Поликистоза на яйчниците

  • 11 560
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Работят.

# 31
  • Мнения: 17
Благодаря ти Lali Simple Smile

# 32
  • Мнения: 17
Честит празник на всички!
Ако някой има полезна информация, относно професионализма  на д-р Евелина Желязкова, моля пишете Praynig Hug

# 33
  • Мнения: 49
Здравейте! И аз като всички Вас съм с диагноза СПКЯ. Изписаха ми Метфогама /Сиофор,Метформин/ и Дуфастон. Въпросът ми е при приема на Метфогамата трябва ли задължително да се спазва диета и ако да каква трябва да е???  newsm78

# 34
  • Софето
  • Мнения: 621
Момичета и аз съм със СПКЯ (тестостерона беше проблем) а съотношението помежду ЛХ и ФСХ беше 1,5.  Забременях от първия опит с помоща на Клостилбегит не едно а две бебчета  Grinning, незнам без него дали щеше да стане ноо ....
Ще дойде и вашия ден  Hug

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 23:14 от *MALENA

# 35
  • Мнения: 160
Malena, дай боже на всички ни твоя късмет.  Praynig Имам въпросче относно това, което пишеш - проведе ли първо лечение на ПКЯ-то или направо започна с Клостилбегит? Аз вече започвам малко да се изнервям и... се чудя за този вариант  newsm78

# 36
  • Мнения: 17

Буба, знам, че въпросът ти не е отправен към мен, но бих искала да споделя, че при такива пролеми с яйчниците има опасност при евентуално забременяване да се отрази зле на плода Confused
Затова бих те посъветвала първо да се доизлекуваш и след това дай Боже да забременееш и родиш хубаво, здраво детенце! Grinning
Не губи надежда!Желая ти много скоро да се похвалиш с отлично здраве и много скоро след това да се радваш на сладко бебче! Hug

# 37
  • Мнения: 160
Благодарско, Тотони  Hug

# 38
  • Софето
  • Мнения: 621
Malena, дай боже на всички ни твоя късмет.  Praynig Имам въпросче относно това, което пишеш - проведе ли първо лечение на ПКЯ-то или направо започна с Клостилбегит? Аз вече започвам малко да се изнервям и... се чудя за този вариант  newsm78

Моето лечение почна с Диане, след първия месец получих кръвоизлив и за малко да стигна и до кюртаж. Спрях Диането и смених доктора (тогава още не исках да забременявам). Отидох при Владимиров и му казах че искам да си имам бебе какви са вариантите за лечение в моя случай. Пих един месец противозачатъчни Марвелон и на другия Клостилбегит и забременях. При всички е индивидуално лечението. А продължителния прием на противозачатъчни не лекува СПКЯ, затова ако се цели бременност се преминава към друг тип лечение.

# 39
  • Софето
  • Мнения: 621

Буба, знам, че въпросът ти не е отправен към мен, но бих искала да споделя, че при такива пролеми с яйчниците има опасност при евентуално забременяване да се отрази зле на плода Confused
Затова бих те посъветвала първо да се доизлекуваш и след това дай Боже да забременееш и родиш хубаво, здраво детенце! Grinning
Не губи надежда!Желая ти много скоро да се похвалиш с отлично здраве и много скоро след това да се радваш на сладко бебче! Hug


Как точно се отразява поликистозата върху плода  Rolling Eyes, досега никои лекар не ми е казал нещо подобно и мисля че това не е вярно. СПКЯ не се лекува, поне до сега няма лек  newsm78

# 40
  • Мнения: 17

Как точно се отразява поликистозата върху плода  Rolling Eyes, досега никои лекар не ми е казал нещо подобно и мисля че това не е вярно. СПКЯ не се лекува, поне до сега няма лек  newsm78
[/quote]
Възможно е и да не е вярно, аз така съм чувала, но все пак не съм специалист за да го твърдя със сигурност.Дано наистина да не съм права Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 160
Как точно се отразява поликистозата върху плода  Rolling Eyes, досега никои лекар не ми е казал нещо подобно и мисля че това не е вярно.

 Peace Права си. Сетих се да попитам за това последния път при гинеколога. СПКЯ не влияе на плода и няма причина бременност да не се задържа заради това Wink

# 42
  • Мнения: 17
Аз не съм целяла забременяване, а лечение!Може би и това има значение и лечението е различно в зависимост от целта и сериозността на заболяването. Но това, че лечение за ПКЯ няма категорично не може да се твърди като цяло.В някои случаи може и да е така, но не и във всички! Simple SmileЗатова и се лекуваме, или поне аз затова се лекувам. Simple SmileТака, че нека не губим вяра и да направим всичко, което зависи от нас, за да сме здрави!  Naughty

# 43
  • Мнения: 160
нека не губим вяра и да направим всичко, което зависи от нас, за да сме здрави!  Naughty
Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте на всички Simple Smile
Аз малко се позагубих тези дни Simple Smile
Да честитя на всички миналия вече празник (8 март) Simple Smile
Аз още съм в издирване на добър лекар за сажаление все по-недоволна съм от моя Sad

Общи условия

Активация на акаунт