Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Аз имам две деца-момче и момиче.Родих си първото детенци без никакви проблеми и няколко месеца след раждането сложих спирала.Няколко месеца по-късно една нощ почувствах много,адски силни болки в корема и пред очите ми той взе да се надува.Беше много страшно.Как стигнахме до Пирогов не помня.Няма да пиша за нечовешкото отношение на гинеколога и как ми казваше да не се глезя,и как като ми премери пулса каза на сестрата,че "явно много я боли" и веднага да ми бие успокоителни и обезболяващи.Изпрати си ме в къщи с диагноза"пукната киста" и нищо ми нямало.3 дни по-късно ме оперираха по спешност с начален перитонит в корема и диагноза"пукната извънматочна бременност".Останах с една тръба и един яйчник.Казаха ми,че много трудно ще забременея втори път,но не е невъзможно.След няколко години се появи дъщеря ни.Децата ми имат 12 години и половина разлика и аз съм една много щастлива майка.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 13:55 от stefani6

# 31
  • Мнения: 4 965
От мен - двойна доза оптимизъм   bouquet.
Първата ми бременност беше много лека и безпроблемна до момента, когато се отказа, че имам проблеми с износването й /терминът беше "недоразвита матка" - т.е. неспособна да се разтяга до пълно износване на бременността/ + ПАП2 и раничка, по която беше тръгнало възпаление. Момченцето ми се роди в 29 г.с. - на 31.08.2003 г. /точно 1 ден след моя рожден ден/ - много малко, недоразвито и живя само 1-2 мин.
Заради многото проблеми, изживях тежка гинекологична операция. После ми гориха раничката с лазер /беше колкото монета от 1 лв./. Вземах антибиотици. Направиха ми кюретаж и т.н.
Според лекарите никога нямаше да бъда майка. Изживях го много тежко.
За да се разтуша малко - на 22.12.2003 г., мъжът ми организира един уикенд в Мелник с приятели. Пийнахме си доста  Embarassed. Презервативът се скъса...
А няколко седмици по-късно разбрахме колко много са грешали лекарите - бях бременна и то с 2 бебета. Вярно е, че изживях кошмарна бременност - проблеми, кървене, отлепена плацента, забрана за каквото и да е движение, страх да не изгубя децата си, инжекции, лекарства, засядане на едното бебе в таза ми, отново преждевременно раждане /този път в 34-35 г.с. - на 11.08.2004 г./ със секцио, почти 1 месец в болница, ГЕР на едната ми дъщеря и т.н., и т.н.
Но точно на 31.08.2004 г. от същата болница, от която година по-рано си тръгнах с празни ръце и кървящо сърце, аз си тръгнах с 2 живи и здрави момиченца  Heart Eyes, които са моето най-голямо съкровище.

# 32
  • Мнения: 1 931
Аз мога да разкажа 2 случая с мои първи братовчеди.
Три пъти не можеше да задържи бебче. Много го искаха, но винаги нещо се случваше. Отидоха в Испания и там веднага забременява. Дойдоха майката и бебчето да погустуват на баби тук и разбира,че пак е бременна. Тогава решиха,че толкова много са искали и чакали да си имат дете,че и колкото пъти да забременее ще си го задържат и така първото детенце на 1 година и 2 месеца стана кака на едно прекрасно момченце. сега са щастливи, че си имат 2 прекрасни дечица.
Другият случай- в 12г. седмица, се оказва, че бебето е развито като за 6 и няма пулс. След това им казаха 6 месеца да се пазят, но тя 3 месеца по- късно беше бременна и сега си имат момченце на 2 години и половина.
Всъщност имам много такива близки. Сега се моля за едно момиче, което загуби бебето си в 4 месец и операция заради злокачествена киста всичко да се нареди и да успеят да си имат бебче.

# 33
  • Мнения: 598
когато забременях за първи път, две мои познати бяха също бременни. и трите имахме спонтанен аборт. При мен това стана след прокървяване в 11та седмица. Последва кюретаж в 12та след като загубих плацентата. Познатите ми направиха спонтанен аборт дори по-рано от тази седмица. При едната спряха сърдечните тонове на бебето, при другата така и не се разбра как стана всичко. Шест месеца след моя спонтанен аборт забременях пак и резултатът е много лесна бременност, никакви проблеми и резултатът е в подписа ми Simple Smile Познатите ми също забременяха пак, едната роди прекрасно момченце , а другата пак имаше спонтанен аборт при което последваха изследвания и се установи каква е причината. След правилно лечение (трябваше да взема контролирана доза аспирин през цялата бременност), тя успя да има успешна трета бременност и прекрасно момченце.
Май много жени преживяват поне по един спонтанен аборт, но важното е да не се отчайваме и продължаваме да опитваме. Аз съм благодарна на свекърва ми, че след като първата и бременност приключил със спонтанен аборт не се е спряла, а е забременяла пак и е имала две успешни бременности. Второто от тези бебета е съпругът ми.

Общи условия

Активация на акаунт