44 теми за раздумка в Америка

  • 15 802
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
Moмичета здравейте:)
Аз май изпуснах една цяла тема:(

Аз исках да питам, който ще гледа Супербол тази неделя и който е гледал - какво да приготвя вкъщи за вечерта?
Идват едни приятели на гости, а пък аз съм много невежа какво се яде по тези "сбирки". Мъжът ми казва само фингърфууд, ама какво толкова фингър мога да сготвя? Идеята е да не харча много по разни дели-та, ами да си го приготвя сама...




Зори, нали пита за дебатите, гледах гледах  smile3521 Тук позволено ли е да си говорим за политика  newsm78 На мен не ми е ясна политиката им за foreclosures. Моето мнение е, че пазара се е разбрицал, пазара трябва да се оправи сам, всяка намеса е излишна. Допълвам - по принцип "опитите" да се повлияе на пазара/икономиката са чиста политическа клопка, защото това е практически непостижимо.
Тези хора, които сега не могат да си позволят да плащат /друг е въпроса защо са купували нещо, което не могат да си позволят/ като изключвам хората, които са купували къщите си да живеят в тях, са хората, които са виновни за цялата ситуация заради спекулациите си. Не разбирам защо трябва да се вкарват пари сега, за да се поддържат високи цените изкуствено. Аз познавам няколко човека, които купуваха ли купуваха, сега фалираха и се ядосват, е...
Иначе от демократите съм за Обама пред Хилари. Но най-много харесвам Макейн /да си призная/. И харесвам на Рамни идеята да се таксуват похарчените пари за годината, а не спечелените както е сега.

Съгласна съм с горното, особено за икономиката. Това, че ще се влеят малко пари няма да я оправи, това си е само временно забавяне на целия процес. Ама то тука, кредит може да вземеш дори и работа да нямаш, бива ли такова нещо newsm78. Нали за това се опасяват да не би и в България така да стане с тия потребителски кредити. Той един съветник гледах по телевизията и той правилно си каза - тези пари трябва да се използват за погасяване на дълговете на домакинствата, а не за харчалък. Ама отиди го обяснявай това на ххората...Те така са си свикнали.

# 16
  • Мнения: 1 147
Пумпал, аз онзи ден гледах целия републикански дебат, а вчера почти пропуснах демократическия. Имам го записан обаче, та ще се изкажа, като го изгледам. Аз и преди съм казвала, че основния ми мотив против републиканците е войната, а и супер остарелите им схващания по някои въпроси. Иначе, имат и добри идеи. По някаква причина (каква ли?!), оставам с усещането, че ще спечели МакКейн, ама да видим. Интересно ще е кой и по какъв начин ще бъде номиниран от страна на демократите. Хилари ми е много премерена, едни внимателно подбрани франи, едни популистки изказвания, и поведение и външен вид на начална учителка. Обама ми е малко неясен, с тия идеи за промяна, не знам точно какво ще направи и колко са приказки и колко реални намерения. 
По въпроса за имотите, не виждам защо с моите данъци ще се изплаща глупостта на онези, дето не са си мислил с главата. Преди да купим къщата, триста пъти мерихме и премерихме, за да сме сигурни в какво се забъркваме. Четохме тия 200 страници договор дума по дума. Имахме и кратък спор с моргидж брокерката, която ми каза, че никога не била виждала друг човек да чете всичко, преди да го подпише. Та, милост нямам, към онези дето не са мислили навреме. И ме е яд, че данъците ми ще отидат да им покривам безхаберието.

cookie_monster, моят опит с американци и партита показва, че за тях тежки приготовления не са нужни. Тортия чипс, салса, пица, някакви готови, или полуготови неща и толкоз. Не се увличай. Обичт много храна made from scratch и цъкат и охкат много, ама нужно ли е? Вземи от Костко разни полуготови неща, опечи ги и приключвай. Laughing

Winx, добре дошла!

