Какво може да е това?Моля погледнете!СПЕШНО!

  • 4 827
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Това се е появило днес по вътрешната страна на бедрата на малката. Не е подсичане. Боли я и едва ходи. Не знам с какво да я намажа. Подуто е, отекло. Педиатърката не вдига. Какво може да е това? Какво да правя? Моля, помогнете!

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 21:49 от Dona Noli

# 1
  • Мнения: 4 447
ох, милото...... Sad

Някакъв обрив от дреха може да е, от нов лосион.... не знам с какво да я намажеш.... ? Може с Хомеоплазмин - хомеопатично е, но съдържа борова киселина.

Сложи я на диета, ако може без червено месо и без житни продукти - глутен. Ограничи и млечните .... ако има как, само АМ-то да остане или обикновено мляко, ако пиете....

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз бих се свързала със Спешна помощ щом педката не вдига

# 3
Да, аз също мисля, че е хубаво още сега да я види някой. Педиатърката ви не е ли оставила координати на друг лекар или поликлиника, клиника или каквото и да е за всеки случай, ако тя няма възможност да се отзове? Нашата, например, беше сключила договор с някакъв център и пациентите й при спешност могат да ходят там 24 часа. Така като гледам не смея да дам съвет. На дъщеря ми преди време и се беше появявало странно зачервяване (по малко от колкото при твоето детенце), но беше много неприятно. Оказа се от смяна на памперса и точно обратно на моите очаквани педи-то каза в никакав случаи да не и слагам от крема за подсичане, за да не се изсуши и влоши кожата още повече. Изписа ни Певизон (някаква паста беше, може да имаше и котрикостероид, но не съм сигурна 100%) и един крем с ланолин, вит.А, Е и нещо от сорта, който се приготвя само в аптеките и струваше около 10 лева. След няколко дни се оправи. Също посъветва да се вземе стерилна урина, защото тези неща не били безобидни. Успех и дано бързо мине  Praynig

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
за мен това е алергична реакция, контактна, тоест нов памперс, ново мазило за дупето, защото е локализирано. Може на първо време да дадеш фенистил капки, калциев глюконат, ериус или каквото противо алергично имаш

# 5
  • Мнения: 750
Ох, милото....
И на мен ми прилича на алергична реакция, щом се е подуло. Веднага в Бърза помощ!

# 6
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
За колко време се е появило - тоест кога го видя да е така зачервено? Сменила ли си памперси или крем? Нова храна?

# 7
  • Мнения: 941
това е алергична реакция, да е пила или хапвала нещо ново, навън да са я почерпили с нащо, води я на лекър, сигурно и пари на малката, сблъсквала съм се с това от съставка в бонбон, така че може да е от всичко, много е гадно, води я да и датат нещо да се успокои, мисля че можеш да я намажеш с алергозан, и тичайте на лекър

# 8
  • Мнения: 686
 И моето мнение е че трябва да я види специалист.Дъщеря ми имаше нещо подобно,което се оказа гъбички от спарването на памперса.Оправи се от Клотримазол.
 И един съвет,след като получиш ,необходимия отговор ,изтрий снимките,че има всякакви психопати.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 122
с нищо не мажи, да не стане по-зле...мии само с водичка ако изобщо миеш с нещо днес и посоши хубаво.... и най-добре да я види някой още сега...
може да е алергично...но аз не съм се сблъсквала за сега с такова нещо, та съвет не мога да дам...дано мине леко и бързо...

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Дъщеря ми получи абсолютното същото през юни месец и от тогава е без памперс.При нея беше от памперса!Не мажи с нищо и ако може да и махнеш поне дневния памперс,ако ходи с такъв,ако е без памперс тогава вече не мога да гадая какво е.Но на външен вид е същото като на Божидара!
Желая бързо да се маха!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 541
посъветвай се с кожен специалист - те най - добре са запознати

# 12
  • Мнения: 3 500
Извинявайте, но ще изтрия вече снимките. Пуснах ги много на бързо, за 10-15 мин., защото ми е много спешно. Звъняхме на една близка приятелка педиатърка, която каза, че е невъзможно да е алергия или хранително отравяне, тъй като те не тръгват от бедрата.Освен това тя пие Зиртек от 1 месец. Каза, че най-вероятно е бактериална инфекция и да я следя за Т. Утре веднага ще я заведем на лекар, защото сега не знам къде да е заведем. Дайте координати за спешен център , където евентуално бих могла да я заведа!

