За окосмяването на госпожиците

  • 47 810
  • 267
  •   1
Отговори
# 210
  • Карлово
  • Мнения: 4 663
Добре де...какво значи малка е на 9-10 години да ходи на козметик? Щом има окосмяване...значи не е малка Peace
Недей така де! Stop
Моята се роди с косми и по челото, и по гръбчето, ако бях толкова  навита да ги махам, нямаше и да разбера, че сами падат.

# 211
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко е в главата, а не в космите.

# 212
  • Мнения: 12
Добре де...какво значи малка е на 9-10 години да ходи на козметик? Щом има окосмяване...значи не е малка Peace
Недей така де! Stop
Моята се роди с косми и по челото, и по гръбчето, ако бях толкова  навита да ги махам, нямаше и да разбера, че сами падат.
Hug Hug Hug Peace

# 213
  • Мнения: 156
аз съм доста трагичен случай от малка. не получавах обаче никакво разбиране от майка си и действах както намеря - със самобръсначка, или й крадях епилатора (защото нито аз си имах, нито ми даваше своя). и това на 10 години. ако ви се струва нормално...

# 214
  • Мнения: 23 017
Angel?,има специлани готови кремове за изрусяване на косми,консултирай се с козметик дали са удачни за малки деца,а може да тествате някъде ,на малък участък за реакция.Задължително реагирай,защото аз имах повечно косми като дете и се чувствах ужасно,заради подигравките на момчетата.майка ми не предприе нищо,но и аз не й се оплаках.Махнах си ги сама на 13г.а майка ми ми се скара и ме пита защо не съм й казала.Еми срам ме беше,тогава тези неща бяха табу/

# 215
  • Мнения: 6
Не мога да проумея някои изказвания в тази тема.
На 12 години да не е обезкосмена? Че Тя сигурно и секс вече прави, а Вие не й давате да си махне космите  ooooh!

На мен не ми даваха да си махна космите от краката ... когато бях на 12 скокнах на бръснача, защото исках да нося полички и да свалям момчетиите в квартала. Сега вече 5-6 години упорито се боря с тях ... и, повярвайте ми, гадно е. Повечето момчета, които познавам имат по - малко косми от мен. Сещате се колко ми е самочувствието, нали?

Няма да направите услуга на девойките, а ще ги комплексирате за цял живот.

Евала на майките, които взимат мерки овреме.

# 216
  • София
  • Мнения: 62 595
Искаш да кажеш, че в пети клас вече си тичала след момчетата и е нормално на 12 момичетата да правят секс?

# 217
  • Мнения: 20
Нормално е към средата на пети клас да си имаш гадже,но секс за това е рано  Flutter

# 218
  • Мнения: 23 017
Само дето бръсненето не докарва повече косми,правят го хормоните.Simple Smile

# 219
  • София
  • Мнения: 1 444
Писах в началото на темата и бях нападната от няколко майки, от тогава мина доста време и моята малка дъщеря, която ще навърши 13 през септември вече редовно се обезкосмява.Правят го и всичките и приятелки и съученички.Не забранявам, защото виждам, че се срамува от по-тъмното и гъсто окосмяване и това и снижава самочувствието.Не виждам защо трябва да я карам да се чувства зле и да я тормозя, като всеки иска да изглежда добре, включително и аз, която също се обезкосмявам.Не смятам и че има възраст за това, просто когато детето се почувства зле от окосмяването си, значи му е дошло времето и е редно майката да го подкрепи и посъветва за метода, по който да го направи.

# 220
  • Мнения: 405
Искаш да кажеш, че в пети клас вече си тичала след момчетата и е нормално на 12 момичетата да правят секс?

E kak,  то в 5-ти клас вече основно за това се ходеше на училище, да сваляме момчетата,  вие май сте забравили  Joy
За секс иначе определено и аз мисля че е рано.

Аз нямам момиче, а момче, така че не съм компетентна от позицията на майка, но си спомням, че на около 11 години си обръснах самостоятелно краката, ръцете, под мишниците и така се бях засилила, че пробвах дали ще стане и на веждата, не мога да си го обясня и до ден днешен  hahaha

Майка ми твърдеше, че съм много малка, а мен ме беше срам от космите и затова сътворих голямото бръснене  Joy

# 221
  • Мнения: 2 229
...Аз нямам момиче, а момче, така че не съм компетентна от позицията на майка...

Не казвай голяма дума, че с пълна сила се задава модата на обезкосмените мъже/момчета.. Whistling Mr. Green

# 222
  • Мнения: 405
Хахахаха, вярно, не се бях замислила, нищо чудно дребния като порасне да са останали само метросексуални  Laughing

# 223
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно е до дете и до среда. Моята е по-скоро на обратното мнение, че никога не  би си скубала космите на краката. Ставало е повод да  си говорим за тази процедура и за разбере какво е усещането взех една лепенка и я сложих на крака й. От този експеримент ефектът е, че според нея не си заслужава да я боли заради няколко косъма. Но и тя тяма в главата си идеята за космите като неестетични. С приятелките си говори за други неща. Ама, ще видим след някоя и друга година.

# 224
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моята дъщеря другия месец ще навърши 13.
имаме уговорка от преди, когато вече иска да направи нещо по този въпрос да се допита първо до мен.
задължително.
после й дадох пример с мен как на нейните години взех едно ножче (не самобръсначка!) за бръснене от татковите и буквално се накълцах. като месар Crazy

оня ден сефте й взех един депилатоарен крем на veet, показах й как действа и изчистихме космите под мишниците.
на краката обаче наистина няма за махане още. много незабележим мъх е, а и нея не я вълнуват особено все още подобни дамски занимания.
приятелките й също са далеч от  тази тема, по-впечатляващо им е как пак да отидат на филма за хана монтана децата.
прави ми впечатление, че тийнейджърите в бг сякаш повече се вълнуват от тези неща Rolling Eyes без да искам да обиждам някой, само споделям впечатление.

никога не бих й купила епилатор! имам 3 вкъщи, които се чудя още защо не съм изхвърлила.
лазерна или фотодепилация ще е, като вземе вече да се вглежда повече в тези неща.
до козметичка също не бих се допитала, никоя няма да каже не е полезно туй що предлагам.
по-скоро някой специалист с медицинско образование.

 

Общи условия

Активация на акаунт