Майчета ,за или против повиването на бебето сте

  • 8 818
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 291
момичета дайте съвет!!!Ще ставам пак мама май месец Simple SmileКакво мислите за повиването на бебчетата? И ако повивам колко време трябва да се повиват?
                  Благодаря предварително!!! Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 940
Против. Сериозно можеш да навредиш на бебето, според всички ортопеди.

# 2
  • Мнения: 8 242
Пусни анкета  Wink

Против, разбира се..

# 3
  • Мнения: 1 546
Абсолютно против съм повиването. Наистина може да се направят големи бели Peace

# 4
  • Мнения: 941
и аз съм против,

# 5
  • Мнения: 60
Аз пък съм ЗА,моят младеж съм го повивала,макар да е лятно бебе,ортопедът ми каза,че дори няма смисъл от преглед с ехограф или рентген,зависи си от майката и детето Naughty

# 6
# 7
  • Мнения: 274
С  какво  ще   го  повиваш ?   С  пелени  ли?   Напълно   излишно!Има   памперси,    има и     дрехи ,   от  това   по добро  -  няма.
Ако имаш   предвид  стягането    с  пелени   това е    напълно    остаряла  и  абсолютно   ненужна   практика,   отхвърлена е  и от  всички    нормални   болници. Може   би    още  се    практикува,  тук-там,   предполагам    главно    поради    финансови   причини.  Между  другото `в европата`   никога  не  са  ги   повивали   бебетата,  в  резултат ,   няма   данни    да   са   станали   кривокраки Mr. Green

# 8
  • Мнения: 19 302
защо изобщо искаш да повиваш бебето?
всички лекари го отричат.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Против.Най-малкото ми става много жал като видя някое бебче увито като в усмирителна риза и само главичката му стърчи на горкото.Прилича ми на инквизиция.
А основно носи риск от луксация на тазобедрените стави.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна я повивах седмица може би. И аз съм била повивана, на сутринта винаги съм подритвала голичка Simple Smile
Повиването на братовчед ми обаче ми остави кошмарни спомени в съзнанието. Баба ми го стягаше ужасно, запъва крак в леглото и опъва, а онова бебе се задушава от рев.

# 12
  • Мнения: X
Абсолютно против съм.
И двете ми деца са зимни бебета и не съм ги повивала.Когато сестрата дойде на домашно посещение при първото дете, аз изтръпнах от мисълта, че ще ме разпердушини задето детето е облечено, а не повито.Тя погледна дъщеря ми и каза:" Радвам се, че намирам детето облечено, а не повито.Бебетата изобщо не стоят в утробата така опънати, както ние се опитваме да ги накараме като ги повием."
А иначе и мен самата са ме повивали, като всички бебета от онова време и слава Богу нямам проблеми.Според мен повиването е излишно губене на време ,но е въпрос на избор кой как ще си гледа детето.

# 13
  • Мнения: 9 483
Навремето са повивали, поради липса на памперси...сега с каква идея?? newsm78
При наличие на толкова удобства и за майката и бебето, материи и дрехи...разбира се съм против повиването...и не виждам нито един разумен довод "за" Mr. Green

# 14
  • Мнения: 745
да се включа и аз по темата.абсолютно против!!!!!а защо?бебето когато е в корема на майката седи в разкрачена позиция цели 9 месеца.и изведнъж като се появи на бял свят му изпъват краченцата и ги стягат в пелени!!!представяте ли си как се чувства то,да не говорим колко е вредно!!!а по отношение на това,че нас са ни повивали ,но виждаш ли сега нищо ни няма -да така е!!но не се знае за в бъдеще.ортопед ми обясни,че между40-50 годишна възраст сме много застрашени от протриване на тазобедрените стави(получава се в по-късен етап от живота и причината е повиването)

# 15
  • Мнения: 5 393
Абсолютно против повиването съм.Отдавна е отречено от ортопедите и педиатрите по света.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Аз лично съм против, защото водят до луксации. Педиатрите отдавна са отрекли този метод.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Абсолютно против! Това че някои от нас са ги повивали, не означава че е било правилно. Толкова грешни неща са правени преди години - както къпането със сол например.
Моята дъщеря имаше проблем със едната тазобедрена става и се наложи да се носят ортопедични гащи.Повечето от вас знаят, че това са гащи с широко и твърдо дъно, което придържа крачетата разкрачени в поза "жабче", за да може ставата да си образува ядро там където трябва.Е дали е полезно изправянето и стягането на крачетата ?!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Против  Peace

# 19
  • Мнения: 451
Това ужасно приклещване на новородено ме отблъсква. Аз съм против, но пък скоро видях в един магазин страхотни памучни пелени, заместващи памперсите. Свободата на движение за бебето си остава същата като с памперса. И пак не намирам нужно за себе си да ги ползвам, но ми се струват подходящи за периода на отвикване от памперс. Продават се в комплект с тип найлонови гащи и нещо като повивалка, доста са скъпи обаче.

