Интерпретация на сън

  • 22 352
  • 218
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 335
Асансьорите, чадърите и пр. фройдистки символи в сънищата не ги разбирам както ги разбира Фройд.
Но, ако трябваше да тълкувам на друг, щях все пак да предположа: подозрение в изневяра.

Може би не чак подозрение и не чак същинска изневяра, но жена с подобен сън ми прилича на колебаеща се и отдалечаваща се жена.
Може би имаш неприятното чувство, че човекът до теб се разсейва в неизвестна все още за теб посока. Нямаш неоспорими, външни доказателства за това и от известно време се вглеждаш във всяка физиономия от неговото обкръжение – това ли е тя?

Ако не е точно така, може би сънят ти показва друг вариант на колебание и отдръпване.
Ако нещата с човека до теб не вървят от много време, може би самата ти вече се питаш колко е законният давностен срок за твоята лоялност. Точно ти може да си човекът, който иска да се отдръпне – мислиш, че отдавна имаш причини за това, но се притесняваш как ще изглежда отстрани. И не намираш смелост.
Може да харесваш някого, но се страхуваш дали промяната няма да е по-голяма грешка от липсата на промяна.
(Не е чак толкова задължително всички тези колебания и отдалечавания да са свързани непременно с мъж, но нали приехме да се доверим на Фройд...)

ПП Имам и едно много конкретно, много недвусмислено тълкувание на този сън, свързано с тясната тематика на един от тукашните форуми (наистина сериозен и специализиран), но не смея да го предложа, да не се издъня драстично, че Точката чака само това. Laughing
А и е прекалено интимно.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:32 от Холограма

# 136
  • София
  • Мнения: 1 508
Холограма, впечатли ме с тълкуването на сънищата.Това с чадъра все едно за мен е писано, само че при мен го имаше и дъжда.Проливен дъжд и аз под чадъра. Wink

# 137
  • Мнения: 335
Холограма, впечатли ме с тълкуването на сънищата.Това с чадъра все едно за мен е писано, само че при мен го имаше и дъжда.Проливен дъжд и аз под чадъра. Wink

Ааа - съвпадение някакво ще е.

За чадър, дъжд и ти под чадъра..., ако знаеш Фройд какво би ти казал...  Laughing

# 138
  • София
  • Мнения: 1 508
Ясно, по-добре да не знам.Току виж съм се ужасила от нечистите си желания Laughing

# 139
  • Мнения: 4 392
ПП Имам и едно много конкретно, много недвусмислено тълкувание на този сън, свързано с тясната тематика на един от тукашните форуми (наистина сериозен и специализиран), но не смея да го предложа, да не се издъня драстично, че Точката чака само това. Laughing
А и е прекалено интимно.
Точката въобще не е специалист  Laughing  , но и нейните размисли натам клонят...Но и тя се въздържа от обяснения. Hug

Жалко, че не сънувам асансьори. То няма и как, като в такива хич не стъпвам. Grinning


# 140
  • Мнения: 335
... Жалко, че не сънувам асансьори...

Въпросът не е в асансьора в случая. А дали той спира на последния етаж и се връща - дали се движи нагоре-надолу по предназначението си, блокира ли, до ниски етажи ли стига или до последния, какво прави там и т.н. и т.н.

...асансьори...  в такива хич не стъпвам. Grinning

Насън или наяве?
Щото нали знаеш за онова разбиране... - че Нета бил пълен с хора, дето не стъпват в асансьори...  Laughing


ПП Пак да си кажа - не си падам по фройдисткото тълкуване на сънищата. Имам си собствена "школа"  Laughing
Асансьорът никога не ми е харесвал като символ в който и да е сън. Почти винаги е свързан със силно притеснение, ограничения, страх от непреодолима външна сила и обстоятелства - независимо накъде се движи. При хората над средна възраст обикновено се движи нагоре и не спира - често е свързано с емоционалния стрес при "кризата на 40-те" (+ - 5-6 години  Laughing)...

# 141
  • Мнения: 167
Холограма, мерси   bouquet При мене този сън със сигурност не е свързан с мъж, защото съм го сънувала и в периоди, когато съм била сама. А и не изпитвам никакви колебания и отдалечавания в тази посока.  По-скоро мисля, че важи тъклованието за силно притеснение и сраха /и аз незнам в каква насока/ , което се покрива и с това, което Точката каза за моя сън. Благодаря и на двете ви.   bouquet
А асансьорите са си смотани, аз искам да разбера защо ги сънувам, че да спра. Скоро не съм, дано да съм се оттъравала от този сън.

