Децата на несемейни родители

  • 8 888
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mam4e

  Добре де,  що за връзка ще е тази, при която още от началото мислиш как ще е по-удобно да се разделите?! Shocked

А спорът за или против брака според мен е глупав и обижда еднакво двете страни по него. Ако си намерил точния човек нито безбрачието ще те прави несигрен, нито в брака ще се чустваш окован. И точно в такава атмосфера е най-добре да растат децата.


Ами спора започна оттам, че ме попитаха защо след като съм 11 г. с бащата на детето си не сключа брак с него  Grinning
Аз мисля, че 11 г. не са "началото на връзкат", а всъщност пък защо да не са... за цял един живот са си началото, да сме живи и здрави  Grinning .

Та, спора се разви така, защото се изказа тезата, че ако нямаш браш при евентуална раздяла ще имаш повече проблеми, което според мен не е така, чисто формално.
Сега след отговора на Глория, смятам, че всичко е ясно...

# 91
  • Мнения: 1 422
аз пък съм учена, че от около 20-тата година максимум всички жени са само "госпожи", защото е невъзпитано да обсъждаш семейното положение на една дама  Grinning. в германия например госпожици са само сервитьорките.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: bobolenta


Извинявай, че отговарям аз, но според мен Ваче просто е реалист. В краткият си живот досега съм установила, че най-често само хора, които не са били засегнати по някакъв начин чрез нечий развод, не си дават сметка и не мислят за този вариант на развитие на нещата.

За "спорът" за или против брака съм съгласна, ако изобщо има спор. Предполагам /поне се надявам/ на всички е ясно, че нещата са строго индивидуални.


Охх, писах, писах и ме изхвърли Close

Та сега по-накратко Wink  - значи аз си имам една теория за връзките и разводите - по мои наблюдения браковете, завършили с развод са започнали с огромни компромиси ( ама не такива от сорта аз не обичам чесън и той няма да го яде например, а просто подценяване на много голямо разминаване в характерите, възгледите за живота, просто лоша преценка на партньора и възможността за съжителство).

Абсолютно съм убедена, че ако намериш точния човек няма да се стигне до раздяла ( или поне няма да е грозна и травмираща). Аз лично бих чуствала връзката си доста разклатена, ако ме кара да мисля как бихме се разделили. Така де, както казваш толкова е индивидуално - всеки да живее по най-добрия за себе си начин  Grinning

# 93
Цитат на: redhat
Цитат на: anny
..Организирахме си свадба но само с църковен брак, така хем ще сбъдна мечтите си хем няма да се чувсвам зависима... Всъщност дата ни е 30.05 и тържеството още не е минало, надявам се да е весело... Мисля си че не е важно дали ще има подпис или не , всеки да постъпва така както му харесва! Но е важно родителите да се обичат тогава детето ще бъде щастливо...[/list]


 Shocked Това как го направи, само църковен брак не е допустим и няма статут на официално сключен брачен съюз без граждански преди него Rolling Eyes А и не го допускат, навсякъде по църквите искат брачното свидетелство от гражданското, преди да започне церемонията. Преди време искаха дори и същото такова на кумовете...Много съм любопитна за твоя случай как са се съгласили Rolling Eyes
                                                                                                          Извинявай, че ти отговарям чак сега ... Направихме само църковен брак без да имаме граждански  като се уговорихме с един свещенник и направихме дарение на черквата ( 50 лв.) . Естествено платихме си и церемонията която струва 130 лв. там. Черквата е св. ТРОИЦА ... Не венчават  без брак но ако си по настоятелна ...На мен ми хареса много и церемонията и купона, и  се радвам че изживях удоволствието да бъда булка...Бракът обаче е невалиден и незаконен!!!

# 94
  • Мнения: 1 533
Цитат на: spaetschen
Цитат на: nadja zheleva
Афродита е много права !! Имам втори брак ( който на практика е първи) , а дъщеря ми е от първия ми мъж , с когото нямахме сключен граждански брак, познай какво се случи като се разделяхме!? Оказа се доста по сложно да се определи кой трябва да упражнява родителските прова! Доста по-сложно отколкото при брак и евентуален развод...по-добре помислете ..


dai togava da ne se jenim che da ni e po-lesen razvoda

?????


Ами то по хората ходи, никой не е застрахован за съжаление и като дойде не пита.

# 95
Здравейте!
Живея с бащата на дъщеря ми от деня, в който се запознахме. Без брак. Той припозна детето с нотариално заверена декларация и никога не съм имала проблеми по някакъв повод.
Нямаме никакво намерение да узаконяваме отношенията си. И двамата имаме по един предишен брак. Смятам, че решението с кого да живея или да не живея, е лично. Пък и купон по случай развода съм виждала само по филмите (не български).

# 96
  имам един въпрос една приятелка ми каза , че сега ако ти се роди дете бащата неможе да го препознае ако нямаме сключен брак дали това са измислици или има нещо вярно. аз имам едно детенце което носи имената на баща си сега чакам второ и незнам дали това е вярно.някой знае ли нещо по въпроса Joy

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 19:28 от abi123

# 97
  • Варна
  • Мнения: 4 969
abi123, няма такова нещо.Като родих таткото дойде в болницата при записването на детето , припозна го , а нямаме брак Peace

# 98
  • Мнения: 528
Аз не виждам смисъл един подпис в ритоалната и един църковен брак какво ще променят.Аз живея вече с бащата на нашто дете вече 4год и половина и не виждам този подпис какво ще промени-освен фамилията ми.Подписа и въобще свадбата не дават възпитанието на децата.Ако ти му кажеш от самото начало че сте  женени с баща му  или че не сте,то ще си знае.Ако се ожениме ще даваме пари за  хора дето не сме ги виждали въобще през живота си да се наядът и да ни донесът нещо дето ще се чудя къде да го сложа и после ако се скараме да даваме пари отново този път за развод.Така като сме не семейни ако се скараме не дай си боже всеки си хваща пътя и аз си взимам детето, бащата може да го вижда винаги.Навремето си мечтаех да облека бяла рокля,но имаше хора,който ми пилиха да не се женя на 20 години заради еди какво си.Сега разбирам че са прави.Колкото до това да не дружи детето с дете на разведени или не женени родители не виждам защо.Пак питам каква е разликата?Майками ми казваше да не заживявам с бащата на детето ни защото е дете на разведени родители и ние ще се разделиме и че щ еме бие на почивки.Бабини деветини.Искам да ви кажа че толкова е мил с мене  и с детето и никога не сме се разделяли.Даже всичките ни приятели ни възприемат като семейство и казват женати това,мъжът ти онова.Вярно имало е малко дразги но във всяко семейство ги има.

# 99
  • Мнения: 1 410
  имам един въпрос една приятелка ми каза , че сега ако ти се роди дете бащата неможе да го препознае ако нямаме сключен брак дали това са измислици или има нещо вярно. аз имам едно детенце което носи имената на баща си сега чакам второ и незнам дали това е вярно.някой знае ли нещо по въпроса Joy

Няма такова нещо! Бащата отива при нотариус и ме издава декларация, че припознава детето. Вместо удостоверение за сключен граждански брак в болницата при записването се дава тази декларация

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Искам само да ви кажа, как преди много време на една скамейка, аз 13 годишна тогава, бях попитана - При кой искаш да останеш, при мама или при тати?
Мислех си, че вече съм го забравила, надявах се, уви това ще ми е спомен за цял живот! Отвратителен, болезнен!!!

# 101
  • Мнения: 3 069
Няма нищо лошо че си се обърнала към мен в постинга . Нистина става дума за мен Wink
Не съм омъжена и за мен това не е срамно нито обидно. Така сме избрали , но напоследък си задавам въпроса дали нашия избор ще навреди на нашето дете.
Имаме близки (даже роднини ) които не желаят тяхното дете да играе с нашето защото било ИЗВЪНБРАЧНО .
Просто ми се иска да чуя други мнения и евентуално да знам как да реагирам в създадена ситуация.

В женската консултация една от акушерките ме имаше за човек втора ръка , защото нямам брак с таткото Wink но на мен по скоро ми беше забавно отколкото срамно

Ти няма от какво да се срамуваш.След като ваши близки, дори роднини странят поради такава незначителна причина, самите те трябва да се засрамят от това си поведение.Не позволяваи това да помрачи живота ти.Успех!!! Peace

# 102
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз също  мисля , че бракът не ти дава гаранции за щастлив живот . Моите роители се разведоха когато бях на 10г.Още помня хорските приказки.Ние живеем вече 14г. без брак ,имаме  13г. щерка ,чакаме бебче  newsm32 и досега  не съм имала  проблеми ( нито в градината, нито в училище ) . Предпочитам аз да се чувствам добре , децата ми да са щастливи,  да се прибират с удоволствие при мама и тати, а хората да си гледат техният живот. smile3513

# 103
имам един въпрос една приятелка ми каза , че сега ако ти се роди дете бащата неможе да го препознае ако нямаме сключен брак дали това са измислици или има нещо вярно. аз имам едно детенце което носи имената на баща си сега чакам второ и незнам дали това е вярно.някой знае ли нещо по въпроса Joy
В болницата бях в една стая с жена, която не беше сключила брак с таткото на детето. Оказа се, че той не може да припознае детето още в болницата. Записаха бебето на името на майката и й казаха таткото да завери при нотариус декларация, че детето е негово, и да я подаде в съвета, та там да го впишат като баща в акта за раждане. Процедурата ми се видя ненужно усложнена, но какво да се прави - и бюрократите трябва да имат работа Close Другото нещо, което споменаха там е, че ако не е изминала една година от развода на жената, бебето се пише на бившия й мъж, дори да е от друг татко Shocked Това вече ме хвърли в тъча... #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт