Пак лексотан в детската градина в ”Лозенец!

  • 11 361
  • 205
  •   1
Отговори
# 150
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не мога да си представя, че учителка, човек с хуманни подбуди, ще даде на децата лексотан. Tired

Учителка и човек с хуманни подбуди са две взаимноизключващи се неща.

# 151
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Интересно ми е колко такива случаи има регистрирани в историята на цивилизования свят и ако има какво е последвало с цялостния персонал на съответното детско заведение!? newsm78

# 152
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не мога да си представя, че учителка, човек с хуманни подбуди, ще даде на децата лексотан. Tired

Учителка и човек с хуманни подбуди са две взаимноизключващи се неща.

Това са пълни глупости...Ти да не си живяла в гората...Няма по хуманна професия от медицинските работници и учителите....Въпроса е че в системата се допускат хора с увредена психика...и некомпететни по темата за детското развитие....ама то в тази държава как да не изкука човек, като всеки мисли само за собственото си оцеляване.
А по въпроса за парите на родителите, не знам в кого стоят....това че в един случай са в родителско лице не означава че във всички градини е така.
Иска ми се много да вярвам, че не учителите са виновни за това...че са съвестни и си вършат работата, но има много въпросителни и при двете основни теории.........
.........защо директорката отказва интервюта....защо секрие като в миша дупка, а не застане очи в очи с медиите и да обясни неината гледна точка...така се оставя впечатление че крие нещо.
...........защо децата са приели ограничена доза от лекарството, ако блистера е донесен от вкъщи...още повече че се разпределя между две деца.......
..........защо родителите и те мълчат.............защо укриват второто престъпление  newsm78

А за домашното насилие тезата е несериозна.......умъртвяванията бяха на малки бебета.....защо ако не  иска някое дете родителя ще го гледа 4-5 години и тогава с хапчета ще го тровя.....предполагам казаното не е било сериозно.
А за шамарите на преподавателите съм категорично против....и има разлика в това родителя да тупне детето си, и  това да се връща с посиняло ухо от градина.
Колкото и ядосан да е един родител винаги въпреки  постъпката си мисли за здравето на детето.Може да се контролира ....докато за чуждо дете няма такъв симптом......това е инстинкт...никой не би наранил поколението си (изключвам умопобърканите).

# 153
  • София
  • Мнения: 1 783
Не мога да си представя, че учителка, човек с хуманни подбуди, ще даде на децата лексотан. Tired

Учителка и човек с хуманни подбуди са две взаимноизключващи се неща.

Ти пи ли си лекарствата днес?

# 154
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Първия път нали бяха блистерите на госпожата?

# 155
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да си представя, че учителка, човек с хуманни подбуди, ще даде на децата лексотан. Tired

Учителка и човек с хуманни подбуди са две взаимноизключващи се неща.

Ти пи ли си лекарствата днес?

Предполагам е сбъркала някоя думичка ...

# 156
  • София
  • Мнения: 1 941
Според мен лексотана се носи от някое от децата. Някое от тях ги влачи тайно от вкъщи и ако досега не можеха да разберат кое, сега като са две кръгът доста се стеснява.
Цитат
..........защо родителите и те мълчат.............защо укриват второто престъпление  newsm78
Щото май са в кюпа. Rolling Eyes

# 157
  • Мнения: 2 577
Вие пак си знаете едната - учителите виновни...
Задайте си въпроса: защо при условие, че двете деца им се случва за втори път, родителите си траят... Naughty
Ами хайде да отидем по-далече - ще твърдите ли, че няма родители, които са т.нар. "легални наркомани". Дрогират се с лекарства от аптеката и си мислят, че това не е проблем.
За мен това, че втори път се случва нещо такова, означава, че едно от децата има сериозни проблеми в семейството и това е начин да "извика" за помощ.
За това се мълчи и всичко е с общи приказки и по медии и в пресата.

# 158
  • Мнения: 25 713
Извинете за чаршафа, но се самоцитирам от темата в Нашите деца:

През 2003 година лежахме в детската болница в Пазарджик. Тогава ПРЕД МЕН дадоха успокоително на 4 - месечното ми бебе, защото много плачеше. Казаха ми, че дават на ВСИЧКИ деца в болницата, за да не плачат. До ден днешен не мога да си простя глупостта да остана в тази болница, а още повече да позволя да дават подобни медикаменти на бебето ми. Но тогава още нямах никакво понятие за това какво се дава и какво не на дете. Така че, от личен опит - в болниците дават на децата успокоителни ...

Аз пък се чудя друго...  newsm78
Децата са се оплаквали от болки в корема. Родителите им са приели, че става въпрос за някакъв вирус (май е имало такива индикации предварително). Отиват в болницата, където прекарват нощта и на другия ден са изписани. Първата проба е чиста, втората показва наличие на лексотан. Обяснението на някаква лекарка по ТВ беше, че имало разлика във времето до отделянето на препарата в урината. Добре. Обаче, някой има ли представа дали въпросните болки в корема са свързани с лексотан, кога е направена първата проба и кога - втората? Засечено ли е времето на евентуалното поглъщане, проявяване на признаците (всъщност, какви признаци, никой никъде не спомена, че децата са упоени, само, че са имали болки в корема?  newsm78) Възможно ли е лексотанът да е даден в самата болница, за да спят децата спокойно през нощта, даже и родителите им да не знаят за това? Щом е нормална практика в болниците...  Whistling (Имам позната сестра, която е работила в детско отделение, сега работи в нервно и самата тя ми е разказвала за това. Децата се приспиват, за да не плачат, възрастните - за да не капризничат и да не разкарват по цяла нощ сестрите...). Друг е въпросът, че една сестра едва ли би посмяла на своя глава да го направи, лекарствата се назначават от лекар и се описват в картона на болния.
А възможно ли е да им е дадено някакво обезболяващо средство, което да остави в урината следи, подобни на тези на лексотан?  newsm78
Съществува и напълно реалната вероятност да има грешка при вторите проби. Често срещано явление е да се объркват проби и нищо чудно вместо урината на децата да е изследвана чужда урина. Нямам добро мнение за лаборантите, да ме прощават ако има тук такива, но няма да забравя как бяха изкарали един човечец с над 8 промила алкохол в кръвта, а той е бил пълен въздържател и алкохол не е пил от години...  И други, много по-куриозни случки знам. Whistling

