Може вън да е люта зима,но в душата на МАРТенската мама топличко е за двамина!

  • 12 105
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 283
Привет на всички бъдещи мами!!!  bouquet

Аз съм от октомврийските мами Embarassed

Продавам изгодно чисто нова количка - синя с мечета, бабите ни изненадаха и двете и затова едната е излишна, коша може да се вади, а когато е в количката е като люлка! По-късно ще покажа и снимки

ако някой се интересува, нека ми пише на Лични

# 241
  • Мнения: 1 446
Къдричка, много се радвам, че момата ви се обади!
Дея*, пускай по една усмивка бе, жена, колкото да не те мислим!

Върнах се от прегледа, положението е следното: 50% скъсяване, 1 см разкритие. Лежане до дупка. За сметка на това момата ни е в прекрасна форма, тежи 2 360 кг  Shocked, което като тегло отговаряло на 36г.с., но само да кажа че и двамата с мъжа ми сме едрички: той е 190см/100 кила, аз съм 165см, така че се връзвало,
Целувки на всички!

# 242
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте мамчета!
Включвам се след малко премеждия и престой в болница, но с бебка сме добре. Имах кошмарни болки в кръста и малко в коремчето и събота отидох в Токуда да ме видят, а те взеха, че ме приеха. Няколко дена на системи и инжекции в дупето (не мога да си стоя на него сега) и ме пуснаха. Матката ми нещо се беше побъркала, ама хубавото е, че всеки ден записвахме тоновете на бебка и обстойно ни гледаха на УЗ- около 2кг сме вече и всичко е ОК Laughing
Днес чак бяхме на пазар за шишенца, термометри, козметика и разни такива (забраниха ми да купувам дрешки). Доста се поизморих, но след малко лежане съм ок.

# 243
  • София
  • Мнения: 128
Божеее пазете се мацки, почти на финала сме дръжте фронта още малко  Praynig   Hug . И аз днес пазарувах още малко и си купих комплект за изписване ще снимам всичко утре и ще ги кача снимките   Rolling Eyes   

# 244
  • Мнения: 308
   И аз ще очаквам включване от Ронибони относно легълцето. Дано да става лесно, защото със сигурност в първите месеци ще е много по-удобно на по-високо ниво.

   Лорисита, радвам се че си по-добре.

   Славундер, браво за хубавите нови. Сега само почивка ти трябва.

   

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 21:24 от stambolieva

# 245
  • Мнения: 1 446
Лори, точно щях да питам какво става с теб. Радвам се, че си добре, пази се. Щом са те приели, вземи нещата насериозно. Защо са ти забранили да купуваш дрешки?

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 1 270
Славундерче, стискане и лежане  Wink Hug Hug Hug Чудесно растете  Heart Eyes
Къдричка, радвам се, че си по-спокойна  Hug
Лори, дано нямаш повече такива изживявания  Praynig Hug
Благодаря ви за съчувствието за сутрешната случка  Hug

# 247
  • Мнения: 318
Славундерче, Лориситка, пазете се много, моля ви!!!Още мааалко  Hug
  Къдричка, радвам се, че бебчето не те остави да се тормозиш дълго Simple Smile Личи си, че те обича, стига вече притеснения   bouquet
И ние днес бяхме при доки Simple Smile Малкия вече е 1 кг 330....Малееее, а на 22.12 беше 820 гр. -  расте,  не се шегува  Peace Доки каза, че главичката му е малко по-надолу от нормалното (а аз се чудех защо усещам като напъни във влагалището понякога  Rolling Eyes), но засега нищо няма да предприемаме, не било толкова страшно, само ще трябва да съм малко по-сериозна и да следя кога и за колко време ми се втвърдява корема, че аз досега въобще не му обръщах внимание ...  Whistling
  Да се похваля - капарирахме си легълцето в Дибо - легло-люлка Танита Simple Smile И отделно взехме един дървен плот за повиване, който се слага върху решетката на леглото Simple Smile
 Сега имам следния въпрос - за МАТРАЧЕТО  newsm78 Бяхте дискутирали вече - най-доброто било кокос и ......още нещо, ама съм забравила  Embarassed
 А от магазина ми препоръчват анти-алергичен на Магнифлекс - Джиото бейби - имате ли някакви наблюдения за тях? Или ако знаете нещо по-добро - препоръчайте - моля  Hug
  Имам и оше едно битово питане - ПОМАГАЙТЕ - в новия апарртамент, в  новата кооперация, в която живеем - по стените изби мухъл и за 5 дни завзе буквално метри от стените - плаче ми се.....а точно затова сменихме квартирата и взехме апртамент - чисто нов...обзаведохме го със всичко ново - мебели, уреди...сега е ужас.не ми се мисли за бебе в тази ...мухлясала история...Знаете ли нещо, което да отсрани и осуети разпространението на тази напаст?
  Желая на всички Ви много сладки сънища!   bouquet

