Отговори
# 15
10.05.2005- 8г.с.  най-нещастния ден в живота ми. Две години и 2 дни по- късно дойде и най-щастливия. След тежка, но успешна бременност се роди сина ми.
Пожелавам ти от все сърце успех, следващия път.

# 16
  • Мнения: 1 919
29.12.2006 ....кюртаж...казаха ми 6 месеца никакво-забременяване....още следващия месец бях бремена......резултата днес става на 3 месеца!

# 17
  • Мнения: 388
Мила зная че толкова боли, но искам да помислиш че трябва да си силна.
За да можеш да се настроеш за ново бебе.
имам 2 неуспешни бременности
1996г. - грешна диагноза кюртаж в 20 седмица.
през  януари 2006- спонтанен в 22 седмица - Загубих момченце
през май 2006 -бях бременна
а сега се радвам на една сладка голяма бебка!!!

Пожелавам ти скоро, много скоро да си най щастливата мама!

# 18
  • Мнения: 148
Включвам се и аз в темата, макар, че моят случай е малко по-особен. След 10 годишно ходене по доктори, в края на 2005 г. след успешно ИКСИ бях бременна с близнаци. С таткото бяхме на седмото небе. За съжаление обаче в 10 г.с. изгубих първо единия близнак, а после и другия. Светът се срина. Плачехме ден и нощ. Е, наревахме се и продължихме напред. След 6 месеца правихме отново трансфер (на  две замразени ембриончета от предишната стимулация) и резултатът е налице.
Въпреки, че предвид начина, по който забременях и спонтанния аборт, се наложи да пия по 18 таблетки на ден (6 от които за контракциите, които при мен запчнаха от 5 месец) като цяло бременността ми премина доста леко - нито за ден не съм лежала.

Така, че миличка - КУРАЖ И УСПЕХ!

# 19
  • Русе
  • Мнения: 526
   Аз забременях за първи път през 2003 г. но направих мисед аборт в 10 г.с., прокървих, после кюретаж... Бях много нещастна и изплашена, докторът ни посъветва да се пазим 6 месеца, но ние ги увеличихме на 1 година, защото от многото изпити лекарства получих кръвоизливи и цикъла ми(ужасно нередовен) съвсем се обърка.  След това правихме стимулации, следих си графиката на базалната температура, но не се получаваше. Реших да си дам малко почивка от всичките лекарства, термометри и постоянни тревоги и точно тогава се получи-още на първия месец-през септември 2005 г бях бременна! Grinning Имах малко прокървяване в 8-мия месец и до края на 9-тия почти само лежах, но родих нормално едно здраво и хубаво момиченце! Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
И двете ми колежки,които забременяха преди мен имаха спонтанни аборти,а сега се радват на прекрасни дечица.Какво ли не преживява човек!Ние пък чакахме доста години.Важното е да има вяра, Praynig че всичко ще бъде наред!

# 21
мама съм на 7,5 месечно съкровище, имах тежка и на легло бременност и всеки ден изпитвах страх, че ще се случи непоправимото и имах нужда от много подкрепа и истории с хубав край, затова:
Имам причтелка тя е полчкиня и си живее в Полша. Веднага след сватбата почнаха опити с мъжа и и скоро се похвали,че е бременна, но не за дълго, беше трагедия... година по късно се повтори, почти се бяха отчаяли, сега е мама на 3 месечно беб4е... той е прекрасен ... едно от най-красивите бебета!
НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ... НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!

# 22
  • Мнения: 468
Да се включа и аз .Първо мисли позитивно.Всичко ще се нареди.След сина ми много исках второ дете.Е забременях , но не за дълго.През февруари 2006  - мисед в 12г.с. Много трудно го преживях.Казаха да се пазим 6 месеца.Веднага след като изминаха подновихме опитите, бях още по нахъсана да имам друго дете.Беше ми станало като фикс идея.И още от първият път успяхме.Изкарах  малко трудна , бременност ,но родих една прекрасна дъщеричка.

# 23
  • Мнения: 553
аборта е нещо съвсем различно когато искаш и чакаш и когато не плануваш бебе.
аз имам една бременност, след нея един кюретаж после два спонтанни аборта и след това забременях без никакъв проблем, още при първия опит.
мога да кажа че и двата спонтанни аборта ги приех почти без емоции защото не знаех че съм бременна, понаже цикъла ми емного нередовен и първите признаци на бременност и в двата случая беше абортът.