Цитат
ПП Имам и едно много конкретно, много недвусмислено тълкувание на този сън, свързано с тясната тематика на един от тукашните форуми (наистина сериозен и специализиран), но не смея да го предложа, да не се издъня драстично, че Точката чака само това. Laughing
А и е прекалено интимно.
Събуди любопитството ми, прати ми на лични тълкованието, обещавам че ще мълча smile3505

# 142
  • Мнения: 4 392

Насън или наяве?
Щото нали знаеш за онова разбиране... - че Нета бил пълен с хора, дето не стъпват в асансьори...  Laughing
Наяве. И следователно и насън. Така че, ако трябва да сънувам нещо, свързано с издигане, съзнанието/ подсъзнанието ми едва ли ще използва асансьор за целта. То пък какво друго да използва? newsm78  Но да не се отплесвам..
Не, не го знам онова ..Разкажи .. Hug

# 143
  • Мнения: 0
Ако някога успеем да разберем сънищата си, то това би било една от най-големите крачки в еволюцията ни. До момента ни е ясно, че човек не може ( още не се е научил ) да ги контролира или предизвиква, а съвсем малък процент от световното населние могат вече да ги тълкуват, а те ( сънищата ) винаги означават нещо.
 Бъдещето на човечеството се крие в квантовата физика. Това е науката която дава верните отговори, а тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея?
 А отговора е : защото над 90% от нас няма да проумеят и осъзнаят това което тя ще им каже, затова не я изучаваме в училище, а тази наука преобръща тотално представите за света!
 Докато "спим" мозъкът ни работи няколко пъти по-интензивно отколкото когато сме будни. Защо това е така? Какво прави той докато ние "спим"? За да не преразказвам безкрайно и ако се интересувате, можете да намерите необятна информация в интернет, научни доказателства, хипотези.....невероятно интересно е....

# 144
  • Мнения: 167
Ако някога успеем да разберем сънищата си, то това би било една от най-големите крачки в еволюцията ни. До момента ни е ясно, че човек не може ( още не се е научил ) да ги контролира или предизвиква, а съвсем малък процент от световното населние могат вече да ги тълкуват, а те ( сънищата ) винаги означават нещо.
 

Казват, че има хора, които могат да си контролират сънищата. Аз лично не познавам такива.
Изкуството на осъзнатото сънуване

# 145
  • Мнения: 836
... Бъдещето на човечеството се крие в квантовата физика. Това е науката която дава верните отговори, а тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея?
 А отговора е : защото над 90% от нас няма да проумеят и осъзнаят това което тя ще им каже, затова не я изучаваме в училище, а тази наука преобръща тотално представите за света! ....
daniplovdiv, кой те излъга?

# 146
  • Мнения: 0
... Бъдещето на човечеството се крие в квантовата физика. Това е науката която дава верните отговори, а тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея?
 А отговора е : защото над 90% от нас няма да проумеят и осъзнаят това което тя ще им каже, затова не я изучаваме в училище, а тази наука преобръща тотално представите за света! ....
daniplovdiv, кой те излъга?

 Завърших средното си образование през 2000г., висшето - 2004г. Поне тогава квантова физика не се изучаваше като общообразователен предмет или като раздел на физиката. Ако днес положението е различно, моля да бъда извинен за дезинформацията.

# 147
  • Мнения: 335
Ама това да не е подтема на темата на братчеда за хипотенузите (и хипотезите)  Simple Smile ?!
daniplovdiv, не си ли се мяркал натам:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301778.msg7716744#msg7716744


...тук изниква въпроса - Защо не я изучаваме? Защо не знаем почти нищо за нея? ...

Може да си я учил, ама кой знае по кои тестове на МОН, та не си разбрал...  Laughing
Шегувам се.
Реформата в образованието е насочена именно към това - да не се учат нещата, които хората не знаят от само себе си.
Ако циганчетата не знаят български език - налага се реформа да отпадне задължителното му усвояване в училищата.
Ако пуберчетата не са чели класиците - налага се да бъдат отменени класиците.
Ако в МОН не знаят правописа, пък ги напъва да проверяват дали учениците го знаят (със спешъл екшън тест-матури) пишат тестовете с комични грешки... (щото все нещо ги напъва, не защото са сгрешили - всеки греши)...

С две думи - я се придържай към темата  Laughing
Да не забравиш да погледнеш хипо-отпратката.

# 148
  • Мнения: 836
Дани, квантова физика няма как да се изучава като общообразователен предмет в училище. По същата причина, поради, която не се изучава мозъчна хирургия например.
Повярвай ми, има много хора, които я изучават и знаят много за нея. И единственото й "проумяване" настъпва след придобиването на солидни знания по висша математика и другите области от физиката.
На квантово ниво може да се разглежда всеки един процес, както на микро-, също и на макро-. Това важи и за процеса сънуване. Но, точно той, най-добре да се разглежда на ниво "психология". Simple Smile

# 149
  • Мнения: 0
Дани, квантова физика няма как да се изучава като общообразователен предмет в училище. По същата причина, поради, която не се изучава мозъчна хирургия например.
Повярвай ми, има много хора, които я изучават и знаят много за нея. И единственото й "проумяване" настъпва след придобиването на солидни знания по висша математика и другите области от физиката.
На квантово ниво може да се разглежда всеки един процес, както на микро-, също и на макро-. Това важи и за процеса сънуване. Но, точно той, най-добре да се разглежда на ниво "психология". Simple Smile

Много добре го каза, но посоката ми бе друга. Квантовата физика ни е необходима за да разберем началото, края, всичко. Учил съм доста висша математика и физика, но разбрах квантовата физика много преди това . Естествено говоря за основите й, в дълбочина вече става сложно и за мен, предполагам и за теб.  Психологията е хубава псевдонаука, понякога дори интересна, но ако знаем , че докато спим се движим, тя няма да ти помогне.

Общи условия

Активация на акаунт