Поликистоза на яйчниците

  • 11 561
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 421
Аз доколкото знам ПКЯ може да е причина за ранен аборт. Поради по-високите стойности на ЛХ невинаги отделената яйцеклетка е годна и при оплождане неможе да се развие здрав ембрион. Незнам дали го обясних правилно  Embarassed

# 46
  • Мнения: 160
Аз доколкото знам ПКЯ може да е причина за ранен аборт. Поради по-високите стойности на ЛХ невинаги отделената яйцеклетка е годна и при оплождане неможе да се развие здрав ембрион. Незнам дали го обясних правилно  Embarassed
Ами не зная. Питала съм лекарката ми и тя твърди, че бременност при ПКЯ няма причина да не бъде задържана  newsm78 А за ранните аборти - не зная  newsm78

# 47
  • Мнения: 7 716
По-скоро бих казала, че забременяването е по-проблемно, износването е по-лесно.

# 48
  • Мнения: 17
Здравейте отново момичета Simple Smile
Надявам се всички да сте си прекарали много добре празника и ви пожелавам всеки ден за вас да бъде "Ден на жената" Hug
Нека нашите половинки ни карат да се чувстваме специални всеки ден!  bouquet
А относно ПКЯ да ви кажа тази тема е направена с цел да си помагаме, но май и доста се плашим   #Puppy dog
ПКЯ не може да протича при всички ни еднакво и да се лекува по един и същ начин.Според мен при всяко момиче е индивидуално, затова ви моля да се насочим по-скоро към впечатления от добри специалисти, които със сигурност биха ни помогнали. Знам, че има бял и черен списък,но за съжаление на мен специално по никакав начин не ми помагат TiredЗа да си доволен от един лекар,значи трябва да те е излекувал, или съответно, ако си недоволен пак би трябвало да пишеш защо.Така само "Аз съм доволна от този,или недоволна от онзи" някак си не звучи убедително.
Надявам се да не съм ви прозвучала много грубо, но такова е моето виждане.
Сега аз си чакам резултатите от хормоналните изледвания и........дано, стискайте палци да са добри! Praynig

# 49
  • Мнения: 160
Тотони,  Praynig Като излязат чакаме новини  Hug

# 50
  • Мнения: 17
Тотони,  Praynig Като излязат чакаме новини  Hug
Задължително, ще помагате с разчитането на резултатите  bouquet,дано да са добри..... Tired

# 51
  • София
  • Мнения: 3 860
И аз стискам палци  Hug
А това за специалистите съм съгласна Simple Smile
И аз доста четох из тези списъци но не ми помагат никак Sad
А и определението добър лекар не означава че разбира от всичко - това е лошото Simple Smile
Лек ден на всички   bouquet

# 52
  • Мнения: 17
А и определението добър лекар не означава че разбира от всичко - това е лошото Simple Smile
За съжаление много си права Simple Smile Много щеше да е хубаво, ако всеки лекар си разбираше от работата прекрасно! Simple Smile
Аз затова и потърсих тема с проблем като моя, с цел да разбера кои са най-добрите доктори за моя и подобни на моя проблем Rolling Eyes
Благодаря на всички ви за моралната подкрепа! Hug  bouquet Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета и аз имам киста на единия и полекистоза на другия яйчник.Вече имам дъщеря на 4год.,но преди това имах спонтанен аборт.С втората бременност имах ужасни проблеми(кървене,непрекъснати контракции) и се наложи се да лежа 9 месеца на легло.Никой тогава не ми даваше обяснение защо е така, но сега съм сигурна  че е от поликистозата.След раждането цикъла ми намаля на около 3 дена и от време на време поддържам около37.3 температура.Скоро си правих хормонални изследвания, и моля ако някой може да ми ги разчете ще му бъда благодарна.    Prolaktin-479,2 ;LH-6,9;FSH-4q93;Estradiol-142(последните три на 4-я ден от М.)Изследвах и прогестерона на 21-я ден-62,77.Замислям се за втора бременност но гинеколожката ми каза, че ще имам същите проблеми със задържането,а аз не мога да изживея още един такъв кошмар.Каза ми да пия противозачатъчни,което аз не смятам да правя, а ще опитам първо с хомеопатия да намаля кистите.

# 54
  • Мнения: 160
А лекарката ти ли каза, че бременността е била тежка заради поликистозата или ти самата смяташ така? Пожелавам ти втора безпроблемна бременност  Hug

# 55
  • Варна
  • Мнения: 478
А лекарката ти ли каза, че бременността е била тежка заради поликистозата или ти самата смяташ така? Пожелавам ти втора безпроблемна бременност  Hug
.Да лекарката при която ходих скоро ми каза че и при евентуална второ бременност пак ще е така.Но аз просто не мога да си позволя,да бъда 9 мес.само на легло и ме е страх да поема този риск.Беше ужасно-не можех да стоя дори седнала и едвам отивах до колата за да ме заведат на консултации.Все пак нали имам вече едно дете-кой ще се грижи за него.Трудно е да взема решение за още едно дете.

# 56
  • Мнения: 17
Здравей мила,
според мен поне 2-3 пъти трябва да се изследваш за да се потварди такава диагноза.Аз също имах много кистички,но се оказа,че на следващия месец ги нямаше-те се пукнали..
Моя приятелка пиеше "Оргаметрил" за кисти и имаше голям ефект,дори след това ведна забременя.Отиди и се консултирай с поне още един лекар,защото не винаги се оказва ,че тази страшна диагноза е поставена вярно... Wink
Желая ти успех  Peace

# 57
  • Мнения: 17
.Аз също имах много кистички,но се оказа,че на следващия месец ги нямаше-те се пукнали..
Моя приятелка пиеше "Оргаметрил" за кисти и имаше голям ефект,дори след това ведна забременя.
birgit, приятелката ти след Оргаметрила излекувала ли се е, или само е забременяла, въпреки кистите?И ако знаеш дали са и правели хормонални изследвания и дали е имало някакви хормонални нарушения - пиши, моля Praynig Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 3 860
А аз имам 1 въпрос след като аз нямам никакви отклонения на хормоните защо имам кисти Sad
А и като нямам отклонения защо ме лекуват с хормонални лекарства Sad  Confused Не мога да я разбера тая болест  Close Confused

# 59
  • Мнения: 17
А аз имам 1 въпрос след като аз нямам никакви отклонения на хормоните защо имам кисти Sad
А и като нямам отклонения защо ме лекуват с хормонални лекарства Sad  Confused Не мога да я разбера тая болест  Close Confused
Аз също не мога да разбера тази ПКЯ kata_kata Tired затова и немога да ти отговоря на въпроса.Не пита ли лекуващия си лекар?Не, че на мен досега някой лекар ми е разяснил диагнозата, макар че тя май има доста разновидности. Confused Звиси от това дали има здрава тъкан по яйчниците и ако е така се лекува,ако няма такава....мисля, че неможе напълно да се излекува. Но зависи и от хормоналните изследвания - от всеки един хормон поотделно и от съотношение между някои от тях! Shocked
И от това, което съм изчела досега май всички ни лекуват с хормонални.На мен ми бяха изписали хормонални преди да ми видят хормоналните изследвания.... Thinking
Според мен - консултирай се поне с още един лекар Rolling Eyes
Желая ти скоро да нямаш нужда да се питаш защо те лекуват изобщо  bouquet
Дано проблемът не е толкова сериозен и бързо да се излекуваш Simple Smile Hug

Общи условия

Активация на акаунт