Поликистоза на яйчниците

  • 11 562
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте на всички Simple Smile
И аз като вас имам проблеми с яйчниците Simple Smile Гинеколожката при която ходих ми постави диагноза ПКЯ, на ехографа се виждат множество кистички.
хормоналните ми изследванията са следните:
LH - 5.72 FSH 7.12, но въпросната лекарка не обърна особено внимание на резултатите от изследванията Sad  Бих била много благодарна ако някои може да ме ориентира има ли някакви отклонения, а също така и ако може да ми препоръчате добър лекар Simple Smile Благодаря предварително.

# 16
  • Мнения: 1 335
Дай референтните граници. Дотук съотношението е 0.80, което по мое мнение е добре.
Не видях от кой град си, но потърси лекар от гинекологична болница.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 860
Има само че по 4 референтни стойности Simple Smile
                                      LH                              FSH
фоликуларна фаза     1.5-8.0                    3.9-12
овулаторна фаза        9.6-80                     6.3-24
лутеална фаза            0.2-6.5                    1.5-7.0
менопауза                   8.0-33.0                  17-95

Пролактин 19.94 (с М 1.3-25 / в менопауза 0.7-19)

Прогестерон   0.34
фоликуларна фаза     0.1-0.54
лутеална фаза            1.5-20
овулация                     0.12-6.22
менопауза                   <0.41

тестостерон 0.35  реф. ст-сти 0.1-0.9

естрадиол     43.26
фоликуларна фаза     18-147
лутеална фаза            43-214
пре-овулаторен пик   93-573
менопауза                   <58

Мерси много Simple Smile Това са стойностите малко далго стана Sad А иначе съм от София ама нещо все не случвам на лекари или поне не съм на 100% доволна. Та сега събирам мнения и скоро се надявам да попадна на добър специалист Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 324
На кой ден са правени изследванията?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 860
Мисля че на 3, но със сигурност е било между 3 и 5 ден от цикъл Simple Smile както си трябва Simple Smile

# 20
  • Мнения: 160
И двете хормончета са си ок. Това разбира се, не означава, че няма поликистоза... за съжаление  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 3 860
Да така е, въпроса ми е трябва ли да искам и някакви други изследвания Sad освен че ми е много нередовен цикъла не съм имала други проблеми Simple Smile а това в момента ме притеснява защото се опитваме за бебче Simple Smile в момента съм на дуфастон и герикапс и нещата се регулираха, но овулация дали има не знам Sad а и не съм доволна от лекарите при които ходя и се чудя вече какво да правя Sad

# 22
  • Мнения: 160
Kata Kata, щом не си доволна от сегашните лекари е по-добре да си намериш някои, които да ти вдъхват доверие, а и да са се доказали като добри. Установяване на поликистоза става с ехограф, потвърждава се с хормонални изследвания. Има случай, в които обаче кисти не се виждат и има ПКЯ, но има и такива, в които хормоните са си ок, но щом има кисти => ПКЯ Sad Абе луда работа  Sick На мен лично ми изследваха и ТСХ, Естрадиол и Тостестерон. По-добре е да намериш и добър ендокринолог, който да се заеме с хормоните.
Относно Дуфастона - аз постоянно питам из форума разни неща за него. Ако ову не е настъпила до дните на прием, после и да настъпи, най-вероятно подтиска овулацията и тя не е достатъчно "качествена" (поне така разбирам от хората наоколо). Той обаче се включва в лечението на ПКЯ. Предполагам, че няма да е лошо да се проверят и другите хормончета, които могат да окажат влияние за ПКЯ.
Пожелавам ти скоро да се похвалиш с хубава новина  Hug

# 23
  • Мнения: 1
OT4AQNA sum!Vsi4ki vie ste si pravili hormonalni izsledvaniq predi ili sled kato vi e svur6il cikulut.Az nqmam takuv ot po4ti dve godini,a hormonalnite mi izsledvaniq sa v norma.A SEGA KAKVO DA PRAVQ.Nqkoga ste zabremeneq li i KAK???

# 24
  • Мнения: 59
OT4AQNA sum!Vsi4ki vie ste si pravili hormonalni izsledvaniq predi ili sled kato vi e svur6il cikulut.Az nqmam takuv ot po4ti dve godini,a hormonalnite mi izsledvaniq sa v norma.A SEGA KAKVO DA PRAVQ.Nqkoga ste zabremeneq li i KAK???
Здравей, може да има напълно различна причина от поликистозни яйчници. Предполагам, че са те гледали на ехограф.
Стискам палци всичко да са оправи и не губи време!
Успех!
 smile3525

# 25
  • Мнения: 59
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
ДА СИ СТИСКАМЕ ПАЛЦИ И НИКАКВО ОТЧАЯНИЕ ЗА ДА  СМЕ ЗДРАВИ!

# 26
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен Hug
Първо искам да честитя баба Марта на всички, нека си пожелаем тя да ни носи здраве и късмет през цялата година! baby_neutral

# 27
  • Мнения: 17
Здравейте отново,
Бих искала да ви помоля да ми препоръчате добър гинеколог и дерматолог в София.
Доскоро докторката при която ходех ме лекуваше от възпаление на яйчниците в продължение на 6 месеца,след които се сети да ме прегледа с вагинален ехограф и с голяма изненада установи, че имам кисти, които сме били "изпуснали".Та затова реших, че явно трябва да я сменя и да се обърна към специалист в тази област.
Моля ви препоръчайте ми специалисти, на които мога да се доверя! baby_neutral
И ако някой може да ми обясни диагнозата "кистозни яйчници" и "поликистоза (ПКЯ)" едно и също ли е? Rolling Eyes
Благодаря ви предварително Hug  bouquet

# 28
# 29
  • Мнения: 17
Някоя от вас посещавала ли е д-р Албена Ангелова (дерматолог) да ми споделите впечатлението си от нея? Чела съм из форума добри отзиви за нея, но незнам дали работи само с деца, а на мен ми трябва дерматолог за да ми изчисти акнето от лицето Cry
И, ако някой може да ми каже д-р Попов и д-р Владимиров дали работят със здравната каса ще съм ви много благодарна Hug

Общи условия

Активация на акаунт