Миене на косата всеки ден ?

  • 18 784
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз от години си я мия всеки ден. И всеки ден ползвам сешоар.
Не мога да се понасям с мръсна коса.

И чесно казано, освен че отнема време сутрин, не виждам голям проблем.

Не е приятно да видя женска глава с мазна, спластена на сламки коса или коса, залепнала отзад на скалпа или лек пърхот по средата на главата.

# 46
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
ВЕСЕЛА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА.[/img]Знаете ли поразрових се малко из старите книги за миенето на косата.Пише-Много е важно косата да бъде винаги чиста.Добре е да се мие с мека вода.Когато косата е много мазна е хубаво да се мие по-често на 2-3 дни.Сухите по-рядко защото то честото миене остават без блясък,чупливи краища и се раздвояват. newsm03 newsm18 newsm74 smile3529 Flowers Sunflower santa2

# 47
  • Мнения: 18 542
Мия моята през ден...за мен това е прекалено често, но не мога да я търпя мръсна. От личен опит съм установила, че мазането на корените поне половин час преди всяко миене с бадемово масло (или някакво друго - жожоба например от тези на Икаров) кара косата ми да се омазнява по-малко, но трябва постоянство.

# 48
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Аз мия своята коса 3 пъти в седмицата понякога 2 избягвам да я мия по често много се изстощава.Често и правя маски но не от тези готовите а си правя в къщи.Доволна съм от шампоаните на Пантен и шаума,апък шампоаните ат серията на ВИШИ просто са невероятни но са скъпички wavey 1dating newsm06  bigdance2  261uu newsm39 newsm41 newsm56 4470 newsm35 bg

# 49
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Миналата година по това време си миех косата през ден, като още на втория ден беше ужасна. Взех си един шампоан за мазна коса - Натурвитал, зеления. Определено ми помогна, по-бавно се омазняваше , но адски ме сърбеше цялата глава. Ползвах го , докато свърши, изтърпях го, но имаше защо!!! Започнах да я мия през 2-3 дена...Гадното е , че в началото на есента пак нещо , започнах да я мия по-често и пак стана мазна...Май пак ще си го купя newsm78
Но се чудя има ли шампоан на Фито за мазна коса и дали е добър?

# 50
  • Мнения: 3 459
Моята на два, максимум три дни я мия  Peace

# 51
  • Мнения: 207
Аз също така третирам косата си! Виждам, че дори да я мия всеки ден започва да не стои добре, а пък ако не я измия става още по-лошо! На всичко отгоре е такъв сезонът, че тъкмо я измия и като изляза и отида в някое задимено помещение, става още по-зле! Няма как да не я измия пак като се прибера! Знам, че това е много лошо за косата!

# 52
  • Мнения: 757
колкото по често се мие косата,толкова по мазна става

# 53
  • София
  • Мнения: 7 097
Помага ли ако се боядисам, дали ще ми изсуши косата  newsm78
Замислям се дали да не започна да я мия всеки ден... лятото процедирам така и се чувствам доста добре.
Вярно ли е че е вредно ?

Помага, ако се боядисаш. Косата става по-твърда. Дори само кичури да сложиш, ще има някакъв ефект.
Има шампоани за честа употреба, така че няма проблем да си я миеш всеки ден. Преди време миех моята всеки ден и не съм забелязала да се е изтощила.

# 54
  • Мнения: 1 679
честото миене е вредно

# 55
  • Мнения: 674
Определено миенето на косата всеки ден не се препоръчва,знам го от фризьорката ми.
Консултирай се със специалист,пий витамини,прави маски ако трябва се пострижи на
пластове,те предават обем и косата  ти ще изглежда добре  Peace

# 56
  • Мнения: 1 428
Аз също си мия косана всеки ден.Използвам винаги само качествени шампоани,не я суша,не я натоварвам и въпреки това ми е адски мазна.Дори е имало дни в които ако излизам вечерта я мия втори път ,защото се чувствам адски некомфортно с мазна коса.Незнам вече какво да я правя.Пробвала съм да не я мия ,но на третия ден започна да ми се появява косопад.Моля дайте идеи с какво да я мия вече?Кои продукти изсушават,защото на мен и боядисването не ми оправя проблема.

# 57
  • Мнения: 9 865
3-4 дни е много, особено ако се има предвид честото ми посещение на кафенета и задимени посещения, мирисът на косата става непоносим. Мия я през ден, нямам никакви поражения. В тийнейдж-а бях с много мазна коса, после започнах да се боядисвам и сега ми е нормална с тенденция към леко омазняване на скалпа.

# 58
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Аз също си мия косана всеки ден.Използвам винаги само качествени шампоани,не я суша,не я натоварвам и въпреки това ми е адски мазна.Дори е имало дни в които ако излизам вечерта я мия втори път ,защото се чувствам адски некомфортно с мазна коса.Незнам вече какво да я правя.Пробвала съм да не я мия ,но на третия ден започна да ми се появява косопад.Моля дайте идеи с какво да я мия вече?Кои продукти изсушават,защото на мен и боядисването не ми оправя проблема.
Имам една книга-Винаги красива.В нея пише за мазната коса,че трябва да се мие по-честолПише още-Ако можете да издържите най-добре изплакнете накрая косата си от шампоана СЪС СТУДЕНА ВОДА,за да се затворят порите и да се избегне излишното омазняване.Незная дали ще има ефект,не съм го пробвала защото мойта коса е суха но ако можеш пробвай нищо не се знае пък може и да ти помогне.Човек трябва да опита от всичко newsm10 newsm03 newsm10

# 59
  • Мнения: 2 270
Мия си косата два пъти седмично - сряда и неделя!

Общи условия

Активация на акаунт