Започнах много да забравям

  • 16 745
  • 66
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 252
Здравейте на всички мами.Родих преди 4 мес.второто си дете,но от близо два месеца съм "много зле" толкова много забравям,че чак се плаша от себе си.Казват ми нещо,а аз все едно никога това нещо не е минало покрай ушите ми.Или пък правя неща,за които после нямам спомен.Ето например преди няколко дни дъщеря ми се връща от градина и аз я преобличам.След това отидохме на гости в една моя приятелка и като се върнахме от там,установих че съм и облякла другата блуза върху тази, с която беше на градина.И затова нямах ама никакъв спомен.Та въпроса ми е и вие ли така забравяте или при мен е патологичен случай.

# 1
  • Мнения: 953
При теб се нарича преумора.
Не можеш ли да повикаш някой да ти помогне поне за седмица две?

# 2
  • Мнения: 2 131
Да, из бих го нарекла преумора. Вероятно децата ангажират цялото ти време, особено сега и с бебе. Бих те посъветвала да намериш начин да се поосвежиш - някой да ти помогне за известно време с гледането, да поизлезеш, да опиташ да се занимаваш с нещо странично - хоби, например.
А иначе - и аз забравям. Даже на моменти имам чувството, че затъпявам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 252
Ами уж свекърва ми идва доста често,но и тя е една замаилка като мен.направо двете се съревноваваме по забравяне

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
И аз забравях много в първите месеци, особенно докато кърмех.
Дори думи на български забравях и спирах по средата на разговор, думата на езика ми, но аз не я помня  Embarassed
Сигурно е било от преумора, въпреки, че сина ми ме уморява повече сега.

# 5
  • Мнения: 2 746
Сподели с личния си лекар.

# 6
  • Мнения: 565
И аз откакто родих забравям, разсеяна съм адски много. Не знам затъпяване ли е, преумора ли е какво ли, но и при мен е факт. Дано положението се нормализира.

# 7
  • Мнения: 3 157
И аз съм доста разсеяна,въпреки че мисля само за едно дете,представям си на теб какво ти е с 2 WinkМисля,че ще премине-с повече почивка и по-маско стрес ще влезем в релси.Успех:)

# 8
  • Мнения: 5 401
... Дори думи на български забравях и спирах по средата на разговор, думата на езика ми, но аз не я помня  Embarassed

Това и на мен ми се случваше, но аз го отдавах не на умората, а на липсата на нормални социални контакти (в смисъл с хора, които нямат бебета и не си говорят за памперси, кърмене, захранване и т.н.), липса на време за четене... Въобще мозъка по време на бременността и майчинството не функционира така, както по време на служебни активности! Така че промените, които настъпиха в живота ми, се отразиха на интелектуалното ми развитие в посока надолу.

Ако много те притеснява това забравяне, консултирай се с личния си лекар. Има хапчета на растителна основа, които стимулират паметта.   bouquet

# 9
  • Мнения: 554
Ееее значи не съм сама, тъкмо си мислех, че нещо не съм в час, но явно е нормално. Laughing

# 10
  • Мнения: 500
И аз забравям,но с тази разлика,че не когато родих,а сега,когато се върнах на работа...Лично аз го отдавам на това,че мисля за прекалено много неща и просто мозъка ми блокира!Не е лошо обаче да си взема и аз някакви хапченца...Лелеее,от много млади взехме да ги пием тез илачи.... Tired

# 11
  • NL
  • Мнения: 520
При мен положението е подобно.Липса на концентрация,която предполагам е от преумора и недоспиване.Преди няколко дни седнах да разуча две детски песнички и в момента в който се качих горе да попея Mr. Green на малката и като бяло петно,нищо не помнех от текстовете а никога досега не съм имала проблеми с научаване я на стихче или нещо подобно.Да не говоря,че едно писмо онзи ден го прочетох поне три пъти, гледам през буквите,без грам да вникна в съдържанието.Оттогава като ми остава време играя някоя и друга партия шах с компютъра  за събуждане на сивите клетки.

# 12
  • Мнения: 5 940
Слабата памет по време на бременността и майчинството се дължи на прекаленото производство на два хормона-кортизол и окситоцин.
Кортизолът засяга две зони в мозъка, които са свързани с паметта. Той се произвежда в голямо количество най-вече по време на раждането, като дългото и болезнено раждане може да нанесе вреди на тези центрове на паметта.
Ролята на окситоцина не е толкова голяма, но изследванията показват, че след раждането и по време на кърменето повишените нива на този хормон намаляват способността на жената да помни.
Хубавото е, че повишените нива на тези два хормона имат и положителни страни. Благодарение на кортизола жената много бързо забравя колко болезно е било раждането, а окситоцинът е хормонът, който подпомага кърменето.
Помагат:
-медитация
-повече сън
-ако си купиш голям пъзел и го нареждаш
-да се записва всичко на малки бележки

# 13
  • София
  • Мнения: 7 202
Докато една жена е бременна и кърми, забравянето се дължи на чисто биологични причини - нефункционирането на яйчниците, промяна в хормоналните нива и връзката им с мозъка.
Това ми го обясни една лекарка в Майчин Дом.
Поради същата причина забравянето е често срещано явление при жени в менопауза.

# 14
  • Мнения: X
Нормално е след раждане. Когато се роди дъщеря ми забравях толкова много, че трябваше да се замисля да си кажа трите имена. Ще мине, като си починеш.

# 15
  • NL
  • Мнения: 520
valerie това с медитацията е много хубаво предложение но се усещам как след първото омммммммм вече съм заспала блаженно Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 217
Както казвам аз "бебо ми изпи мозъка".
Аз отдавна пиша бележки и ги слагам на хладилника.
Списъци също правя.
Незнам до кога ще е това,ама не е приятно.
И аз правя нещо и после нямам спомен да съм го направила.Случвало ми се е с памперсите на бебо.
Често се питах дали го смених или не.Накрая винаги се оказваше,че съм го сменила.
Сега на хладилника имам огромна бележка "сирене".Да ми напомня да слагам в обяда на Калоян.

# 17
  • Мнения: 8 999
Да, като се роди и синът ми и децата станаха две, ми дойде малко в повече. Затова си създадох строг режим и последователност за всичко важно. Редовно забравях дали съм дала вигантол, дали съм дала капки за колики, дори дали съм преобула бебето. Просто много отговорности и много работа ми се стовари изведнъж. 24 часа 7 дни в седмицата - бях като денонощен супермаркет, ама само с една касиерка!

# 18
  • Мнения: 545
Мила,аз веднъж дори забравих да накърмя Лора! ooooh!
Напълно нормално е.Аз например нямам никакви социални контакти,единствените ми разговори са около бебетата.Дори кръстословиците не решавам както преди,изреченията си прекъсвам по средата,защото съм забравила какво искам да кажа!
Пробвай да си почиваш повече,това с пъзела е страхотна идея! Grinning

# 19
  • Мнения: 97
Нормално е след раждане. Когато се роди дъщеря ми забравях толкова много, че трябваше да се замисля да си кажа трите имена. Ще мине, като си починеш.
И аз съм така Laughing,само че вече малко по малко започнах да се оправям Grinning

# 20
  • Мнения: 2 829
В щатите ходех на едни срещи с други майки, с бебета по-малки от 3 месеца. Водеше ги акушерка. Там всичките майки (около 30) споделихме, че забравяме, искаме да кажем една дума а изговаряме друга, разсеяни сме и т.н.
Акушерката каза че: "паметта пада заедно с плацентата" Grinning
Наскоро стана дума за същото в друга темичка, една от мамите сподели, че в немско му викат "кърмаческа деменция"
При мен постепенно отминава, но още ме държи Joy
Поне имам оправдание Grinning
Забелязали ли сте, че забравяме всичко друго, но никога не забравяме да се грижим добре за бебето? На мен ми се струва, че мозъка на новородилата жена е концентриран само и единствено в/у грижата за бебето. Всички други функции просто не работят Mr. Green

# 21
  • Мнения: 403
И при мене се наблюдава това явление. Mr. GreenУмората си кажзва думата Hug

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз пък като бременна забравях и се разсейвах много, сега уж съм добре, според мен също е преумора Hug

# 23
  • Мнения: 999
Това е от преумора. Аз бях така като родих каката, така съм и сега. Аз дори бъркам и думите, искам да кажа една дума а от устата ми излиза съвсем друга.