# 13
  • Мнения: 864
Защо не отидете до Пирогов.Там има специалисти.

# 14
  • Мнения: 655
В Токуда. Там няма да те върнат. В Пирогов наистина не бих отишла дори да умирам. Извинявай, de4ko.

# 15
  • Мнения: 864
В Токуда. Там няма да те върнат. В Пирогов наистина не бих отишла дори да умирам. Извинявай, de4ko.
Hug Няма нищо.Не се сетих за Токуда.

# 16
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Ако се влоши до  сутринта и искаш спешно да я водиш на лекар, най-добре звънни на спешен телефон (112 мисля е действащ за софия) и попитай в коя болница има дежурен дерматолог. Например за УНГ знам че са в Исул, но за кожен не знам.

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Няма друг вариант - отидете на лекар...  newsm78

# 18
  • Мнения: 463
Няма друг вариант - отидете на лекар...  newsm78

 Praynig Късмет и дано се оправи!

# 19
  • Мнения: 600
Горкото! Стискам палци да не е сериозно.  fingerscrossed

# 20
  • Мнения: 3 500
Момичета, ей сега се връщаме от лекаря. Снощи звъняхме на педиатърката, но тя не вдигна. На сутринта й звъннахме и тя ни даде консултация по телефона "Знаела какво е - алергия или нещо я е полазило" и да я мажем с Фенистил. Каза да не я водим на при нея да я види. Но ние решихме, че все пак е добре да я види лекар и тогава да се поставят диагнози. Отиваме в болницата и познайте кой заварваме - нашата педиатърка, която на всичкото отгоре ни вдига луд скандал защо сме отишли и какво правиме там и че никой нямало да ни прегледа. Направо нямам думи да обясня как се почувствах.
Все пак прегледа детето и постави нова диагноза - Контактен дерматит.
Просто не знам какво повече да кажа. Потресена съм.

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Самозабравиха се тези лекари.Защо ще ви вдига скандал?С чиста съвест си потърси нова педиатърка.

# 22
  • София
  • Мнения: 721
Абе какви са тези лекари #Cussing out
И аз бих сменила педиатърката! Ако не дай Боже пак се наложи да й звъниш по спешност, как ще го направиш след тази изцепка, ега ти!
Дано бързо мине обривът на детенцето!

# 23
  • Мнения: 223
Смени педиатърката, дано не сте й останали длъжни.

# 24
  • Мнения: 4 447
Да, определено смени педиатърката, безобразие до немай къде  ooooh!, аз днес ви мислих и се сетих, че снощи пропуснах да ти кажа, че сигурно е контактен дерматит.

Калоян имаше такова лятото, много е упорито, но с хомеопатия го оправихме. Кортикостероиди ли ти е предписала? Ако е това не ми се стува най-добрия вариант.

Ако искаш, ще бъде много добре за детто, за да оздравее по-бързо да спазиш съветите ми за диетата. Може да я мажеш с тампонче напоена в сребърна вода - продава се в аптеките и не е скъпа.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
А вие в коя болница се засякохте. Заведи някъде другаде детето на дерматолог.
В софия места колкото искаш....
И я сменяй, не ти трябва такава лекарка...

# 26
  • Мнения: 61
... консултация по телефона "Знаела какво е - алергия или нещо я е полазило" и да я мажем с Фенистил. Каза да не я водим на при нея да я види. Но ние решихме, че все пак е добре да я види лекар и тогава да се поставят диагнози. Отиваме в болницата и познайте кой заварваме - нашата педиатърка, която на всичкото отгоре ни вдига луд скандал защо сме отишли и какво правиме там и че никой нямало да ни прегледа. Направо нямам думи да обясня как се почувствах.
Все пак прегледа детето и постави нова диагноза - Контактен дерматит.
Просто не знам какво повече да кажа. Потресена съм.
#Cussing out И това от човека на който си се доверила за детето си!!! #2gunfire
Ако (не дай Боже) попадна в такава ситуация, без да се замисля ще сменя педито. Обрив и консултация по телефона - поне да беше погледнала снимките щом толкова щяхте да я затрудните с прегледа! Що за отношение???!!!

# 27
  • Мнения: 4 965
Подай оплакване в Здравната каса и пред шефа на болницата.  Peace

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Веднага на лекар. И аз смятам, че е алергична реакция.

