Какво е новото при мен 7

  • 21 355
  • 320
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 138
ами сама си стигнала до гениален извод Mr. Greenпросто виж дали е влизала и излизала от бг. за добрич пък можем да помислим нещо Twisted Evil
скоро се занимавах с много тежък случай на едно дете, което живееше тук и беше нежелано от баща си и мащехата си. слава богу, нещата се развиха прекрасно и сега е с леля си в българия, сестра на починалата му майка. та с лелята говорихме по въпроса за бащата. той си остава баща на детето и в никакъв случай не бива да се говори лошо за него, макар че аз собственоръчно бих го драла на ивици за това, което е причинил на детето с малодушието и безотговорността си. предполагам, че и ти никога не би си позволила да вземеш отношение относно родителите на малката. мен също един ден ме чакат обясненията за биологичната майка. моля се да имам достатъчно сили и да боравя само с голи факти и без емоции.
квито-такива. за жалост е така. за нея са мама и тате, поне на този етап, а и предполагам ще останат такива завинаги.

# 316
  • Мнения: 13 512
Да, разбира се, че ще си останат такива. Това мен изобщо не ме притеснява. Мъчно ми е колко е чиста,наивна.. А когато порасне и проумее някои неща ще и е много трудно и тогава ще има особена нужда от нас...Господ да е на помощ тогава - няма да ми е никак лесно да запазя самообладание и да намеря оправдание за тези родители.

# 317
  • космополитно
  • Мнения: 941
Ако не ми мине котка път ще мога да чета тук и да се включвам в някои теми.... ОТНОВО! НО!...след като поизплувам поне с един нос над затрупалата ме работа!
 Новото при мен/нас е, че вдъхнаха живот на компа ми, но кучето ни  animal037 издъхна!...
 Тъгата, болката и чувството зо загуба са осезаеми! newsm45 Ще ме разбере, който го е преживял- след 13 г. съвместен живот домашният любимец действително става член на семейството... Подкрепяме се помежду си само с разбирането, че има още една блестяща звездичка   sunнад нас, осветяваща семейството ни  с любов...

# 318
  • София
  • Мнения: 9 517
Venecias, и нашето куче почина преди години - празнотата е осезаема. Помисли два пъти, пък може да се сдобиете с ново  Hug.

Новото при нас е, че след като 3 дена ходи из нас като буреносен облак, Исак вчера най-накрая изплю камъчето (не без помощ от гениалната си майка де  Mr. Green) - детето е сърдито - на тати, на всички баби, на вуйна, на леля, на целия свят (интересно - без мама  Mr. Green), сърдито е, защото обръщат внимание на Дара. Ха сега де  Mr. Green, ама на мен ми е хубаво - най-накрая да покаже искрена емоция за нещо, пък и да се разсърди, пък и да си каже  Laughing, ама да му мислят тати, бабите и т.н. роднини  - на мен не ми е сърдит Mr. Green. Мами, дето чакате второ - мислете му от сега  Mr. Green.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 09:21 от Фоксче

# 319
  • Мнения: 1 843
Мами, дето чакате второ - мислете му от сега  Mr. Green.

Мислиме му. Да не смяташ, че сега света не е изпълнен с поводи за тежки обиди и дълги периоди на иквизиторски емоционални мъчения? Това на шега.
Не на шега са обаче периодите на емоционални "бягства", когато детето и само не знае защо ти е обидено... тоест, не е обидено на теб, не знае на кого, но понеже ти си под ръка... Или както ми писа едно голямо осиновено дете: Наказва те, защото те обича, иначе не би го направила.

Така е.

Само, че докато намерим баланса между това, че са деца като всички, но не съвсем... че имат нужда от много повече компромиси и любов, но и от дисциплина... че имат нужда от сериозните разговори, но и от почивка от тях... Абе, струва си, колкото и да се объркваме на моменти. Все някога ще се научим да сме родители. Ако не, винаги ни остава надеждата, че като баби, ще сме по-добри!  Wink

# 320
  • Мнения: 2 123
Пука ти - нали на мама не е сърдит  Whistling

Сериозно - наистина е страхотно, че Исето вече има смелост да си каже, да изревнува, да предяви претенции. Фокси, мисля, че страхотна работа си свършила за много малко време.

Общи условия

Активация на акаунт