# 24
  • Мнения: 5 940
valerie това с медитацията е много хубаво предложение но се усещам как след първото омммммммм вече съм заспала блаженно Mr. Green
Ако медитацията ще ти помогне да заспиш, няма нищо лошо Wink. Сънят е най-доброто лекарство за паметта. Нямах подобни проблеми след раждането, синът  ми по цял ден ревеше от колики, но затова пък спеше по десет часа нощем.

# 25
  • Мнения: 9 973
и аз така,но аз пък съм супер разсеяна Crazy

# 26
  • Мнения: 506
valerie благодаря за това смислено оправдание на моето безсмислено държание напоследък,не стига,че нищо не помня,но и тате почна доста да забравя/при мъжете дали има бащина деменция?/,което вече е проблем при две деца и двама родители.
Не знам как ще се работи след време,но се надявам работата да ме вкара в релси Praynig

# 27
  • там някъде...
  • Мнения: 235
и аз съм така...след като родих,започнах да забравям всичко  ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 100
Ох, успокоихте ме!  Simple Smile Силно се надявах причините за забравянето да са хормонални и да не си остана така завинаги Joy Сега дори като говоря с някой забравям какво съм му казала преди 5 минути и го повтарям. Само понякога, де, не постоянно  Wink Бъркам дали съм си мислила да го кажа или наистина съм го казала. Може би причината е и в това, че вниманието ми винаги е раздвоено, едната част винаги е насочена към бебчо Grinning

# 29
  • Мнения: 1 193
Пишете ме и мен в отбора  Mr. Green Аз все си казвам, че ще си купя "Гинко- прим" - рекламират го по тв-то.

# 30
  • Мнения: 168

И аз забравям. И съм разсеяна. И думи забравям.
Не мога да гледам филм и да говоря едновременно.
А ако някой ми говори по-време на филм, четене, или разговор по телефон направо откачам.  #Cussing out

Мисля, че в последно време има малък напредък, защото поработвам от вкъщи.
Като гледам има мами и с по-големи дечица, които са се оплакали от това забравяне.
Преди можех да мисля за 10 неща на куп и да правя още 5.
Вече не вярвам някога да си стана същия организиран и концентриран човек.
Дано като спра с кърменето да има подобрение, защотоще се застрелям в крака!
 #2gunfire

# 31
  • Мнения: 1 372
Като ви чета направо се успокоявам! Аз мислех, че вече съм затъпяла и че тази тъпа фаза никога няма да мине но явно ще се съчетае и с преумора! Не стига че забравям елементарни неща, а съм и адски разсеяна! Например миналия ден след като включих пералнята съм си забравила и тъй като тя е на горния етаж, мъжът ми установи че имаме пране за простиране на другия ден! Много се изложих!

# 32
  • Мнения: 506
със сигурност е свързано с многото неща,които трябва да вършим.Аз напр. тръгвам да свърша едно нещо и по пътя намирам още поне 3неща,които не търпят отлагане , а да не говоря и за малчо,който обича да ми виси на крака Laughing
Тъкмо влязох в час след първото дете и сега се случва същото само маааалко по-зле Laughing

# 33
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Малко ми олекна като разбрах, че не съм сама. Аз задавам едни и същи въпроси по няколко пъти, а върхът беше като обърках името на сина ми Embarassed и казах това на мъжа ми Grinning.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 252
Благодаря ви ,момичета.Сега съм по-спокойна че това не е само при мен.За съжаление не помня с голямата ми дъщеря да съм имала такива проблеми.

# 35
  • Мнения: 168
..За съжаление не помня с голямата ми дъщеря да съм имала такива проблеми.
Ами не помниш зашото и това е от забравянето.. Joy
Ама защо се успокоихте всички не разбрах  Rolling Eyes

Поне един да беше написал, че са се оправили нещата и след колко време, че да има за какво да се успокоим.
А чайчета Гинко докато кърмим дали е вредно?

# 36
  • Мнения: 5 940
Когато се възстанови нивото на двата хормона, за които писах, нещата се оправят. Все пак повечето от майките се връщат на работа, не съм забелязала моите колежки с деца да са по-неадекватни от останалите Hug

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Е, нормално е. Както и други са писали преди - като се номализира бурята от хормони, нещата ще си дойдат на мястото.

# 38
  • Мнения: 814
Силна преумора, разни хормонални истории, промяна в ритъма и т.н. Преди да родя, бях перфектна по отношение на паметта. Нямах нуижда да записвам - всичко ми беше по всяко време в главата. Сега съм ужас - мога да повторя едно и също нещо на някого в 2 последователни дни и изобщо да не се усетя. Същото е и с ангажиментите - просто забравям  ooooh!

# 39
  • Мнения: 126
И аз бях така: все изморена, недоспала, забравях и едва се мъкнех. Мислех, че е от преумората(синът ми беше на 4 месеца). Отидох на лекар и ми пуснаха изследвания и на хормоните. Оказа се , че имам заболяване на щитовидната жлеза. При тези параметри на хормоните, доктора се чудеше как въобще съм се справяла със задълженията си. Не искам да ви плаша, дано при вас е от умора Peace

# 40
  • Мнения: 3 315
Пишете ме и мен в отбора  Mr. Green Аз все си казвам, че ще си купя "Гинко- прим" - рекламират го по тв-то.
          и аз съм в този отбор  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 208
Аз забравях по време на брем. и малко след това няк.месеца,но вече съм добре.При теб има и преумора.Споко ще се оправиш!

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Пишете ме и мен в отбора  Mr. Green Аз все си казвам, че ще си купя "Гинко- прим" - рекламират го по тв-то.

Но забравяш да си го купиш, нали?  Laughing

# 43
  • Мнения: 468
Айде и аз в кюпа.Не съм толкова зле със забравянето ама понякога ми се случва.Някой по напред беше казал , че записва на бележки.Като ще ходя да пазарувам и аз записвам , ама ще е добре ако се сетя да взема бележката. Grinning Не знам дали е от преумора .Децата спят , аз по никое време още съм на компа.Ама като сега имам време.Вече затъпявам в къщи.

# 44
  • Мнения: 232
Аз бях така след първото раждане. Слагах вода за преваряване и се сещах след час,два. Изхвърлих четири тенджери. Забравях кога съм хранила бебето.При второто съм по организирана.

# 45
  • Мнения: 407
Аз също съм много зле и забравям доста често.Така на скоро си загубих телефона,шапката и една пелена на малкия може и други да е имало,но тези са ми най-пресни.  ooooh! Опитвам се да чета за изпити,но не се получава,всичко забравям за отрицателно време.Може наистина да е от преумора,но нямам на кого да разчитам за малко почивка.
Дано да е временно явление и скоро да отмине,че някой ден главата ще си забравя някъде  hahaha

# 46
  • София
  • Мнения: 431
И аз съм от забравящите. Правя някакви безумни неща, забравям, че съм ги направила и после обвинявам роднините. Абе направо срам и позор  Sick

# 47
  • Мнения: 9 487
Мила,аз веднъж дори забравих да накърмя Лора! ooooh!
Напълно нормално е.Аз например нямам никакви социални контакти,единствените ми разговори са около бебетата.Дори кръстословиците не решавам както преди,изреченията си прекъсвам по средата,защото съм забравила какво искам да кажа!
Пробвай да си почиваш повече,това с пъзела е страхотна идея! Grinning

И на мен ми се е случвало Blush
Пъзели редях, но сега мисията- невъзможна! Де да разпъна голям пъзел при наличието на 2 годишен бандит?? Thinking Mr. Green

# 48
  • Мнения: 66
И аз започнах да забравям още през бременността. Четох че било нормално и след като родиш това се оправяло. Обаче аз родих преди една година а паметта ми е все по-зле. Вече взех сериозно да се притеснявам.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 662
Гледам ти лентичките - ами май е нормално. Моите зверчета са на 4г и 9 месеца и на 4 месеца и пет дни - забравям като за световно. Май наистина се казва преумора тази болест и еднообразие... А как няма кой да ми помогне и смени дори за час... Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 1 197
Ох аз само с едно забравям ooooh!,а с две не знам.Мисля,че е нормално

# 51
  • Мнения: 4 451
И на мен често ми се случва. Изморена съм до смърт. Confused Аз често се опитвам да облека бебешкото яке на голямата дъщеря, която е на 5г. и обратно. Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 270
И аз съм същия случай. Кърмеща, с две деца. В момента и с двете сме по цял ден в къщи сами. Каката е болна и постоянно забравям да й дам лекарството. Или се чудя давах ли го  newsm78? В колко часа го давах newsm78?...
Ходих на едни изследвания преди време, изръсих се една добра сума и след месец се сетих, че съм забравила да се обадя за резултатите  ooooh!  Embarassed

Чудех се дали няма някакви програми за напомняне.

# 53
  • Мнения: 3 376
При мен се започна откакто забременях,та досега...

# 54
  • Мнения: 750
Като беше малкия на 2-3 месеца, отидох до супера да пазарувам с двете напред-назд и по едно време дъщеря ми пита, мамо къде е брат ми. Направо се вледених и ужасих от себе си, точно бебето в количката да забравя #Cussing out. Снощи (9 месеца по късно), връщам се от работа с колата спирам пред супера, пазарувам и се прибирам вкъщи, че какво като съм отишла с кола до супера, не е задължително и така да се върна. Mr. Green

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Просто си много ангажирана с двете дечица и явно мозъкът ти си намира начин да почива Peace

# 56
  • Мнения: 66
От както забременях - не съм в час  Shocked А иначе съм супер организиран и помнещ човек, а и работата ми беше такава... Колегите се побъркваха с мене накрая, защото бях толкова разсеяна   #Cussing out #Cussing out, а все са разчетали аз да им напомням за нещата в офиса   Joy

# 57
  • Мнения: 156
И аз се притеснявах, че забравям често, но след количеството на отговорите се успокоих. icanfly

# 58
# 59
  • Мнения: 1 289
При мен се започна откакто забременях,та досега...

И при мен е така за съжаление.

# 60
  • Мнения: 311
И на мен ми се случва напоследък, дори си изгубих телефона. Не се притеснявй.

# 61
  • Мнения: 1 440
Това изглежда е всеобщо оглупяване  Wink.Аз онзи ден си бях забравила ключовете на вратата,иначе бях заключила,ама...
То сега ми е смешно hahaha,но добре че никой не се е усетил.

# 62
  • Мнения: 2 374
не си единствената откакто родих не съм на себе си забравям всичко smile3518

# 63
  • Мнения: 511
Това изглежда е всеобщо оглупяване  Wink
Joy Joy това ми хареса!!! Хайде и аз да се присъединя. От преумора ще е............. Laughing

# 64
  • Мнения: 4 496
Днес излязох с пуловер, облечен наопаки...И аз се присъединявам към вас. Tired

# 65
  • Мнения: 434
Еххх.. Като ви чета и ме карате да се смея   Hug
Като се сетя аз съм патологичен случай..  Laughing
Че аз и преди си забравях, а сега направо незнам къде се намирам.. Тръгнала съм нешо да върша и като отида в кухнята например и спирам и стоя.. и като се зачудя  newsm78 сега за какво бях тръгнала.. Направо такъв километраж набирам само вкъщи от забравяне, че съм свалила 10 кила, ама май половината са от мозъка  Joy Joy Joy

Като гледам има мами с по-големи бебета, на които още не им е минало така че още дълго ще съм от глупав по-глупавия  Laughing

# 66
  • Мнения: 1 029
При мен ситуацията беше подобна докато бях бременна. При теб може наистина да се дължи на преумора.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт