Лекарства в детската градина-НЕ!!!!! А Защо????

  • 3 931
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 052
И аz им се чудя zащо. Така е по лесно, zатова .

# 16
  • Варна
  • Мнения: 70

Просто стана историята с лъжливото овчарче - 90 % от родителите си водеха болните деца с лекарства и разправяха , че имат алергия ...  Sick големи алергии , голямо чудо , големи лъжи ...
Затова сега си потърпешва .
Не мога да ти дам съвет как да постъпиш , а съм и много песимистично настроена към всякакви оплаквания .
Сега разбирам,защо ме изгледаха странно госпожите първия ден от тръгването на детето ми на градина,когато им казах че детето ми е с алергичен ринит.Но се бях подготвила с копия от всички изследвания и болнични листи от 4 лекари - пулмолог,УНГ,алерголог и личния лекар.Оставих ги на сестрата,директорката също е уведомена.Родителите на останалите деца от групата също подразбраха и не се притесняват,когато сутрин Месру кашля.Но лекарства в градината - не.Твърдо съм против.Пиша това за да изясня,че ако едно дете наистина е алергично,това се доказва.Сестрата винаги може да иска бележка,а да не се уповава на празни приказки.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Здравейте!Искам да ви попитам имали повсеместно в детските градини такова нещо,като да не се носят лекарства за децата.Случаят е такъв:Преди 3 седмици детето ми се разболя от някакъв вирус,УНГ,естествено,прихванат от детската градина.Аз,разбира се,го гледах в къщи 7 дни,докато оздравее.Обаче като последица получи някаква артропатия на ставите на краката-имунна реакция на организма .В това състояние,са възпалени ставите,без да е налице вече вируса,или да е заразноопасен за околните.Личната изписа Нурофен в по-висока,от обичайната доза,за да се повлияе възпалението.Аз го държах един ден в къщи,обаче,той е много комуникативно дете и си търси децата от детската.И реших да го заведа с идеята мед.сестрата да му дава там лекарството,което естествено щеше да бъде държано не в групата при децата,а в залючен шкаф в мед.кабинет.Обаче,директорката,като чу разговора ми със сестрата,се развика,че била издала заповед,да не се носят никакви лекарства в градината,нито за децата там,нито за персонала.Детската градина била само за здрави деца.А сега,когато детето ми не е заразно болно и директорката не ще да поеме отговорност да му се дава лекарството по безопасен за другите деца начин,аз питам:Не е ли това дискриминация по отношение на моето дете?И ако,според повечето от вас,които ще ми отговорят ,Е,тогава къде да се оплача?

Ако моето дете страдаше от това усложнение изобщо не бих го водила на градина дори без да слагам в сметката нурофена. Просто бих го оставила вкъщи да закрепне.
За лекарствата в градините и аз съм абсолютно против. Възможно е да има някои изключения, но не съм запозната.
През малкото време, в което моите са ходили на градина беше направо епидемия с носенето на лекарства. Идваха си с антибиотика или с всякакви витамини и т.н. Защото не смееха да стоят вкъщи повече от 3 дни. Много се притеснявах да не стане някоя беля с лекарствата, да се обърка нещо.
Та, не разбирам защо си толкова възмутена, че чак да се оплакваш. Има си наредба и толкова. После не ми се четат теми за натровени деца.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
В наща детска градина може да занесеш лекарство на детето,само ако имаш бележка от педиатър,че болестта не крие опастност за другите деца.Не ми се е налагало,но си мисля,че след тези истории самия персонал няма да приеме с охота да дава лекарства.

# 19
  • Мнения: 90
След случая с децата в Лозенец,в нашата градина не дават не само лекарства да се внасят,ами сокове,вафли и тем подобни от родители.Мисля,че е правилно.
[/q
Aбсолютно е забранено. В нашата градина дори забраниха почерпката за рожден ден не децата с торта, да не говорим за лекарства, пък били те и хомеопатични. И са прави  Peace. Ако се повтори случая кой ще поеме отговорност и кой ще е виновен.

# 20
  • Мнения: 6 029
Торти се носят само със сертификат.

# 21
  • Мнения: 9 052
След случая с децата в Лозенец,в нашата градина не дават не само лекарства да се внасят,ами сокове,вафли и тем подобни от родители.Мисля,че е правилно.
[/q
Aбсолютно е забранено. В нашата градина дори забраниха почерпката за рожден ден не децата с торта, да не говорим за лекарства, пък били те и хомеопатични. И са прави  Peace. Ако се повтори случая кой ще поеме отговорност и кой ще е виновен.

а връzките zа обувки не им ли махат, да не се обеси някое? с тиранти и коланчета пускат ли? а колко хора в автобуса или супермаркета са на лекарства и полzват същите съоръжения? А колко са болни, но дори още не го zнаят?