# 20
  • Мнения: 2 068
и аз съм против
само като си представя да си така увит и да не можеш да мърдаш  Sick настръхвам

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Против съм! Не ми допада този начин на гледане.
Единственото повиване което съм правила, беше над дрешките и не беше стегнато.Правех го за да ми е по удобно да хващам детето, защото като млада майка си имах своите притеснения....да не му счупя нещо  Mr. Green
Увиването обаче не е чак толкова травмиращо, защото малкото място им напомня за майчината утроба...Естествено всякакви инквизационни методи за стягането не са предмет на мнението ми.
А до колкото знам лекарите отричат памперсите защото може да се получат инфекции....за това аз често  сменям памперса на дъщеря ми и никога не я оставям с мокро дупе.

# 22
  • Мнения: 1 900
Твърдо против

# 23
  • Мнения: 423
Абсолютно против. Не знам с каква идея са повивали преди, дали поради липса на памперси, дали за по-прави крачета... Но ако е второто, значи е безсмислено и не само - носи по-голям риск от по-големи проблеми, според всички лекари и ортопеди вече. Да не говорим за комфорта на самото бебче.

# 24
  • Мнения: 1 919
твърдо против съм

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Не знам с каква идея са повивали преди, дали поради липса на памперси, дали за по-прави крачета...
Уж за прави крачета.Моята свекърва като разбра, че няма да повивам каза "Ами щом искаш детето да е с криви крака като порасне не повивай". Казах си мотивите, след време тя се убеди сама че не е била права.

# 26
  • Мнения: 5 790
Против. Освен, че е вредно, излишно ще си усложняваш живота - твоя и на бебето.
Можеш да помолиш съпруга ти да те повие теб - да ти стегне краката по същия начин, по който се прави на бебе - и си легни да спиш. Да видим дали ще ти е удобно и как ще се чувстваш.

# 27
  • Мнения: 75
И аз съм против. Детето ми като беше на един месец ни казаха, че трябва да започне да носи ортопедични гащички и досега е с тях. Ортопеда ни каза, че има голямо значение най-вече първите седем-осем дни от живота на бебето, а ние в болницата бяхме шест и там я повиваха. Не съм сигурна, че е заради това но със сигурност и това  е оказало влияние.

# 28
  • Мнения: 554
Против!

# 29
  • Мнения: 371
Абсолютно ПРОТИВ, скоро даваха в часът на мама специалист, който обясняваше колко е вредно повиването, може да увредиш бебето за цял живот

# 30
  • София
  • Мнения: 1 078
И за какво въобще трябва да се повива? #Crazy Памперси има, дрехи има... Какъв смисъл? Екстремност, оригиналност или бабите настояват? newsm78

# 31
  • Варна
  • Мнения: 161
Против. Освен, че е вредно, излишно ще си усложняваш живота - твоя и на бебето.
Можеш да помолиш съпруга ти да те повие теб - да ти стегне краката по същия начин, по който се прави на бебе - и си легни да спиш. Да видим дали ще ти е удобно и как ще се чувстваш.
Абсолютно против! Моя мъж ми предложи да го направи с мен за да видим дали ще ми е добре Mr. Green . Това естествено след като бабите се изказаха "компетентно" по въпроса. Аз предложих да пробваме с тях Joy

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма смисъл.























# 33
  • София
  • Мнения: 1 078

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.
newsm10
Памперсите са вредни за околната среда, но не и за луксацията. Това, че ние сме се разминали, не означава, че не е вредно. Имам примери сред близки!

# 34
  • Мнения: 6 461
Аз съм против повиването....пък да не говорим ,че има хора ,които използват някакви повои(май така се казваха..) ,
които са  като лента ,която се овива около повитото в пелени бебе. Crazy...боже какви глупости ooooh!

# 35
  • Мнения: 123
Против повиването ,отдавно е доказано , че не е полезно за децата. Много неща са изписани. Не бива да осъкатяваме децата си , заради хорска глупост Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 19 302

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.
newsm10
Памперсите са вредни за околната среда, но не и за луксацията. Това, че ние сме се разминали, не означава, че не е вредно. Имам примери сред близки!
навремето моите гънки на краката не са били еднакви и лекарите са се съмнявали за луксация.казали са на родителите ми да ме обуват в гащи с парчета плат между краката,така че краката ми да стоят раздалечени.
същата роля сега играят памперсите.така че и тогава го е имало това нещо,че крачетата трябва да са раздалечени във формата на жабка.
аз все пак не разбирам каква е ролята на повиването в стегнати пелени като едно време.

# 37
  • Мнения: 506
Против!

# 38
  • Мнения: 6 461
аз все пак не разбирам каква е ролята на повиването в стегнати пелени като едно време.
Е как на разбираш Laughing.....ако знаеш с каква гордост някои мои познати разправят....
"...аз на времето като си повивах децата...сега гледаш ли какво прави крака имат Crazy....по три месеца съм ги повивала ooooh!"

# 39
  • Мнения: 46 518
А педиатърът ви какво мисли?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не бих повивала, не виждам никакво разумно обяснение да го правя.

