Защо ми отказват секцио?

  • 11 728
  • 259
  •   1
Отговори
# 45
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Търси подходящия лекар. Няма как да ти откаже. Виж за епидуралната не знам защо ти отказват.

Хъм странно че отказват епидурална  newsm78 тя е пожелание и се заплаща (100лв) Аз родих така т.е. нормално раждане с епидурална.

# 46
  • Мнения: 498
Темата е Защо ми отказват секцио?, а не За и против секциото? . Някой май се объркали заглавието и пак се започнаха битки, от типа, аз съм по-майка от теб, защото съм раждала така, а пък ти по друг начин.
Нямаш ли някоя приятелка, раждала секцио, да я питаш към кой да се насочиш. Не вярвам всички, да са родили вагинално, все някой прави секцио в цял Сливен. Ако не има клиники в Стара Загора, например поне ти е близичко.

# 47
  • Мнения: 1 174
В Сливен може и да няма кой да и постави епидурална,до скоро в Пловдив се слагаше в 2 болници(скоро,скоро 1 година може би)

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мисля, че ти отказват с право. Доколкото знам секцио се прави ако има медицински показания за това.
Ако държиш да раждаш секцио и да си платиш за това, защо не отидеш в частна клиника?
Peace
малка е разликата в парите...така съм чувала

Сумата от 600 лв никак не е малка според мен.

По темата: Аз родих секцио по желание, но дълго време търсих доктор, който да е наистина добър за да съм напълно спокойна, че всичко ще бъде наред. Е, не в тези градове които си посочила и за това не мога да ти помогна. Но идеята ми е друга. Ти защо искаш да раждаш там. Не може ли да отидеш в някой друг град примерно София или Пловдив. Там със сигурност има много добри специалисти, които ще те оперират срещу заплащане. Все пак това си е доста сериозна коремна операция, и колкото и да е рутинна в днешно време. Не може да се каже, че много доктори могат да я направят качествено. Според мен е много важно в чии ръце си поверяваш живота и този на бебето. Леко раждане   bouquet

# 49
  • Мнения: 353
Ами в Сливен в частната клиника!!!
Една приятелка там ражда преди около 2г. до преди да отворят " НиаМед" в Стара Загора.
Секцио пожелание newsm78 newsm78 newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 12 554
За щастие има все още лекари, които си изпълняват съвестно задълженията. Аман от моди!
аман от тесногръди хора!

Не съм тук, за да те осветлявам за плюсовете и минусите на едно секцио и едно вагинално раждане. Ако имаш малко мозък ще прочетеш многото литература във форума и ще разбереш сама. Ако не успееш да си отговориш на фундаменталния въпрос - отвори страницата на Елвира Бохосян и виж какво може да стане от едно секцио.  Sick
После пак ще си говорим тесногръда ли съм или не.
 Mr. Green
P.S Междудругото съм родила секцио по медицински причини, така че май съм по-наясно от теб за какво иде реч Naughty

# 51
  • Мнения: 174
За епидуралната- аз съм от макъл град и нещата са доста ограничени- няма кой да направи епидурална упойка (питах ги), те не бяха чували и за биохимичен скрининг.  Така че не знам освен в София, може би и вдруги по- големи градове, дали в обикновени болници изобщо могат и се наемат да правят епидурална упойка- в случая Сливен и Ямбол, пък и Ст. Загора newsm78

# 52
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Темата е Защо ми отказват секцио?, а не За и против секциото? . Някой май се объркали заглавието и пак се започнаха битки, от типа, аз съм по-майка от теб, защото съм раждала така, а пък ти по друг начин.
Нямаш ли някоя приятелка, раждала секцио, да я питаш към кой да се насочиш. Не вярвам всички, да са родили вагинално, все някой прави секцио в цял Сливен. Ако не има клиники в Стара Загора, например поне ти е близичко.

От тук никой нама да и отговори ЗАЩО  Crazy Има си лекари тях да пита..... иначе е съвсем нормално да се развие диспут в такава тема За и Против секциото  Mr. Green


п.п.извинявам се за спама  Whistling

# 53
  • Мнения: 1 409
Родих със секцио, но не по желание, а по мед. причини. След раждането изчетох много по въпроса и ако нямаш основателни противопоказания не те съветвам да раждаш така. Да, самото раждане след слагането на упойка не усетих, но после. Болките са неописуеми в началото на всеки цикъл. В продължение на почти година всеки месец преживявах най-болезнените възможни контракции и сравнени с тях раждането ми се струваше песен. Имаше други родилки със секцио в болницата, едната все припадаше , на друга преливаха кръв, трета имаше ужасно главоболие. Да не говоря за белега след операцията, за това , че не е препоръчително да забременяваш 3г. след направено секцио, че матката ти е рязана и шита и че следващо раждане отново трябва да е секцио.
Приятелка роди нормално с епидурална упойка. Много е доволна. Болки липсвали.
Написах ти всичко не за да те притесня, а да споделя моя опит. Ако не се бе наложило никога не бих родила със секцио. Какъвто и начин на раждане да избереш желая успех.
#Crazy
Стига бе. ooooh!Ти къде си раждала?Аз също родих сас секцио и съм много доволно.На същия ден вечерта се раздвижих,а на следващия вече си се разхиждах по коридорите.Бебето си вдигах сама още в болницата,а в къщи си го гледам без помощ от баби и други подобни.
Не отричам,че има болка,но чак пък неописуема не е.Освен това в стаята имаше едно мамче,което роди нормално и се хранеше права понеже не можеше да си седне на д-то.Така,че болката винаги я има и не мисля,че е чак толкова страшно.
От както имам цикъл след раждането не го усещам,а преди беше кошмар.Белега ми почти се заличи.
Недей да плашиш така момичетата,на които им предстои секцио,защото понякога наистина се налага,а страха не помага на нкой

# 54
  • Мнения: 486
За щастие има все още лекари, които си изпълняват съвестно задълженията. Аман от моди!
Съгласна!Може да съм тесногръда, но това е  Hug

# 55
  • Мнения: 357
ами явно докторите на които си попаднала са привържениците на естествените неща, щом даже и епидурална отричат, но това трябва да ти е като сигнал - ако ги страх да го правят значи не са уверени в себе си, значи недей при тях - може и да са ги подгонили за това секцио, ако им правят проверки разни или заради случаите с грешки, за които се говори по тв ... знам ли .... аз не съм от Сливен и за съжаление не мога да ти дам координати, но ако наистина много искаш секцио по-добре ела в София да си го направиш, ако имаш къде да отседнеш после въпреки че след изписването аз можех да пътувам с раната доста без проблем - но си е индивидуално и това!
тук пак се разгорещи спор за и против секцио, което не ти беше въпроса ... за съжаление никой не ти е препоръчал и нещо конкретно  Sad но ако наистина си искаш секцио и си имаш убеденост за това направи си го ... но наистина по-добре в София като че ли или някой друг от градовете, за които ще има препоръки, защото явно за местата които искаш няма да получиш ... дръж си на себе си, не се притеснявай, всичко отминава и успех във взимането на решение Peace

# 56
  • Мнения: 274
Родих със секцио, но не по желание, а по мед. причини. След раждането изчетох много по въпроса и ако нямаш основателни противопоказания не те съветвам да раждаш така. Да, самото раждане след слагането на упойка не усетих, но после. Болките са неописуеми в началото на всеки цикъл. В продължение на почти година всеки месец преживявах най-болезнените възможни контракции и сравнени с тях раждането ми се струваше песен. Имаше други родилки със секцио в болницата, едната все припадаше , на друга преливаха кръв, трета имаше ужасно главоболие. Да не говоря за белега след операцията, за това , че не е препоръчително да забременяваш 3г. след направено секцио, че матката ти е рязана и шита и че следващо раждане отново трябва да е секцио.
Приятелка роди нормално с епидурална упойка. Много е доволна. Болки липсвали.
Написах ти всичко не за да те притесня, а да споделя моя опит. Ако не се бе наложило никога не бих родила със секцио. Какъвто и начин на раждане да избереш желая успех.
Айде   стига   глупости! Като   иска   секцио,   иска   и   това е!  При    теб   е    минало   кофти,   защото     някой    некадърно    е   направил   нещо, а  и    не  си    била   подготвена   за   това.Желателно  е   да  се   чете   преди,   а   не   след. Аз   например   не    усетих   и   двете  си   секциа...по желание...Няма   нужда   да   плашиш  хората.  Трябва    сами    да   изберат!

# 57
Не разбрах от къде си.Виждам, че си питала лекари от Сливен и Ямбол, а това не е много далече от Стара Загора.Ела тук и отиди в НИЯМЕД , ще останеш доволна.

# 58
  • Мнения: 466
Говорила ли си с д-р Костадинов - в началото на 2007 работешее  в ЕВа , но се е преместил мисля в частната клиника на Петков , с впечатление съм ,че е склонен и на секцио по  -  желание .Става въпрос за в Сливен .Когато аз раждах имаше доста родилки при него и минава  за един от добрите в Сливен .

# 59
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Просто отиди в друг град........ Peace

След като искаш да се оперираш, не виждам причина някой да те спре.

Общи условия

Активация на акаунт