# 248
  • Мнения: 1 369
Поли, мъжа ми има опит в борбата с мухъла,в техните общежития редовно избива по стените, понеже са ново строителство. Значи той казва за 2 варианта:
1.Savo препарат- имало го по магазините за домашни потреби, железарии и може би и в Метро. Флакони с помпичка представлявало. Пръска се и мухъла изведнъж изчезвал-цитирам-където го има-изведнъж го няма. Ефектът обаче трае от няколко седмици до месец-два- според качеството на влагата от новото строителство #2gunfire
2. Препарат Санифорт на прах, разтварят се 10ина мерителни лъжички в 2-3 литра вода и с този р-р се мажат засегнатите зони с гъбка например. Този вариант бил по-евтин, по-малко миришело в стаята и не се засягат мебели-понеже го мажеш,а не го пръскаш и не попада на друго място освен там, където го намажеш. Не знам доколко го предадох ясно. И двата препарата са на хлорна основа и миришело на белина:( Те използвали този вариант и за сега са доволни от ефекта. Помня,че го купихме от Метро.
 Туй то от мен- успех!


Лори, и аз днес те мислех и мислех да проверявам от кога не си писала, хубаво,че всичко е наред,пази се.  Hug

# 249
  • Мнения: 83
Polina,знам от личен опит,че това с мухъла си е гадна история.У дома решихме въпроса поне временно ,като разредих белина  1:10 и напръсках със ситен пулверизатор.Изчезна...,но знам,че няма вечно спасение от това!Не се лъжи да си купуваш скъпи препарати-баща ми е професионален бояджия от 45 години и ми каза,че всичко се прави на такава основа-разликата е в миризмата!Дано съм ти била полезна Hug

# 250
  • Мнения: 1 710
Привет момичета - кокичета. Grinning

За мухъла - мен много ме е страх, защото бебето може да направи алергия. Точно за това направихме изолация и остъклихме балкона на стаята, в която ще спи, но пак има влага. Поне спряхме мухъла в спалнята, където ще е и бебчо, но естествено няма да си държа детето под ключ в една стая и непременно трябва да реша проблема. За сега си купихме влагоизпарител, който за едно денонощие събира около 3 до 5 литра вода. Ако е по-висока температурата събира много повече, но аз съм го оставила там където е най-студено и не се отоплява, защото там мухълът е най-настъпателен. Уредчето струва малко повече от 300 лв. и наистина събира учудващо голямо количество вода, ама дали ще попречи на мухъла, не знам. Чувала съм, че климатиците много изсушават въздуха. Сега смятаме да купим, та ще видя какво ще е положението. 

Ането и Диана, вие решихте ли се за ІІ-ра градска? Аз от категоричното си мнение, че ще раждам в МД, минах през Токуда, Св. София и сега сериозно се замислям за ІІ-ра градска. Ането, останах с впечатлението, че Калев ти хареса. Говорихте ли дали се ангажира да присъства със сигурност на раждането? Аз само хубави неща съм чувала за него, та се чудя дали да не го посетя. Много време ли се чака за час при него?

Аз днес пак си уплътних деня с покупки и ми е толкова свежо на душата. Купихме комплектче за изписване и испанско одеало. Много време отделихме за разглеждане на количките, но това не ми помогна да си избера категорично някой модел. Аз съм на двете крайности. Харесвам Кенгуро Виктория за скромните 230 лв. и Пег-Перего Уно http://www.vitodesimone.com/content/view/18/28/, която с кошче за кола е 960 лв. Аз съм голям фен на Peg-Perego, защото са качествени, доста леки, а моделът, който харесвам е с едни от най-добрите размери, т.е. доста е широко и дълго пространството за бебето, без това да прави тромава количката. От форума знам, че някои колички са много тесни и/или къси и това създава големи проблеми. Та количката е просто мечта, поне за мен. От друго страна не съм виждала по-прехвалена количка от Викторията. Единствения проблем е, че е тежка. Колебая се, защото знам, че повечето майки купуват отделно лятна количка, защото зимните са много тежки, тромави и обемни. Ако и на мен ми дойде този акъл, по-лесно ще преглътна 230 лв. затворени в килера, вместо близо 1000 лв. Хайде стига монолози и разсъждения за количките.

