Лекарства в детската градина-НЕ!!!!! А Защо????

  • 3 925
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм съгласна да се водят болни деца в градините и там да им дават лекарствата. Болните деца трябва да си стоят вкъщи и да се възстановят.  а относно случая ти, Нурофена е температуропонижаващо лекарство. Не е редно да се дава  в градината или другият вариант е да занесеш бележка от лекуващият лекар, за какво се дава лекарството и , че детето не е заразно болно.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всяко детско заведение си има правила, с които биват запознавани родителите още преди постъпването на детето в заведението или в краен случай на първата родителска среща. Родителят ги приема и щом води детето си там е длъжен да се съобразява с тях. Всяко допълнение бива поставяно на видно за родителите място.
Тогава питам, какъв е проблемът?

Аз не бих роптала срещу решение на директорката, особено по този въпрос. При нас също бяха забранени лекарствата с малки изключения, но се даваха с пълното им описание от лекар и пак беше по преценка на мед. лице.

# 32
  • във фурната
  • Мнения: 596
Всяко детско заведение си има правила, с които биват запознавани родителите още преди постъпването на детето в заведението или в краен случай на първата родителска среща. Родителят ги приема и щом води детето си там е длъжен да се съобразява с тях. Всяко допълнение бива поставяно на видно за родителите място.
Тогава питам, какъв е проблемът?

Аз не бих роптала срещу решение на директорката, особено по този въпрос. При нас също бяха забранени лекарствата с малки изключения, но се даваха с пълното им описание от лекар и пак беше по преценка на мед. лице.
Да,не съм съгласна с това решение на директорката и затова днес отписах детето си оттам.
Какво значи едно болно дете да си стои вкъщи? Има болни и болни.Едните са опасни за другите,а вторите-не.Какъв е проблемът ,ако лекарството стои заключено в медицинския шкаф и му го дава мед. сестра?Повечето не сте медицински лица и явно не можете да прецените нещата.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами защото се опитват да имат възможно най-малко отговорности. Как мислиш кое е по-лесно за сестрата в градината: Да запомни, че следва да даде на детето ти лекарство 2 пъти дневно или да каже: "Ауууууууу, не,не...ние тук лекарства, неее. Лозенец аууууууу, не." и да се фръцне да си пие кафето?
Тази е причината да искат децата да са с обувки с лепки, не с връзки, да не ги извеждат зимата... Да отказват да приемат деца с проблеми/здравословни, физически недъзи/ в градините и прочие. Tired

# 34
  • София
  • Мнения: 8 280
Ами защото се опитват да имат възможно най-малко отговорности. Как мислиш кое е по-лесно за сестрата в градината: Да запомни, че следва да даде на детето ти лекарство 2 пъти дневно или да каже: "Ауууууууу, не,не...ние тук лекарства, неее. Лозенец аууууууу, не." и да се фръцне да си пие кафето?
Тази е причината да искат децата да са с обувки с лепки, не с връзки, да не ги извеждат зимата... Да отказват да приемат деца с проблеми/здравословни, физически недъзи/ в градините и прочие. Tired

Не, обувите с лепкиги искат не само заради тях а и заради децата 3 годишно дете едвали мобже да се връзва.
А я си предатави да сеанложи да об;ече и върже 10-12 деца(приемаме че са 20-24 деца с 2ма големи) и това в 15:30-16:00 през това време трябва и да ходят до тоалетна, ги измият и почнат да хранят, т.к. родителите идват след 16:30

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
Desem, извън темата е, но учителките в градините /дори и в частните/ не обличат, мият, обуват и хранят децата... а им ПОМАГАТ да го вършат сами... само дето ако обувките са с лепки - дори и помощ не им е нужна, както и ако децата са с панталон с ластик, момичетата без фиби и други простотии, за които съм чела в този форум и съм слушала от майки...

# 36
  • Мнения: 131
обаче,той е много комуникативно дете и си търси децата от детската.И реших да го заведа
и затова днес отписах детето си оттам.

Ама,че несъответствие.

Сега сигурно детето ти страда за приятелчетата си.Сега ще си стои у дома дълго време,докато можеше да го задържиш известно време да си изпие лекарствата и после пак на игри в детската градина.И в двата случая детето ще  си стои сега  в къщи и заради твоето решение "Чао,приятели".


# 37
  • Мнения: 2 755
В нашето ОДЗ, въпросът е решен по най-разумният начин. Когато има дете, което трябва да получава лекарства в градината, родителят е длъжен :
- да представи документ от лекуващият лекар с диагноза и назначена терапия
- да даде лекарствата на медицинската сестра, която ги съхранява и дава лично на детето в определените часове
- уведомяват се учителките за това.
Действително, има деца с хронични заболявания, които не са заразни и няма смисъл да се изпада в крайности.

П.П. Нурофена има и противовъзпалително действие!

# 38
  • София
  • Мнения: 39 761
Не искат да поемат отговорността, и за себе си са прави. Повечето родители също биха възроптали. Независимо какво е лекарството.
Навремето аз се отказах от една детска ясла, нищо че беше зад съседния блок. Една приятелка ми я хвали "страхотна ни е яслата. Моята е болна, аз я водя, давам антибиотика, там да й го дават".

# 39
  • Мнения: 4 629
 Нормално е да не се разрешава даването на лекарства в детска градина според мен. Опасностите са много повече от евентуалните ползи. Децата е най-добре да се лекуват в къщи. Дори и да не са заразни, когато са болни имунната им система е отслабнала и така са по-податливи на вируси 

Повечето не сте медицински лица и явно не можете да прецените нещата.

А ти като медицинско лице много добре си преценила нещата. Успех в новата градина, в която ще си запишеш детето

# 40
  • във фурната
  • Мнения: 596
В нашето ОДЗ, въпросът е решен по най-разумният начин. Когато има дете, което трябва да получава лекарства в градината, родителят е длъжен :
- да представи документ от лекуващият лекар с диагноза и назначена терапия
- да даде лекарствата на медицинската сестра, която ги съхранява и дава лично на детето в определените часове
- уведомяват се учителките за това.
Действително, има деца с хронични заболявания, които не са заразни и няма смисъл да се изпада в крайности.

П.П. Нурофена има и противовъзпалително действие!
Peace
Eй така се прави!

# 41
  • Мнения: 2 755
.... Ако при теб направят компромис, пак ще се започне с мъкненето на сиропи за кашлица, витамини и къде да се сложи границата.....
Границата е много ясна. Когато става дума за заразно заболяване, детето не се лекува в градината. Когато детето е със заболяване, което по никакъв начин не застрашава здравето на останалите деца, може да получава лекарства в градината, НО само след представянето на документ от лекуващият го лекар, който гарантира, че детето може да посещава градината.
И Спешен шкаф трябва да има. И здравните картони трябва да се попълват и да се следи физическото развитие на децата. И имунизационен картон също се представя още при постъпването. Нали затова има медицински сестри в градината. Това им е работата.

Разбира се, че е най-добре децата да се лекуват в къщи, но когато едно лечение изисква месеци наред да се получава дадено лекарство, това значи ли, че детето трябва да си стои вкъщи като заточеник? Представям си с какво се сблъскват родителите на деца с увреждания. ooooh!

# 42
  • Мнения: 934
Добре де, а не може ли да му даваш на детето лекарството сутрин и слдобед/вечер, и евентуално да прескочиш до градината по обед?
И не знам защо, но ми се струва, че не е добре за детето да пие прекалено дълго време Нурофен, особено в завишени дози. Без да съм медицинско лице.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 941

В нашето ОДЗ, въпросът е решен по най-разумният начин. Когато има дете, което трябва да получава лекарства в градината, родителят е длъжен :
- да представи документ от лекуващият лекар с диагноза и назначена терапия
- да даде лекарствата на медицинската сестра, която ги съхранява и дава лично на детето в определените часове
- уведомяват се учителките за това.
Действително, има деца с хронични заболявания, които не са заразни и няма смисъл да се изпада в крайности.
Подкрепям Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Това, което ме е притеснявало докато моите ходеха на градина беше, че в БГ всеки я кара на принципа "ако успея да си провра крака през вратата, щя взяла целия. Съгласна съм, има деца с хронични заболявания, за които лекарствата са жизнено-важни и се пият по строга схема, не са заразни и др. Те, разбира се, трябва да ги приемат и в градината. За съжаление винаги се появява една тълпа родителки (интересното е, че бащите са по-стриктни като става въпрос за лекарства и оздравяване), които решават, че имат право да носят всякакви лекарства като използват начина "щом за едни може, значи може за всички". Дори е имало случаи, в които майки са се промъквали скришом по стълбите, че да не ги хванат, вдигали са скандали и т.н.
Отдавам го на липса на съзнание, че всички деца играят заедно по цял ден и всеки родител е до известна степен обвързан и с другите деца от групата и трябва да мисли и за тяхната безопасност.

Общи условия

Активация на акаунт