Миене на косата всеки ден ?

  • 18 790
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 830
Лятото я мия всеки ден или през ден.
През останалото време я мия през 2-3 дена, защото започва да изглежда зле Whistling

# 61
  • Варна
  • Мнения: 672
Гласувах с първа опция. Определено мисля, че не е хубаво да се мие коса всеки ден, какъвто и да е шампоана, каквито и маски да се използват.

# 62
  • Мнения: 250
Аз я мия през ден, а лятото всеки ден. Според мен не е вредно стига да използваш подходящи продукти за коса - за честа употреба.

# 63
  • Мнения: 680
Боядисай косата си и я мий само с шампоани от медицинскате серии-ще има ефект.  bouquet

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 612
вредно ГЛУПОСТИ!
кога ли ще отпадне и този мит
то преди беше вредно и вода да се пие по време на ядене, а сега броим чашите

казвам и подчертавам:
КОСАТА Е КАТО ТРЕВАТА - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ Я ПОЛИВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ РАСТЕ!

# 65
  • Мнения: 1 425
Аз си мия косата през ден, защото и на мен ми се омазнява бързо в корените, а краищата ми са много сухи. И понеже напоследък си правя маски за коса и се ровя да търся различни, попаднах на един форум, в който прочетох много лоши неща за силикона, който се съдържа в много от шампоаните, балсамите, маските и др. продукти за коса и кожа. В началото шампоаните, които съдържат силикон, правят косата бляскава и красива, но с течение на времето се наслагва и се постига обратния ефект - мазна коса, сухи, цъфтящи краища. Обяснението е, че той обвива косъма и не позволява на косата да получава, необходимите за здрава коса, полезни вещества. Силиконът не може да се измие с вода, а само с пилинг шампоани или домашно направени маски. Ако шампоанът съдържа това
 Cetearyl methicone
Cetyl Dimethicone
Cyclomethicone
Cyclopentasiloxane
Dimethicone
Dimethiconol
Stearyl Dimethicone
Trimethylsilylamodimethicone
Disiloxane,
значи, че съдържа силикон.

Намерих и списък, в кои шампоани не се съдържа силикон, ако иска някой мога да го копирам, но някои шампоани ги няма в България.



# 66
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
вредно ГЛУПОСТИ!
кога ли ще отпадне и този мит
то преди беше вредно и вода да се пие по време на ядене, а сега броим чашите

казвам и подчертавам:
КОСАТА Е КАТО ТРЕВАТА - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ Я ПОЛИВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ РАСТЕ!
PeaceАз съм с къса коса и всеки ден я мия само с вода,а през 3 дни с шампоан Hug

# 67
  • Мнения: 1 227
Няма проблем да се мие косата ежедневно, ако се използват продукти за честа употреба. Изсушаването със сешоар определено е вредно Peace

# 68
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182

# 69
  • Мнения: 1 043
Няма проблем да се мие косата ежедневно, ако се използват продукти за честа употреба. Изсушаването със сешоар определено е вредно Peace
Peace и аз съм на това мнение , е ако си сушиш косата зимата със сешоар - с не чак толкова силна гореща струя пак не е чак толкова вредно , все пак неможеш да ходиш като лейка в главата щото може да ти се повреди косата  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 1 227
... е ако си сушиш косата зимата със сешоар - с не чак толкова силна гореща струя пак не е чак толкова вредно , все пак неможеш да ходиш като лейка в главата щото може да ти се повреди косата  Rolling Eyes
Така е Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 622
Снощи си мих косата,значи днеска и утре е ОК.В другиден вече е нетърпимо залепнала и вмирисана на цигари и готвено ooooh!

# 72
  • Мнения: 207
  newsm78 Вреден ли е оцветителят за косата?

# 73
  • Мнения: 4 496
Ако шампоанът съдържа това
 Cetearyl methicone
Cetyl Dimethicone
Cyclomethicone
Cyclopentasiloxane
Dimethicone
Dimethiconol
Stearyl Dimethicone
Trimethylsilylamodimethicone
Disiloxane,
значи, че съдържа силикон.

Намерих и списък, в кои шампоани не се съдържа силикон, ако иска някой мога да го копирам, но някои шампоани ги няма в България.

Ще сме благодарни ако го копираш! Все един от шампоаните в него ще го има в България. Flutter  bouquet

# 74
  • Мнения: 957
По мой наблюдения над моята коса е това ..че колкото по често я мия толкова по бързо ми се цапа....избягвам да ходя в задимени заведения.. и без това мразя цигари...Според моята бивша класна по биология... не случайно се омазнява косата..просто защото се опитва да се предпази от нещо... и трябва да се намери този фактор който при4инява това омазняване... всекидневната употреба на какъвто и да е шампоан е вредна ... все пак си е химия.. преди да си нанесете шампоана...намокрете косата с топла вода.. и си масажирайте целия скалп и си изперете добре косата ама по4ти в буквалния смисъл...след което изплакнете коси4ката с по хладка вода...
та по темата определено всекидневното миене на косата не е полезно..
п.с. една форумка сподели...че косата е като тревата .. и само да и кажа..че е в голяма грешка...просто косата си расте с еднакви темпове...има значение духовното и физическото състояние на човек..

Общи условия

Активация на акаунт