Майчета ,за или против повиването на бебето сте

  • 8 813
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Абсолютно против повиването съм.Отдавна е отречено от ортопедите и педиатрите по света.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз лично съм против, защото водят до луксации. Педиатрите отдавна са отрекли този метод.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Абсолютно против! Това че някои от нас са ги повивали, не означава че е било правилно. Толкова грешни неща са правени преди години - както къпането със сол например.
Моята дъщеря имаше проблем със едната тазобедрена става и се наложи да се носят ортопедични гащи.Повечето от вас знаят, че това са гащи с широко и твърдо дъно, което придържа крачетата разкрачени в поза "жабче", за да може ставата да си образува ядро там където трябва.Е дали е полезно изправянето и стягането на крачетата ?!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Против  Peace

# 19
  • Мнения: 451
Това ужасно приклещване на новородено ме отблъсква. Аз съм против, но пък скоро видях в един магазин страхотни памучни пелени, заместващи памперсите. Свободата на движение за бебето си остава същата като с памперса. И пак не намирам нужно за себе си да ги ползвам, но ми се струват подходящи за периода на отвикване от памперс. Продават се в комплект с тип найлонови гащи и нещо като повивалка, доста са скъпи обаче.

# 20
  • Мнения: 2 068
и аз съм против
само като си представя да си така увит и да не можеш да мърдаш  Sick настръхвам

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Против съм! Не ми допада този начин на гледане.
Единственото повиване което съм правила, беше над дрешките и не беше стегнато.Правех го за да ми е по удобно да хващам детето, защото като млада майка си имах своите притеснения....да не му счупя нещо  Mr. Green
Увиването обаче не е чак толкова травмиращо, защото малкото място им напомня за майчината утроба...Естествено всякакви инквизационни методи за стягането не са предмет на мнението ми.
А до колкото знам лекарите отричат памперсите защото може да се получат инфекции....за това аз често  сменям памперса на дъщеря ми и никога не я оставям с мокро дупе.

# 22
  • Мнения: 1 900
Твърдо против

# 23
  • Мнения: 423
Абсолютно против. Не знам с каква идея са повивали преди, дали поради липса на памперси, дали за по-прави крачета... Но ако е второто, значи е безсмислено и не само - носи по-голям риск от по-големи проблеми, според всички лекари и ортопеди вече. Да не говорим за комфорта на самото бебче.

# 24
  • Мнения: 1 919
твърдо против съм

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Не знам с каква идея са повивали преди, дали поради липса на памперси, дали за по-прави крачета...
Уж за прави крачета.Моята свекърва като разбра, че няма да повивам каза "Ами щом искаш детето да е с криви крака като порасне не повивай". Казах си мотивите, след време тя се убеди сама че не е била права.

# 26
  • Мнения: 5 790
Против. Освен, че е вредно, излишно ще си усложняваш живота - твоя и на бебето.
Можеш да помолиш съпруга ти да те повие теб - да ти стегне краката по същия начин, по който се прави на бебе - и си легни да спиш. Да видим дали ще ти е удобно и как ще се чувстваш.

# 27
  • Мнения: 75
И аз съм против. Детето ми като беше на един месец ни казаха, че трябва да започне да носи ортопедични гащички и досега е с тях. Ортопеда ни каза, че има голямо значение най-вече първите седем-осем дни от живота на бебето, а ние в болницата бяхме шест и там я повиваха. Не съм сигурна, че е заради това но със сигурност и това  е оказало влияние.

# 28
  • Мнения: 554
Против!

# 29
  • Мнения: 371
Абсолютно ПРОТИВ, скоро даваха в часът на мама специалист, който обясняваше колко е вредно повиването, може да увредиш бебето за цял живот

Общи условия

Активация на акаунт