - трябва да е отворило врати тия дни. Simple Smile
Но като гледам каква е ситуацията и с 1 гр., май по-добре да си подавам само за ОДЗ.

Щом е ремонтирана и евентуално преустроена провери на място какъв й е статута - ДЯ или ОДЗ, или друго. Ако си  е само ясла й обясни на директорката, че няма как да й подават документи през нета. Ако е станало ОДЗ - кой номер е сега, за да може да го намериш в системата за подаване на документите (явно не е 47 ОДЗ, защото този номер е зает от Незабравка). ОДЗ или ясла си избираш, но подай документи и в ясла-ДЯ, за да имате повече шансове. Пък началото на юни ще ги премислиш нещата къде искаш да е.

# 572
  • София
  • Мнения: 7 099
Е, обадих се в общината, да наистина директорката на 57 ЦДГ е подала друг брой места - ДВОЕН на обявените в сайта, станала била грешка. В сайта е обявено 13 ЦДГ, НО това е ОДЗ-там има ясла, децата на всичките ми приятелки я посещават - пак било грешка ще я проверят. В детските заведения, в които са обявени свободни места НУЛА, нямало смисъл да се кандидатства,  Hug това е инфото от отдел Образование - много грешки и всичките в наш минус.

# 573
  • Мнения: 9 990
Хохохо, това е само началото.Грешки ще има и в деня Х, деня на подаване.Кой каквото и да ми говори-системата трябва да поеме всички заявки още в първата минута.

# 574
  • Мнения: 2 149
Възрастова група /Места /Свободни места /Кандидатури

 Ясла                      53                    51                           0

Това би трябвало да го тълкувам, че има 53 места в яслата, от които остават свободни 51 /2 деца са в яслена група отново/, а останалите 51 са отишли в 1 група.

Ако бяха въвели отдавна и коректно системата дете, което не посещава редовно градина да бъде изключвано , може би щеше да е по-ясна картината. Истината е, че редовно се смята групата така ": имаме 30 деца, но реално посещават 23-25, защото другите все нещо са болни и т.н. И така деца, които искат да ходят на градина седят под чертата и чакат да им дойде незнайно кога ред.

А ако сме 3-ти под чертата /примерно/ и 3-4 месеца след началото на уч. година деца преминат поради навършена възраст в 1 гр, тогава дали  ще ни се обадят, че ни е дошъл реда да бъдем записани?

# 575
  • София
  • Мнения: 2 698
Изтривам си съобщението, защото информацията не е съвсем точна.

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 15:38 от Сънчо

# 576
  • Мнения: 123
Имам още едно питане относно регистрирането.Та значи на мен още не ми е мн.ясно как става. И така.......Влизаме първо тук и се регистрираме така ли: http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/F26025167727D39BC22573C5004 … A897?OpenDocument , после къде ???тук http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/5EFF5B22C21E51B3C22573C5004 … A903?OpenDocument или тук   http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/E48F763C6FC845AAC22573B2004 … CFB4?OpenDocument се вписваш и после какво? следваш стъпка по стъпка ли попълването или пак се луташ?  newsm78

# 577
  • София
  • Мнения: 545
И аз съм бясна. И в ЦДГ 12 приемали молби. Уж нямало да важели, но ако се скапела системата, щели да важат.
То по тая логика и моята молба там от преди 2 години трябва да важи.
Нищо не разбирам вече.

Тъпо!
Обади се в общината! Оплачи се !

# 578
  • София
  • Мнения: 545
Имам още едно питане относно регистрирането.Та значи на мен още не ми е мн.ясно как става. И така.......Влизаме първо тук и се регистрираме така ли: http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/F26025167727D39BC22573C5004 … A897?OpenDocument , после къде ???тук http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/5EFF5B22C21E51B3C22573C5004 … A903?OpenDocument или тук   http://www.kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/E48F763C6FC845AAC22573B2004 … CFB4?OpenDocument се вписваш и после какво? следваш стъпка по стъпка ли попълването или пак се луташ?  newsm78

Влизаш и отиваш на списъка с градини и избираш и кандидастваш

# 579
  • София
  • Мнения: 2 698
Обадих се на директорката, каза, че това, което е по интернет ще важи.

# 580
  • София
  • Мнения: 545
Обадих се на директорката, каза, че това, което е по интернет ще важи.

Супер Simple Smile

# 581
  • Мнения: 217
Тази информация в таблиците е полезна да се ориентираме къде какъв е напливът.
Например аз се интересувам от ОДЗтата(по-точно яслите им) в Люлин.За яслените групи е имало 993 молби общо, а места 329.Като се има впредвид, че всеки е подал на минимум на 2 места, а някои и на 4-5, ми се струва, че е имало места за почти всички. Но положението с горните групи е трагично - почти няма места.

