44 теми за раздумка в Америка

  • 15 806
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз, мерси... такова та, ама новата работа май ще ми се размине. Днес ме изненадаха от университета, че ще започвам стаж, а уж го бяха отложили за следващата учебна година. Докато не започна наистина, няма да знам със сигурност какво ще стане, защото и през декември бях одобрена за нашия скул дистрикт, а изведнъж се оказа, че студентка от същия университет нещо сгафила и те решили да резнат и мен. Предпазна мярка. Много трудно го понесох, защото досега не бях плащала за чужди грешки, ама и това ми дойде до главата.
Тези от вас, които са учили тук да сте чували за подобни ситуации? Аз мислех чак по вестниците да се оплаквам, много несправедливо, но нали имам деца в дистрикта, реших да си трая. Да не говорим, че и от университета нищо не направиха.
Лоша зима и това е.

# 31
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Хора, добре са ви децата! Не знам защо им се притеснявате колко тежат!

Малката на 1г тежеше 19 паунда. А сега е на 2г6м. и е 24 паунда. Супер си е детето. Вярно слабичка, но е пъргава, жизнена и здрава. Това е важното. Това колко тежи ввъобще не ми е грижа! И никога не ми е било с нея. Може би защото е второ, и както е написала Кейси, второто се гледа много по-спокойно! 

Atalanta, много кофти! Дано нещата се подредят, така както искаш!

Тук по нашенските магазини има сухари, които се продават и в Бг, ама моите вече не я уважават попарата, а и са големи за нея!



# 32
  • Мнения: 1 783
Джи, Марти аха-аха да проговори докато беше бг бабата тук и точно тогава дойде руската смяна/отмяна и започна повече на руски да говори. И аз такива сухари, като eagle ползвах. Мнооого се обича у нас попарата и от мама и от дете Simple Smile с мляко, сиренце, масло мммммм...

Много сладки Иван и Борис Simple Smile За пореден път казвам, не му личи на Иван, че е недоносен.  Hug

Атти, моят син нали е с руска кръв (нищо че не искат да му дават виза  Crazy) и излизахме и на по-ниски темп., но здраво завит през глава и за кратко време - половин час най-много. Но всеки ден сутрин и вечер.. Иначе -7 е супер Simple Smile Тук сега е +16 хехехе!

# 33
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, какъв е пухчо Иван! Има и приятелка май вече, а?

Кейс, Борис явно ще е слънчо усмихнат и весел като Сами. Абе много нахилени бебета във Флорида, бе, дали не е от климата?

Напълно съм съгласна с Пумпал, Дженна и Зора по таксовите въпроси. Намесата във форклжърите е абсурдна - да не е комунизъм това? Аз и друг път съм казвала, че съм икономически консервативна и социално либерална.  Grinning Не ме вълнува толкова, че всички се правят, че са против аборта, за да спечелят на своя страна луунитата в предварителния кръг (и тримата основни реп. кандидати, Маккейн, Ромни и Джулиани, според мен, са далеч от про-лайф, но се правят). Вълнува ме обаче, как смятат да ми харчат парите. В тая връзка, Хилари такива глупости говори, че не е истина. Обижда ме евтина популистика. Обама поне, мисля, има наистина желание да изрине Авгиевите обори във Вашингтон. Сигурно и той ще ни вдигне данъците де...

Пумпал, какво е на Ромни за данъци върху изхарченото? Аз знам само на Хък-стара идеята за феър такс (като ДДС).

Мария, ми то какви други данъци има (освен щатски и федерални)? Да, те се връщат.

# 34
  • Мнения: 1 436
Вики, чудесно е оформлението  Peace

Борис е само усмивка  Grinning, Иван - бузи и усмивка  Grinning

Хилъри и на мен ми мяза на прогимназиална учителка с този покровителствено-назидателен тон с който говори. Обама ми харесва, защото е чаровен, но смятам, че е грешка да сложат жена или черен срещу бял мъж републиканец. Откакто Едуардс се оттегли съм почти убедена, че ще имаме за президент дядо МкКейн, хем е и ветеран от войната.