# 29
  • Мнения: 223
Веднага на лекар. И аз смятам, че е алергична реакция.

Май не си прочела, но тя вече е ходила на лекар и е контактен дерматит Simple Smile

# 30
  • Мнения: 4 447
Подай оплакване в Здравната каса и пред шефа на болницата.  Peace

Много добра идея!  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1 029
Това е пълно безобразие!  #Cussing out Наистина трябва да подадете оплакване или най-малкото да я смените. А и според мен би трябвало да ви насочи към дерматолог, а не да поставя така диагнози по телефона и после да ги променя. Звучи ми изключително непрофесионално и безотговорно. Думи нямам просто  #Crazy

# 32
  • Мнения: 686
Добре де ,след като постави диагноза контактен дерматити ,какво ви изписа за лечение.Обясни ли от какво се е получил,от контакта с какво ,за да може да го избегнете за напред.Ако имате възможност направете консултация с дерматолог, че понякога кожните заболяваниа са много упорити и все пак е най важна правилната диагнозо,а май на тази докторка не може много да се разчита.
Дано бързо се оправи мъничката, представям си какво и е Sad

# 33
  • Мнения: 3 695
Много кофти изпълнение на педатърката ви.  #2gunfire
Дано бързо да се оправи детенцето.
Само искам да вметна, понеже някои са посочили за спешен център Пирогов, че Пирогов не е място където са подготвени за спешна помощ за деца, освен ако не трябва хиругична намеса. От Токуда съм разочарована. Според мен мястото е Педиатрията! Разбира се, дано не ви се налага.  Peace

# 34
  • Мнения: 168
Момичета, ей сега се връщаме от лекаря. Снощи звъняхме на педиатърката, но тя не вдигна. На сутринта й звъннахме и тя ни даде консултация по телефона "Знаела какво е - алергия или нещо я е полазило" и да я мажем с Фенистил. Каза да не я водим на при нея да я види. Но ние решихме, че все пак е добре да я види лекар и тогава да се поставят диагнози. Отиваме в болницата и познайте кой заварваме - нашата педиатърка, която на всичкото отгоре ни вдига луд скандал защо сме отишли и какво правиме там и че никой нямало да ни прегледа. Направо нямам думи да обясня как се почувствах.
Все пак прегледа детето и постави нова диагноза - Контактен дерматит.
Просто не знам какво повече да кажа. Потресена съм.

Милото детенце!
Дано по-бързо се оправи! Praynig

Ако на мен лекарката се беше опитала само да ми каже нещо, аз щях да и покажа какво значи истински скандал.
Цялата болница щеше да разбере как не си вдига телефона и поставя диагнози на деца с оток по телефона  #Cussing out
че и отгоре на всичко прави изречения защо съм отишла!

Dona Noli, посъветвай се и с друг лекар, защото на тази "лекарка" не може да и се има доверие и при първа възможност я смени.
Я кажи в коя поликлиника и коя лекарка е това, че и другите майчета да си имат едно наум!

# 35
  • Мнения: 3 500
Както мъжа ми се изразява "тая е егати кобретината", но според него била много добра и начетена. По принцип наистина ходи постоянно по семинари, за късното захранване е и против застраховането с антибиотици. Но тая жена има проблем с отношението. Не си вдига телефона, когато не е на работа, а когато си го вдигне е изключително рязка и провежда разговора през зъби. Но вчера направо ме разби "Вие какво правите тука. Казах ли аз да не идвате.Другия лекар няма да ви прегледа." Викам не ме интересува, аз консултации по телефона не искам. Първо не ми вдига телефона, след това ми отказва преглед и накрая се сърди, че я водиме при друг лекар. Вместо да се засрами, че е била в болницата и нищо не й пречеше да погледне детето за 5 мин. Баси, направо като се сетя...
Тя ни изписа следното : Един път я намажи с Бочко, един път с Гентамицин, един път с Фенистил и да слагам компреси с вода.
Тя винаги това изписва при подсичане, а за нея всяко зачервяване е подсичане. Иначе по телефона много прозорлива : Полазило я било нещо. ooooh!
Аз я мажа само с Гентамицин и петната започнаха да поизчезват, но ще стане трудно, защото са просто жестоки, както сами се увериха някои от вас. Ако не започнат да позавехват до 2-3 дни максимум ще я водим директно на дерматолог. Ако се окаже нещо други - не ми се мисли за лекарката.
Сутринта мъжа ми е направил скандал в яслата и те му казали, че "най-много 40 мин. да е седяла наакана", а то й се е било стекло  и по краката. Вие представяте ли си какво е изживяло това дете. И щом е толкова жестоко подсичането за какво иде реч. Аман от безхаберни хора вече.  И това са хора, които се занимават с деца. Не е ли редно да обичат децата и да са всеотдайни в професията си. Мъжа ми им казал, че това е животинско и жестоко отношение, че децата там не са някакви животни и това повече да не се повтаря. Ми тя не можеше да ходи вечерта, пищеше от болка. Те кършили ръце, извинявали се, ама след дъжд качулка.