Имам 1 въпрос - в 10ти микрорайон ремонтираха една ясла - на картата на София е обозначена като 47 СДЯ.На оградата им пише, че приемат молби по нета - явно вече не са ясла.Някой знае ли какво са-одз, цдг??
На сайта на столична община пише, че е ОДЗ  Peace

Можеш ли да дадеш линк за сайта, където пише, че е ОДЗ, защото аз не намирам инфо дали ще се кандидатства по Интернет за тази градина, а много ме интересува....
Благодаря предварително

# 582
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Megche, виж какво съм писала по този въпрос  Grinning Кажи коя точно градина те интересува - номер, адрес приблизително.

Имам 1 въпрос - в 10ти микрорайон ремонтираха една ясла - на картата на София е обозначена като 47 СДЯ.На оградата им пише, че приемат молби по нета - явно вече не са ясла.Някой знае ли какво са-одз, цдг??
На сайта на столична община пише, че е ОДЗ  Peace
47 ОДЗ Незабравка - Люлин 6 - карта
47 ДЯ - Модерно предградие/Люлин-10 - карта
Различни ДЗ са!


Ммдааа, май е така.Обаче на оградата на въпросната 47 ДЯ на 31.12 беше залепен лист, че приемат молби по нета..... и т.н и т.н.Това, което пише и по вратите на ОДЗтата. Започвам да си мисля, че някой го е залепил нарочно, за да няма опашки после... ThinkingТова ДЗ(47ДЯ), например, е ново( по-скоро отново работещо) - трябва да е отворило врати тия дни. Simple Smile
Но като гледам каква е ситуацията и с 1 гр., май по-добре да си подавам само за ОДЗ.

Щом е ремонтирана и евентуално преустроена провери на място какъв й е статута - ДЯ или ОДЗ, или друго. Ако си  е само ясла й обясни на директорката, че няма как да й подават документи през нета. Ако е станало ОДЗ - кой номер е сега, за да може да го намериш в системата за подаване на документите (явно не е 47 ОДЗ, защото този номер е зает от Незабравка). ОДЗ или ясла си избираш, но подай документи и в ясла-ДЯ, за да имате повече шансове. Пък началото на юни ще ги премислиш нещата къде искаш да е.

# 583
  • Мнения: 217
Megche, виж какво съм писала по този въпрос  Grinning Кажи коя точно градина те интересува - номер, адрес приблизително.

Имам 1 въпрос - в 10ти микрорайон ремонтираха една ясла - на картата на София е обозначена като 47 СДЯ.На оградата им пише, че приемат молби по нета - явно вече не са ясла.Някой знае ли какво са-одз, цдг??
На сайта на столична община пише, че е ОДЗ  Peace
47 ОДЗ Незабравка - Люлин 6 - карта
47 ДЯ - Модерно предградие/Люлин-10 - карта
Различни ДЗ са!


Ммдааа, май е така.Обаче на оградата на въпросната 47 ДЯ на 31.12 беше залепен лист, че приемат молби по нета..... и т.н и т.н.Това, което пише и по вратите на ОДЗтата. Започвам да си мисля, че някой го е залепил нарочно, за да няма опашки после... ThinkingТова ДЗ(47ДЯ), например, е ново( по-скоро отново работещо) - трябва да е отворило врати тия дни. Simple Smile
Но като гледам каква е ситуацията и с 1 гр., май по-добре да си подавам само за ОДЗ.

Щом е ремонтирана и евентуално преустроена провери на място какъв й е статута - ДЯ или ОДЗ, или друго. Ако си  е само ясла й обясни на директорката, че няма как да й подават документи през нета. Ако е станало ОДЗ - кой номер е сега, за да може да го намериш в системата за подаване на документите (явно не е 47 ОДЗ, защото този номер е зает от Незабравка). ОДЗ или ясла си избираш, но подай документи и в ясла-ДЯ, за да имате повече шансове. Пък началото на юни ще ги премислиш нещата къде искаш да е.

Предстои ни местене в Люлин 10, Орион, казаха ми за тази ремонтираната бивша 47 ясла, та за нея питам, тя ще ми е най-близо, лошото е, че за нея няма нищо на сайта им за кандидатстване...... но мисля да звънна в общината в Люлин и там да питам за нея.... Все пак ако някой знае нещо, няма да се разсърдя ако сподели тук...

# 584
  • София
  • Мнения: 2 708
С едно бързо екселско преброяване излиза че има общо 195 градини в София, само ОДЗтата са 86 на брой, останалите са ЦДГ, ЛДГ, СДГ ... Hug


Куки,  как ги преброи на сайта търсене по тип излизат само 30 ОДЗ та и 44 ЦДГ

Не с търсене, copy на всички детски заведение и paste в ексела, едно преброяване и излизат общата бр, отделих оОДЗтата и пак едно преброяване и пак ето я бр. И с търсене пак излизат толкова, говоря за цяла Сф, не за определен район

Общи условия

Активация на акаунт