Всички Казанлъшки мами,на раздумка тук събрани

  • 11 909
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 616
хехехехе
Пантелей пътник нали го знаете кой е...  Mr. Green

пък за разболяването - аз вече съм си доволно болна, добре че засега е само в горните дихателни пътища, и нямам кашлица и температура (да чукна на дърво...)  единствения плюс от тази работа (все трябва да се търси светлата страна, дори и в най-скапаната ситуация) е че като се върна, и като съм все така - ще ми дадат още една седмица почивка  Joy не че ме радва домашното бърсане на нос, но поне е някаква утеха не-ходенето на работа!

снимки ще ви пусна още в събота!!!

гледайте се добре, и до нови срещи!!!   bouquet

# 271
  • Мнения: 616
яяяяя, чак сега ми се зареди подписчето на terre... пу-пу каква хубава госпожица!!! май прилича на майка си, а Wink

# 272
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Terre,много ти е сладка дъщерята!

# 273
  • Мнения: 180
Здравейте!

Rufinka честито бебче и от мен!

Да се включа и аз за педиатрите, както са казали момичетата преди мен - такова животно в Казанлък НЕМА /че и по др. места/. За захранването бъди сигурна подкрепа няма да намериш, за кърменето да, но не и адекватни съвети, а за дълго кърмене /ако си решила де/ направо очаквай #Crazy ей такива очи срещнах аз от докторите/скоро ми се наложи по мои си здравословни причини да навестя няколко различни в Казанлък и Ст. Загора/ Най-интересното е че личната ми лекарка която най- адекватно се е отзовавала ако съм имала проблеми с кърменето, като разбра че с Мими още се кърмим започна в един глас със сестрата "отбивай отбивай отбивай". Но както и да е, малко се отплеснах. Мисълта ми е че както е написала pepsito търсете педиатър който да отговаря на другите ви изисквания. Варианта като на pepsito личен лекар, който работи с педиатър е много добър, аз дори се замислих дали и ние да не направим така, т.е. да запишем Мими при нашата лична, но засега сме доволни от педиатъра. Имайте предвид че и всички педиатри са и лични лекари/това си го знаете де/, грешка не всички. Има и такива които работят само с деца и със здравната каса, но не са лични лекари т.е. не можеш да си запишеш детето при тях, а само с направление от личен лекар/както при pepsito/.
Малеее, какви обяснения дръпнах, ужас  ooooh!/дано са разбираеми/ макар че съм сигурна че това го знаете де... Simple Smile
На Мими педиатърката е др. Дончева /същата както на Филип на yanac/. Доволни сме от нея, много е мила и отзивчива.Никога не е отказвала помощ когато и да и се обадя. Не бърза да изписва антибиотици/ по това я избра мъжът ми Simple Smile/. Само я информирах как мисля да захранвам Мими, без да споря с нея и тя повече не ми се намеси за това.

... с дружни усилия може поне един да си нарочим, и да го принудим да се заинтересува дълбоко от "късното" захранване Simple Smile
Ще ходим на смени, без да знае, че се познаваме, и ще го накараме да мисли, че нищо не разбира, щом всички майки само за  това питат  Joy

Те са си информирани според мен, но както казват тук из форума "едно си баба знае, едно си бае", колкото и да питаме за "др. начин на хранене".
Ох, наистина много се отплеснах.

terre, много сладка Даринка, направо бонбон. Какво стана, мина ли проблема с кърменето, видях че си пуснала и тема в кърмаческия. Дано всичко е наред вече при вас и да си по спокойна Hug
offioly, бързо оздравяване ти желая, и хубаво изкарване в Осло. Hug


Ние излизаме всеки ден, най-често ходим в Розариума след като сме направили обиколка из центъра. Ако някой му се разхожда с нас да свирка.



Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 11:36 от Angeliha

# 274
  • Мнения: 180
Ма Нуцке, така са онуцих с тоя ник, ошашка народа тука........
Убуу че ти е подписа, та да та разконспирирам..... с тия людски езици
Е винаги имам отличителна черта Joy

ееее па вие, как не познахте Нуцка от Бушмения Laughing

# 275
  • Мнения: 616
аз за последно даизкоментирам за педиатрите... че нямам никакъв опит и да не приказвам много  Mr. Green
Тъй като през пролетта ще се родят още бебета из форума, аз само смятам да изчакам нашия момент, и ще се запиша при който ме посъветвате тук Simple Smile Така или иначе хабер си нямам от докторите в Казанлък...

А, аз се запознах със zajka на 8-ми март... срещнах я случайно в центъра... така де, те се спряха с Роко да си приказват, а аз лапам мухите наоколо...  Whistling и добре че тя ми каза коя е! Така че познавам още една мама от форума  Mr. Green

Аз пак съм заседнала във форума, простете, но все трябва нещо да правя, докато лежа "ваканционно"  Joy

rufinka ти ще ни качиш ли снимки на бебето Simple Smile Кога мислиш да се прибираш в БГ?

# 276
  • В събота
  • Мнения: 201
Опааа, yanac ще трябва май да готви нова темичка скоро.....

# 277
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Опааа, yanac ще трябва май да готви нова темичка скоро.....

ШИ СГОТВА!ШИ СГОТВА!

# 278
  • Мнения: 11
Писах, писах...и изчезна Sad Пак започвам...
Момичета, благодаря ви за инфото за педиатрите. Hug Така и предполагах, че няма да има привърженик на късното захранване. А ако добавим и хомеопатия...мисията става невъзможна. Sad Жалко, че нещата, които са нормални по света за нас са новости. Thinking Май наистина ще сведа критериите до минимум и един такъв вариант като доктор Дончева би ме устроил: да не бърза с антибиотиците и да не си налага грубо мнението. Simple Smile
Offioly, мислим да пътуваме средата на април (живот и здраве). За Великден най-късно би трябвало да сме се прибрали.
А снимки ще се опитам да кача тези дни, като ми остане време.

# 279
  • Мнения: 166
здравейте, Terre как сте с Даринка?
За тези, които ще идват в кз - освен несъгласието на педиатъра с вас относно късно захранване подгответе се да се сблъскате и с това на хората около вас. Grinning

# 280
  • Мнения: 616
хехехе, то това не е само в Казанлък... Където и да си - все тая Simple Smile
може пък и в Стара Загора да се намери някой; ще се нареди всичко  Peace
аз не го мисля от сега  Mr. Green

# 281
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Хора дайте идеи за заглавие на новата тема!!!!! Praynig

# 282
  • Мнения: 147
Благодаря ви момичета!  Hug
Малко взех да влизам в час с това кърмене, поуспокоих се. Днес беше денят на великото кърмене. Непомня колко пъти се кърмихме, но интервала ни беше през 1.5-2 часа...и непомня колко пъти имахме аки. Чак пък сега взех да се притеснявам, че много е гладна и не и стига ли....и с тва аки...последния път го направи точно като я изкъпах и беше увита в хавлийката и.
Няма угодия за мен, но като чета мамите от мартенския ни форум не съм само аз така, което ме успокоява. Май това е нормално за бебетата. Днес от толкова кърмене зърната ми направо не дават да ги пипнеш. Утре ще ходя на "лов" за колектори, пък дано намеря в някой магазин  Praynig
Ако ми остане време, ще сложа и аз някоя снимчица в албумчето ни. Ще се опитам да измисля заглавие за новата ни темичка....ако ми проблесне нещо ще пиша пак  Wink
п.с. offioly, ами май Дарина прилича повече на баща си, има и нещо мое, но повечето е взела от него  Grinning

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 23:37 от terre

# 283
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
ПУСНАХ НОВА ТЕМА ,че ще водя нашето компютърче на чичо доктор.

Общи условия

Активация на акаунт