# 36
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
На твое място бих се оплакала и от лекарката и от сестрите на висшестоящите им. Трябва да си понесат наказанието и да го имат предвид следващия път, когато решат да постъпят така. Надявам се мъничката бързо да се оправи Praynig.

# 37
  • Мнения: 4 965
На твое място бих се оплакала и от лекарката и от сестрите на висшестоящите им. Трябва да си понесат наказанието и да го имат предвид следващия път, когато решат да постъпят така. Надявам се мъничката бързо да се оправи Praynig.

 Peace

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оооооф, аман бе........ То са доктори...... думи нямам!  Tired

# 39
  • Мнения: 4 447
Кажи коя е детската градина да се има едно на ум.

И оплакване не само срещу педиатърката, а и срещу лелките.

Аман от необичащи хора!

 ooooh!

# 40
  • Мнения: 686
На мен нещо несериозно ми се струва това лечение:Веднъж намажи с Бочко,веднъж с Гентамецин,после с Фенистил, нещо на лотария ми прилича това,все едно от всичките ,трябва да свърши работа. Thinking
 Най добре консултация с дерматолог.

# 41
  • Мнения: 315
Най-добре отидете при лекар специалист. И дано скоро всичко да е ОК.  Praynig

# 42
  • Мнения: 3 500
Момичета, нека ви покажа какво стана с раната, въпреки че не знам дали се вижда добре. Започна да позавяхва, но за голямо мое учудване хвана коричка и започна да се бели. Shocked

http://images23.snimka.bg/005029500.jpg

# 43
  • Мнения: 686
Момичета, нека ви покажа какво стана с раната, въпреки че не знам дали се вижда добре. Започна да позавяхва, но за голямо мое учудване хвана коричка и започна да се бели. Shocked

http://images23.snimka.bg/005029500.jpg
Наистина изглежда доста по добре от преди.
Хайде бързо излекуване Wink

# 44
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Нормално е да се обели. Ти самата каза че едва е ходила от болка. Значи си е сериозна рана било.

# 45
  • Мнения: 641
Прочети хубаво тук.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80675.0
за да прецениш Simple Smile

# 46
  • Мнения: 417
... И това са хора, които се занимават с деца. Не е ли редно да обичат децата и да са всеотдайни в професията си. ...

Истината е че не съм видяла снимките. Но във връзка с цитата - тези хора получават 200 лева, грижат се за твърде много деца и предполагам е една учителка с една леля ( т.е. намален състав)
Че кой да си обича работата и да е 100% всеотдаен като получава мизерните 200 лева, всеки родител със своите изисквания и чудатости.
Аз далеч неработя подобна работа, не ме смятайте за пристрастна. Просто се позамислих, че и те са хора. Вярно, че от човек до човек има разлика и непознавам конкретните гледачки.
И аз ще си давам детето на градина скоро, но поне тук 1 гледач на 7 деца и няма право на извинения ( отделно, че е безбожни пари), докато там са 1 гледач на 10-15 деца.... лудница...за 200лева заплата. То никой не е виновен.... тъпанарската система е такава.

..... Съжалявам за малкото отклонение. Надявам се малчо да е по-добре и да е преминал проблема.

