Защо не подписвате?

  • 4 155
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167

За наследството - Лени, бъди сигурна, че след щастлив живот и дълбока старост и ние с моята половинка ще се наследим един друг, макар и да не сме се разписали в общината Wink,


Да, но аз не говоря за дълъг и щастлив живот до дълбока старост.
Животът не ти дава краен срок, за да се подготвиш.
Законодателството никъде не подминава основни наследници, колкото и филми да сме гледали.
И разбира се, че вярваш, че при раздяла с приятеля ти ще си разделите всичко цивилизовано, като добри приятели.
Аз също вярвам в цивилизованите отношения.

# 61
  • Мнения: 7 947
Ти нещо не ме разбираш!!!
Той не ми е "приятел" - ТОЙ Е МОЙ МЪЖ - независимо с или без подпис!!!
С това изчерпах мнението си по темата! Wink

# 62
  • Мнения: 1 425
....За наследството - Лени, бъди сигурна, че след щастлив живот и дълбока старост и ние с моята половинка ще се наследим един друг, макар и да не сме се разписали в общината Wink, ако съдбата е рекла да останем заедно, разбира се! Ако ли не - нещата ще бъдат поделени подобно и на онези, подписалите!
...
Радвам се на твоята увереност. Всъщност по сегашните български закони ти нямаш никакво правно отношение към половинката си и не си му наследник.
Ако детето не е припознато от бащата (има и такива случаи) "Щото сме газари и сме над дребните формалности", то и детето не е наследник. Е можеш да разчиташ на любовта и доброто отношение на роднините. Ако няма роднини - имуществото остава на държавата.

Ако се разделите преди това, подписалите в съда ще минат през съда и там съдията ще им налее малко акъл, които в моментите на раздяла много често липсва у бивщите "щастливо влюбени".
Ако не сте подписали - оправяте се както намерите за добре (щанса да сте с недостиг на акъл и в изострени отношения пак е много висок). Та в тоя случай по-оправния се оправя, а разчитащия на любовта и вечните чувства обикновено е прецакан, до степен да остане без нищо и на улицата. Е разбира се може да се разделите културно и без циркове, ама като гледам в тоя форум нормалните разводи май са 1 на 10. Пък във форума смятам че пишат образовани хора, сравнително добре финансово - с компютри и интернет вкъщи.

Та така. Още едно нещо ще кажа. Ако на вас не ви пука за държавата - после не очаквайте на нея да й пука за вас.

# 63
  • Мнения: 7 947
Добре че се намеси ти да ни кажеш как стоят нещата... Joy

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Добре че се намеси ти да ни кажеш как стоят нещата... Joy
Недей да се правиш на интересна мила, ами прочети колко добре и подробно ти е разяснил човека житейските ситуации.
Питам се нещо, ей така хипотетично: ако поискаш от мъжа си да подпишете, той би ли се съгласил на секундата?

# 65
  • Мнения: 6 704
Ти нещо не ме разбираш!!!
Той не ми е "приятел" - ТОЙ Е МОЙ МЪЖ - независимо с или без подпис!!!
С това изчерпах мнението си по темата! Wink

Увереността ти е прекрасна и вярвам, че е така в сърцата ви, но за закона тук където живеете не е така. Дано никога не ти се налага да го разбереш.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А защо всички си мислите, че мъжът се опъва и не ще да сключва брак? Защо всички намират жената в неизгодната позиция при съвместно съжителство без подпис?

# 67
  • Мнения: 6 704
Рени, аз не си мисля, че във всички случай е така, но в повечето, които аз знам. Е, знам и обратните, но са значително по-малко.

# 68
  • Мнения: 6 167
А защо всички си мислите, че мъжът се опъва и не ще да сключва брак? Защо всички намират жената в неизгодната позиция при съвместно съжителство без подпис?

Подсъзнание.
Насадено чувство, че жената се 'избира'.
Разбира се, че си права. Има мъже които искат, а жената не.

# 69
  • Мнения: 7 947
Добре че се намеси ти да ни кажеш как стоят нещата... Joy
Недей да се правиш на интересна мила, ами прочети колко добре и подробно ти е разяснил човека житейските ситуации.
Питам се нещо, ей така хипотетично: ако поискаш от мъжа си да подпишете, той би ли се съгласил на секундата?
Виж сега, ако твоя се е оженил за тебе на секундата, разбирам защо толкова държиш на брака hahaha Това в кръга на шегата!
Недей си мисли за такива неща ти, не бери грижа дали ще или не ще подпише моя...мисли за себе си и "сигурността", която си имаш с този подпис!
Въпроса за брака е решение на двама - когато и двамата не виждат смисъл в подписването - просто те не подписват и толкова. Но нито жената, нито мъжа са в неизгодна позиция!
Едно не разбирам само - защо на тези, които държат на подписа, им е трудно да приемат, че има хора с по-различни виждания?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А защо всички си мислите, че мъжът се опъва и не ще да сключва брак? Защо всички намират жената в неизгодната позиция при съвместно съжителство без подпис?
Защото в повечето случаи децата остават с жената. По този начин тя е доста по- затруднена след раздялата- намиране на жилище, работа, отглеждане на деца- всичко на нея чака!
Досега не чух нито една причина защо да не сключваме юридически брак? Какво би ни навредил? Ползи колкото искаш.

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защото в повечето случаи децата остават с жената.
Не мисля така. Пък и това не означава, че бащата не поема финансова отговорност.

Досега не чух нито една причина защо да не сключваме юридически брак? Какво би ни навредил? Ползи колкото искаш.
А аз не чух основателна причина защо да сключваме. Ползи не виждам.

# 72
  • Мнения: 7 947
Е има, как да няма - нали по-горе се коментира - ако мъжа влезе в болница - ти ще имаш право да вземеш решение Joy Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 1 425
Защото в повечето случаи децата остават с жената.
Не мисля така.
Ами преди да помислиш - иди и прочети малко в раздела "Родители отглеждащи сами децата си". После помисли и пак ела тук да пишеш.  Peace

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Рени, представяш си, че сте пред раздяла или вече разделени, тоест отношенията в къщи са на кота 0, след това прочиташ какво са написали Panter, Lennie и др. в тази тема и хоп, ползите сами лъсват!  Simple Smile

Ред. За да не пълня темата: бащата може и да поеме отговорност, но може и да не поеме! Peace Как ще го накараш тогава да е отговорен ако той не желае (по една или друга причина) ? В тези случаи законът не може да ти помогне.

Общи условия

Активация на акаунт