Вчера майка ми си замина, направо ми се реве. Такава тежка раздяла не съм имала.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 03:05 от Зора

# 17
  • Мнения: 810
Уф Зори, освен да си мислиш кога пак ще дойде, другото е неспасяемо. Мен само така ми олеква.

За данъците си толкова права. Не разбирам, не виждам никаква логика /освен печелене на гласове/ да се вкарват пари за кризата с недвижимите имоти. Който ще фалира, да фалира, да са мислили и чели като вас  Wink Да не говорим, че явно и рецесия се задава, какви ги мислят не знам  Thinking

Вики, много по-готино е станало от преди. Благодарим за усилията    bouquet

Куки, Зора правилно ти е казала. Ние като ходим - бъргери, наденици на скара всичко това, че е най-лесно, има и зеленчук на скара, много чипс и бира. Това е. Не се натоварвай с една дума. Домашното сготвено тук го гледат като специална формална вечеря за свещи и платнени салфетки  Grinning

Кейси, на кърма е. Даже от 1 месец е само на кърма /преди давах концентрирана  Embarassed формула вечер и го ловна разтройство  Confused/. Я кажи сега къде е Борис, не сме му виждали муцунката скоро!

Бенсън, похвално тегло  Laughing Той като щангичка бе  Laughing

Тина, много ти е фешън човека! Искам и аз сняг и скииии  cold

Аз съм забравила да кажа добре дошли на новите момичета!

Уинкс, къде живееш в ЛА?

Ох, хайде зоват ме  mamma

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 05:16 от Пумпал

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Пумпал, малкия е много сладък! Има бузки само за щипкане! Heart Eyes

Winx, добре дошла и от мен!

Тина, така ми се прииска и на мен да си направя снежен човек! Ама ще го оставя за другата зима! Rolling Eyes

# 19
А бе и мъжът ми така казва, той милият преди да се запознаем дето се казва не беше опитвал домашна храна  Laughing

Ще поръчваме пици май и някакви дипове. Ние на нова година като ходихме у едни приятели и аз както съм свикнала в БГ - така се изненадах: сандвичи и чипс с дипове. Направо не можах да повярвам и на мъжа ми не му варвах като ми казваше да не правя салати ами да купим някакъв чипс.

Winx, добре дошла също, и аз съм нова тук Simple Smile

А бе за този снежен човек така завиждам!!!Как ми се иска малко сняг и тук да има.... Grinning


Winx

# 20
  • Мнения: 2 254
Тва снежни човеци близнаци ли са  Joy (пълна съм с глупави шеги тая вечер май май)
Еманципиран(а) е - няма метла
Втората снимка трябваше да е друга,smarty pants  Laughing Аз с какво ще ходя на шопинг,ако му дам метлата,а?А?
 

# 21
  • Мнения: 810
 Laughing
абе аз се чудех какво иска да каже Джена, мислех си, че е написала Еманципирана Няма /която не говори и не чува/ Метла  Joy но защо не знам?!

# 22
  • Мнения: 2 257
Е, много хубав и сладък, и пухкав, и кръгъл, и бонбонест тоз Иван, бееее! Пу пу! Сладкиш! Погали го по сладката бузка сладкия бебешор, Пумпал! Simple Smile Брех, тия бебета, голяма слабост са ми!

Тинке, тез двамата (или един ли е?) много облечени снежни човеци, бе Естело, шапки, ръкавици... Сещам се за сувенир, който продават тук - прозрачна кутийка с вода, вътре плуват морков, копчета и една шапка и пише "Флоридски снежен човек". Шегички.

Мерси за поясненията за сухара - такъв съм виждала и купувала и тук, ама нещо не бива одобрен от контрола по качеството на сина ми. Баба му го научи да яде попара, но беше надонесла БГ сухари и сега като свършиха, сме в криза - иска си попарата, няма достоен сухар обаче. Rolling Eyes

Имате по една усмивка от Антъни, за благодарност за комплиментите. Wink

MissZ, голям срам, да объркам така името на сина ти - няма да се оправдавам, извинявам се. Embarassed

Моето дете, от около месец насам, "проговаря" на български. Под влияние на баба и дядо вече съвсем смислено и целенасочено казва Хайде (Аде), Ела и Дай Shocked. Освен баба, мама и дада, които са стара песен, виждам, че попива идеално българската реч. При положение, че от раждането си до сега е слушал предимно английски (само от мен чува БГ), ето, че първите му смислени думи са на БГ, само от месец активно влияние. Беше любопитно за самата мен да го видя на какъв език ще започне да комуникира и се оказва, че стана на БГ.

# 23
  • Мнения: 7 837
Пумпале, муцунката няма бузи


Напоследък е станал шавлив и не яде добре май. Но пък и аз подхождам лежерно и неглиже. Много хубаво се гледа второто дете, да ви кажа. Всякакви нерви съм загърбила.


Самуил пък е попил от градината Oh mу gosh и го повтаря постоянно. Дразнещо, е меко казано  Laughing

# 24
  • Мнения: 558
Очарована съм от новите снимки на малчуганите  Heart Eyes Hug!!!!!

Тандури, след двумесечен почти пълен пост (сукане плюс горе- долу едно ядене на ден) моя синковец прояде от около една седмица, да чукам на дърво... даже ми се струва, че може и да е станал 21 паунда... и доста дръпна на ходене,"говорене" и общуване... Та мисля, че ако Ели се държи като здраво и игриво дете, сигурно ще прояде, когато реши. Днес правих козунак и нещо оклепах печенето тоя път- изглежда перфектно, но е суров отвътре, за разлика от преди, когато беше обратното... мноого ме е яд!

Уффф, спи ми се и нямам мисъл... лека нощ от мен Simple Smile!!!



# 25
  • Мнения: 384
Хайде и аз в новата тема  bouquet
Много хубави дечица, големи сладурковци са всички.
Ох, да си кажа и аз за храненето пак, нищо че се повтарям, абе това дете само мляко пие и единственото нещо което хапва е хляб, ако успея да набутам нещо допълнително е  newsm44
Пухчо си има вече 6 забчета, за 1 месец и една седмица.
Benson какви са тези 25 паунда, браво на вас Hug. моя пешеходец сигурно ще е толкова на 2 години newsm78.
Откакто проходи в чудо сме се видяли, всички шкафове в кухнята се заключват, контактите обезопасени, учебници тетрадки на 2 етаж , а други по- важни неща вдигнати на високо. Като идваха едни познати за смях станахме- " е виж как си личи до къде стига малкия" Embarassed ooooh! . а толкова подреждахме
Едно въпросче към всички  baby_neutral. ако имат да се връщат някакви данъци се връщат само щатския и федералния , нали? Питам защото спорихме на работа и мисля , че аз съм права, ама вие ще кажете  bouquet благодаря предварително.
това е отмен засега, хайде лека нощ  sleepuu

# 26
  • Мнения: 1 800
Кейси, много сладък Борис, как му блескат очетата Hug

Джи, честито ти българче.

Куки, чипс и дип, стек с биричка, пица и са много щастливи американците. Това много ми допада в тях, няма притеснения, няма въртене около печката...
Да ви кажа преди време изкарах седмица при една приятелка, нито веднъж не сготви. Мен ме ми прави впечатление, кой как ме посреща, но много ми беше лесно като ми върна визитата. За първи път не се стресирах. Напълних хладилника и фризера с зеленчуси, плодове, чипс, моцарела стикс и полуфабрикати, 5-6 вида сириъл за закуска и много добре си изкарахме bowuu
То май ще имаме гости за Супербола, забравих да питам какво ли стана Thinking

Ходих на пазар и къде какво намерих с повече желязо купих. Сега да видим кога ще запращя от енергия  nuts

# 27
  • Мнения: 233
Джи, ето това намирам, от руски и източно европейски магазинчета, като най-близо до Бг-ския сухар:

http://mysite.verizon.net/bizvbay8/id31.html

Вики, хубав дизайн на първата страница, браво!



# 28
  • Мнения: 810
Кейси, ми да, какви бузи, той е само усмивка  Heart Eyes Ама колко е порастнал само!!! Аз съм виждала само новородената му снимка!

Джи, може да си внушавам, но родителите ми докато бяха тука Иван гукаше двойно повече  Laughing Ще го пращам в БГ аз то се е видяло.

Бенсън, внимавай сега да не прекалиш и да търсим успокоителни  Party

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 23:42 от Пумпал

# 29
  • Мнения: 523
Джи ето тук продават сухари, от тези гръцките, които ги има в БГ. http://parthenonfoods.com/advanced_search_result.php?osCsid=7d2d … _in_description=1
И майка ми полагаше усилия да научи дъщеря ми да яде попара, но тя отказва.
Зора, разбирам те колко ти е мъчно за майка ти.  Hug
Аз тук за сега не се бъркам в политиката, защото съм от скоро и още не мога да ги схвана напълно. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт