Обща култура; културни интереси; сериозни разговори

  • 11 794
  • 158
  •   1
Отговори
# 150
...аз пък не бих отиШла да гледам неЩо само заЩото имам билети гратис  Twisted Evil Mr. Green

Еmи, така не се обогатява обща култура  Mr. Green не-е-е  Naughty, аз оби4аm да ходя на mероприятия, за които ина4е не бих се сетила ако са гратис, о6те по-добре, как ина4е 6те разбере6, 4е не ти харесва не6то след като дори не си си направил труда да се заинтересува6.

аз да не съм на 12 години, 4е да не знам какво ме вле4е и на какви меропирятия има вероятност да захъркам  Grinning

# 151
  • Мнения: 1 783
 Laughing
ей и аз много не-общо-окултурена значи излязох, гратис има ли ходя, що пък не, пък дават ли и за ядене е супер  Mr. Green

# 152
  • Мнения: 3 098
Този месец във Валенсия програмата е доста богата.Набелязала съм си две посещения в театър и един детски спектакъл.

# 153
  • Мнения: 1 800
Май няма на английски понятие за обща култура...

General knowledge
да ама не означава същото, иначе и аз го видях в речника има още well read, accomplished, educated, но нито едно няма същото значение

най- близкото е well rounded Peace

по темата- при нас има много интересни изложби, концерти и тн. друг въпрос е, че сега с малко дете не можем да мръднем никъде. Преди ходехме с мъжа ми, когато можехме -концерти, мюзикъли, музеи....

# 154
  • Мнения: 1 783
Май няма на английски понятие за обща култура...

General knowledge
да ама не означава същото, иначе и аз го видях в речника има още well read, accomplished, educated, но нито едно няма същото значение

най- близкото е well rounded Peace

верно, забравих за това, ама пак не е същото... newsm78

# 155
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Май няма на английски понятие за обща култура...

General knowledge
да ама не означава същото, иначе и аз го видях в речника има още well read, accomplished, educated, но нито едно няма същото значение

най- близкото е well rounded Peace

верно, забравих за това, ама пак не е същото... newsm78


Според моят речник ( Collins Cobuild):
General knowledge: is knowledge about many different things, as opposed to detailed knowledge about one particular subject.

A има и доста книги в Амазон с използване на това понятие:

# 156
  • Мнения: 1 959
Аз съм за: cultural awareness

# 157
  • Мнения: 3 932
...аз пък не бих отиШла да гледам неЩо само заЩото имам билети гратис  Twisted Evil Mr. Green

Еmи, така не се обогатява обща култура  Mr. Green не-е-е  Naughty, аз оби4аm да ходя на mероприятия, за които ина4е не бих се сетила ако са гратис, о6те по-добре, как ина4е 6те разбере6, 4е не ти харесва не6то след като дори не си си направил труда да се заинтересува6.

аз да не съм на 12 години, 4е да не знам какво ме вле4е и на какви меропирятия има вероятност да захъркам  Grinning

Що бе, ако не си играла досега на кегли, откъде си сигурна, че няма да ти хареса, ако не си чела Камю, не можеш да кажеш, че не го поансяш...да продължавам ли, това беше идеята на постинга ми.

# 158
......
Но пак повтарям: виждам го като факт,  че хората предпочитат да говорят за повърхностни неща.

Ти май по гръб не падаш а , като латерна си знаеш едно и също.  Mr. Green Яявно е че хората и средата в която се двожиш са повърхностни , та какво се чудиш че няма за какво друго да говорите освен за повърхностни неща? Или може би хората разбират че  ти си тази която не можеш да говориш за други неща освен за повърхностни и затова те водят такива повърхностни разговори с тебе.

Общи условия

Активация на акаунт