опитай се да не мислиш за това като за загуба а като за отлагане, според повечето култури и религии, душата на бебето се вселява когато видимо заприлича на човече, не когато е някаква безформена купчинка клетки т.е. чак към края на третия лунарен месец, а не при зачеването- така че твоето бебче най-вероятно си те е харесало за своя мама и просто чака подходящата комбинация от гени, не си го изгубила, не си е отишло.  Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 553
С пари можеш да купиш къща, но не и дом.
С пари можеш да купиш часовник, но не и време.
С пари можеш да купиш легло, но не и сън.
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве.
С пари можеш да купиш положение, но не и уважение.
С пари можеш да купиш кръв, но не и живот.

... лекарството, но не и здравето;
съжителството, но не и любовта;
вниманието, но не и състраданието;
по-добро място в гробищата, но не и на небето;

# 25
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря ви много на всички!  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 518
Да разкажа и аз за една моя приятелка.Месец след като забременя,направи спонтанен аборт,лекарите и казаха да изчака няколко месеца преди да опитват пак,но след месец вече беше бременна,без да е имала менструация и сега има една много лека и безпроблемна бременност Hug

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малко оптимизъм и от мен Hug
Втората ми бременност завърши в 10 г.с. също с мисед - видяхме на ехото, че бебето е спряло да се развива още в 6 г.с. (на толкова отговаряше по размери) и нямаше сърдечен ритъм. Направиха ми кюртаж, не сме чакали да изкървя спонтанно. После имах жестоко вътрематочно възпаление, защото то това, че бебето беше престояло толкова време мъртво вътре имаше некротизирали тъкани и т.н. Докторката като видя изследванията, веднага каза 6 месеца никакви опити, но аз бях толкова видимо съкрушена от такава забрана, че постигнахме споразумение да видим как ще върви лечението и тогава ще преценим. Два месеца по-късно възпалението беше оправено, на третия месец ни даде зелена светлина за опити и на четвъртия бях бременна Grinning Бременността не беше тежка - проблеми с контракции си бях имала и с първата ми бременност, когато не съм имала никакви предшестващи проблеми, така че не ги броя. Дъщеря ми се роди бързо, лесно и напълно здрава Hug
Няма да ти кажа, че е лесно - цялата следваща бременност ще умираш от страх, няма как да го избегнеш. Но резултатът ще си заслужава Hug

# 28
  • Мнения: 8 999
Моя приятелка в продължение на 4 години преживя поне 4-5 спонтанни аборта. На петата година роди прекрасно момиченце. Бременността й  беше абсолютно нормална, без никакви аномалии и притеснения. Раждането беше вагинално, без усложнения, да не кажа и дори леко. Детенцето е супер.
Не унивай, а продължавай да опитваш!

# 29
  • Мнения: 433
опитай се да не мислиш за това като за загуба а като за отлагане, според повечето култури и религии, душата на бебето се вселява когато видимо заприлича на човече, не когато е някаква безформена купчинка клетки т.е. чак към края на третия лунарен месец, а не при зачеването- така че твоето бебче най-вероятно си те е харесало за своя мама и просто чака подходящата комбинация от гени, не си го изгубила, не си е отишло.  Hug Hug Hug

Подписвам се и аз под тези думи!  Усмихни се и очаквай момента, в който твоето дете ще се зароди отново в тялото ти!

Аз самата преди години имах един спонтанен аборт съвсем в началото, това беше 2г след раждането на първото ми дете. Година след това - операция от поликистозни яйчници, след която ме предупредиха, че ще забременея много трудно, ако изобщо е възможно. Лежейки на таз кълка, след време се наложи да правя аборт по (не)желание  Sad  После няколко години имах желанието, правихме опити и нищо не се жполучаваше. И така се изтърколиха годинките...
И точно когато вече се подготвях психически да стана баба...   станах отново майка, най-изненадващо  Grinning   всъщност точно година преди забременяването ми имах нещо като много тежък цикъл, предшестван от голямо закъснение... мислех си, че е хормонално и едва ли не ми идва климакса... но сега си мисля, че е било недобре развит зародиш...  Тогава не се е получил добре, та е изчакал по-добро време и по-добра комбинация от гени  Laughing

Отпусни си душичката, правете секс и се наслаждавай на това че си жива и здрава... и резултатът го чакаме след време тук във вид на хубава линийка!

Общи условия

Активация на акаунт