НЗОК и Програма за лечение на безплодието 2008 г.

  • 30 124
  • 482
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 716
Няма срок, докато има места. Обикновено до есента.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Цецинка ще ти бъда много благодарна ако ми кажеш кой ти завери документите и какво точно се подава, знам само че трябва да са заверени от клиника одобрена от касата, нещо се омотах по тази тема а и аз съм от Пловдив, ще ми бъде полезна твоята информация.
Мерси предварително  smile3525

Извинявай,че късно се включвам.На мен документите ми ги подготвиха в клиниката на д-р Владимиров.Аз подадох следните документи:експертно становище,епикриза,молба,декларация за информирано съгласие,протоколите за лекарствата,които бяха подпечатани от клиниката на Владимиров,необходимите изследвания,които искат от Касата/ще ти ги напиша,ако не ги знаеш/.Предварително си бях заверила Рецептурната книжка-първо при личния лекар,който ми вписа кода N97 за безплодие при жената и след това в Касата.На всяка цена си завери Книжката преди да се качиш при Боева.Ако мога да съм полезна с още нещо,пиши!

# 92
  • Мнения: 3 010
Е хайде и аз съм в клуба на чакащите  Hug Вчера приключих с всичко - подадох без проблеми и без чакане докумените си, сега се зареждам с търпение и спокойствие. Мисля  да се обадя за д-р Клисурска само незнам колко време трябва да мине, все пак трябва време за да пратят докумените в София после и комисии и ала бала.....

# 93
  • Мнения: 7 716
Денди, браво, късмет! Трябва да минат минимум 20 дни преди да се обадиш, а най-сигурно 30.

# 94
  • Мнения: 30
Цецинка ще ти бъда много благодарна ако ми кажеш кой ти завери документите и какво точно се подава, знам само че трябва да са заверени от клиника одобрена от касата, нещо се омотах по тази тема а и аз съм от Пловдив, ще ми бъде полезна твоята информация.
Мерси предварително  smile3525

Извинявай,че късно се включвам.На мен документите ми ги подготвиха в клиниката на д-р Владимиров.Аз подадох следните документи:експертно становище,епикриза,молба,декларация за информирано съгласие,протоколите за лекарствата,които бяха подпечатани от клиниката на Владимиров,необходимите изследвания,които искат от Касата/ще ти ги напиша,ако не ги знаеш/.Предварително си бях заверила Рецептурната книжка-първо при личния лекар,който ми вписа кода N97 за безплодие при жената и след това в Касата.На всяка цена си завери Книжката преди да се качиш при Боева.Ако мога да съм полезна с още нещо,пиши!

Благодаря мсе пак, миличка. Аз се ориентирах към "Бора" и д-р Матеев за да ми подготви документите и смятам че той ще ми каже всичко необходимо, иначе съм при Стаменов но не знаех дали от София могат да ми бъдат подготвени документите а да кандидатствам в Пловдив. Само се чудя дали трябва да се прилага и цветна снимка и как ще стане това  Simple Smile

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ами зависи с каква диагноза кандидатствате.При нас е неизяснен стерилитет и не беше необходимо да прилагам снимка.

# 96
  • Мнения: 4 308
Bridjet, ако си с тубарен фактор трябва ЦС или епикризата от лапароскопия. Мисля, че и от ЦС се прилага епикриза /разчитането/. Ако сте с мъжки фактор, цветна снимка не е необходима за пред касата. Могат естествено в София да ти подготвят документите. Всичко се окомплектова и само подаваш в РЗОК Пловдив.

# 97
  • Мнения: 7 716
Подготовката на документите не те ангажира със съотвения лекар, като вземеш лекарствата отиваш където имаш желание, вяра и надежда, където те води сърцето. Grinning

# 98
  • Мнения: 30
Благодаря ви Цецинка, Vera, Lali, полезна информация, дано да не ни се налага да се ограмотяваме в детайли по тези въпроси дълго   bouquet
Проблема е при мен, не е ясно още от къде, предстои ми цветна снимка другата седмица на едната тръба /другата е премахната заради извънматочна бременност/  и имам повишени NK клетки, другите изследвания са добре и мъжо е добре, слава богу  Simple Smile
За доктора - труден избор е наистина това, а и сърцето се обърква в нашата действителност вече  Laughing

# 99
  • Мнения: 1 209
Момичета добре, че сте вие... Много неща ми се изясниха... Hug

# 100
  • Мнения: 140
Здравейте момичета, днес вече подадох документите. Казаха ми, че на 5-ти март ще ги изпратят в София и след това мога да чакам резултат. И ми казаха да се въоръжа с търпение защото миналата година някои си получили отговора чак през октомври. Знае ли някоя от вас какъв е срока за одобрение или неодобрение? В нашата каса ми казаха, че нямало срок....  странно.

# 101
  • Мнения: 103
по принцип знам, че 20-30 работни дни, но все пак живеем в България и всичко е възможно. Аз ги подадох на 14.02.2008г. и ми казаха месец и половина, но дали ще е така не знам.Има ли вече момичета одобрени?

# 102
  • Мнения: 3 010
Срокът е 20 дни, вече има удобрени.
JeniS ти от къде си?

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
20 дни?На мен ми каза да чакам отговор след около два месеца ConfusedАз подадох документите на 19 февруари Sad

# 104
  • Мнения: 4 308
20 дни?На мен ми каза да чакам отговор след около два месеца ConfusedАз подадох документите на 19 февруари Sad
Споко, Цеци! И на мен Боева така ми беше казала. Можеш да бъдеш спокойна, че веднага след като има решение, ще ти се обади. Аз подадох миналата година на 12.2, обадих се на д-р Клисурска на 14-ти март и тя ми каза, че съм с одобрен протокол. Д-р  Боева на 15-ти ми се обади на мобилния да ми каже, че са при нея и да си ги взема, когато ми е удобно.
И да не си минала на сегашното заседание, на следващото ще си Peace

Общи условия

Активация на акаунт