Майчета ,за или против повиването на бебето сте

  • 8 815
  • 156
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 078
И за какво въобще трябва да се повива? #Crazy Памперси има, дрехи има... Какъв смисъл? Екстремност, оригиналност или бабите настояват? newsm78

# 31
  • Варна
  • Мнения: 161
Против. Освен, че е вредно, излишно ще си усложняваш живота - твоя и на бебето.
Можеш да помолиш съпруга ти да те повие теб - да ти стегне краката по същия начин, по който се прави на бебе - и си легни да спиш. Да видим дали ще ти е удобно и как ще се чувстваш.
Абсолютно против! Моя мъж ми предложи да го направи с мен за да видим дали ще ми е добре Mr. Green . Това естествено след като бабите се изказаха "компетентно" по въпроса. Аз предложих да пробваме с тях Joy

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма смисъл.























# 33
  • София
  • Мнения: 1 078

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.
newsm10
Памперсите са вредни за околната среда, но не и за луксацията. Това, че ние сме се разминали, не означава, че не е вредно. Имам примери сред близки!

# 34
  • Мнения: 6 461
Аз съм против повиването....пък да не говорим ,че има хора ,които използват някакви повои(май така се казваха..) ,
които са  като лента ,която се овива около повитото в пелени бебе. Crazy...боже какви глупости ooooh!

# 35
  • Мнения: 123
Против повиването ,отдавно е доказано , че не е полезно за децата. Много неща са изписани. Не бива да осъкатяваме децата си , заради хорска глупост Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 19 300

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.
newsm10
Памперсите са вредни за околната среда, но не и за луксацията. Това, че ние сме се разминали, не означава, че не е вредно. Имам примери сред близки!
навремето моите гънки на краката не са били еднакви и лекарите са се съмнявали за луксация.казали са на родителите ми да ме обуват в гащи с парчета плат между краката,така че краката ми да стоят раздалечени.
същата роля сега играят памперсите.така че и тогава го е имало това нещо,че крачетата трябва да са раздалечени във формата на жабка.
аз все пак не разбирам каква е ролята на повиването в стегнати пелени като едно време.

# 37
  • Мнения: 506
Против!

# 38
  • Мнения: 6 461
аз все пак не разбирам каква е ролята на повиването в стегнати пелени като едно време.
Е как на разбираш Laughing.....ако знаеш с каква гордост някои мои познати разправят....
"...аз на времето като си повивах децата...сега гледаш ли какво прави крака имат Crazy....по три месеца съм ги повивала ooooh!"

# 39
  • Мнения: 46 518
А педиатърът ви какво мисли?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не бих повивала, не виждам никакво разумно обяснение да го правя.

# 41
  • Мнения: 151
Против пристягането съм!

# 42
  • Мнения: 14 654
Зависи от начина на повиване. Стягането на крачката е вредно, но ако вместо ританки ползваш голяма бархетна пелена, оформена като широка пола няма проблем. Както ти е по- удобно. Спомням си как повиваха малката ми сестра- едно правоъгълно парче тензух се слага между крачетата, отгоре- едно триъгълно се оформя като гащи, краката оставят съвсем голи. Най- накрая една бархетна пелена като пола, подвита отдолу. Повиването става от кръста надолу- нагоре детето е облечено с блузка и може да си мърда спокойно.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм за повиването , но повиване с разделечени крачета, не стегнати както са повивали нас  ...  приятно е вероятно на едно малко голо бебче, което до скоро е живяло на тясно , да бъде повито в памучна пеленка, без купищата излишни дрешки , на малко защитено вързопче

# 44
  • Мнения: 1 335
Аз съм против повиването, сериозно може да се навреди на бебето ако е стегна много. Нито аз, нито брат ми сме били повивани. А сина ми го повивах с една пеленка, но съвсем леко и то по-скоро през ръчичките, защото много се драскаше(с ръкавичките нямахме успех... как ли не пробвах да му ги прихваща винаги си ги махаше) като беше съвсем мъничък и почти не спеше през деня защото почваше да си впива ноктите в лицето и се будеше. Така че го загръщах с една пелена и леко му прихващах ръчичките, но това не бих го нарекла повиване, а и тогава не знаех, че бих могла да му навредя по този начин и ... послушах едната баба. Сега честно казано малко съжалявам, но поне нищо не му стана на детето от тези няколко повивания.

Общи условия

Активация на акаунт