За форскложърс съм съгласна  Crossing Arms, но за мен и банките са за бой. Аз нали работя с нон-прайм кредит къстъмърс (брех как изглежда на кирилица, ама пуст мързел  Crazy) и те са клулес отвсякъде. 20% нямат никакво намерение да си плащат сметките, но останалите 80% просто не могат да си правят сметка на парите. То че нямат и бегла представа що е то лихва и как работи е едно на ръка, но пък си мислят, че щом им е отпуснат кредит, значи могат да го плащат  Crazy . Ох мога цяла лекция да изнеса на тема нонпрайм кредит, ама хайде  Stop. Всъщност исках само да се запиша  Wink

# 35
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
Айде и аз да се изкажа за изборите... И аз съм за фискална дисциплина, но не виждам нито републиканците, нито демократите да я прилагат ня практика. Защо е ОК за някой да не си прави сметката и после с моите пари от данъци да се плаща за помощи на нелегални имигранти, за война, за измъкване от банкрути... Нямам нищо против да се подпомагат деца, както и болни хора, ама здрави прави и просто лентяи или безотговорни хора не искам да мъкна на гърба си.  И тази война - като бездънна яма...  Ама и от единия и от другия политически спектър ме дранят с този популизъм.  До една година ще можем да гласуваме и не знам за кого на практика ще гласувам като не съм съгласна с никого... Tired
Сега и чекове ще разпращат на хората, а ние естествено сме изрязани от схемата...

# 36
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А, банките, отделно са за бой, много ясно.

# 37
  • Мнения: 940
Пумпал....Иван е страхотен,много хубаво бузесто бебе Heart Eyes

УАУ бенс...Елла е 26 паунда в момента (25 месеца),голям мъж гледате в къщи,да го правите футболист Wink
ама американски а не сокър...че тука със сокъра до колежа и толкоз

Шоколадкина...сложих  те в списъка обратно  Wink,чудесна къща-новичка ли я взехте Simple Smile

# 38
  • Мнения: 810
Бубка! Чак сега забелязах, че Дани е на 20 месеца, а аз си мислех, че е по-голям  Grinning
На Рамни идеята, поне аз така я разбрах, е да се таксува каквото си изхарчил, т.е. ако заплатата ти е 100 000 и си похарчил 40 000, да се таксуват само 40 000 / без income tax, просто sales tax ще е по-голям както в европа 18%, което е много прогресивна идея/ останалите 60 000 да са необлагаеми.

За здравеопазването ми е много мътно. Май е доста сложно, не знам какво могат да направят..

Хилъри е супер дразнеща мда... Дано Обама успее да я пребори, той изглежда чистосърдечен човек.

Благодаря за комплиментите за Бузанчо  Hug

# 39
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
victoria,
Благодаря! Сега сме в Тексас обаче!  Peace

# 40
  • Мнения: 1 593
Аз с какво ще ходя на шопинг,ако му дам метлата,а?А?
 

Свидити се, А?  Naughty Файдосай го с прахосмукачката  Grinning

Бистре, направо онемях като четох как Марти не му дават виза за Русия. Голяма ирония - това все едно на Ноли да не му дадат за България...  Shocked... дано измислите нещо  Praynig

Аз пак съм се залюхала да правя екскурзии, но се оказва, че половината Исландия е "отворена" (пътищата) след 1ви юни, пък аз мислех с кола да обикаляме... сега пак се разколебах... уф. И тя екскурзията селф-драйв тур беше, ама сега видях, че се спяло в акомодейшънс с или без общи бани  Shocked... ама така де... то една шепа хора в тая Исландия, няма кой да живее в провинцията, няма хотели... ако не беше заради Ноли хич нямаше да разсъждавам...еххх.., Трябва да го мисля пак, но ще си е чиста загуба ако стоим само в столиците и не видим нищо от страната. Абе ще го мисля тея дни. (не е проблем пер се, просто разсъждавам)

# 41
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Изоставила съм профайл мениджмънта - вече е почти на 22 месеца Дани....

Обаче беше само един ден - вчера - напълно здрав. Днес имаме вече стомашен вирус с лека температура и повръщане... Нямам търпение да свърши тоя период на боледуване от градината.

# 42
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Момичета, ето ви малко смях за добро настроение Laughing
http://loadup.ru/video/view/?id=v2566300b32

# 43
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Поствам няколкото снимки на Ангелината, но по разбираеми причини ще дезактивирам линка по-късно .... та ето това е малкият ми инатлив ангел:

http://picasaweb.google.com/angelina.lazarova/Public

# 44
  • Мнения: 2 563
Аз минавам да споделя какви бумпърстикери видях на една кола преди малко.

Anyone but Hillary in 08.
Only a liberal could turn a terrorist into a victim и отдолу с огромно червени букви Remember 9/11.

Those who live by the sword get shot by those who don't.

И това всичкото на една кола. Достраша ме от възможна среща с притежателя й.  #Crazy

Indiana, много сте готини! Да ти е жива и здрава рожбата!

Общи условия

Активация на акаунт