# 159
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз ще стана банална, но пак ще повторя своята история.
Синът ми пипва някакви хапчета на прабаба си/добре съхранявани и нависоко, направо недостъпни и за възрастен/, докато сме на гости, при това не е бил сам повече от половин минута.

След 5 минути сме в Пирогов.
Взимат му кръв от пръста и казват, че трябва да останем в болницата за наблюдение, защото имал "следи от бензодиазепин".

Останахме.

Изписаха ни с резултат от изследване на урина, каквато той не беше давал/беше с памперс и не успях да събера/.

След проверка на медикамента в последствие се оказа, че е лекарството за сърце на баба ми, което няма нищо общо с групата на бензодиазепините. Както се оказа и след преброяване, дедето не беше  погълнало нито една таблетка.

Нямам какво повече да кажа, защото съм го разказвала като куриоз и предишния път.

Напълно е възможно изобщо да не са пили лексотан децата.

А иначе, щом децата се оплакват от болки в стомаха, нормално е да се насочат и към възможността за отравяне/предимнои хранително или с някакви вещества и препарати, както и с медикаменти/.
Поглъщането на лексотан обаче би трябвало по-скоро да даде симптоматика като ниско кръвно, световъртеж, евентуална тахикардия, замайване, гадене, дезориентация, а не просто "болки в стомаха"

Всъщност, вече не ми се мисли по този случай. Винаги ще имам резерви и със сигурност никой няма да подкрепи съмненията ми.
В първия случай наистина се оказа, че са пили таблетки, но така и не се разбра как са се сдобили с тях.
А сега изобщо не е ясно какво се е случило и дали въобще нещо се е случило.

# 160
  • Мнения: 1 072
Били сме някъде 4 или 5-ти клас. Бяхме ходили на екскурзия до Плевен за да посетим плевенската панорама. С преспиване беше екскурзията. Когато се качихме в автобуса за да се прибираме вече, в Пазарджик, всички бяхме много превъзбудени от неколкодневната си свобода и доста шетахме из автобуса. Няколко пъти ни предупредиха, че уморяваме шофьора с виковете си, но явно не сме пазили много тишина. Тогава класната мина да ни почерпи с по половин хапче. Не си спомням как ни обясни това, но всичси си взехме от почерпката. Събудих се малко преди да пристигнем в Пз и ми направи впечатление тишината. Видях само на съседната седалка как един съученик ме гледаше с притворен поглед, но без да прави никакво друго движение. Явно точно този автобус е друскал доста приспивателно.

Изводът - който иска, да си прави изводи.

# 161
  • Мнения: 4 965
Де да знам, но веднага се сетих за случая, когато майката на дете е била скарана с комшийка и въпросната комшийка влиза тайно в градината и сипва отрова в шишето със сок в шкафчето на детето - с идеята съзнателно да го отрови...
Да казвам ли какви точно филми ми се въртят в главата?

# 162
  • Oslo
  • Мнения: 659
Учителка и човек с хуманни подбуди са две взаимноизключващи се неща.

Гери, ако нямаш нещо съществено, което да кажеш, по-добре не коментирай изобщо... В една друга тема те питах нещо, ти не ми отговори...ще питам пак - имаш ли деца? Ако имаш дечица - какво ще правиш с тях до 18 год. им възраст, за да ги опазиш от тези чудовища - педагозите?
 

# 163
  • София
  • Мнения: 2 079
Не мога да си представя, че учителка, човек с хуманни подбуди, ще даде на децата лексотан. Tired
Учителка и човек с хуманни подбуди са две взаимноизключващи се неща.
Е, хубава работа, Гери!  Shocked
Ако учителската и лекарската професия и практикуващите ги не са хуманни хора, с хуманни подбуди и действия, кои тогава СА хуманните професии и, съответно, практикуващите ги, според теб?! Rolling Eyes

А по темата - продължавам да си твърдя тезата, че не някой от персонала е виновен заради това, че деца са се почерпили.  Naughty
А и точно в този случай не става ясно дали, кога и изобщо взели ли са децата хапчета.
Чакам официалното разследване да каже какво се е случило, защото ме заинтригуваха наистина.

# 164
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не знам какво хуманно има в това да отвориш прозорците на децата докато спят, за да може на следващия ден, когато са болни ти да си почиваш.
Или може би има хуманност в случая описан от пЛетящата крава.

Разбира се, че професията е хуманна. Въпросът е хуманни ли са тези, които я упражняват. И осъзнават ли колко отговорна е тяхната професия.

СтелиЯни, не смятам да ти отговарям. Ако искаш си задавай въпроса във всички теми, твой проблем.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт