За глупостта и N-тите шансове

  • 15 477
  • 227
  •   1
Отговори
# 150
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Друг е въпросът и дали изобщо имаме изисквания към него, или той сам ни навира в лицето собствената си готовност и желание за промяна.

Просто обсъждаме 2 различни сюжетни линии.

всеки ишма изисквания
ако твърдиш че нямаш ми се вижда нереално

а по въпроса - да примирение му е майката
примирение, че някои неща не можеш да промениш, но също така - жажда за пормяна
просот като в онази молитва на монаха - дай боже да можеш да разграничиш тноав дето не можеш да променишот това което можеш....
стигне ли се до срив има твъред много неща с които трябва да се примири човек...и да искаш и да не искаш....
е има такива с които не бива да се примиряваш
дано ме разбереш - но най-важонто за личното ти спокойствие е да разграничаваш това което можеш да промениш от това което не можеш

# 151
  • Мнения: 2 723
всеки ишма изисквания
ако твърдиш че нямаш ми се вижда нереално

Права си, всеки иа изисквания, но не всеки ги казва, или поне не изисква гласно.
Или има неща, които се надяваш, че може да се променят, но не казваш искам това и това иначе край.

Не съм много добра в обясненията днес ooooh!

# 152
  • Мнения: 1 732
А дали има бащи, които не обичат децата си - също не знам, но например на Сабинка донора не е изявил никакво желание да види детето си вече колко време ... Така че не знам, колкото и ужасно да звучи - може и да има такива
Има, има...вервайте ми... Sick
И нашето БНД като на Мими, не искаше да я вижда, та да не се разстройва  Shocked
Той де...

# 153
  • Мнения: 1 726
Аз се примирих (защото не мога да кажа , че простих) с една доста грозна изневяра. Просто нямах сили да взема решението да оствя детето си без баща, дефакто това щеше да се получи ако бях пич (преживяла съм развода на родителите си и смятам ,че това е повлияло на целият ми живот до сега, вината изцяло беше на баща ми ,но майка ми предприе това начинание, за което никога няма да и простя). Затова и аз не можах и мисля , че мъжът ми на това е разчитал, като се е впуснал в извънбрачни връзки. Само че всяко нещо си има граници,ако се случи още веднъж, не дай си Боже, детето ще е вече голямо и няма да му спестя нищо , предупредила съм го (таткото).

# 154
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз се примирих (защото не мога да кажа , че простих) с една доста грозна изневяра. Просто нямах сили да взема решението да оствя детето си без баща, дефакто това щеше да се получи ако бях пич (преживяла съм развода на родителите си и смятам ,че това е повлияло на целият ми живот до сега, вината изцяло беше на баща ми ,но майка ми предприе това начинание, за което никога няма да и простя). Затова и аз не можах и мисля , че мъжът ми на това е разчитал, като се е впуснал в извънбрачни връзки. Само че всяко нещо си има граници,ако се случи още веднъж, не дай си Боже, детето ще е вече голямо и няма да му спестя нищо , предупредила съм го (таткото).

тоав не го разбирам - ти да не простиш на майка си...ми не си в нейната кожа...
ти си простила...ма не може да искаш всички да порщават?!?
почети малко от първите теми дето пишеха деца на разведени да видиш ка кас се МОЛИЛИ родителите им да се раздведат
нямаш нищо за прощаване на майка ти още повече ако баща ти е бил виновен...помисли над това преди да е късно...май ти трябва да й искаш прошка за неправомерни обвинения...
майките са хора - аз съм майка - и не бих искала да си позволяват децата ми да ме съдят по начина по който ти съдиш совята
аз съм обвинявала майка ми че ме е държала да преписвам тетрадка скъсана от нея до 4-ри сутринта...за това че бе ...знам ли изперкала...но дори аз дето съм била "рпересирана" си давам сметка защо е станало така и съм простила...
не те разбирам...помисли добре до къде имаш право да съдиш някого...пък било то и родната ти майка

# 155
  • София
  • Мнения: 6 999
catnadeen, за съжаление майката на savina_h е виновна за това изявление на дъщеря си.  Naughty Трябвало да я научи, че родителите не са на този свят да служат на децата си, че са отделни хора с право да редят живота си както намерят за добре. Подобен егоизъм, на проявения тук, особено у възрастни хора ми е малко в повече...

Едно от основните неща, на които се опитвам да науча дъщеря ми е, че тя и аз сме отделни хора. Че нейните желания и моите не винаги съвпадат и при това нейните не са по-важни.

А друго ми е интересно отношението към собственото й дете сега. Ако мъжът ти изневери savina_h, това засяга само теб, не и детето ви. Каква истина има да казваш?  ooooh! Егоист си не само по отношение на майка си, но и по отношение на детето си... и в двата случая смяташ себе си за по-важна от близките си.

Извинявам се ако звуча грубо, но ще се радвам ако се вгледаш малко в себе си и ценностите си.  Peace

# 156
  • Мнения: 2 336
Иса, те диамантите не са без пари.  Money Ако ги раздава човекът на ляво, на дясно...  newsm78
По въпроса за бащите - Никси, и аз смятам, че още сте в шок и двамата. Много е вероятно той да иска да си отмъщава на теб чрез детето. Даже  предполагам не го и осъзнава.
Нека се посъвземе. Дай му малко време. Да поизяде един два шамара и от живота, а и от хорските приказки, пък ще почне да търси децата си.
Нашият БНД няколко месеца очите не му виждахме. Все аз бях виновната, че той не си вижда децата.
Не знам дали тук е мястото, където да се "похваля", но БНд-то след тъпите си изпълнения в петък (когато крещя на Ицко) днес (тоест вчера) звъня да дойде да ги види. Аз обаче не си бях вкъщи и му отказах и той вечерта звъня да чуе Ицко.  Shocked
Пък на Бърди БНД-то е от най- разбраните БНД-та. Явно пести чувствата на сина си. Браво на него. Язък само, че не е имал подобно поведение и спрямо жена си.  #2gunfire

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 08:18 от Sissi_82

# 157
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, те диамантите не са без пари.  Money Ако ги раздава човекът на ляво, на дясно...  newsm78

Докато включа... Ама те диамантите не са толкова скъпи, Сиси. Апартаментът е на стойност някъде към 100-тина диамантени пръстени като моя годежен.

А твоето БНД явно много добре му е подействал скандала, които му вдигна преди време. Освестило го е. Браво, браво...

# 158
  • Мнения: 268
... (преживяла съм развода на родителите си и смятам ,че това е повлияло на целият ми живот до сега, вината изцяло беше на баща ми ,но майка ми предприе това начинание, за което никога няма да и простя). ...
много грозно изказване. горката ти майка... вместо да я подкрепиш, ти си решила да я обвиняваш цял живот за това, че не е решила като теб "да се примирява". а ти вместо да кажеш, че никога няма да простиш на баща си за това, което е причинил на майка ти, явно си решила да стовариш вината върху нея. аз, честно казано, не мога да си обясня такива разсъждения  Thinking

# 159
  • Мнения: 139
catnadeen, за съжаление майката на savina_h е виновна за това изявление на дъщеря си.  Naughty Трябвало да я научи, че родителите не са на този свят да служат на децата си, че са отделни хора с право да редят живота си както намерят за добре. Подобен егоизъм, на проявения тук, особено у възрастни хора ми е малко в повече...

Едно от основните неща, на които се опитвам да науча дъщеря ми е, че тя и аз сме отделни хора. Че нейните желания и моите не винаги съвпадат и при това нейните не са по-важни.

А друго ми е интересно отношението към собственото й дете сега. Ако мъжът ти изневери savina_h, това засяга само теб, не и детето ви. Каква истина има да казваш?  ooooh! Егоист си не само по отношение на майка си, но и по отношение на детето си... и в двата случая смяташ себе си за по-важна от близките си.

Извинявам се ако звуча грубо, но ще се радвам ако се вгледаш малко в себе си и ценностите си.  Peace

Малко ми е трудно на мен да те разбера. Аз имам драстично негативно мнение за хората, прекратили брак/сериозна връзка, плод на която е дете/деца заради изневяра на партньора/съпруга(та). Това е проява  на много по-долно от егоизъм нещо.
Да родителите и децата са отделни хора и имат отделни нужди и ничии не са по-важни.
Но, обясни ми, моля те, как дете на разделени родители прекарва по-равно време и с двамата? Как родител, който не живее под един покрив с другия родител на детето си общува максимално пълноценно с него? И равна ли си във възможностите си за общуване с другите ти, която предполагам си пълнолетна, работеща, независима и едно 3-годишно хлапе, което не може, например да стигне само от единия до другия край на София, за да се види и общува с неживеещия при него родител?
Някой да лиши детето си от другия родител, само щото на другия родител само ти не си достатъчен в интимно отношение е проява на жестокост. Детето какво е виновно? А то няма как да не пострада.
Мислех, че в 21 век думата "изневяра" е само речникова реалия, но уви...

# 160
  • София
  • Мнения: 17 387
muneca de porcelana, аз понеже не разбрах напълно, кое е егоизъм - аз да изневеря или аз да поискам да се разделя с мъжа си, който ми е изневерил?? Защото това:

Аз имам драстично негативно мнение за хората, прекратили брак/сериозна връзка, плод на която е дете/деца заради изневяра на партньора/съпруга(та). Това е проява  на много по-долно от егоизъм нещо.

ме навежда на мисълта, че осъждаш не изневерилия, а патрньора му, който е пожелал да прекрати връзката.
И ако това е така ... не го проумявам ни най-малко ... но няма да се отплесвам в приказки преди да разбера дали съм те разбрала правилно.

# 161
  • София
  • Мнения: 8 348
Сега пак си заприказвахме за митовете как имаш двама родители и те те обичат еднакво. За съжаление моя опит показва, че не винаги е така, дори когато мама и татко живеят достатъчно. Някои родители са си незаинтересовани дори ако не са разведени.
И втората глупост - по-добре да не можете да се понасяте ама да живеете заедно в името на детето. Идеален пример и възпитание получава то, като ви гледа, вярвай ми.
Аз се разведох именно заради примера на родителите ми, които още са си заедно, но се избягват и не могат да се понасят. И съм много предпазлива във връзките си именно заради този пример, недай боже да имам брак като техния.......

# 162
  • Мнения: 2 336
Айде и аз да се включа.
Може и егоизъм да е. Но не само от страна на родителя, който е прекратил връзката, а най - вече на този, който е изкочил от семейното ложе и отишъл да ощастливява някой трети.
Та съм казала, но ще се повторя. Всичкото се определя мужду двамата. Не е въпрос на време, на тенденция, на обкръжение, на модернизъм.  Ако той знае, че изневяра не прощавам и все пак е изневерил? Просто няма връщане назад. Ако иска семейство - да се седи в семейството. Ако не - прав му път.
Аз не свиря втора цигулка. Няма да се унижавам и заради децата си дори.  Naughty Аз съм човек, имам достойнство. Ще направя максималното, зависещо от мен децата ми да са добре. Но този човек, който ме излъга, който се подигра с мен, който плю на 10-те години заедно, кайто заби нож в гърба на човека, който толкова време му е подавал ръка НЕ ГО ИСКАМ ОБРАТНО.

# 163
  • София
  • Мнения: 17 387
Аз не свиря втора цигулка. Няма да се унижавам и заради децата си дори.  Naughty

Именно.

# 164
  • Мнения: 139

ме навежда на мисълта, че осъждаш не изневерилия, а патрньора му, който е пожелал да прекрати връзката.
И ако това е така ... не го проумявам ни най-малко ... но няма да се отплесвам в приказки преди да разбера дали съм те разбрала правилно.

Да, осъждам (меко казано) човекът, поискал прекратяване на връзката поради изневяра на другия партньор. Изневерилият не го потупвам по рамото, но и не го обвинявам, ако само изневеряването му е кусурът.
Сега пак си заприказвахме за митовете как имаш двама родители и те те обичат еднакво. За съжаление моя опит показва, че не винаги е така, дори когато мама и татко живеят достатъчно. Някои родители са си незаинтересовани дори ако не са разведени.
И втората глупост - по-добре да не можете да се понасяте ама да живеете заедно в името на детето. Идеален пример и възпитание получава то, като ви гледа, вярвай ми.
Аз се разведох именно заради примера на родителите ми, които още са си заедно, но се избягват и не могат да се понасят. И съм много предпазлива във връзките си именно заради този пример, недай боже да имам брак като техния.......
Не изключвам и не осъждам развода/раздялата, като последна възможност. Никога не бих посъветвала някого да търпи насилие, ревност, скандали, побои, пиянство.....най-малко пък в името на децата.
Има и незаинтересовани неразведени родители.
Има прекрасни всеотдайни и заинтересовани разведени родители.
Лично познавам и от двата типа.
Коментирах единствено, че не приемам раздяла единствено поради изневяра на другия партньор.

Общи условия

Активация на акаунт