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
При положение, че съотношението възрастен:дете в групите са 1:10, какво очакваш? Нали трябва да се осигури максимална безопасност на децата! Лекарствата са опасно нещо. Не може всеки да си носи каквото му хрумне там.
За връзките за обувки и коланите вече си е чисто заяждане.

# 23
  • Мнения: 967
Ами ако на мен ми оставят да се грижа сама за 30-40 деца - с пантофи (връзки да няма), никакви обици и синджири, ще се хранят само с лъжици да не би някое да намушка друго, тиранти, колани и прочее също ще са забранени и честно казано бих ги искала по анцузи, за да няма безкрайно откопчаване и закопчаване и всяко да може да си ходи само до тоалетната.

Изобщо какво очаквате при тези условия с малко персонал и много деца - трябва да им се осигури безопасността на децата. Ами някое ако има алергия например от фъстъци, как ще опазя друго да му даде от вафлата си, която си я е донесло например. Или ако някое дете черпи за рождения си ден с торта грижливо направена от баба му и напоена обилно с ром и приготвена с домашни яйчица без контрол за салмунела?

В нашата частна детска градина имаше само 30 деца с 6 учителки и пак бяха забранени лекарствата, синджирчетата, носенето на играчки от къщи, тортите (с изключение на полузамразените от Била), да не говорим за вафлички и др. такива. Обаче не съм чувала никой родител да се оплаква - за доброто на децата ни е!

# 24
  • Мнения: 9 052
вярно, но пък съвсем zаприличва на пандиz  Sad

# 25
  • във фурната
  • Мнения: 596

Та, не разбирам защо си толкова възмутена, че чак да се оплакваш. Има си наредба и толкова. После не ми се четат теми за натровени деца.
Ами възмутена съм!При положение,че детето ми не е заразно болно,защо трябва да си седи в къщи?Както писах по-горе,това е реактивен артрит.Една мама беше писала,че детето й е алергично,какво и за него ли няма да има лекарства в спешния шкаф?Ами ако недай боже някое дете получи анафилактичен шок,няма да имат и урбазон в шкафа,за да му бият ли и ще го оставят да умре за минути?За какво са тогава тия сестри и доктори там,като няма да има никакви лекарства в мед.шкаф?
Не говоря за заразно болни деца-още един път подчертавам,че преди 3 седмици,когато беше заразен,си го гледах вкъщи.
Тази история с отровените деца стана,не поради наличието на лекарства,а поради безотговорността на персонала.
Според мен да не се държат никакви лекарства в детската градина е още по-голяма безотговорност,защото какво като има лекар там,като не може да отреагира на секундата със съответното бързодействащо лекарство в спешен случай.
Разбирам,защо ви изглеждам странна на повечето от вас-нещо не можете да претеглите добре нещата на везните от медицинска гледна точка.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Възможно е да е така.  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е ти пък защо реши,че нямат никакви лекарства.До сега обсъждахме за лекарствата донесени от родители.

# 28
  • Мнения: 967
Не мога да твърдя със сигурност какви са разпоредбите в България, но все си мисля, че нито медицински сестри, нито персонала могат да дават лекарства по свое усмотрение. Ако някое дете получи алергичен шок (да речем, че персонала може да прецени, че е алергичен шок) и някой му бие нещо, си е на негова отговорност. Обаче ако нещо стане, вярвай ми, че този някой си влиза в затвора. Някак си не си спомням в курса за Първа Помощ да включва биенето на инжекции урбазол.
От друга страна мога да си представя силно алергично дете, което навсякъде си ходи с животоспасяващата спринцовка или дете диабетик - но тогава сигурно бих довела лекар, който да "обучи" сестрата и може да се бие само след указание от лекар.

Разбирам, че на твоето дете не би имало опасност да се дава Нурофен и че не е заразно и че нищо няма да им струва, но какво да правиш - правила. Ако при теб направят компромис, пак ще се започне с мъкненето на сиропи за кашлица, витамини и къде да се сложи границата....просто си намери начин да му ги даваш извън градината, едва ли е толкова невъзможно.

# 29
  • във фурната
  • Мнения: 596
Е ти пък защо реши,че нямат никакви лекарства.До сега обсъждахме за лекарствата донесени от родители.
Aми така каза директорката-няма никакви лекарства в градината.Дано да не се отнася за спешния шкаф.
А това,че всеки си носи отговорност,е вярно,но както за действията си,така и за бездействието си.Защото ако не дай Боже дете получи епилептичен статус,или гърч,без преди това да е имало данни за епилепсия,просто,ей така -от падане или висока температура,лекаря в градината ще стои и ще го гледа ли?Разбира се,че ще сложи Диазепам.Или после ще го питат-що сложи Диазепам,не знаеш ли че може да получи алергия към него,що не пита Джи пи-то дали може?-Това са глупости!

Общи условия

Активация на акаунт