# 41
  • Мнения: 151
Против пристягането съм!

# 42
  • Мнения: 14 654
Зависи от начина на повиване. Стягането на крачката е вредно, но ако вместо ританки ползваш голяма бархетна пелена, оформена като широка пола няма проблем. Както ти е по- удобно. Спомням си как повиваха малката ми сестра- едно правоъгълно парче тензух се слага между крачетата, отгоре- едно триъгълно се оформя като гащи, краката оставят съвсем голи. Най- накрая една бархетна пелена като пола, подвита отдолу. Повиването става от кръста надолу- нагоре детето е облечено с блузка и може да си мърда спокойно.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм за повиването , но повиване с разделечени крачета, не стегнати както са повивали нас  ...  приятно е вероятно на едно малко голо бебче, което до скоро е живяло на тясно , да бъде повито в памучна пеленка, без купищата излишни дрешки , на малко защитено вързопче

# 44
  • Мнения: 1 335
Аз съм против повиването, сериозно може да се навреди на бебето ако е стегна много. Нито аз, нито брат ми сме били повивани. А сина ми го повивах с една пеленка, но съвсем леко и то по-скоро през ръчичките, защото много се драскаше(с ръкавичките нямахме успех... как ли не пробвах да му ги прихваща винаги си ги махаше) като беше съвсем мъничък и почти не спеше през деня защото почваше да си впива ноктите в лицето и се будеше. Така че го загръщах с една пелена и леко му прихващах ръчичките, но това не бих го нарекла повиване, а и тогава не знаех, че бих могла да му навредя по този начин и ... послушах едната баба. Сега честно казано малко съжалявам, но поне нищо не му стана на детето от тези няколко повивания.

# 45
  • Мнения: 27 524
Твърдо против, това не се практикува от много години  Stop

# 46
  • Мнения: 1 372
Против!!! Защо да нарушаваме възможността за свободни движения на бебето?!

# 47
  • Мнения: 14 654
Като ви чета май не знаете как се повиват бебета- кой ви каза, че е задължително да се пристягат и да им се ограничават движенията, описала съм как е правилно да бъде повито едно бебе. Отделен въпрос е, че вече има удобни дрешки и памперси за най- малките, така че повиването е излишно, но не е вредно на всяка цена.

# 48
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Едва ли е вредно!
Едно време почти всички сме повивани. Grinning
Как звучи само? Mr. Green
Да не би да сме деформирани???

Но е абсолютно излишно.
2007 сме все пак. Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 6 011
Едва ли е вредно!
2007 сме все пак. Wink

Честита нова  2008, все пак! Laughing

# 50
  • Мнения: 1 897
Против.
Дори да има начини на повиване, които да не са вредни,то при наличието на такова разнообразие от бебешки дрешки и памперси повиването е напълно излишно.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 14:11 от Ulia

# 51
  • Мнения: 46 518
... Да не би да сме деформирани??? ...

Много от повиваните СА деформирани, затова и лекарите не го препоръват, да не кажа забраняват.

# 52
  • Мнения: 1 031
Против.

# 53
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Едва ли е вредно!
2007 сме все пак. Wink

Честита нова  2008, все пак! Laughing

Ха-ха, още живея в 2007.
 Joy

# 54
  • Мнения: 174
И аз съм твърдо против повиването Naughty Бебенцата трябва да си риткат на воля, а и настина все по-често докторите го отричат. Но все пак ти си мама ти си решаваш.

# 55
  • Мнения: 5 393
Като ви чета май не знаете как се повиват бебета- кой ви каза, че е задължително да се пристягат и да им се ограничават движенията, описала съм как е правилно да бъде повито едно бебе.

Аз под "повиване" разбирам точно пристягането и увиването като пашкул.И затова съм отговорила ПРОТИВ.

# 56
  • Мнения: 636
Някой изобщо повива ли си бебето все още?!

# 57
  • Мнения: 1 900
Някой изобщо повива ли си бебето все още?!

И аз това се чудя

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Някой изобщо повива ли си бебето все още?!

И аз това се чудя

Аз съм решила да повивам второто... живот и здраве ...

# 59
  • Мнения: 268
 против съм(опитах 2 дни... Sick)не мога да ти опиша какво пране падна,но това да е най-малкия проблем,защото бебето се мокреше до ушите Shocked,едва дали се е чувствало комфортно...не мога да понеса мисълта че спи напикано...

# 60
  • Мнения: 750
Абсолютно против съм, може да е за твое удобство, но я се замисли какво му е на горкото детенце....не може да мръдне нито крак, нито ръка..
Айде моля ви, в 21 век сме, малко по либерално го дайте!
А колкото, до памперсите, може и без, виж темите за ЕБХ

# 61
  • Мнения: 19 302
Като ви чета май не знаете как се повиват бебета- кой ви каза, че е задължително да се пристягат и да им се ограничават движенията, описала съм как е правилно да бъде повито едно бебе. Отделен въпрос е, че вече има удобни дрешки и памперси за най- малките, така че повиването е излишно, но не е вредно на всяка цена.

