Бебета ЮНИ - 8

  • 9 652
  • 303
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 616
Ето, сега ме зачеса крастата...
Айде, ако искате, тези, които могат да излизат, и тези, на които не им е много студено, довечера да ходим някъде! за малко, само да хапнем, и после-всеки по леглата  Joy
Може и утре на обед, че май ще е по-топло...
Има примерно около малките пет кьошета - Дивака, Уго, Халбите (там шкембето не струва!) има и някои други мисля; после може някъде по О!Шипките, или Мания, или Дон Домат. Аз лично съм фен и на китайското, има един ресторант на В.Левски, след кръстовището с Дондуков, който е добър.
Така че събирам предложения и впечатления, пък може да си запазим място за утре наобед, и да си донесем сватбените албуми и снимките на другите дечица... Може и тях  Heart Eyes
Чакам отзиви Simple Smile

# 286
  • Мнения: 15
ами,аз нямам нито сватбено албумче,нито албумче със снимки да другите деца Laughing Grinning Laughing.Ама мога да взема снимки от лятото.Или от мои спектакли Wink

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Здравейте момичета,
 Аз такава болка в корема , за която говорите имах веднъж-два пъти, когато кихнах- направо се уплаших, защото беше прорязваща и от тогава си имам номер- преди да кихна се свивам на две и така нищо не ме боли.
 Някоя от вас има ли клипчета на бебето ве4е? Аз имам, ама за съжаление не мога да ги кача в албумчето, нали е само за снимки, а при мен клип4етата са много по-интересни, щото се вижда как бебо мърда кра4ета и ръчички  Mr. Green

# 288
  • Мнения: 67
Здравейте и от мен. Днес здравата се омързеливих и спах до 11 часа. Ако сте някъде наблизо в центъра може и аз да дойда Simple Smile (  но не обещавам).
За обезкосмяването -откакто съм бременна само самобръсначка за друго ме е страх даже да си помисля.
На БХС и аз ще ходя другата седмица-нямам търпение да видя бебчо на ехографа  Laughing
Кекс и аз правих скоро-намерих една много хубав арецепта с обяснения тук в бг мама ето я и нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235415.msg5374792
Става бъро и е много вкусен.
За месеците и аз почнах по бабешкия начин -като най-сигурно  Laughing всеки месец на датата на термина слагам по един месец още. Така не ми се налага да помня в коя седмица в кой месец влизам.

Болки аз преди около месец имах ужасни режещи болки долу. Толкова бяха силни че какво ли не си помислих-но слава богу минаха.

# 289
  • Мнения: 256
Като сте захванали темата за спазмите и аз да се включа. На спазмите ниско долу при разтягане, кихане и т.н. не обръщам много внимание, но вече за 3-ти път ми се случва изведнъж да ме пререже рязко корема, високо горе, много е силно и е на една права линия, като срязано с нож (предполагам  Wink ). Толкова е гадно, цял час снощи не можех да мръдна, добре, че сега съм при майка ми и тя успя да стигне до но-шпа-то иначе не знам как сама щях да се добера. Лекаря ми вече не ми обръща внимание, като му кажа, че нещо ме наболява, а не съм му звъняла повече от 2-3 пъти досега, явно е много чувствителен, знам ли, а на ФМ при Марков съм чак на 17.  Малко съм объркана, никоя от вас не е споделяла за такава болка досега.

# 290
  • Мнения: 616
In4oka, не, такова нещо не ми се е случвало. Единствено понякога спазмите долу са малко по-продължителни, но това което описваш, незнам какво е.
Може би, ако се повтори, иди направо при доктора, какво като ти е чак за 17-ти часа! Щото и по телефона той освен да те успокои или да те извика, няма какво друго.
Дано да не се повтаря!


ПП: айде събирам желаещи за утре на обед (или ранния следобед) че довечера ще е студено! Софийските каки да кажат, ако имат възможност и желание, и ще измислим къде! В центъра, вероятно, че все пак от всички страни се стига що годе лесно. (и някъде, където да има кльопачка, че аз съм непрестанно гладна  Mr. Green)

# 291
  • Мнения: 36
Айдеее, върнахме се от лекар и ние. Това беше първото ми излизане от точно две седмици. Ма то било страшно по улиците, какви са тия преспи и пързалки!!

С бебе всичко е наред. Прешляни, сърце, глава, мозъчни гънки - засега всичко е ок. Шаваше, а аз не го усещам. Док рече, че ми е рано и че се смята, че за първескиня  обикновено се усеща около 20та седмица. Според последна менструация сме на 17 седмици и 3 дни, а според ехографа сме на 16.5 дни. Нормално било. Като тегло и дължина сме точно по средата на статистическите граници. Бебе тежи 180 грама, но забравих да питам колко е ...хм.. високо  Simple Smile
Каза, че не няма белези, по които може да се предположи Даун, но все пак дадох внес и кръв за БХС. Струваше 25 лв в Майчин дом, в клиниката на Кременски. какви са тия сумии, 55 лв?!
И като дойде ред да гледаме какво има между краката.... там нямаше нищо. И както се бяхме настроили на мъж, сега май ще имаме кокона, живот и здраве. Да си призная, отдъхнах си лекичко, някак си момиченцето знам какво да го правя, а с момчето как щях да се оправям!?

И така. До 4 работни дни отнемало, за да станат готови резултатите от БХС-то. Дано всичко е наред. Засега нямам вклинявания, разкрития и, недай си боже, пролапс, така че продължавам лежачката и кротачката в леглачката.

Поздрави на шкембеядящите - тук мъж ми готви телешко варено, чудесно се получава. А да, лошаа новина от мен за тоя ден беше, че сутринта се измерих и вече съм 5 кг и половина нагоре. Не ми харесва тая тененция, минавам на основно протеинено хранене. Край на шоколада и бискитите... Ех...

# 292
  • Мнения: 616
purshing, (това всъщност значи ли нещо?) сложих ти гащите!  Peace
Благородна завист за момичката!
И аз много стискам палци... Не че за друго, ами така съм си харесала женското име, дето го избрахме, че не ми се чака още някоя година, за да си наричам някого така  Mr. Green  После - и три момчета да имаме, ще съм щастлива!

Погледнете моля пак списъка, ако нещо има неточност в термините или в цвета на гащите, да ги оправя, и да отваряме новата тема  Hug Ще се постарая да има и линкове там  Blush поне някои...

# 293
  • Мнения: 130
offioly    на мен сини гащета / 12 юни/

# 294
  • Мнения: 36
purshing, (това всъщност значи ли нещо?) сложих ти гащите!  Peace


Purshing  се казваше една моя котка, която много обичам, чисто черничка беше, имаше беличко само под мишниците и бях триъгълник между краката - като негатив на женка, хихи. Беше голямо диване. Като го взехме котето с тогавашното ми гадже, бяхме решил да го кръстим Пърси, за да мърка и пърка, а то с влизането увисна на пердето, изстреля се като ракета и от пърси стана пършинг. То котето още е живо, но след раздялата с тогавашното гадже, котето остана при него. После той го прати при майка си и баща си и после майка му, която много ме обичше, сподели още преди да е казала на сина си, че пършинг вече е евнух, щото беше хем дивак, хем и опикавал къщата по цял ден.... Та  тва е исорията на пършинг. Аз много обичам котки, ама няма да ме огрее в апартамент да имам коте, мъжът ми е по кучетата, но сега и куче нямаме, че умря през лятото и сега не е момента за ново животинче. По-скоро друго животинче ще чакаме Simple Smile

Мерси за гащите Simple Smile)

# 295
  • Мнения: 15
а пък аз преди да заживея с приятеля ми,си живях с родителите ми.Имаме къща в драгалевци и си гледахме 2 кучета.Едното санбернар(не съм сигурна как се пише Thinking), а другото каракачанска овчарка.Огромни и мнооооого красиви. GrinningКучета пазачи.Абе от както се помня сме имали кучета.Сега наще все още си гледат.Хора кучкари.А приятеля ми е имал куче,но като умряло много тежко го приел и много страдал и сега и не иска да чуе.Аз почти го бях обедила,ама като се оказа,че съм бременна отново се отказа.И като се замисля , май така е по добре.Въпреки,че мнооооооги ги обичам тези същества! Hug

# 296
  • Мнения: 60
offioly, и аз съм със сини гащи на 23.06.

# 297
  • Мнения: 33
Да ви кажа и аз никъде не мърдам в този студ и лед! Добре, че мога да работя от вкъщи. Иначе Offioly, офисът ни е до Студентски и някой път (само да се наканя да ида), ще ти звънна да хапнем по едно шкембе в Яхъра или Гроша Wink
Искрено ти съчувствам как издържаш на дългите отсъствия на мъжа си... Моя го няма за по 2 седмици и пак ми се струва цяла вечност!
А това, което се е случило в Азовско море, е много тъжно Sad

Исках да споделя, че и аз при кихане, кашляне и резки движения се стряскам от тези остри пробождания, сега се успокоих, защото не ми беше хрумвало да питам лекарката за тях... Голям съм заплес!
In4oka, задължително провери за твоя тип спазми - да не е нещо от наместването на органите заради растящото бебе?! Мен ме пробожда в гърба и веднъж в дясно в ребрата...

Аз също благодаря за подробната информация за д-р Марков, и нямам търпение да дойде 18ти, когато съм на преглед там!

# 298
  • Мнения: 176
Привет и от мен! Много пишете, пак ще закъснея за работа докато се изкажа по всички въпроси  Crazy

Значи не съм само аз с тази болка, супер. (Е, не че е супер, но поне знам че е нормално.) Мен уж в началните седмици пак от разтягане на матката ме болеше, но беше малко по-различно, като предменструални болки бяха (бях убедена че ще ми дойде във всеки един момент).

In4oka, за твоята болка не казваш специфично но ми звучи като да е стомаха. Беше ли яла/ пила скоро преди да ти се появи? Ако да, възможно е да ти се е върнала малко храна/ стомашен сок по хранопровода, за съжаление е един от съпровождащите бременността странични ефекти.

За кола маска си говорите - аз си правих на бикините (но само отпред, не цели!) преди да тръгнем за морето, не намерих разлика с предишни пъти. Цяла кола маска обаче не съм се престрашила в това състояние.... а май трябва вече. Чувала съм че не е хубаво само най-в края на бременността, че тогава се получават най-големите разтягания и боляло наистина много. Иначе на краката съм с епилатор от много години, свикнала съм си.

За Уго, Дивака или Дон Домат, как ви завиждам... много ги обичам и трите! Ако ходите на Уго, хапнете една салата Евъргрийн и за мен (любимата!), а на Дивака - гъбена супа с препечени филийки. Охххх.... май е добре да закуся нещо. Хайде, до скоро от мен!

# 299
  • Мнения: 616
Последно повикване за новата темичка   Joy
Ако някой има желание да се занимае с нея, да казва, ако не - аз мога да си продължя, и без това всеки ден вися във форума...
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт