Заслужава/ше ли си?

  • 5 496
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Моят развод беше нещо средно. Не беше от най-лошите, но все пак се изтормозих. Вече не вярвам в брака като институция изобщо.


добре де не разбирам
бракът е нещо което няма нищо общо с това за КОГО сте се бракували!
това че те е разочаровал бившия и те е съсипал - разибрам в него да не вярваш, но какво общо например има бракът с твоето разочарование? самия брак като такъв нее виновен в това, че мъжа до теб не стурва и че човека отсреща не става за живеене....
това ми е въпроса - масово не вярвате в брака
защо? самия брак какво ви направи? направи ви нещо човека отсреща....на него нямайте доверие....

бмаргаритке, въпроса ми е толкова към теб колкото към всяка друга писала тук че не вярва вече в брака....или че въобще не вярва
ползвам да цинтирам теб че е най-лесно!
да не си помислиш, че е личон и персонално насочен към теб и товето мнение....

# 121
  • Мнения: 2 274
Темичките  ни и въпросите сякаш се повтарят, но ние имаме нужда отново и отново да си вдъхваме кураж (пък и за новодошлите, които не са чели старите теми)
Та само копирам свое мнение от 5 ноември миналата година.
Заслужавало си е. Всяка болка, всяко страдание са неоценим опит и осъзнаване на истински ценните неща в живота. Както се пееше в една песен "защото всяка болка е родилна"


Не всички тук знаят моята история  (тези, които я знаят, могат да ме разберат най-добре), НО аз ВЯРВАМ, че това, което ни се е случило е било, за да израстнем, за да сме подготвени за чудесното, което ще ни срещне след това...В момента аз изживявам една магия...И ако е трябвало да понеса, всичко до този момент- дори само на този етап- заслужавало си е. Зная, че това, за което съм мечтала съществува...И то само се докоснах до него...за повече да мечтая не смея...но права съм била- има, същестува!
Обещавам публично да си призная и да застана на стълба на позора, ако греша, за да ме линчувате! 
  Embarassed

# 122
  • Мнения: 6 315
Наде, знам, че въпросът ти не е зададен конкретно към мен Simple Smile а към всички, които казваме, че по една или друга причина не вярваме в брака. Е, не вярвам може би точно заради човека, заради това, че пак мога да бъда излъгана, тормозена и пр.

Бракът - какво дава, кажи? Защото колкото може да даде, толкова и да отнеме според мен. Бракът сам по себе си вече няма толкова голяма тежест и значение. Поне за мен. Семейството е друга работа Simple Smile.

Останалото по темата Годзила го е казала. Винаги си заслужава според мен. Независимо какво е и колко ни боли в момента, вярвам, че после ще дойде нещо по-хубаво.

# 123
  • Мнения: 4 458
Айде и аз да си кажа  Mr. Green

НЕ, не бих се омъжила, въпреки, че много ми харесва цялата тази романтична церемония и тези вълнения преди сватбата.... Всъщност, защо не, дори и само заради това си заслужава май  newsm78  Joy

Когато на мен ми предложиха брак казах, че нямам намерение да харча сума пари за сватба и после още толкова за развод   Naughty Crossing Arms

# 124
  • София
  • Мнения: 4 493
П.П. Преди всяко пътуване с половинката ми изпитвам достатъчно емоционални вълнения и без пътуванията ни да ги наричам - "меден месец"

Ами почни да ги наричаш 'меден месец' и ще видиш тогава - душевен О., Mr. Green Mr. Green
ОК  Peace, започвам ....................
и като се върнеме - живот и здраве - ще ви се похваля  Mr. Green

# 125
  • Мнения: 903



Не всички тук знаят моята история  (тези, които я знаят, могат да ме разберат най-добре), НО аз ВЯРВАМ, че това, което ни се е случило е било, за да израстнем, за да сме подготвени за чудесното, което ще ни срещне след това...В момента аз изживявам една магия...И ако е трябвало да понеса, всичко до този момент- дори само на този етап- заслужавало си е. Зная, че това, за което съм мечтала съществува...И то само се докоснах до него...за повече да мечтая не смея...но права съм била- има, същестува!
Обещавам публично да си призная и да застана на стълба на позора, ако греша, за да ме линчувате! 
  Embarassed


Godzilla , аз защото съм по-скорошна тук наистина не знам историята ти, но от горния цитат искам само да ти кажа, че все едно слушам собствените си мисли и гласа на собственото си сърце... Даже мисля, че в някоя от темите бях написала приблизително същото (разбира се с малко по-различни думи). Толкова се радвам, че има човек, който се чувства като мен тук... Вече се опасявах, че в очите на останалите изглеждам като някаква откачалка, на която не й стига дето се е напатила до момента, ами и още си търси... Laughing  Наистина толкова се радвам, че има човек тук, който е изпаднал в същото "умопомрачение" като мен и може да ме разбере повече от прекрасно какво изпитвам!!! Heart Eyes   

# 126
  • Мнения: 2 863
Блонди, скъпа и аз те  разбирам, в момент на подобно завторило ме умопомрачение не само се отдадох на съответният мъж, ами се сдобихме и с чавенце Mr. Green... беше ми много, много хубаво  в началото, после  доста ме поболя по едно време.. ама казват болката извисявала Heart Eyes
Виж за трети път за сега си мъЛча Grinning

# 127
  • Мнения: 903
Jaly, да е живо и здраво чавенцето ви! Mr. Green Честно казано и аз се надявам, ако всичко върви ОК, да го обзаведа любимия (всъщност нас двамата де) с наследник. Да имам второ дете отдавна ми е спотаен трепет, пък и той прави изявления в такъв смисъл.... Мога само да се надявам при мен да не се стигне до продължение като вашето, щото за потретване едва ли ще освестя. #Crazy

# 128
  • Мнения: 9 990
Мда, няма да е напразно ако тук спомена, че нашата връзка, като семейство е 13, вече 14 годишна.Брак сключихме, както писах по-горе доста след като бяхме живяли и блъскали се и доказвали се.Съвпадна с появата на първото ни дете.Всичко бе съгласувано.Т.е.-Знаехме какво правим и Вярвахме.После-когато за 1 път се появих тук бе в една много голяма криза.Много е дълго и няма как всички да вникнете, но тогава се преборихме.Двамата.Заедно.И бях много горда.Да продължим с още едно дете не е било с идея за скрепване, не се е появило в период на проблясък някакъв.Отново е планувано, че и чакано даже.Т.е.-Пак Знаехме.Знаехме и какво следва след появата на дете, как нещата трябва малко да се пренаредят.Но Пак се случи.Проблема.И този път доста по-тежък вариант и до ден днешен се боря.А дали си е заслужавало-това ще знам може би след години,в залеза...

Общи условия

Активация на акаунт