това са две различни неща.доколкото разбрах тук става върпос за пристягане на бебето в пелени,където крачетата стоят едно до друго изправени.
никой не е казал,че е вредно да се практикува ЕБХ, да не се ползват памперси,а памучни пелени.но това са съвсем различни неща.
другото повиване се прави бебето да не мърда много и да е по-удобно за майката,но не и за бебето.

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Когато бебенцата са повити се чувстват по- добре, по- спокойни са ...най- добрият вариант е да се повият и да се сложат в люлка ...

Истината е, че са свикнали да са на тясно и да са в почти непрекъснато движение в корема на майка си , да чуват гласа , шума от сърцето, червата и целия И организъм ... което е някакъв ужасен шум- бълбукане, туптене

# 63
  • Мнения: 1 900
Незнам как се чувстват като са повити, но е доказано че това води до по-голям процент на деца с луксации на тазобедрените стави. В света отдавна не се практикува и броя на луксациите в западния свят отдавна е сведен до минималния възможен.  Peace

# 64
  • Мнения: 291
е момичета благодаря ви много  HugИ аз взех своето решение Simple Smile против повиване а и са 2 бебета ще се сбъркам от пране:)
Благодаря   bouquet

# 65
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам как се чувстват като са повити, но е доказано че това води до по-голям процент на деца с луксации на тазобедрените стави. В света отдавна не се практикува и броя на луксациите в западния свят отдавна е сведен до минималния възможен.  Peace

Луксации, ако краката са изпънати и здраво повити, както съм виждала не веднъж да се прави .... това не приемам....но прибрани ръчички, крачета

# 66
  • Мнения: 14 654
доколкото разбрах тук става върпос за пристягане на бебето в пелени,където крачетата стоят едно до друго изправени.
никой не е казал,че е вредно да се практикува ЕБХ, да не се ползват памперси,а памучни пелени.но това са съвсем различни неща.
другото повиване се прави бебето да не мърда много и да е по-удобно за майката,но не и за бебето.

Oooo, какво ви прихваща, бе хора? Девойката пита за пововане, никъде не казва, че ще изправя краката на бебето посредством повой! Сигурна бях, че не знаете как се повиват бебета и затова се палите. А и изобщо не споменавам ЕБХ. Пелена може да се ползва вместо ританки и върху памперс. Ако някой ден реша да повивам бебе, то ще може да мърда както ръцете си, така и краката си.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Абсолютно против съм това повиване !

Когато се роди големият ми син бях много млада ,но тогава нямаше и толкова информация относно отглеждане на бебето.Повивах ме го известно време,което доста по-късно отчетох като голяма грешка.Никога не бих повторила това мъчение за бебето си.

Когато бебенцата са повити се чувстват по- добре, по- спокойни са ...най- добрият вариант е да се повият и да се сложат в люлка ...


 Naughty това си е твое твърдение,не е вярно обаче !

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е мое твърдението, а на експерти

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не е мое твърдението, а на експерти

странно аз имам противоположна информация от експерти
и личен опит !!

Когато детето имаше колики и беше увито с така наречените пелени ,не можеше да си свие крачетата.Тебе като те боли корем по-добре и по-спокойна  ли се чувстваш увита в чаршаф или с крака прибрани към корема???

Първо това е абсолютно неестествено положение на тялото!Ако човек е запознат с физиологията на човека,няма да вярва сляпо на всичко писано от такива"експерти".
Другото което е,когато сложиш бебето в/у корема си,каква поза би заело???Не опънато като струна,а с прибрани крачета в поза"жабче".
Е , кога се чувства спокоен човек?Когато се чувства удобно.Защото бебето е човек все пак!!

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 15:02 от kloie

# 70
  • Мнения: 9 973
против
2 мес. повивах заради свекито,имах късмет да не му увредя крарата Peace

# 71
  • Мнения: 9 483
е момичета благодаря ви много  HugИ аз взех своето решение Simple Smile против повиване а и са 2 бебета ще се сбъркам от пране:)
Благодаря   bouquet

Ооо милата! HugВ този случай ама хич и не си помисляй за друго освен памперси  Mr. Green
Леко бременеене до финала и здрави и усмихнати бебета! Heart Eyes
Знаеш ли пола на бебоците?

# 72
  • Мнения: 46 518
Не е мое твърдението, а на експерти

...странно аз имам противоположна информация от експерти ...

Говорите за различни неща  Peace

Това е вярно:

Когато бебенцата са повити се чувстват по- добре, по- спокойни са ...най- добрият вариант е да се повият и да се сложат в люлка ...

Истината е, че са свикнали да са на тясно и да са в почти непрекъснато движение в корема на майка си , да чуват гласа , шума от сърцето, червата и целия И организъм ... което е някакъв ужасен шум- бълбукане, туптене

НО! Може да се постигне по друг начин. Не е нужно да се връзва самото дете, то и вътре не е вързано  Mr. Green Крачетата трябва да са разтворени и свободни, а за да се имитира ситуацията в корема, да се сложи на тясно, например дунапрен на руло, който е зашит в нещо като възглавничка, дъщеря ми спеше на една страна и го слагахме зад нея  Simple Smile така хем е притиснато бебето, хем няма опасност да се задуши, защото приспособлението е прекалено леко, ако се окажеше в/у нея, се претъркулваше и падаше  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 672
Абсолютно против! Как ще пазиш добра хигиена ако повиваш с пелени? Памперса си е памперс - и както ще са ти 2чки (да са ти живи и здрави) - не ги мъчи нито теб нито тях!   bouquet

# 74
  • Мнения: 770
Абсолютно против!

# 75
  • Мнения: 565
Против! Това че се повиват за да им се изправяли крачетата за мен са глупости.

# 76
  • до канала
  • Мнения: 518
Твърдо против.

# 77
  • Мнения: 545
Против съм повиването!
Ортопедите и педиатрите го отричат.Освен да провокираш изкълчване на тазобедрените стави,не виждам какво друго ще постигнеш.Освен това май месец си е топло вече,защо да спарваш допълнително детето?

# 78
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Твърдо против, даже на мен ортопеда ми забрани всякакво пристягане дори с одеало, камо ли повиване, един път накарах майка да я повие да я видя как ще изглежда стоя само 30 мин. и това беше Simple Smile

# 79
  • Мнения: 701
Против - твърдо! Naughty
Поставям се на мястото на бебето-опаковано без да може да мръдне ръчички и крачета... Shocked

# 80
  • Мнения: 2 746
Против съм.
Най-вече заради комфорта на бебчето.Естествената поза на бебенцата е поза"жабче", не виждам причина да се изпъват краката им с повиване.

# 81
  • Мнения: 2 746
И поздравления за очакваните близначета, лека бременност и успех!  bouquet

# 82
  • Мнения: 9 973
Аз пък съм ЗА,моят младеж съм го повивала,макар да е лятно бебе,ортопедът ми каза,че дори няма смисъл от преглед с ехограф или рентген,зависи си от майката и детето Naughty
кой ти е ортопед? ooooh!

# 83
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Против. Сериозно можеш да навредиш на бебето, според всички ортопеди.

 newsm10

ТВЪРДО ПРОТИВ

# 84
  • Мнения: 4 406
против съм, мисля, че е неестествено и е отживелица.

# 85
  • Мнения: 2 100
Всеки решава сам за себе си. В болницата ги повиваха, в нас не съм, пък и незнам някой още да ги повива... newsm78

# 86
  • на село
  • Мнения: 3 920
Все ми е тази, всеки сам си решава, но защо пък да си усложняваш живота,
то повиването си е цяла философия.

Голямата ми дъщеря е повивана до към 1 месец, малката -не е.

# 87
  • Мнения: 526
Аз съм против тоя метод,въпреки че самата аз като бебе съм била повивана много усърдно от бабите,и то даже с помощта на повой,което по-добре да не ти обяснявам каква идиотщина е ooooh! За щастие нямам видими поражения от тия процедури Mr. Green
Памперсите осигуряват комфорт на бебето и улесняват майката,а ако си фен на ЕБХ,има много теми по въпроса.Но за мен повиването е излишно,а може да бъде и вредно Confused

# 88
  • Мнения: 5 026
Против

# 89
  • София
  • Мнения: 44 120
ПРотив...

# 90
  • плевен
  • Мнения: 133
да се включа и аз когато родих дъщеря ми слушах всички баби,който ме съветваха,че е задължително да се повиват бебета дори и в родилния ни показваха и учеха как да го правим
повивах я 2 месеца.Сега с второто си дете всички отричат повиването и обясняват колко е вредно малкия не съм повивала ,защото ми беше по-лесно слагаш помперса ританките и готово според мен всеки трябва сам да реши Peace

# 91
  • Мнения: 660
Ако под повиване авторката разбира пристягане с повой - против съм.

Ако повиване нарича ползването на памучни пелени вместо памперси - въпрос на личен избор, както е примерно кърменето, не може да има за или против.

# 92
  • Мнения: 11 004
Категорично против съм. Crossing Arms Отдавна е отречено от педиатрите и ортопедите, и в повечето случаи причинява луксация. Проблемите с опорно-двигателния апарат затова са толкова разпространени сред поколенията на нашите родители, баби и дядовци след 50-55 годишна възраст, заради обичая да се повиват бебетата едно време. Cry

# 93
  • София
  • Мнения: 431
Не съм повивала. В днешно време някой повива ли все още? Аз даже не знам как се прави това.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Против!  Naughty
В болницата ги повиваха бебчовците, и така ми беше мъчно, че ги връзват милите, не могат да мръднат.Нямах търпение да се прибера в къщи и да си я облека с дрешки. Според мен е по комфортно за бебето  Laughing

# 95
  • Мнения: 2 005
Аз съм против повиването на бебо  Peace

# 96
  • Мнения: 645
Против!

# 97
  • Мнения: 323
Аз съм повивала моя син,слава богу няма му нищо.Сега като гледам почти никой не повива бебетата.

# 98
  • Мнения: 476
Божеее, верно ли има още хора, които още смятат, че повиването е изобщо някакъв вариянт?!?   Shocked (не съм чела темата)
В 21век, ерата на информацията и компютрите!
Нямам кво повече да добавя!  ooooh!

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И аз съм против. Консултирай се с ортопед, за да чуеш компетентно мнение. Аз така направих.

# 100
  • Мнения: 1 264
Не съм повивала и мисля, че на бебето няма да му е удобно, особено ако го стегнеш хубаво. Още повече, че ще е майско бебче и най-вероятно ще му е топло.

# 101
  • Мнения: 2 000
Против съм. Много средновековно ми се вижда.

# 102
  • Мнения: 911
момичета дайте съвет!!!Ще ставам пак мама май месец Simple SmileКакво мислите за повиването на бебчетата? И ако повивам колко време трябва да се повиват?
                  Благодаря предварително!!! Hug  bouquet

Че има ли все още жени, които го правят??? Shocked Shocked Shocked


Когато е повито крачетата му са поизпънати и има опасност от луксация. Може да се предполага и че го боли от съпротивлението, защото сухожилията му все още не са разпънати.Крачетата започват да се изправят едва след 5-6месец - не може девет месеца да е със свити крака и като излезе - хайде хоп, да го разпъваме...
Довода, че, видите ли, така не се стряска като спи и че няма да стане кривокрако са невероятни бабешки простотии.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 08:34 от korinka

# 103
  • Мнения: 351
Против съм. Много средновековно ми се вижда.
21 век сме все пак,или искаш да спестиш някой лев?

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм повивала,но докато бяхме в болницата акушерките повиваха Тери от кръста надолу .

# 105
  • софия
  • Мнения: 257
Против разбира се - вредно и постоянно мокро за бебо Cry

# 106
Против съм,  Naughty никога не съм я повивала. Дори в болницата не я повиваха само първите 2 дена и то само крачетата. Детето трябва да може да се движи свободно!!!

# 107
  • Мнения: 7 474
Против  Naughty

# 108
  • Мнения: 97
Абсолютно съм против.Има голяма опасност от луксация...така че-сама решавай.

# 109
  • София
  • Мнения: 5 079
Пусни търсачка и ще видиш колко много мнения и теми ПРОТИВ ще излязат.
Това за мен е не само безумие, но и жестокост, от сферата на суеверията и простотиите от едно време.  Sick

# 110
  • Мнения: 473
Ти в кой век живееш? Не гледаш ли телевизия, не четеш ли списания? Как е възможно се чудя да има все още хора, които се чудят дали да повиват?

# 111
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Против

# 112
  • Мнения: 2 439
Против.

# 113
  • Мнения: 9 483
Против съм. Много средновековно ми се вижда.
21 век сме все пак,или искаш да спестиш някой лев?


Спестяване?!?!  Rolling Eyes
Едва ли ще е по-евтино...ако някой си направи труда да сметне:
-закупуването на пелените
-перилни препарати
-водата
-тока
-времето за гладене /според мен основно това трябва да прави майката ако се хване на това хоро Mr. Green/
..та надали се спестява Thinking

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Против съм. Много средновековно ми се вижда.
21 век сме все пак,или искаш да спестиш някой лев?


Спестяване?!?!  Rolling Eyes
Едва ли ще е по-евтино...ако някой си направи труда да сметне:
-закупуването на пелените
-перилни препарати
-водата
-тока
-времето за гладене /според мен основно това трябва да прави майката ако се хване на това хоро Mr. Green/
..та надали се спестява Thinking

ако ставаше въпрос само за пари ,така е  Peace


# 115
  • Мнения: 1 155
Против съм! Живеем в 20-ти век....... Не смятам, че ще излезне по-ефтино Naughty

# 116
  • Мнения: 2 614
Разбира се, че съм против!  Peace
Има доста изписано по въпроса за повиването и луксациите  Peace

# 117
  • Мнения: 560
Пиленце,в кой век живееш?

# 118
  • Мнения: 4 555
Изумена съм, че това все още се прави (ако се прави наистина  Thinking) и че изобщо го обсъждаме през 2008-ма година!

# 119
# 120
  • София
  • Мнения: 4 588

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.

Много добре казано.

Всички сме били повивани навремето и по този повод всички ли имате луксации? Аз например нямам и не познавам човек, който да има вследствие на повиване. Същата история като със захранването...
То след 10-20 години  сигурно ще измислят, че и памперсите са вредни и ще ги отричат напълно и тях.

Иначе аз не повивам детето си и не бих го правила, защото не го смятам за необходимо в днешно време. Peace

# 121
  • Мнения: 14 654
То след 10-20 години  сигурно ще измислят, че и памперсите са вредни и ще ги отричат напълно и тях.
Те са си вредни, някои хора не ги ползват.

# 122
  • Мнения: 3 718

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.

Много добре казано.

