Какво мислите за епидуралната упойка-за и против?

  • 18 430
  • 354
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 58
ЧЕ Ка наистина е похвално за труда ,които си положила,но си мисля ,че при голяма болка от страна на майката,тялото и произвежда хормони и други вещества,които май не са по-безвредни за бебето. Аз съм за епидуралните.Предпочитам раждането ми да мине по-безболезнено и след това да съм адекватна,така ще съм по-полезна за бебето.Колкото до веществата ,които влизат в кръвта на бебето,тогава  трябва да отидем да живеем в планината,да дишаме чист въздух,да пием чиста вода, да ядем екологични храни. Мисля че невидимите вещества, като пестицидите, не са по-безвредни,а в България всички плодове и зеленчуци са пълни с тях.

# 316
  • Мнения: 6 274
...Предпочитам раждането ми да мине по-безболезнено и след това да съм адекватна,така ще съм по-полезна за бебето...
Това трябва ли да означава , че ние , които сме родили без упойки сме били неадекватни и по - малко полезни за бебетата си ?   Thinking

# 317
  • Мнения: 58
Значи,че всеки си има предел на болката.Аз лично за мен си съм решила,че ще имам нужда от помощ да изтърпя болката.И мисълта ми беше,че упойката е едно от мнoгoто неполезни неща,които вкарваме в  кръвта на децата си .

# 318
  • Мнения: 183
ЧЕ Ка наистина е похвално за труда ,които си положила,но си мисля ,че при голяма болка от страна на майката,тялото и произвежда хормони и други вещества,които май не са по-безвредни за бебето. Аз съм за епидуралните.Предпочитам раждането ми да мине по-безболезнено и след това да съм адекватна,така ще съм по-полезна за бебето.Колкото до веществата ,които влизат в кръвта на бебето,тогава  трябва да отидем да живеем в планината,да дишаме чист въздух,да пием чиста вода, да ядем екологични храни. Мисля че невидимите вещества, като пестицидите, не са по-безвредни,а в България всички плодове и зеленчуци са пълни с тях.


Мдаа, явно са пропуснали това ...  Laughing Laughing Laughing  Joy Но пък всеки си има своя поглед върху нещата. И аз съм прочела доста литература свързани със упойките и тяхното въздействие върху майката и бебето , и мога да твърдя, че са доста противоречиви. Различни автори (доктори) различни мнения. ooooh! Така че , вече е въпрос на избор от страна на родилката. Peace

# 319
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
ianche, не знам защо се обръщаш към мен.   Rolling Eyes

Както казах в няколко поста вече, всеки сам си преценява. За това, че епидуралната има своите предимства когато майката я боли страшно много или когато раждането е продължително, също говорихме.  Аз самата при първото ми раждане бях решила, че ако ме боли нетърпимо, ще си искам упойка. Това също го писах. Второто планирах да е във вода.  Тя е ефективно средство за релаксация, което намалява болката и ускорява раждането, но няма недостатъците на епидуралната.

Дай да вкарваме допълнителни неща в организма на бебето, на които мястото им не е там, само защото вече сме вкарали достатъчно, за мен е странен аргумент. Ако мога да избегна нещо,  бих го избегнала...

# 320
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мисля че темата вече мноооооооооооооооооого отдавна се изчерпа и сега само си чоплим перушината! Айде да не ставаме цза смях с тъпи спорове ,а!

# 321
  • Мнения: 48
Мисля че темата вече мноооооооооооооооооого отдавна се изчерпа и сега само си чоплим перушината! Айде да не ставаме цза смях с тъпи спорове ,а!
smile3501

# 322
Здравейте, аз родих моят син с Цезарово сечение и естествено с епидурална упойка. Мога да кажа, че съм доволна. Много беше внимателна анастезиоложката и нямаше никакви усложнения. Държа ме 7-8 часа и не си усещах краката. Трябва да се пие много вода, за да премине по -бързо действието на упойката.

# 323
  • Мнения: 559
Здравейте, аз родих моят син с Цезарово сечение и естествено с епидурална упойка. Мога да кажа, че съм доволна. Много беше внимателна анастезиоложката и нямаше никакви усложнения. Държа ме 7-8 часа и не си усещах краката. Трябва да се пие много вода, за да премине по -бързо действието на упойката.

Била си със спинална, не с епидурална.

# 324
  • Мнения: 6 274
Здравейте, аз родих моят син с Цезарово сечение и естествено с епидурална упойка. Мога да кажа, че съм доволна. Много беше внимателна анастезиоложката и нямаше никакви усложнения. Държа ме 7-8 часа и не си усещах краката. Трябва да се пие много вода, за да премине по -бързо действието на упойката.

Била си със спинална, не с епидурална.
И защо така реши ? Изобщо не е задължително .

# 325
  • Мнения: 636
  Аз съм против поради риска от засягане на нерви.
За да ти засегнат нерв при епидурална, трябва някой бая леворък или пиян да ти я слага, и при това да вложи старание. Когато бях бременна с първото си дете, говорих с една приятелка, която е анестезиолог в Дания. Тя каза, че най обича да слага упойка на родилки, защото много й харесва, че скоро след това започват да се усмихват... Като я питах има ли рискове, каза, че има два изключително редки риска и ме пита искам ли да знам какви - аз казах "не".
Родих с епидурална, след като се бях мъчила с неефективни контракции 12 часа. Не съжалявам, но , все пак, имам чувството, че съм пропуснала нещо...

# 326
  • Мнения: 683
Здравейте мам4ета! Бих искала да споделите вашето мнение за епидуралната упойка от ли4ен опит.Дъщеря ми си роди по естествен път без помоща на такава упойка,не беше тежко раждане.Сега ми предстои отново да стана майка.Ако имате мнение и опит по темата,ще се радвам да пишете.Благодаря ви!!!!

Много съм доволна, секциото ми беше с епидурална упойка, риск от засягане на нерви няма, защото упойката се поставя между прешлените, в т. нар. епидурално пространство.
Писнало ми е да чета малоумни предположения, че можело да се засегнат нерви, това са пълни простотии, на хора, които нямат никаква информация по въпроса и чули-недочули, недоразбрали, пишат глупости. Анестетикът въобще не попада в кръвта, за разлика от пълната упойка.  Peace

# 327
  • Мнения: 22 910
Не съм против,родих с нея много бързо,голямо бебе,но все пак е медикамент и бих родила втори път,без помощта наупойки,надявам се.Четох доста и не съм сигурна,че е безвредна за бебето.

# 328
  • Мнения: 852
А болезнено ли е поставянето й Embarassed

# 329
  • София
  • Мнения: 6 269
А болезнено ли е поставянето й Embarassed

Не

Общи условия

Активация на акаунт