Съзнавам, че попрекалих, но ще преглътнете по-лесно дължината на словоизлиянията ми, като се сетите, че няколко дни не писах и сега наваксвам. Освен това, смекчеващо вината обстоятелство е, че исках още да пиша, но се ограничих.

# 251
  • Мнения: 3 621
Полина с каквото и да третираш мухъла имай впредвид че после трябва яко проветряване и поне 24 часа да не се стои в тази стая ...ОСОБЕННО ТИ.... САВО-то е много добър препарат с траен и отличен ефект, аз лично него ти препоръчвам
Дея виждам че пак си била нощна смяна във форума  Laughing и аз съм в голяма  newsm78 чуденка за количката ..и мъжо вече ми се сърди харесам си някоя и след седмица вече си мискя че не е подходяща. Аз и легълце бях харесала ...а сега взех и за него да се разубеждавам
Лори радвам се че с бебка сте добре ..сега много да се пазиш

Момичета вие избрахте ли вече имена на бебчетата...незнаех че е толкова трудно да се избере име

# 252
  • София
  • Мнения: 982
Момичета,
Добро утро. Не съм писала отдавна, но имам толкова много работа, а си мислех че януари ще мине лесно. Но докато изчистим декември край няма. Пожелавам на всички все още работещи мами, като мен, по-бързо излизане в отпуска.
За леглото, съм си харесала на Арбор - http://arbor-bg.com/catalog_bg.html# - Веласкес.
За обиколниците - много ми харесват на Бебето. Мисля комплекта за изписване, одеалцето и обиколниците ми да са еднакви. Щ естане страхотен комплект.
А за името просто не ми се говоти - моя мъж на всяко име което избера намира прякор и ме отказва. Трябвало да намерим име с възможно най-малко подигравателни прякори, да не му се смеят в училище- мъжка му работа.
Хайде чао за сега. И лека работа на работещите. Много хубави часове по магазините на всички започнали покупките Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро и от нас!
Аз естествено съм ококорена от 03:30 часа и щях да влизам във форума,но се отказах и продължих да се въртя из леглото като кит на сухо до сутринта.Момичета,ако знаете как ми изпива силите това безсъние,ужасно е.
От няколко дни си имам поредната нова болежка-болка между краката,която мога да опиша като мускулна треска.Изключете любовните ласки,които вече не помня какво предствляваха,от 4-ти месец са табу.Та някои да има подобна екстра?
Славундер,Лори,пазете се и не скитосвайте улиците,а обгърнете с ласки леглата,защото малко остана.
Къдричка,изпопритесни ни с това,че не усещаш бебето,надявам се вече да го усещаш по-често.
Лек ден на всички и много ритничета от бебетата!

П.С.Момичета,февруарките си имат още едно бебче в отбора.Да е живо и здраво бебе Борис и да радва много мама и тате.
А що се отнася до избора на име-ние сме си избрали доста отдавна.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 08:54 от iliqna22

# 254
  • Мнения: 473
 Имам и оше едно битово питане - ПОМАГАЙТЕ - в новия апарртамент, в  новата кооперация, в която живеем - по стените изби мухъл и за 5 дни завзе буквално метри от стените - плаче ми се.....а точно затова сменихме квартирата и взехме апртамент - чисто нов...обзаведохме го със всичко ново - мебели, уреди...сега е ужас.не ми се мисли за бебе в тази ...мухлясала история...Знаете ли нещо, което да отсрани и осуети разпространението на тази напаст?
  Желая на всички Ви много сладки сънища!   bouquet
Добро утро !!! Ако може да дам един съвет, относно мухала - САВО-то настина е един от най добрите препарати за отстраняване на мухала, но .... когато напръскате недей те да пипате, търкате и т.н. - с две думи напръскайте и оставете, защото ако търкате така размножавате гъбите и ефекта от изчезването на мухала ще е почти нулев, ще изчезне за малко и пак ще се появи. Гадното на Саво-то е че мирише адски много. Ако мухала е повече, напръскайте един път оставете да изсъхне и повторете процедурата, след това има запечатка която се разтваря 1:4 мисля че беше, но за да съм сигурна по- късна ще се обадя до магазина и ще ви кажа и името, че сега нещо ми се изпари.

Общи условия

Активация на акаунт