Всички сме били повивани навремето и по този повод всички ли имате луксации? Аз например нямам и не познавам човек, който да има вследствие на повиване. Същата история като със захранването...
То след 10-20 години  сигурно ще измислят, че и памперсите са вредни и ще ги отричат напълно и тях.

Иначе аз не повивам детето си и не бих го правила, защото не го смятам за необходимо в днешно време. Peace
Искаш ли да се запознаем тогава  Mr. Green
Имала съм проблеми от това, че са ме повивали или по точно откачената ми баба го е правила за да са ми прави краката   #Crazy
Безумно глупаво е.
И да, памперсите са вредни, аз ги ползвам и ще си им бера "плодовете"

# 123
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
То след 10-20 години  сигурно ще измислят, че и памперсите са вредни и ще ги отричат напълно и тях.
Те са си вредни, някои хора не ги ползват.

Това не е причина да се повива и стяга бебето.Ако не искаш да ползваш памперси, използвай бархетни пелени и тензух, но без стягане на краката и ръцете. Извинявам се за некомпетентността, но за мен повиването е това - пристягане на бебето като пашкулче, което ми се вижда истинско мъчение.

# 124
  • Мнения: 14 654
ko10c,
чете ли поне темата като ме цитираш. Тъкмо аз обясних как се повива бебе с тензух и бархетна пелена, ама като сте се хванали за това стягане... като папагали

# 125
  • Мнения: 1 233

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.
И аз така смятам. Освен това в подкрепа на горното ще напиша, че дъщеря ми направи алергия от памперси например на 9-10 месеца. Не, че съм я повивала някога де.....

# 126
  • София
  • Мнения: 545
Аз пък съм ЗА,моят младеж съм го повивала,макар да е лятно бебе,ортопедът ми каза,че дори няма смисъл от преглед с ехограф или рентген,зависи си от майката и детето Naughty

Това говори лошо за ортопеда  newsm78

На въпроса- против!

# 127
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Има повиване и повиване. Повиването по този начин без опъване и пристягане на краката се ползва много и днес. Създава уют, наподобяващ теснотата на утробата и може да успокои едно неспокойно и плачещо бебе. Тушира и някои ефекти на т.нар. Moro рефлекс, а именно стряскането на бебетата от движението на собствените им ръчички, събуждането и плача в следствие.

# 128
  • Мнения: 258
категорично против съм - не съм повивала първото си дете, няма да повивам, живот и здраве и второто.
Доказано е, според педиатрите-ортопеди, че води до луксации.

# 129
  • Мнения: 290
Против,против,против-как е възможно да си помислиш да си оковеш детето в някакви си пелени,та то няма да може да се движи и още повече това вече е доказано ,че вреди на бебетата.

# 130
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Понеже в темата доста често се спряга луксацията. Такъв проблем евентуално би възникнал ако при повиването се изпъват краката и се пристягат, за да стоят изправени. Нещата са коренно различни ако крачетата на бебето се оставят в естественото им положени - раздалечени едно от друго и не се пристягат силно.

Иначе, повиването е просто един начин, доказан с времето, за успокоение на някои неспокойни малки бебчета, пресъздаващ тесния уют на утробата и помагащ им да не се стряскат от движението на собствените си ръчички докато поотраснат малко. Трябва да се внимава и да не се претопли бебето, а и не трябва постоянно да стоят повити.

# 131
  • София
  • Мнения: 3 826
Твърдо против Naughty.

# 132
  • Мнения: 911
Аз пък съм ЗА,моят младеж съм го повивала,макар да е лятно бебе,ортопедът ми каза,че дори няма смисъл от преглед с ехограф или рентген,зависи си от майката и детето Naughty

Това говори лошо за ортопеда  newsm78

На въпроса- против!

Това са изисквания на СЗО - води се на ортопед ЗАДЪЛЖИТЕЛНО  2 -и или 3-и месец и ако няма проблем - като проходи, около годинката.

# 133
  • Мнения: 528
Абсолютно против съм!
Наистина е доказано от ортопедите, че погрешното повиване води до луксация на тазобедрените стави. Това е един от първите въпроси, който ти задава ортопеда, когато заведеш детето на преглед - дали е повивано. Аз лично не смятам, че децата се чувстват уютно , когато са повити - поне моите не бяха. И двете са супер подвижни, а малката в болницата(където ги повиват 3 дни) непрекъснато мръцкаше и си вадеше ръчичката отвън.

# 134
  • Мнения: 3 929
Ами, според съвременните педиатри и ортопеди това повиване с пристягане на краката е крайно вредно и предизвиква луксация, ама ние нали сме били гледани така пък, от друга страна?Обаче, от друга страна, човечеството се развива, а развитието само по себе си носи нещо по-добро, по-усъвършенствано. Следователно, по-добре е да се вслушваме в педиатрите от съвремието си.
Спомням си по този повод, свекърва ми ми казваше, че едно бебе спи и се чувства най-добре, огато е повито и е стегнато. Обаче моят бебок никак не обичаше да бъде повиван, още по-малко - стегнат. Вечно изритваше пелените и одеалата, искаше краката и ръцето му да са свободни.
А ако имаш предвид използването на пелени вместо памперси, аз съм за памперсите. Не смятам да си губя времето в пране, избелване и дезинфекциране на пелени, при условие че ми предлагат по-добър вариант. Вярно е, че с тези памперси децата после много по-тредно се научават да се изхождат на гърне, а не в гащите, но при все това предпочитам памперсите.

# 135
Против, разбира се.Кой сега повива бебета!!!

# 136
  • Мнения: 8 999
Опасно, трудоемко и непрактично.

# 137
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 304


  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.


По принцип съм на същото мнение, но не съм повивала детето си.

# 138
  • Мнения: 911
А ако имаш предвид използването на пелени вместо памперси, аз съм за памперсите. Не смятам да си губя времето в пране, избелване и дезинфекциране на пелени, при условие че ми предлагат по-добър вариант. Вярно е, че с тези памперси децата после много по-тредно се научават да се изхождат на гърне, а не в гащите, но при все това предпочитам памперсите.

И гладене. И безкрайно дълги простори с пелени. И сменяне на пелените през час - два. Защото едва ли може да се прави сравнение между пълен, но сух памперс и топлия компрес с урина от мокрите тензухени пелени.
Ами едно бреме бабите ни...? Едно време ако е имало памперси, едва ли бабите щяха да предпочетат тензуха и бархета.
За изхождането всичко е относително - ако се сетим чак като стане на 2 години, че още нямаме гърне предполагам, че ще има проблем. Когато бебето е в състояние да седи само, трябва да започнем с гърнето.
А изключения винаги има.
За вредата от памперса (от топлата среда и запарването можело да се навреди на изграждането на клетките, от които по-късно ще се изграждат сперматозоидите)- мисля, че по-скоро спекулативно се говори за нея. Няма еднозначни и категорични резултати. Само предположения. Ако сменям само 2-3 пъти в денонощие памперса, ако го държа наакано по няколко часа - е, тогава никой не спори за вредата. Че има дечица, които са с много чувствителна кожа - има, но това не е масово.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 11:06 от korinka

# 139
  • Мнения: 1 479
Против!Защо искаш да се врьщаш в миналия век?При прохождането ми са открили луксация,правени са ми 3 операции.До ден днешен правя майка ми на"2 стотинки"по този случай!

# 140
  • Мнения: 1 243
Против Peace

# 141
  • Мнения: 2 131
Аз не съм повивала. Но ми се е случвало Алекс като беше на 1-2 месеца да му повивам само ръчичките, защото като ги размахваше се стряскаше и не искаше да спи.
А иначе - след като има памперси, не виждам защо трябва да се връщаме години назад. Едно време /говоря преди 20 г./ например с връзки са купували от корекома найлонови гащи.

# 142
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Против.Най-малкото ми става много жал като видя някое бебче увито като в усмирителна риза и само главичката му стърчи на горкото...............................
Против,а и много доктори и болници са отрекли повиването

# 143
  • Мнения: 593
Аз повивах сина до 15, 20-я ден защото забелязах че му е по-спокойно когато е повит, но НЕ СИЛНО ПРИСТЕГНАТ, разбира се , просто колкото да не мята ръчички и да му пречат. Иначе съм против продължителното и стегнато повиване, опасно е! Naughty

# 144
  • Мнения: 36
Има само дин отговор - против!

# 145
  • Мнения: 1 103
Аз също съм против.

# 146
  • Мнения: 172
аз не я повивам като едно време,но и прибирам ръцете,че иначе заспиване няма и ще се събужда постоянно.иначе не е стегната.може да си мърда краката и ръцете донякъде,но без да си пипа лицето.

# 147
# 148
  • Мнения: 1 197
против

# 149
  • Мнения: 265
абсолютно против!

# 150
  • Мнения: 1 674
първото дете повивах 1 месец-роди се зимата/ преди 12 год/ .Второто не съм повивала ,защото беше много топло-края на юни/миналата година/Сега ако ме питат- съм против повиването Peace

# 151
  • Мнения: 3 376
Твърдо против.

# 152
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Категорично против!

# 153
  • Мнения: 291
благодаря събрах достатъчно инфо:)Не се връщам в праисторическо време просто исках да чуя и други мнения    тук в нас се спори здраво с бабите.Благодаря ви!!!  bouquet
мисля че няма нужда повече да пишем по темата 

# 154
  • Мнения: 5 178
Мила като знам, че си от Разград ми е пределно ясно с какви "компетенции" трябва да се пребориш..
Слагай памперса и дрешките.. Връзването на бебетата не е нужно..

# 155
  • Мнения: 227
Категорично против!
Когато изписвахме Мишо ми казаха да не правя грешката да го повивам защото може да получи луксации.Имам приятелка повива дъщеря си сега не може още да ходи получи изкривяване на лявото краче

# 156
  • Мнения: 207
И аз съм против!

Общи условия

Активация на акаунт