Вашата кола и близнаците

  • 6 506
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 623
Здравейте на всички! Simple Smile
Точно тази тема ме вълнува в момента.Ние умишлено пропуснахме кошниците, но вече наближаваме 9кг  и трябва да избера столчета. Виждам,че освен  за диапазона 9-18кг   има модели  9-36кг. Някой знае ли, дали закона изрично изисква  до 36кг да се ползва столче или в границата 15-36кг може само допълнителна седалка ( без облегалка),  изравняваща височината до колана на колата?....Логично е седалката да е О.К. но все пак да питам.

Що се отнася до возилото ние също взехме комби,когато разбрахме за близнаците.....Но определено няма да ни стига мястото Mr. Green, защото таткото се ориентира към по-спортен модел. Мисля,че миниван е едно много добро решение.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 580
   
Ние купихме комбито преди да забременея-мечтаната кола на мъж ми.

   
      Grinning Същата история и при нас. Тръгна за Германия за лимузина, а се прибра с комби - 5месеца преди да забременея. Тогава много се ядосах, ама сега съм доволна.
 Иначе всекидневно в града си ги возя в малката кола. Добре, че задните врати ги правят със защитни бутони против отваряне, че моите младежи сигурно ще ги изтърся някъде по улиците. Всеки път се опитват да ги отворят.

# 32
  • Мнения: 983
Здравейте на всички! Simple Smile
Точно тази тема ме вълнува в момента.Ние умишлено пропуснахме кошниците, но вече наближаваме 9кг  и трябва да избера столчета. Виждам,че освен  за диапазона 9-18кг   има модели  9-36кг. Някой знае ли, дали закона изрично изисква  до 36кг да се ползва столче или в границата 15-36кг може само допълнителна седалка ( без облегалка),  изравняваща височината до колана на колата?....Логично е седалката да е О.К. но все пак да питам.


Ако питаш мен си вземи до 36кг. Не съм ги виждала и не зная колко са големи тези столчета, но по принцип столчетата ми изглеждат по сигурни от седалките. Моят мъж е полицай и не знае по закон как е. Предполагам само катаджиите са по запознати.

# 33
  • Мнения: 1 165
И ние заради близнаците купихме нова кола-комби. От седмица си имаме Фиат Марея 1998г. Много е хубава, има екстри, пък и голям багажник за покъщнината ни. Малко ремонт ще и трябва, газова уредба и зимни гумички, но надявам се скоро да джиткаме с нея и децата. Сега се пробвам да я подкарвам и аз, белкем стана по-самостоятелна  Wink.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 711
Каси, честито! Да си я карате със здраве и безаварийно!  Hug

# 35
  • Мнения: 431
Каси, да си я карате със здраве и безаварийно!
И ние сега сме на тема нова кола. Мъжо другата седмица ще ходи до Англия, че там са доста по-евтини. Живот и здраве и ще се похваля като е налице новата придобивка.

# 36
  • Мнения: 2 950
Каси, браво на вас! Честито!  Hug

Мен много ме е яд, че ме е страх да карам в София, защото не мога да мръдна никъде без мъжа ми. Но от маршрутки, таксита, дупки и безсъвестни шофьори ме е страх да се кача на колата. И лошото е, че колкото повече време минава, толкова повече забравям карането.  #2gunfire

# 37
  • Мнения: 157
Ние сме със Шкода Октавия и все още някак се събираме петимата.Каката е притисната в единия край и само ги наблюдава и обслужва.Близнаците са още в столчета от 0-13кг.,но не знам как ще е като купим по-големите.Не сме пътували на дълги                   растояния.Ще видим как е като си ходим до Шумен през март.                                                                                                                      А относно столчетата втора употреба-гледах в "Часът на мама",че столчетата имат срок на трайност.

# 38
  • Мнения: 655
Вчера видях нещо, което ме ужаси и потресе-майката си шофира, а детето стои на предната седалка до нея и дори нямаше колан, а да не говорим за столче! До колкото видях беше на около 7-8 години детето. Бяхме на светофар и те бързо отминаха. Ужас! Аз и преди съм виждала деца от пред да седят, но по-големки. Тук какво гласи закона? Аз не съм виждала и майки, които си тръгват от родилния дом с бебето да носят и кошници за кола. До колкото помня и преди да замина за чужбина беше тако, но мислех, че нещата все ще се променят за толкова години.

# 39
  • Мнения: 7 640
Каси, да си я карате със здраве и безаварийно!
И ние сега сме на тема нова кола. Мъжо другата седмица ще ходи до Англия, че там са доста по-евтини. Живот и здраве и ще се похваля като е налице новата придобивка.

как ще карате кола с обратен волан newsm78

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         В Кипър движението е като английското.
         То напоследък и в България станаха доста колите с десен волан. Ама цените на по- високия клас коли в Англия наистина е по- ниска, отколкото в Германия, Италия и т.н.

# 41
  • Мнения: 431
Каси, да си я карате със здраве и безаварийно!
И ние сега сме на тема нова кола. Мъжо другата седмица ще ходи до Англия, че там са доста по-евтини. Живот и здраве и ще се похваля като е налице новата придобивка.

как ще карате кола с обратен волан newsm78

В Кипър сме, и тук движението е обратно на Бг.
A.S.I.A., не се очудвай, хора всякакви.  Тук също винаги се възмущавам как може децата да ги държат на предната седалка, и то си опряло главата в предното стъкло, не дай си Боже да се чукнат някъде каквито са блейки, не ми се мисли. Трябва да има мноооого сериозни глоби за такива водачи("родители"). Но всеки си носи отговорността за собственото си дете.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 01:07 от mecheto

# 42
  • Мнения: 655
Ужас! не ми се мисли какво би станало.
БТВ, аз не знаех, че и в Кипър движението е от ляво. Ние си взехме Тойотата с десен волан, защото така или иначе през май се местим в Лондон и вече почти всичко ни е готово, но в момента си я караме тук или във Франция и нямаме проблем. Иначе Ситроена ми е с ляв волан, но не смятам да го продавам, все пак и в Англия си има коли от ЦЕ и не е проблем да се карат. И като стана дума аз Англия там правилата са, че до 12 годишна възраст или до 135см(което се достигне по-бързо) детето трябва да е в столче или поне седалка, която да го изравни до прозореца и с колан. То и после коланите са задължителни и отговорен е шофиора, ако не е спазено това. Това с деца на предната седалка си е далечен сън.

# 43
  • Мнения: 7 640
ооо, и аз не знаех за Кипър.
По каква логика newsm78
С такова движение са само бившите британски колонии май и Япония

# 44
  • Мнения: 431
Да, Кипър е бивша английска колония.

Общи условия

Активация на акаунт