# 47
  • Мнения: 4 965
Първия път не можах да видя снимката преди да бъде изтрита, но сега видях втората.
Според мен става дума за контактна алергия /понеже аз имам такава/ - получават се петна на местата, където кожата се докосва до причинител на алергията. Моята алергия е към изкуствени материи и все гледам да си купувам дрехи от естествени, но етикетите са изкуствени и точно на мястото на етикета на врата ми излиза подобно петно /първоначално е червено и сърби, а после изсъхва и се излющва/.
Идете да тестват детето за алергии. Peace

# 48
  • Враца
  • Мнения: 173

Аз видях снимките на детето и бъди сигурна че ако на твоето дете се бе случило такова нещо, в никакъв случай нямаше да застанеш зад тази позиция. Това е нещо не човешко. Тук изобщо не става въпрос за пари, за заплати, а за това че са нанесли такова поражение на ДЕТЕ, по не внимание. В никакъв случай не се заяждам с теб  Peace , но снимките на детето са ми още в съзнанието и се моля, моето дете да не се сблъсква с подобно нещо!
Радвам се че вече се оправя!!!

# 49
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
На мен ми се струва че е подсечено от прекалено дълго задържан наакан памперс. При чувствителни деца може да стане толкова зле. И за това вина имат лелките и сестрите в яслата. Независимо колко им е заплатата, те са решили да я вършат тази работа. И не могат да оставят едно дете с наакан памперс толкова дълго - при това те са знаели че е наакана!

# 50
  • Враца
  • Мнения: 173
Да, щом са казали че е наакана била, не повече от40 мин. (което за мен е страшно много време), значи са знаели и ми е много чудно, кое е толкова сложното да и го сменят  ooooh!

# 51
  • Мнения: 3 500
Като си помисля как я е сърбяло и щипало и как се е чувствала... А като си помисля за последствията - тя не можеше да ходи, ходеше бавно и разкрачена, пищеше от болка докато я мия и мажа с крем... Да ти кажа, denzul, хич не ги извинявам, още повече, че са знаели щом са сметнали и времето. Close

# 52
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
... И това са хора, които се занимават с деца. Не е ли редно да обичат децата и да са всеотдайни в професията си. ...

Истината е че не съм видяла снимките. Но във връзка с цитата - тези хора получават 200 лева, грижат се за твърде много деца и предполагам е една учителка с една леля ( т.е. намален състав)
Че кой да си обича работата и да е 100% всеотдаен като получава мизерните 200 лева, всеки родител със своите изисквания и чудатости.
Никой не им е опрял дуло до слепоочието и да ги е заставил да работят на сила! Доброволно са разписали договора си Wink Щом не им харесва, да си намерят друга по-лесна и по-добре платена работа. Не е извинение за немърливо свършена работа или въобще несвършена  Crossing Arms
Dona Noli, така като гледам снимката, не ми прилича на подсечено  Thinking Прекалено в страни от памперса е.

# 53
  • Мнения: 3 500
"Dona Noli, така като гледам снимката, не ми прилича на подсечено . Прекалено в страни от памперса е. "
 
И аз се усъмних точно поради тая причина. Но мъжа ми каза, че като й е взел дрехите всичко се е било стекло по краката надолу до коленете. Може би е чувствителна точно в тая зона. Знам ли вече. Истината е , че й зарасна само от гентамицин и затова си мисля, че е подсечено.
 
 

# 54
  • Мнения: 3 500
"Dona Noli, така като гледам снимката, не ми прилича на подсечено . Прекалено в страни от памперса е. "
 
И аз се усъмних точно поради тая причина. Но мъжа ми каза, че като й е взел дрехите всичко се е било стекло по краката надолу до коленете. А и то сега позарасна и затова изглежда доста встрани, преди беше огромно, започваше от половите органи и тръгваше надолу по вътрешната страна на бедрата.

# 55
  • Мнения: 417
Няма извинение за случката. Както казах и преди хора най-различни, следователно по различен начин си вършат работата - кой добре, кой зле.
Има екстремности като това отпреди време, където им даваха някакви лекарства и колко деца отидоха в Пирогов. Определено не съм защитник на подобно нещо.

м_е_р_и, ( далеч незаложен заядлив тон) ти като че ли неживееш в БГ  Laughing
Човек със завършено образование преди 20 години, например, средна възраст..... къде да си търси работа .... може би като чистач. Това са учили и това работят. При създалата се система и реалност и те нямат избор. Когато са го учили и държавата е била по друг начин.
Надявам се съм го поднесла правилно.
Цялото нещо е докато не се промени заплащане, манталитет и отговорности винаги ще им такива проблеми..... и най-накрая вината винаги е от горните инстанции. Рибата се вмирисва откъм главата Wink

Общи условия

Активация на акаунт